MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 lis 2017 17:14

Nigdy nie było tak źle, bo nigdy portfel nie był tak przebudowywany jak ostatnio.


Masz nowy temat słabość EuroV i TechV i będziesz go grzał, a na koniec roku najwyżej napiszesz pomyliłem się.
Portfel jest mocno przebudowywany????? :shock: Co Ty piszesz? Jest wręcz przeciwnie! Bywały lata że ponad jedna trzecia portfela ulegała wymianie. Teraz trzymamy pakiet nieudanych spółek i nieskutecznie chcemy je naprawić.


Słabość EuroV i TechV jest faktem. Zatem nie ma ryzyka pomyłki. Wcale nie zapowiadam że przyszłość tych funduszy będzie zła. Mam nadzieję że będzie dobrze.

REKLAMA


optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 23 lis 2017 17:19

Nic sie nie zmieilo "panie pulkowniku'... mozecie sobie marzyc ... :P
Zmienila sie tylko wam definicja "dzialania wizerunkowe", bo tak wam znow pasuje, ze - jak zwykle i mylac sie co chila od lat - znow mieliscie racje! :lol:
ja odrozniam jakies tam slowa (gesty,mimike itd) wypowiedziane w slowotoku (czy jak raz - wyrwanym do odpowiedzi na korytarzu) od czynow, objawiajacych sie zwykle w postaci RB o kolejnych numerach.
Nawiasem: smiem podejrzewac, ze az jakies 90% (wartosciowo!) rynku w ogole nie oglada tych wszystkich webcastow i innych "jutubowych" wstawek - a nimi to tak bardzo podnieca sie pewna bardzo nieliczna grupka.
;)

P.S. Andrzejku! Podoba mi sie ten najnowszy, zolty cytat "optymistycznego"! :P
Ostatnio zmieniony 23 lis 2017 17:24 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 1 raz.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 lis 2017 17:23

glowne fundusze (FiZ-y) przezywaja kryzys. Oczywiscie pytanie czy chwilowy, czy to zwiastun "gasniecia" "gwiazdy T.Cz."


wydaje mi sie, ze rynek turecki jest znacznie lepiej monitoroiwany niz np. polski i pytanie, dlaczego caly swiat tego nie widzi... Albo inaczej - moze widzi i wie, ale ma to zwyczjnie w cenie/kursie. I po odjeciu tych ekstra dochodow tenze kurs sie skoryguje. Myslenie, ze sie jest cwanszym od fundow z calego swiata jest bardzo niebezpieczne, by nie powiedziec - glupie!

Święte słowa. Nie ująłbym tego lepiej.
No i oczywiście bardzo chcę wiedzieć czy kryzys funduszy jest przejściowy. Dowiem się za jakiś czas. Natomiast zupełnie nie podzielam złudzeń Incoqnito w tematach tureckich. Tam wcale nie musi być źle, ale perspektywy dalszych pięknych zysków już odjechały wraz z katastrofą liry.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 lis 2017 17:31

smiem podejrzewac, ze az jakies 90% (wartosciowo!) rynku w ogole nie oglada tych wszystkich webcastow
Przedstawiciele funduszy (obok dziennikarzy) osobiście uczestniczą w webcastach. Buczek nawet kiedyś został uwieczniony kamerą. Dostałem informację że ludzie z Arki i OFE też byli obecni.
Ergo raczysz nie mieć racji w tej sprawie.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 23 lis 2017 17:39

Natomiast zupełnie nie podzielam złudzeń Incoqnito w tematach tureckich. Tam wcale nie musi być źle, ale perspektywy dalszych pięknych zysków już odjechały wraz z katastrofą liry.

pozwole nie zgodzic sie z tym i nie byc madrzejszym od menedzerow znajacych i sytuacje INDES-u i rynku tureckiego (o tyle odmiennego, ze roznego od np. polskiego i "geopolitycznie" i politycznie oraz w warunkch dosc silnej inflacji, kiedy to w "rozwinietym" swiecie jest srodowisko deflacyjne). Nie rozumiem zreszta wnioskowania.

;)

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 23 lis 2017 17:44

smiem podejrzewac, ze az jakies 90% (wartosciowo!) rynku w ogole nie oglada tych wszystkich webcastow
Przedstawiciele funduszy (obok dziennikarzy) osobiście uczestniczą w webcastach. Buczek nawet kiedyś został uwieczniony kamerą. Dostałem informację że ludzie z Arki i OFE też byli obecni.
Ergo raczysz nie mieć racji w tej sprawie.

ostatni raz tak naiwnie myslalem gdzies w "poznej podstawowce" -> zlitujcie sie pulkowniku.. przypominam wam, ze udajecie tu przeciez wysokiego oficera WP! :P

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 lis 2017 20:07

Inne zdanie w sprawie przyszłości Indes/liry jest OK. Po prostu mamy różne poglądy. Natomiast zupełnie nie rozumiem recydywy trollingu. Obecność funduszy na webcastach jest faktem. Twierdzenie że fakt jest dziecinną naiwnością ...... zostawmy bez szczegółowego komentarza.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8083
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 lis 2017 20:43

Nigdy nie było tak źle, bo nigdy portfel nie był tak przebudowywany jak ostatnio.


Masz nowy temat słabość EuroV i TechV i będziesz go grzał, a na koniec roku najwyżej napiszesz pomyliłem się.
Portfel jest mocno przebudowywany????? :shock: Co Ty piszesz? Jest wręcz przeciwnie! Bywały lata że ponad jedna trzecia portfela ulegała wymianie. Teraz trzymamy pakiet nieudanych spółek i nieskutecznie chcemy je naprawić.


Słabość EuroV i TechV jest faktem. Zatem nie ma ryzyka pomyłki. Wcale nie zapowiadam że przyszłość tych funduszy będzie zła. Mam nadzieję że będzie dobrze.
Na 21 znaczących spółek w TechV i EuroV 12 ma 2 lata (rocznikiem), kolejne 2 ma 3 lata. No i kolejne 3 mają 4 lata. Faktycznie stare portfolio...

Polecam str. 7 http://mci.pl/content/uploads/2017/03/2 ... afinal.pdf
Litości!!!

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 lis 2017 20:57

Porównaj sobie wagę ABC Daty lub Indesu z wagą dwudziestej pierwszej spółki portfela. Następnie proponuję refleksję i zmienisz zdanie.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8083
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 lis 2017 21:02

glowne fundusze (FiZ-y) przezywaja kryzys. Oczywiscie pytanie czy chwilowy, czy to zwiastun "gasniecia" "gwiazdy T.Cz."


wydaje mi sie, ze rynek turecki jest znacznie lepiej monitoroiwany niz np. polski i pytanie, dlaczego caly swiat tego nie widzi... Albo inaczej - moze widzi i wie, ale ma to zwyczjnie w cenie/kursie. I po odjeciu tych ekstra dochodow tenze kurs sie skoryguje. Myslenie, ze sie jest cwanszym od fundow z calego swiata jest bardzo niebezpieczne, by nie powiedziec - glupie!

Święte słowa. Nie ująłbym tego lepiej.
No i oczywiście bardzo chcę wiedzieć czy kryzys funduszy jest przejściowy. Dowiem się za jakiś czas. Natomiast zupełnie nie podzielam złudzeń Incoqnito w tematach tureckich. Tam wcale nie musi być źle, ale perspektywy dalszych pięknych zysków już odjechały wraz z katastrofą liry.
No i jeszcze pełno takich drobnych funduszy jak te:
http://investors.morningstar.com/owners ... ountry=USA
http://investors.morningstar.com/owners ... ountry=USA
https://markets.ft.com/data/equities/te ... =INDES:IST

Faktycznie tylko pan Erol i my jako MCI...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8083
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 lis 2017 21:03

Porównaj sobie wagę ABC Daty lub Indesu z wagą dwudziestej pierwszej spółki portfela. Następnie proponuję refleksję i zmienisz zdanie.
Nie dyskutowaliśmy o wadze poszczególnych spółek, tylko o zmianach w portfelu... Nigdy jeszcze nie mieliśmy tak wiele ich w portfelu i o tak krótkim czasie inwestycji...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8083
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 lis 2017 21:12

W 2010r NAV- 9,584
W 2011 NAV - 8,435
W 2012 NAv - 9,177
Faktycznie niezłe przyrosty (poszczególnych kwartałów nie sprawdzałem)

Będzie tak i tym razem flauta, flauta i potem skok o 50-60%w ciągu roku, albo 30% rocznie, dwa razy lata z rzędu. Już tak bywało i tak będzie again :oops:

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 23 lis 2017 22:12

Inne zdanie w sprawie przyszłości Indes/liry jest OK. Po prostu mamy różne poglądy. Natomiast zupełnie nie rozumiem recydywy trollingu. Obecność funduszy na webcastach jest faktem. Twierdzenie że fakt jest dziecinną naiwnością ...... zostawmy bez szczegółowego komentarza.
znow - litosci "panie pulkowniku"...odpocznijcie wy.. stale ten sam "argument chochola" - wymyslacie sobie co powiedzial adwersarz i zwalczacie to..wymyslone!

Nie wyrazilem ani odmiennego zdania na temat TRY ani INDES-u. Wyrazilem za to odmiene zdanie na temat: "ale perspektywy dalszych pięknych zysków już odjechały wraz z katastrofą liry." - ze nie ma takich perspektyw! I ze nie ma ich, bo jest jakas "katastrofa liry"! Tylko i az tyle!

Nawiasem - nie chce sie znecac, ale jak myslnym-inaczej :P trzeba byc, zeby nie zauwazyc, ze waluta kraju, gdzie stale jest kilkunastoprocentowa inflacja (wobec waluty z inflacja minimalna czy deflacja) skazana jest na "katstrofe"! Zwyczjnie o tyle spada "sama przez sie" - przedszkolak wie :P
Tak bylo i w Polsce od czasow "grosza praskiego"! Zebyscie wiedzieli, jakie chwyty (aby opodatkowac "poddanych" - zawsze chodzilo o daniny) stosowali juz "pierwsi Piastowie", to ta czapka pulkownika, by wam mogla spasc! :lol: Np coroczna (albo i czesciej!) "wymiana pieniedzy"! :P
Dobrym za to pytaniem jest, na ile ta inflacja wspiera gielde turecka -moim zdaniem sprzyja, w dolarach/euro sprzyja! (Choc do czasu, a poscik za dlugasny, by tlumaczyc do jakiego :P)

EDIT: [quote=incoqnito post_id=9122938 time=1511467338 user_id=461427]https://markets.ft.com/data/equities/te ... =INDES:IST

Faktycznie tylko pan Erol i my jako MCI...
[/quote] a gdzie "my"? :P

czarcisko
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 322
Rejestracja: 08 lip 2011 19:52

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: czarcisko » 23 lis 2017 22:39

W 2010r NAV- 9,584
W 2011 NAV - 8,435
W 2012 NAv - 9,177
Faktycznie niezłe przyrosty (poszczególnych kwartałów nie sprawdzałem)

Będzie tak i tym razem flauta, flauta i potem skok o 50-60%w ciągu roku, albo 30% rocznie, dwa razy lata z rzędu. Już tak bywało i tak będzie again :oops:
Mam takie niczym nie uzasadnione przeczucie że taki rok właśnie nadchodzi :lol:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. Albert Einstein:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8083
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 lis 2017 05:24



EDIT:
https://markets.ft.com/data/equities/te ... =INDES:IST

Faktycznie tylko pan Erol i my jako MCI...
a gdzie "my"? :P [/size]
A my w innym linku na ich stronie www. :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości