WIG20 2018 - konkurs

wszystko na temat spółek publicznych
Trolejbus
Porucznik
Posty: 29091
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

WIG20 2018 - konkurs

Postautor: Trolejbus » 28 gru 2017 20:42

Wiem, że jest jeszcze trochę czasu, ale już teraz zakładam nowy temat, by nowi gracze, którzy zechcieliby się dołączyć do zabawy, mogliby się zapoznać o co chodzi. Nie ukrywam, że liczę na większą jak do tej pory frekwencję i co za tym idzie, większe emocje. Dlatego zapraszam wszystkich chętnych do udziału w nowym konkursie, zwłaszcza tych, co brali udział do tej pory. Startujemy za kilka dni, ale już teraz zachęcam do zapoznania się z zasadami konkursu, którego regulamin poniżej.

Jeśli jakiś punkt regulaminu jest niejasny i uważacie, że powinien być doprecyzowany to dajcie znać.


Po raz dziesiąty zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie. Wiem, że mam zaległości w podaniu ostatnich statystyk za zeszłe lata. Będzie także podsumowanie 10 lat, ale postaram się wszystko wyprostować, o ile czas na to pozwoli. Wszystko zostanie podane tak szybko, jak to możliwe.

By zachować ciągłość, wszystkie zasady zostają takie same jak były. Najważniejsze treści w regulaminie są jednocześnie pogrubione i podkreślone. Dlatego zapoznajcie się jeszcze raz z regulaminem. Liczę na starą gwardię, ale także nowych uczestników gry. No to zaczynamy:


OGÓLNE ZASADY
Konkurs dotyczy typowania wartości indeksu WIG20 w ciągu dni sesyjnych. Konkurs odbędzie się, gdy do pierwszego typowania i kolejnych zapisze się co najmniej 7 osób.

ORGANIZATOR
Konkurs organizuje BIURO MAKLERSKIE, w którym gracze posiadają wirtualne rachunki.

MIEJSCE
viewtopic.php?f=1&t=223197
Wyłącznie w tym wątku można podawać swoje typy na kolejne sesje giełdowe. Typy podane w innym miejscu - w innym wątku niż obecny nie będą brane pod uwagę, chyba że typujący w porę dostrzeże swój błąd i poda go przed wymaganym czasem w tym miejscu.

CZAS TRWANIA KONKURSU
Konkurs trwa od 2.01.2018 do 30.12.2018 r.

Zapisy do konkursu trwają cały 2018 r. Aby wziąć udział w typowaniu pierwszej sesji w roku należy zgłosić swój typ najpóźniej 2.01.2018 r. do godziny 4:00:00. Przed każdą sesją w miarę możliwości będzie podawana lista osób wraz z podanymi typami. Od chwili podania typów do pierwszego notowania będzie można zacząć zabawę. Istnieje możliwość wzięcia udziału przez inne osoby, które wcześniej się nie zgłosiły w ciągu następnych dni co znaczy, że konkurs jest otwarty aż do jego zakończenia.

ZASADY
Konkurs polega na wytypowaniu wartości indeksu WIG20 na koniec sesji giełdowej na kolejną sesję. Każdy z graczy podaje wartość punktową, do dwóch miejsc po przecinku, w jednym poście dzień przed faktycznymi notowaniami do godz. 4:00:00.

Posty wraz z typami wysłane po tej godzinie nie będą uwzględnione w bieżącej sesji. Zostaną natomiast zaliczone na kolejne notowanie sesji. Punktacja typowań indeksów będzie w miarę możliwości prowadzona na bieżąco po każdej sesji. Nie ma możliwości, by dwóch lub więcej graczy otrzymało taką samą liczbę punktów. W takiej sytuacji więcej punktów otrzymuje osoba, która podała typ wcześniej, Może się wtedy zdarzyć, że kolejna lub kolejne osoby nie otrzymają już wtedy żadnych punktów.
Nie ma obowiązku typowania na każdą sesję. Można typować tylko na jedną kolejną sesję, jednak w pewnych sytuacjach dopuszczalna jest możliwość typowania na maksymalnie 5 kolejnych sesji giełdowych (szczególnie w porze wakacyjnej). Należy wtedy podać daty i typy swoich notowań. Jednak gracz musi brać pod uwagę fakt, że wiąże się to z ryzykiem, że rynek pójdzie znacznie w stronę inną niż zakładał i może się wiązać nawet z nieprzyjęciem takiego typu - jeśli odchylenie będzie 200 pkt. w stosunku do ostatniego notowania.

Nie można zmieniać raz podanego typu. Posty ze zmienionymi typami nie zostaną uwzględnione na daną sesję giełdową. Jeśli gracz pomyli się (o możliwych pomyłkach w dalszej części regulaminu) należy wysłać kolejny post nawet wtedy, jeśli nastąpiłby on jeden po drugim, z właściwym przez was typem.

WIDEŁKI PRZY TYPOWANIU
Każdy z typujących graczy, może podawać swoje typy w ramach ustalonych widełek punktowych czyli różnicy względem ostatniego faktycznego zamknięcia indeksu WIG20 z dnia poprzedniego. Odchylenie (widełki) w stosunku do poprzedniego faktycznego zamknięcia giełdowego nie mogą wynosić więcej niż 200 pkt. W przypadku większej różnicy (np. wskutek niezamierzonego błędu pisarskiego polegającego na podaniu trzech zamiast czterech cyfr zaokrąglonych czyli przykładowo podaniu "210" zamiast "2100"), takie typy nie będą uwzględnione.Jeśli typujący w porę spostrzeże swój błąd i go poprawi przed wymaganym czasem, wtedy taki typ zostanie zaliczony. Właściwy typ należy wtedy podać w nowym poście.

PUNKTACJA
Niezależnie od ilości graczy w danym dniu tylko pierwsze trzy osoby, które były najbliżej prawdy otrzymają punkty. Będę to osoby, które najmniej się pomyliły podając wartość zamknięcia indeksu w danym dniu. Osoba, która zajęła pierwsze miejsce otrzyma 3 punkty, osoba, która zajęła 2 miejsce - 2 punkty a 1 punkt otrzyma osoba, która zajęła trzecie miejsce od góry.
W przypadku, gdyby w danym dniu brało udział mniej niż 7 osób typy uznaje się za nieważne. Nie ma znaczenia, czy gracz pomyli się o ilość punktów w górę czy w dół. Interesuje nas tylko sama ilość punktowa. Punkty z każdego typowania będą sumowane w kolejnych dniach na koncie każdego z graczy. W przypadku, gdyby więcej niż jedna osoba miała na koncie taką samą ilość punktów, aktualnym zwycięzcą zostaje osoba, która wysłała swój typ na daną sesję wcześniej (decyduje godzina wysłania).

FINAŁ
Konkurs kończy się 30.12.2018 r. Wygrywa osoba z największą ilością punktów. W przypadku, gdyby więcej niż jedna osoba miała na koncie taką samą ilość punktów, zwycięzcą zostaje osoba, która wysłała swój typ na daną sesję wcześniej (decyduje godzina wysłania). Jeśli tylko jedna z osób mających podobną ilość punktów wyśle swój typ a druga nie to wygrywa osoba, która zatypowała.

STATYSTKI
Równolegle na koniec każdego miesiąca i na koniec roku podawane będą statystyki. Jednak nie będą one miały wpływu na wynik każdego graczy w rankingu ogólnym. Statystyki będą podawane w następujących kategoriach:

1. Ile razy gracz był "typerem dnia" czyli jego wynik punktowy był najbliższy wartości zamknięcia indeksu wig20 w dniu, na który typował.

2. Trafność. Najlepszy wynik gracza czyli najmniejsza pomyłka względem zamknięcia WIG20 w danym dniu, na jaki typował każdy z graczy.

3. Trafność. Gracze, którzy byli "najbliżej prawdy" typując na dany dzień sesyjny. W rankingu ujęte są osoby, które pomyliły się mniej niż 3 pkt względem zamknięcia indeksu WIG20.

4. Skuteczność jako suma wszystkich punktowych pomyłek każdego gracza względem WIG20 na koniec dnia na jaki typował dzielona przez ilość sesji czyli średnia punktów jakie zdobył każdy z graczy. Im mniej tym lepiej. W rankingu wzięci pod uwagę zostali gracze, którzy typowali na co najmniej połowę sesji w danym miesiącu.

5. Skuteczność jako ilość zdobytych punktów dzielona przez ilość typowań. Tu inaczej niż w poprzedniej statystyce: im więcej punktów tym lepiej. Tutaj także wzięci pod uwagę zostali gracze, którzy typowali na co najmniej połowę sesji w danym miesiącu.

6. Zgodność z kierunkiem. W konkursie typujemy wartość punktową, jednak w tej statystyce będzie się liczyła wartość procentowa. Będziemy badać, czy grać typował na spadek czy na wzrost na daną sesję i czy miał rację, przy czym nie ma znaczenia, czy typował np. wzrost o 1% a było np. 0,2%. Jeśli typował zgodnie z kierunkiem i tak było wtedy otrzyma 1 pkt. Liczba punktów sumuje się i będzie podawana co miesiąc w następującej postaci: np. gracz typował zgodnie 10 na 21 sesji giełdowych w danym miesiącu

7. Czwarte miejsce. Ile razy gracz w danym miesiącu zajął czwarte - niepunktowane miejsce i tym samym był bliski zdobycia punktu.

8. Lider rankingu ogólnego. Ten ranking mówi nam, przez ile dni sesyjnych gracz był liderem rankingu ogólnego w danym miesiącu, Na koniec roku tak jak w pozostałych rankingach wyniki te sumują się. Lider może się zmieniać w ciągu miesięcy lub może przez dłuży czas być ten sam. Uzależnione jest to od ilości zdobywanych punktów w ciągu każdego dnia sesyjnego. Zmiana na pozycji lidera w rankingu ogólnym następuje tylko wtedy, gdy na jedną sesję typują dwie lub kilka osób i w rankingu ogólnym w tym dniu punkty zdobędzie osoba, która zatypowała jako pierwsza na tą sesję (np. w danym momencie ma tyle samo co aktualny lider) a zajmowała dotychczas inne miejsce w rankingu ogólnym,

9. Ranking ogólny miesięczny - zdobyte punkty w danym miesiącu.

Zapraszam do udziału w zabawie, także nowych graczy, którzy do tej pory nie brali udziału w poprzednich edycjach. Jeśli macie jakieś sugestie co do regulaminu, uważacie, że jakiś punkt regulaminu jest niejasny i powinien być doprecyzowany to dajcie znać.
Z racji tego, że konkurs jest ciągły (odbywa się po raz dziesiąty), pewne rzeczy, jak np. punktacja i sposób przyznawania punktów nie może być zmieniony Chodzi o to, by zasady konkursu były jasne, proste i przejrzyste i myślę, że takie właśnie są.
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359


Trolejbus
Porucznik
Posty: 29091
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Re: WIG20 2018 - konkurs

Postautor: Trolejbus » 29 gru 2017 15:44

Zapraszam chętnych do udziału w konkursie.
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

gabryska
Sierżant sztabowy
Posty: 148
Rejestracja: 17 gru 2017 10:31

Re: WIG20 2018 - konkurs

Postautor: gabryska » 29 gru 2017 21:48

na pewno będzie efekt stycznia

tak jak był rajd mikołaja :mrgreen:

a co tu do wygrania na zachętę ?

CZUTNIK
Starszy chorąży
Posty: 1174
Rejestracja: 26 paź 2010 09:32
Lokalizacja: z wiochy

Re: WIG20 2018 - konkurs

Postautor: CZUTNIK » 29 gru 2017 22:15

2465 czutnik

gabryska
Sierżant sztabowy
Posty: 148
Rejestracja: 17 gru 2017 10:31

Re: WIG20 2018 - konkurs

Postautor: gabryska » 29 gru 2017 22:27

2465 czutnik
czutnik
będzie niżej....dlaczego ?

-niskie obroty do końca trzech króli
- dax leci na południe [DAX FUTURE 12838.5 -1.09% 22:15]
- amerykany 27 i 28 grudnia wyciągały na fiksie + na siłę
dziś 29.12 sam zobacz fiks na SP jak wygląda ☻

2444,09 gabryska cmok:)

vito
Kapitan
Posty: 41217
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Re: WIG20 2018 - konkurs

Postautor: vito » 29 gru 2017 23:01

2464,44 vito

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: WIG20 2018 - konkurs

Postautor: AdamKruchy » 30 gru 2017 10:14

Spokojnie. Poczekajcie. Nie wiadomo co się wydarzy w Sylwestra hi hi hi
8) 8) 8)

AlanX
Starszy chorąży
Posty: 1848
Rejestracja: 11 lip 2005 20:45

Re: WIG20 2018 - konkurs

Postautor: AlanX » 31 gru 2017 20:47

Spokojnie. Poczekajcie. Nie wiadomo co się wydarzy w Sylwestra hi hi hi
bum bum bum
DNO- wielu na to czekało

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29091
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Re: WIG20 2018 - konkurs

Postautor: Trolejbus » 01 sty 2018 19:33

Postawię na sesję mocno spadkową.

24339,10.
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

Myers
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3267
Rejestracja: 02 sty 2016 20:33
Lokalizacja: Haddonfield

Re: WIG20 2018 - konkurs

Postautor: Myers » 01 sty 2018 20:41

Postawię na sesję mocno spadkową.

24339,10.
a to teraz typujecie DJIA ? :mrgreen:

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29091
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Re: WIG20 2018 - konkurs

Postautor: Trolejbus » 01 sty 2018 20:48

Postawię na sesję mocno spadkową.

24339,10.
a to teraz typujecie DJIA ? :mrgreen:
Po prostu pora zacząć nowy rok z przytupem. :mrgreen:
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

AlanX
Starszy chorąży
Posty: 1848
Rejestracja: 11 lip 2005 20:45

Re: WIG20 2018 - konkurs

Postautor: AlanX » 01 sty 2018 23:39

2455
DNO- wielu na to czekało

Bartszu
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 11 lis 2010 18:07

Re: WIG20 2018 - konkurs

Postautor: Bartszu » 02 sty 2018 00:53

2450.00 bartszu

Rajd Swietego Mikolaja czas zaczac.
Ale we wtorek nie ma sesji.

zaid1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7052
Rejestracja: 17 lut 2006 00:38

Re: WIG20 2018 - konkurs

Postautor: zaid1 » 02 sty 2018 08:49

dzisiaj sesji nie ma :twisted: :twisted: :twisted:

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29091
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Re: WIG20 2018 - konkurs

Postautor: Trolejbus » 02 sty 2018 09:12

Też jestem zawiedziony. :twisted:

Zgodnie z regulaminem typuję jeszcze raz, ponieważ podałem kosmiczny typ.

Na jutro 2439,10
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359


Wróć do „Akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości