TEN SQUARE GAMES [TEN]

wszystko na temat spółek publicznych
glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: glowacki4 » 20 maja 2019 18:04

Oj dzisiaj kurs oberwał po dość ważnym infie, oby sprawa się szybko rozjasniła.
Przymierzałem się ostatnio do zakupów, może się okazać, że będzie okazja dobrać dość tanio.

REKLAMA


Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Julian11 » 20 maja 2019 18:32

Powtórzę jeszcze raz, bo widzę,że nawet z moim nickiem masz poważny problem :lol: :lol: :lol:
Nigdzie nie napisałem,że ma być lipa . Napisałem,że widzi słabiej perspektywy niż naganiacze, w tym ty i sprzedał akcje.
Czy słusznie? Na razie widać,że nie za bardzo, ale sytuacja zmienia się dynamicznie :lol: :lol: :lol:
Także polecam czytać ze zrozumieniem albo nie komentować skoro nie rozumiesz, co napisałem :oops: :lol: :oops:
w jakim sensie dynamiczna? w tym za na kursie pojawiała sie taka czarna swieca? No coż rynek czasmi jedzie pod consesnsus 10%( i marne 2 banie na przychodach ) przekroczony jak pogięty to było na 11 bit, a czasmi pod info o spzredazy 300 akcji robi taki numer. Na chwile obecna nic nie wskazuje na to usprawiedliwiony jest ten zajzd z monetyzacjami jest COOL i stabilnie itp. Nawet bym sie nie zdziwił jeśli jakiś news by niedługo poszedł taki prowzrostowy bo ten zjazd bardzo dziwnie wygladał. Ja nie czuje zadnego niepokoju --szczególnie przy takich wskaźnikach dywidendach i tym ze spółka MOZE JESZCE DUZO POKAZAĆ W PRZYSZŁOSCi bo jednak co by nie mówić dopiero na poczatku swojego rozwoju operacyjnego, a ze tego moz enie chca robic na HUURRAAA tylko z Głową bo i tak wyniki juz maja za.rą.biste cóz mi to pasi inni moga kręcić nosem.

Moim zdaniaem ten zjazd to czysta gra rynkowa , byc moze bardzo niedługo sie ona zakończy wzrostami bo oscylatory na szybkich interwałach sa juz wysprzedane a w tej fali wzrostowej która sie buduje od kilku miechów --to były sygnały do wzrostów. Jak będzie tym razem zobaczymy, ja natomiast czuje dziwny spokój chociaż faktycznie ten MINUS sesyjny jest niebagatelny i na wielu może robić wrażenie. :lol: 8)

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: glowacki4 » 20 maja 2019 18:48

Alik kurczę, ty chyba nie zauważyłeś skąd ten spadek ?

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Julian11 » 20 maja 2019 18:58

Alik kurczę, ty chyba nie zauważyłeś skąd ten spadek ?
jakos chyba nie co chodzi o USa i HUWAWEII?

No coz nastepne genracje telefonów HUWAWEII nie beda kupowane tlkko telefony innych fim . AKtulalizacje ANDROIDA nie beda udostepniane HUWAWEII, co to oznacza dla uzytkowników i graczy? że beda pewnie musieli kupować TELEFONY INNYCH Brandów, jesli beda chcieli mieć najnowsze oprogramowania ANDROIDA w przyszłości.

w krótkim terminie moga byc jakies zawirowania na kursie w dłuzszym terminie to nie ma wiekszego znaczenia dla TSgames---moze byc tylko ryzyko takie że teraz wiadomo ze GOOGLE moze odcinac i POGRZEBYWAC poszczególne firmy smartfonowe.. Ale moga byc zawirowania nie wiadomo jakie bo niewiadomo JAk ta wspólpraca zostanie zerwana---moze to element Przycisniecia azjatów do MURu i pokazania Ze stany nadal sa potentatami.

Z reszta spółka pewnie wyda jakis komunikat przynajmniej powinna( patrząc na jej transparentnosc ) wowczas powinnismy wiedziec o jakiej ewentualnej skali zagrozenia utraty monetyzacji z androida mówimy.

P.S swoja droga Yankesi za.je.bali ostrego ćwieka Chinolom. :shock:

Ja natomisat byłbym daleki od paniki----Obecnie funcjonujace smarty nie beda odciete od androida i GOOGLE play.

Obrazek

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Julian11 » 20 maja 2019 22:06

dla TYCH CO ULEGAJA EMOCJOM--- wkleje o tym artykuł z GUARDIAN --to jest dobra rzetelna gazeta .

https://www.theguardian.com/business/li ... iness-live

Obrazek


Obrazek

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Julian11 » 21 maja 2019 09:37

Wyjaśnienie kwestii zwiazanych z HUAWEI

https://businessinsider.com.pl/technolo ... be/01qyhnx


Obrazek

Obrazek

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Julian11 » 21 maja 2019 10:09

Także w tej sprawie jest Obecnie ZNIKOME ryzyko dla TSgames ---jesli Huaweia wykoptuja z rynku zastąpia go inni poducenci w przyszłosci i TYLE.

branza nadal jest Mocno rozwojowa i mam nadzieje ze TSgames bedzie walczył o coraz lepsza pozycje dla siebie w tej BRANZY>

Co do samego konfliktu ----TO JUŻ jest informacja że AMERYKANIE ŁAGODZA SWOJE STANOWISKO ---i ze embargo bedzie na czesci do tworzenia samrtfonów i ze zawieszaja zawieszenie współpracy google z HUAWEI.

To moze byc po prostu OSTRE działo w walce o porozumienie 2 stron i tylko jakaś DUŻA karta negocjacyjna miedzy 2 wielkimi graczami.

https://finance.yahoo.com/news/u-eases- ... 01319.html

Obrazek

Obrazek


MOIM SKROMNYM ZDANIEM JEST TAK ----TSgames jest w fazie HOSSY KURSOWEJ ---a to oznacza że obowiązuje póki co zasada --KUPUJ SPADKI. . Pretekst do przeceny i Korekty powienien przez RYNEK BYC WYKORZYSTYWANY do zakupu akcji .

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Julian11 » 21 maja 2019 11:13

Tak sobie mysle ze wiekszym zagrozeniem ta wojna jest dla twórców PC towych gier. Jesli chinole odłącza steama to nie bedzie ciekawie tym bardziej ze chinczycy sa juz teraz coraz wazniejszym odbiorca gier PCetowych dla polskich producentów.

Bo jeśli chodzi o kanały dystrybucyjne gier Smartfonowych/ MOBILNYCH to i tak jest KIBEL, a szkoda i z drugiej strony NIE dziwie sie AMERYJKANOM CHINIOLE BARYKADUJA SIE JAK MOGA jesli chodzi o dostep do ICH RYNKU----a innych chcieliby ZALAĆ SWOIMI PRODUKTAMI. :evil:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Julian11 » 21 maja 2019 11:25

Julek po korekcie ? 8)
nie wiem to się okaże moze jeszcze sie troche pokręcą pomiela w okolicach obecnych kursów akcji, ale na szybkich oscylatorach wyglada to JUŻ dobrze. Jutro wyniki i nie chodzi o same wyniki bo te mniej wiecej wiadomo jakie sa spodziewane ale moze cos ciekawego napiszą przy tej okazji .

Obrazek

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Julian11 » 21 maja 2019 11:41

Poza tym Laptop Tu nie chodzi o to czy spółka urosnie kilkaset MLN PLN na KAPITALZICJI.

Tu tak na prawde jest pytanie czy w miare rozwoju spółka bedzie warta MILIARDY PLNOW . Tak na prawde o to w tym wszystkim chodzi.

Poki co TSgames jest na poczatku swojej drogi , jest mała spółka zatrudniajaca relatywnie małą ilość osób a mimo tego w tym roku moga miec wyniki --ok 200 MLN PLN przychodów i ok 60 MLn PLN zysku. Maja potencjał do rozwoju i i dalszego zwiekszania POWERU wynikowego.

Kto tego nie rozumie cóż ---jego problem.

https://strefainwestorow.pl/artykuly/sp ... yniki-2018

Obrazek

Obrazek

Obrazek

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: klaxon » 22 maja 2019 09:08

Żulianie, prosimy o komentarz do wyników.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Julian11 » 22 maja 2019 09:14

wyniki dramat

Faktycznie mozna było sie o te pare baniek Zysku wiecej spodziewać . ale moim zdnaiem są nadal okey przy tej kapitalziacji i to co pokazuje konkurencja. Jak dla mnie spółka ma duze perspektywy a obmnizone zyski wyjaśnia

".....Wydatki osiągnęły łączny poziom ponad 15,1 mln PLN w pierwszym kwartale w porównaniu do 8,4 mln PLN wydanych w ostatnim kwartale 2018 roku. Poziom wydatków marketingowych z marca 2019 roku związany był z testową alokacją budżetu marketingowego co przełożyło się na ponad 7,5 mln zł wydatków. Grupa monitoruje bieżący performance pozyskanych kohort użytkowników, który wskazuje na dobrą rentowność pozyskanego ruchu. Do czasu pełnej oceny zyskowności tego rodzaju działań Grupa kontynuuje politykę bardziej zbilansowanego modelu wydatków. ...."

nadal uwazam ze korekty na TSgames powinno wykorzystywac się do kupowania akcji jesli ktos ich nie ma lub ten co ma zasowby do powiekszania pozycji.

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: klaxon » 22 maja 2019 09:24

A mi sie wydaje że oni zwiększyli wydatki marketingowe i pomimo wzrostu przychodów nie przyniosło to netto aż tak dobrego efektu jak sie spodziewali i stąd padaka wynikowa. To być może wskazywałoby pewne rynkowe nasycenie i na ograniczoną możliwość dalszego wzrostu przychodowości FC na przyszłość. Tak czy inaczej wyniki za 2019 powinny być mimo wszystko wyraźnie lepsze niż rok temu, ale o te 60 mln netto bez Chin chyba bedzie trudno. Raczej okolice 50mln w 2019.

Niestety ale słabe (poniżej oczekiwań) wyniki TEN i słabe premiery PLW zostały zauważone i jak co roku w okolicach maja gamedev spada (w 2017 pod koniec kwietnia, w 2018 pod koniec maja), nastroje sie pogorszyły, pretekst do korekty jest, to kursowi nie pomoże.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Julian11 » 22 maja 2019 09:38

A mi sie wydaje że oni zwiększyli wydatki marketingowe i pomimo wzrostu przychodów nie przyniosło to netto aż tak dobrego efektu jak sie spodziewali i stąd padaka wynikowa. To być może wskazywałoby pewne rynkowe nasycenie i na ograniczoną możliwość dalszego wzrostu przychodowości FC na przyszłość. Tak czy inaczej wyniki za 2019 powinny być mimo wszystko wyraźnie lepsze niż rok temu, ale o te 60 mln netto bez Chin chyba bedzie trudno. Raczej okolice 50mln w 2019.

Niestety ale słabe (poniżej oczekiwań) wyniki TEN i słabe premiery PLW zostały zauważone i jak co roku w okolicach maja gamedev spada (w 2017 pod koniec kwietnia, w 2018 pod koniec maja), nastroje sie pogorszyły, pretekst do korekty jest, to kursowi nie pomoże.

Jeśli TSgames ma padake finansową za 1 qw 2019 to 11 bit ma chyba KIBIEL. :lol: 8)

za ostatnie 4 qw zysk na czysto wyniósł 40 mln --okey rynek spodziwał sie np 45 mln ---ale jak widac testuja rózne modele monetyzacyjne i sprawdzają ktore przynosza najwieksze korzysci.

Ile to ja razy słyszałem tego typu narzekania u innych dobrych spółek które sie rozwijały i z czasem zwiekszały swoją wartośc kurs akcji itp. Ile to ja sie nie nasłuchałem gdy pojawiały sie roznego rodzaju korekty na róznych spółkach pod róznym pretextem. I wiecie co ci narzekacze nadal sa narzekaczami a ci co sa konsekwentni powiekszaja swoje portfele inwestycyjne.

jhestem pzrekonany ze w TSGAMES przyniesie jeszce duze profity akcjonariuszom swoim :mrgreen: :lol:
Ostatnio zmieniony 22 maja 2019 09:45 przez Julian11, łącznie zmieniany 1 raz.

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: klaxon » 22 maja 2019 09:43

Daj spokój, 6,5mln zarobione na czysto w najsłabszym kwartale nie jest źle. Poza tym na 11bit powinna byc już wyceniana przyszłość i dyskontowane zyski +100mln w 2021 i kolejnych a nie tylko bieżące osiagniecia. A jakie tytuły bedzie miał za 2 lata w monetaryzacji TEN to chyba oni sami nie wiedzą, jak golf nie wypali to szykuje się stagnacja - na dobrym poziomie, ale jednak stagnacja wobec skokowego rozwoju 11b.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości