TEN SQUARE GAMES [TEN]

wszystko na temat spółek publicznych
Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Julian11 » 22 maja 2019 09:47

Daj spokój, 6,5mln zarobione na czysto w najsłabszym kwartale nie jest źle. Poza tym na 11bit powinna byc już wyceniana przyszłość i dyskontowane zyski +100mln w 2021 i kolejnych a nie tylko bieżące osiagniecia. A jakie tytuły bedzie miał za 2 lata w monetaryzacji TEN to chyba oni sami nie wiedzą, jak golf nie wypali to szykuje się stagnacja - na dobrym poziomie, ale jednak stagnacja wobec skokowego rozwoju 11b.
10 mln zarobione w Kipskim kwartale to nie jest złe szczególnie ze wprowadzjaa kolejna gre do obiegu coraz smielej. A kapitalziacja podobna :lol:

ZObaczymy wyniki za 2 qw za 3 qw w 11 bit i tak do debiutu Kolejnej gry byc moze dopiero w 2021 roku---Porownamy ile w tym czasie zarobił TSGAMES i Podzielił sie tym zyskiem z akcjonariuszami a ile 11 bit. :lol:

Dla mnie sparaw jest póki co oczywista TSgames generuje lepsze wyniki niz 11 bit w najblizszym czasie ma sznase na lepsze wyniki niz 11 bit do 2021 roku moze miec wprowadzonych dodakkowo 3 gry ktore moga podbic znaczaco wyniki osiagane obecnie ---dlatego uwazam że jednak lepiej i korzystniej jest obecnie inwestować w TSgames niz w 11 bit.Chociaz obie spółki sa ciekawe jesli chodzi o rozwój.

Dyskontowac 100 MLN zysku na 11 bit w 2021 a dlaczego ne 200 MLN ? :lol:

zobaczmy w ciagiu 4 qw od momentu debiutu FP zysk netto wyniosł 42 MLn PLN To byłs swietny wynik przy switnym debiucie --nie uważam ze bedzie go łatwo MYKNAC. Debniut FP i to co dizało się po nim w kolejnych 3 qw dał o jakies 20 MLn PLN wiekszy zysk niz dal TWoM w 4 qw po debiucie . Jwsli chodzi o 11 bit to raczej kwestia jest częstszego wypuszczania flagowców. Jesli chodzi o TSGAMES to zobaczymy jak kolejne gry beda sie dokładały do wyników spółki bo do konca 2020 roku maja wypusc 3 gry w z rodzaju greenever. Jakie bedą mieli plany dalszego rozwoju Po 2020 roku czas pokaże.

REKLAMA


klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5460
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: klaxon » 22 maja 2019 10:02

zobaczmy w ciagiu 4 qw od momentu debiutu FP zysk netto wyniosł 42 MLn PLN To byłs swietny wynik przy switnym debiucie --nie uważam ze bedzie go łatwo MYKNAC.
Przecież będą mieli lepszą cenę, lepszą marżowość na steam (szybko w ciagu 2-3 miesięcy po premierze powinni osiągnąć granicę 10mln USD wpływów) i debiut wreszcie bedzie jednocześnie z konsolami. Zawstydzą Frostpunka. :lol:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Julian11 » 22 maja 2019 10:05

zobaczmy w ciagiu 4 qw od momentu debiutu FP zysk netto wyniosł 42 MLn PLN To byłs swietny wynik przy switnym debiucie --nie uważam ze bedzie go łatwo MYKNAC.
Przecież będą mieli lepszą cenę, lepszą marżowość na steam (szybko w ciagu 2-3 miesięcy po premierze powinni osiągnąć granicę 10mln USD wpływów) i debiut wreszcie bedzie jednocześnie z konsolami. Zawstydzą Frostpunka. :lol:
to sie okaże ja bym był ostrozny w AZ takim dyskontowaniu wyników ktore pojawic się moga za 3 lata.

Jak mowie FP miał swietny debiut co widac jak Myknął nim podobne gry z PARADOX. Dlatego nie zakładałbym z gory ze za 2 lata 11 bit wypusci gre ktora o 60 MLn PLN pobije Frost punka w zyskach tym bardziej ze koszty 11 bit beda na bank rosły.Skoro FP pokonał TWoM " tylko " o 20 mln PLN w ogolnych zyskach firmy w 4 qw a pzreciez inne gry tez sie monetyzuja te z Ich stajni i z wydawnictwa obecnie co nie bylo to takie oczywiste po TWOM bo wyniki pzred twom były cienkie( mniej niz 1 mln przychodów na qwartał o staratach z tego tytułu nie wspomnę ). Wiec o ile te pare lat temu 11 bit kosił kase tylko z TWoM o tyle teraz kosi kase nie tylko z FP ale i innych gier ktore wprowadza--oczywiscie FP daje najwiekszego kopa finasowego ale i inne gry dodaja jeszce spore miliony do ogolnego wyniku spółki . IWec biorac ten fakt pod uwage rosnace koszty spółki to naprawde moim zdaniem wcale nie łatwo bedzie pobic FP o takie kwoty a jakich mówisz przez ich kolejną gre. NO i mowimy tu HELLO o byc może roku 2021.

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2331
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Rif1977 » 22 maja 2019 10:34

Alik dostaje gorączki, a ja nadal trzymam się tego, że za 2-3 lata 11bit > TEN i to srogo, a Alika od dwóch lat nie będzie na TEN :)
Proste - najpóźniej za 2 lata będzie premiera P8 - multiplatformowej z naciskiem na konsoli gry z elementami strzelanki. Jeszcze w tym roku startują z dwoma kolejnymi w tym RPG w świecie Frostpunka. Wystarczy porównać kiedy rynek zaczął wyceniać Cyberpunka. Ten rok będzie spokojnie równy przychodom co zeszłoroczny, a jak wypalą z zapowiedzią P8, to w ogóle zacznie się rajd :)
Po P8 zakładają, że co rok wyjdą kolejne gry AA+.
TEN zaś już się zaczął zwijać?

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Julian11 » 22 maja 2019 10:36

Alik dostaje gorączki, a ja nadal trzymam się tego, że za 2-3 lata 11bit > TEN i to srogo, a Alika od dwóch lat nie będzie na TEN :)
Proste - najpóźniej za 2 lata będzie premiera P8 - multiplatformowej z naciskiem na konsoli gry z elementami strzelanki. Jeszcze w tym roku startują z dwoma kolejnymi w tym RPG w świecie Frostpunka. Wystarczy porównać kiedy rynek zaczął wyceniać Cyberpunka. Ten rok będzie spokojnie równy przychodom co zeszłoroczny, a jak wypalą z zapowiedzią P8, to w ogóle zacznie się rajd :)
Po P8 zakładają, że co rok wyjdą kolejne gry AA+.
TEN zaś już się zaczął zwijać?
:mrgreen: :mrgreen: :lol:

Ale ty masz schizy... na moim punkcie:lol: :lol:

P.S co do rynku to róznie bywa--wystarczy zobaczyc njak P.?E rynek wycenił debiut TWOM , wystarczy powiedzieć jak rynek p/E wycenił debiut W3. Takze stara zasada mówi jesli POMPUJE sie cos pod debiut to po nim czesto potem przychodi rozczarowanie --dlategfo że własnie WIELU KAKUJE SI EPO D DEBIUT--tak było z CDR gdzie napompowali CDR na 1.4 MLD kapitalziacji i trzymali na ok 15 PLN pzrez długi czas w oczekiwaniu na OWY DEBIUT ---Debiut wysdzedł świetnie wiec troche podskoczyli ale pod koniec 2015 roku cena oscylowała w okolicach 20 PLN z p/E ok 6 . ---Rynek to gra interesów sa czasy znbierania i czasy UBIERANIA----jeśli kazy MOWI JUZ TYLKo ze CDR bedzie DUZO droższy bo CP 2077 to moze sie srogo zawiesć TAK jak to było w przypadku DEBIUTU W3 ---pomimo megastycznego debiutu jak na ówczesna wycene spółki.

warto pzreśledzic spadki P/E a jeszce bardziej zachowanie KURSÓW CDR po debiutach ich flagowców ----W2 i W3---dopiero po jakims czasie od debiutów kursy rosły dynamicznie.

BOŚ zakłada w 2021 roku P/E ok 7,8 dla 11 bit czyli faktycznie zakłada zysk na poziomie nawet wiekszym niz 100 MLn PLN( biorac pod uwage OBECNĄ kapitalziację) . Ciekawe czy faktycznie tyle sie zisci. :lol:
Ostatnio zmieniony 22 maja 2019 10:48 przez Julian11, łącznie zmieniany 2 razy.

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5460
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: klaxon » 22 maja 2019 10:45

gry z elementami strzelanki
ściślej: z elementami walki - to nie musi oznaczać tego samego

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2331
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Rif1977 » 22 maja 2019 10:47

Powtarzam ci chłopie, nie martw się. Jeśli co roku będzie wychodzić kolejna gra w 11bit (nie wspomnę o wydawnictwie), to już nie będzie dyskontowania premier jak dawniej. To nie będzie CD Projekt z premierami co 4 lata. Zanim wyjdzie P8 zacznie się dyskontowanie P9. Nie nadążysz za rozwojem, podobnie jak anale.
Tymczasem na TEN już pewnie zdyskontowano FC, a powtórkę na rynku gier mobilnych bardzo trudno powtórzyć.
Chcesz to sobie graj po emigmatyczną przyszłość i ciesz się, że będziesz miał dywidendę :lol:

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5460
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: klaxon » 22 maja 2019 10:49

BOŚ zakłada w 2021 roku P/E ok 6-7 dla 11 bit czyli faktycznie zakłada zysk na poziomie nawet Znacznie wiekszym niz 100 MLn PLN
Przewidują p/e 7,8 - a to może implikować ok. 2,5-krotny wzrost kursu z obecnych poziomów.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Julian11 » 22 maja 2019 10:50

Powtarzam ci chłopie, nie martw się. Jeśli co roku będzie wychodzić kolejna gra w 11bit (nie wspomnę o wydawnictwie), to już nie będzie dyskontowania premier jak dawniej. To nie będzie CD Projekt z premierami co 4 lata. Zanim wyjdzie P8 zacznie się dyskontowanie P9. Nie nadążysz za rozwojem, podobnie jak anale.
Tymczasem na TEN już pewnie zdyskontowano FC, a powtórkę na rynku gier mobilnych bardzo trudno powtórzyć.
Chcesz to sobie graj po emigmatyczną przyszłość i ciesz się, że będziesz miał dywidendę :lol:
Ja się nie martwie--ja tylko odpisuje temu co uwazaja ze 10 mln zysku w 1 qw 2019 roku na TSgames to padaka i uważam sie sie jednak myli.. A wiem ze Ten ktos jest akcjonariuszem 11 bit i był np BLO ( moze nadal jest) .

Punkt widzenioa zalezy od punktu siedzenia---ja sie o 11 bit nie martwie ale wielu z 11 bit martwi sie od paru miesiecy od kiedy sie tu pojawiłem o TSGAMES. :mrgreen: :lol: 8) :lol:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Julian11 » 22 maja 2019 10:52

BOŚ zakłada w 2021 roku P/E ok 6-7 dla 11 bit czyli faktycznie zakłada zysk na poziomie nawet Znacznie wiekszym niz 100 MLn PLN
Przewidują p/e 7,8 - a to może implikować ok. 2,5-krotny wzrost kursu z obecnych poziomów.
juz to poprawiłem zerknalem bo nie pamietałem do końca --czyli zakłada i tak PRZY OBECNEJ KAPITALZIACJI zyski na poziomie 110 mln pln. ALe zakladając ICh cene docelową 471 PLN za akcje to już sie robi prawie 140 MLn PLN zysku przy ICH założeniach.

czyli o 90-100 BAniek w 4 qw wiecej niz uzyskali po debiucie Frost PUnka. :roll: :lol: :mrgreen: Mocno szarżuja jak bedzie czas pokaże.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2019 10:56 przez Julian11, łącznie zmieniany 2 razy.

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5460
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: klaxon » 22 maja 2019 10:54

Ja się nie martwie--ja tylko odpisuje temu co uwazaja ze 10 mln zysku w 1 qw 2019 roku na TSgames to padaka i uważam sie sie jednak myli..
To ty pisałeś że będzie 15 mln netto więc to ty się pomyliłeś. Ja po szacunkowych wynikach na początku kwietnia napisałem coś takiego:
No ale o ile zwiększyli nakłady na marketing w porównaniu z Q4 bo szacunki przychodów wyższe tylko o 2,7 mln (42,5 mln vs 45,2 mln)? Jeśli koszty wzrosły o więcej niż te 2,7 mln to wynikowo q/q wcale może nie być lepiej. :roll:
i to sie niestety sprawdziło (niestety, bo BLO już na szczęscie nie mam, za to ciągle mam TEN)

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Julian11 » 22 maja 2019 11:38

Ja się nie martwie--ja tylko odpisuje temu co uwazaja ze 10 mln zysku w 1 qw 2019 roku na TSgames to padaka i uważam sie sie jednak myli..
To ty pisałeś że będzie 15 mln netto więc to ty się pomyliłeś. Ja po szacunkowych wynikach na początku kwietnia napisałem coś takiego:
No ale o ile zwiększyli nakłady na marketing w porównaniu z Q4 bo szacunki przychodów wyższe tylko o 2,7 mln (42,5 mln vs 45,2 mln)? Jeśli koszty wzrosły o więcej niż te 2,7 mln to wynikowo q/q wcale może nie być lepiej. :roll:
i to sie niestety sprawdziło (niestety, bo BLO już na szczęscie nie mam, za to ciągle mam TEN)
tego się spodziwałem tych Ok 15 mln zysku---Ale cóz postanowili potestowac wieksze wydatki marketingowe i ich wpływ na pózniejsza monetyzacje ---15 mln PLN zainwestowali w reklamowanie FC ---dlatego wyniki są gorsze niz sie spodziwałem. Natomaist nadal wierze w to co robią i jaka wiedze zdowywaja dzieki róznycm schematim monetyzacyjnym. i tak na reklame poszło 15.4 MLn PLN z czego Lets fish nadal generuje Dobre wyniki 4 mln Przychodów lets hunt 2 mln Przy inwetycjach w reklame rzedu 0.4 mln PLN- co stanowi MNIEJ niz 10 % uzyskiwanych przychodó. FC jako obeny ich flagowiec testuja na róznych poziomach ereklamowych w 1 qw zainwestowali 40% przychodów z gry w reklame --po to żeby przekonac sie jak te wydatki wpłyna na monetyzacje w pózniejszych terminach ---moim zdaniem Gra nie jest warta swieczki dlatego napisali ze powrócili do bardziej ZBILANSOWANEGO MODELU wydatków.

Co widac np. po tym wykresie i tym jak wuydatki marketingowe kształtowały sie w Kwietniu vs. marzec. Przy okazji pokazali tez przychody jakie generował FC w Kwietniu czyli w miesiącu juz w 2 qw .

Obrazek

Obrazek


Ja tam nie uwazam ze stało się cos mocno kiepskiego lub strasznego ----po prostu próbuja testowac i optymalizować wydatki reklamowe V.S monetyzacja---Maja do tego prawo a anwet obowiazek zeby poszerzac swoja wiedze w tym kierunku na przyszłosc nawet jesli w jakims okresie bedzie to gorzej wpoływało na zyski. Taka jest moja opinia.

Patrząc na ludzi ktorzy wczesniej SKutecznie i fajnie (jak na nasz lokalny RYNEk) rozkrecili NASZA KLASE potem ja spzredając , a teraz ładnie rozwijaja kolejny biznes czyli TSGAMES ----twierdze ze WIEDZĄ CO ROBIA i ze warto przy nich byc , bo moga jeszcze wiele zdziałac w tym biznesie jesli chodzi o rozwój, wyniki i wartośc TSGAMES w przyszłości.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Julian11 » 22 maja 2019 13:11

Pozatym jasno napisze dlaczego tutaj wszedłem na LONGA.

Długa monetyzacja gier evergreen---i nadzieja przewidywania ze kolejne gry beda dokładały sie do tego wyniku.

Zobaczcie na rozkład przychodów na pzrestrzeni LAT LET'S FISH to juz 7 LAT od wejscia na rynek.


Obrazek

obecnie rozkład przychodów i marketingu FISH CLASH.

Obrazek


jeśli uda im sie w przypadku FISH CLASh tak jak w przyspadku LETS FOISH podstrzymywac mniej wiecej tak spzredaz jak teraz wyglada czyli np srednio np. 10 MLn na miesiac , jeśli kolejne jakies gry w ten trend sie Wpasuja a przychody beda bardziej zblizone do Fish clash niz do Lets fosh to efekt skali przychodów zysków ITP za jakis CZAS MOZE BYĆ PIORUNUJACY. przychody moga byc liczone w grubych setkach MLN PLN rocznie a zyski tez juz nie w dzsiatkach mlon PLn rocznie tylko wiecej---z czego co roku 2/3 Kasy bedzie trafiało do inwestorów co roku.

Własnie na to liczę w długoterminowym inwestowaniu w TSGAMES.

dodam tylko ze prezes kiedys wspominał ze po 2020 roku beda gotowi do zaczecia buidowania GRY --typu BLOCKBUSTERA --czyli wejscie na kolejny poziom z robienia gier typu EVERGREEN. Jak to wyjdzie czas pokaże.

https://tensquaregames.com/post_subcate ... #more-3176

Obrazek

A dlaczego IM UFAM? Bo juz teraz pokazuja jak konsekwentnie rozwijają TSgames , co pzrekłada się na zyski i wartość sółki. A TALENT do Robienia BIZNESU i ROZWOJU POKAZAŁ PREZES JUZ WCZESNIEJ ---

Obrazek

https://www.spidersweb.pl/2014/11/onet- ... klase.html

Percances
Sierżant sztabowy
Posty: 180
Rejestracja: 23 lut 2018 21:26

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Percances » 23 maja 2019 16:34

Oj dzisiaj kurs oberwał po dość ważnym infie, oby sprawa się szybko rozjasniła.
Przymierzałem się ostatnio do zakupów, może się okazać, że będzie okazja dobrać dość tanio.
No to blisko 20 % zjazdu zaliczone. Jak już pisałem , sytuacja jest dynamiczna. :oops: :lol: :oops:
Czy powodem jest to, że przychody w kwietniu nie odzwierciedlają tych większych nakładów poniesionych w I kwartale/ 2019?

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Julian11 » 23 maja 2019 18:32

A nie odzwierciedlają porównując przychody sprzed marca? gdzie w owym marcu agresywnie inwestowali w reklame. Co też spowodowało zwiększenie przychodów w marcu.
:mrgreen:

Z racji tych inwestycji faktycznie było 10 baniek a nie 13 a kapitalizacja spadła od szczytu o prawie 200 mln, w 12 bit koksensus poprawili o kilkaset k przy 5 mln zysku i napompomowali kwita też o 200 mln PLN. Cały Rynek. :lol: :lol: :lol: Nie chodzi o żadne konsensus tylko o budowanie emocji wpływania nimi na akcjonariuszy, tak było jest i będzie.

Poza tym czekamy na kolejne newsy, wiadomo jakie Chiny i kolejne gry. Może kiedyś rynek też w pewnym momencie zaszaleje z c/z mocniej jak to było w przypadku wielu spółek gamedevu ot chociażby CDR czy 11b a nie trzymał wyceny na tak "nudno racjonalnym poziomie", szczególnie że to jest spółką dywidendowa. :lol:

Natomiast jak wspomniałem ja oczekuję ogólnie takich wykresów monetyzacyjnych jak prezentuje Lets Fish czyli DŁUGIĄ STABILNĄ MONETYZACJĘ( tam jest srednia długookresowa ok 1 MLn na miesiąc) , tylko poziom ich oczekuję że będzie większy zarówno w przypadku Fish Clash( np ok 10 mln na miesiąc) jak i kolejnych gier które w przyszłości będą przez długi czas budowac sumę wynikową TSgames i będą wpływały na wielkość dywidendy. :lol:

Do końca przyszłego roku pojawic sie powinny 3 gry jak one beda sie dokładały do przyszłych wyników zobaczymy , ile i jakie gry będa planowali po 2020 roku tez zobaczymy ---zespół w kazdym razie cały czas powiększaja.

Dlatego własnie w chwili obecnej to jest mój najważniejszy papier LONG TERM. 8)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości