TEN SQUARE GAMES [TEN]

wszystko na temat spółek publicznych
Julian11
Starszy chorąży

Re: TEN SQUARE GAMES [TEN]

Postautor: Julian11 » 17 kwie 2019 15:52

Na FB dzisiaj wrzucili nowe łowisko YANGCY dla FISH CLASH , czyżby to jest sugestia że certyfikacja na chiny jest coraz bliżej? 8)

https://pl-pl.facebook.com/TenSquareGames/

AdmiralPiett
Chorąży sztabowy

Postautor: AdmiralPiett » 18 kwie 2019 09:39

Zarząd Ten Square Games rekomenduje walnemu zgromadzeniu, aby spółka wypłaciła w formie dywidendy za 2018 rok łącznie 27,3 mln zł, czyli 3,78 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

Stopa dywidendy - w oparciu o środowy kurs zamknięcia - wynosi ok. 3,4 proc.

Proponowany dzień dywidendy to 5 czerwca, a jej wypłata miałaby nastąpić 19 czerwca 2019 roku.

Zgodnie z propozycją zarządu, pozostała część zysku (9,7 mln zł) miałaby trafić na kapitał zapasowy.

Ten Square Games to producent i wydawca gier mobilnych oraz przeglądarkowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w maju 2018 roku.
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy !!!

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 18 kwie 2019 09:56

Właśnie dlatego to jest kolejny powód żeby trzymac akcje TSgames na Long term, obecnie płaca więcej w samej dywidendzie niż wiele banków na lokatach. Mam nadzieje że za niedługi czas przekroczą 100 MLN + zysków i że bedzie wpadało 10+ PLN na akcje do inwestorów posiadajacych TSGAMES . Ale w tym roku moim zdaniem cel to 60 mln + zysku co by oznaczało ok 45 mln PLN wypłaty dla akcjonariuszy czyli ok 6 PLN na akcje. 8)

Uważam ze spółkę stać na dużo większe zyski ( ogólnie wyniki) w przyszłości niż te jakie pokazywał za 4 qw 2018 roku i 1 qw 2019 roku. Zobaczymy co czas nam przyniesie.

AdmiralPiett
Chorąży sztabowy

Postautor: AdmiralPiett » 18 kwie 2019 10:19

No fakt, ze taka dywidenda z tego typu spolek to nie jest typowe !
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy !!!

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 18 kwie 2019 11:48

No fakt, ze taka dywidenda z tego typu spolek to nie jest typowe !
oni nie muszą duzo kasy kitrać , wystarczy zobaczyc na koszty produkcyjne są bardzo niskie. To że potem musża ladowac w PR nie ma znaczenia bo gry same pokrywaja te koszty ktore wynosza ok 30% Brutto z przychodów jakie te gry osiągają . Spółka potrzebuje relatywnie mało hajsu na efektywne prowadzenie dzialności , bo płynnosc na bieżąco zapewniają produkty które juz sie monetyzyja , dlatego jakos trzeba wykorzystac ta olbrzymia nadpłynnosc finansową i świetnym pomysłem jest po prostu dzielenie sie zyskami z akcjonariuszami TYM BARDZIEJ ze szefowie sa dominujacymi akcjonariuszami w tej spółce.

A że to jest spółka dopiero na początku swojego rozwoju to mają jeszcze czas na dynamiczniejszy rozwój organiczny i pakowanie kasy w TEn rozwój , niech skupiaja sie na maxymalnie efektywnej monetyzacji produktów tych ktore juz sa w ich portfolio i tych ktore dopiero tworzą , rozwój przyjdzie z czasem jak okrzepną i zdobędą wieksze doświadczenie w zarządzaniu coraz większą liczbą ludzi.Dlatego kasa którą juz generuje spółka w większości trafia do akcjonariuszy. I bardzo dobrze.

Fakt że właśnie musza efektywnie inwestowac w PR powoduje mniejsze marże , zysk Netto wynosi ok 30% przychodów no ale z drugiej strony jak się spojrzy na ta kwestie tak --ze gra FC zrobiona za ok 1 mln pln juz wygenerowała ok ponad 100 MLn przychodów i ok pewnie ok 40 mln Zysku w 1.5 roku a pewnie wygeneruje setki mln PLN( a moze i wiecej) i moze nawet setki mln Zysku w calym swoim " zyciu monetyzacyjnym", to robi to Olbrzymie wrażenie --jesli trafi im sie kolejny taki produtk lub jeszce lepiej 2 produkty( w ciagu 2-3 lat) jak FC to bedzie tu naprawde GRUBO ---biorac pod uwage ich niewielkie koszty i to ile kasy moze TRAFIAC DO AKCJONARIUSZY Z WYPRACOWANEGO SKUMULOWANEGO ZYSKU.

Własnie TSgames moze byc ta kwitntesencją Inwestowania ( nie tylko jesli chodzi o wyceny ale i tez KASY spływającej z DYWIDENDY) jesli będzie sie tak świetnie rozwijał jak do tej pory . Ten kto bedzie trztymał akcje parę lat moze z samych dywidend wyłapac kilkadziesiąt PLN za akcję, pomijajac juz potencjał wzrostowy kursu . 8) :lol:

Rif1977
Starszy chorąży

Postautor: Rif1977 » 18 kwie 2019 12:20

Alik w formie. Krótko więc będzie. W tej branży dywidenda, to jakiś żart. Kurs lata w jedną lub drugą, ewentualnie trzyma się przez jakiś czas trendu. Niemniej pakować się w taką spółkę, która w tydzień może mieć +/- 20% dla dywidendy? Pomyłka. Nie mają pomysłu na rozwój? W ich segmencie, to się wkłada kasę w marketing, a nie rozdaje akcjonariuszom. Będąc akcjonariuszem wcale bym się nie ucieszył. Dobrze, że 11bit woli rozwijać się :)

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 18 kwie 2019 14:10

Alik w formie. Krótko więc będzie. W tej branży dywidenda, to jakiś żart. Kurs lata w jedną lub drugą, ewentualnie trzyma się przez jakiś czas trendu. Niemniej pakować się w taką spółkę, która w tydzień może mieć +/- 20% dla dywidendy? Pomyłka. Nie mają pomysłu na rozwój? W ich segmencie, to się wkłada kasę w marketing, a nie rozdaje akcjonariuszom. Będąc akcjonariuszem wcale bym się nie ucieszył. Dobrze, że 11bit woli rozwijać się :)
Jak widzisz w ICh segmencie gra ktora kosztowała 1 MLN PLN generuje kase na wszystko- NA przychody ktore juz pzrekraczaja 100 MLn PLN na Marketing ,zeby coraz lepiej sie monetyzowała , na zyski ktore powoduja potezna nadlynnosc w SPÓŁCE.

Uswiadomie cie jesli chodzi o marketing NIe chodzi o to zeby wsadzić w niego np 100 MLN pln żeby zapewnic monetyzacje na poziomie 100 MLN PLN. W marketingu chodzi o to zeby elastycznie i racjonalnie podchodzic do tematu tak jak TSGAMES podchodzi wydajac ok 28% przychodów brutto na marketing który podtrzymuje monetyzacje i ok 25-30% zyski NETTO ktore poki co sie ladnie powiekszają R/R.

Co do dywidendy coż, oczywiscie że dywidenda jest ważna czescia inwestowania, Powiemj tak mam tu zapakowane całkiem sporo hajsu i po paru latach z samych dywidend może uda mi sie wyjac 50% tego co włozyłem w ta spółkę a to juz jest ciekawy szmalec , pomijajac juz fakt potencjału wzrostowego spółki.

Dla mnie sprawa wyglada jasno oni wiedza jak monetyzwoać jak PRowo zwieksać potencjał monetyzacyjny gier pokazuja to TU i TERAZ po Lets Fish, Fish clash , to nie jest przypadek. Kolejne gry tez mało ich kosztuja Golf pochłonał tylko 800 K pln i juz jest w fazie testowania w Polsce---ale to nie zmienia faktu ze byc moze kolejne ich produkcje ktore mało kosztuja bedą genrerowały Poteżny hajs byc moze tak potezny jak FC ktory w ciagu 2 lat z haczykiem moze wygenerowac ok 200 MLN PLN hajsu ----jesli kolejne gry beda chociaż w połowie tak udane to tylko można sie domyslac ile przychodów bedzie generowała spółka w ciagu kolejnych lat gdzie coraz wiecej gier bedzie wychodziło i kumulowało sie w wynikach spółki---ile zysku beda mieli z dzialnosci operacyjnej ? a tym samym ile kasy bedzie wyplacała swoim akcjonariuszom.

Powiem szczerze ze wole jeśli nadplynnosc jest tak zarzadzana niz tak jak na 11 bit gdzie pakuja kesz na niskooprocentowane lokaty , na konta walutowe na ktorych czasmi traca albo kupuja nieruchomosci za 20 BAniek biorac pod to jeszce lewar ---ja tam wole zeby jak TSGAMES wydawali 800 K rocznie siedzibe firmy ale żeby dziesiatkami milionów dzielili się za akcjonariuszami a w kasie spółki i tak zastaje w kasie spółki Duzo hajsu wyatrczy na potzreby na procesów produkcyjnych na kilka lat do przodu.A pzreciez z kazdego roku maja 25% zostawiac w spółce , w tym roku moze to bedzie ok 15 MLN PLN podczas gdy ich gry kopsztuja 1-2 MLn PLN kazda.

siedzisz w 11 bit pare lat ciekawe ile MLN wypłaci TSgames w ciagu np 4-5 lat swoicim akcjonariuszum, jesli dla ciebie to nie ma znaczenia to jaki z ciebie inwestor? liczysz tylko na czysta spekulacje rynku ktore jedne spółki wycenia po c/z 100+ a inne np 10+ ? :lol: 8)

Dla mnie jak powiedziałm sprawa jest prosta o tyle ze wiadomo jakich marz mozna sie mniej wiecej spodziwac to jest miedzy 25% -30% przychodów . Dlatego zastanawiałem sie kiedy skumulowane przychody osiagnl 1 MLD pLN , to by oznaczało ze spólka zarobiła ok 250-300 MLN PLN z czego wiekszosc tej kasy trafi do akcjonariuszy w formie dywidendy. W tamtym roku zrobili ok 100 MLn przychodów w tym roku zrobia pewnie cos koło 200 mln PLN ile bedzie w kolejnych latach?

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 18 kwie 2019 14:27

I jeszcze jedno ---inwestowanie oraz budowanie kapitalziacji wymaga czasu , to widac np po 11 bit po CDR itp. Pare lat wczesniej a obecnie to olbrzymia róznica kapitalziacyjna na tych spółkach --dzieki ich rozwojowi i wynikom---Dlatego na chwile obecnął nie mam zadnych wątpliwosci ze TSGAMES tez czeka rozwój wyników produktów i wartosci rynkowej oraz dywidendowej w przyszłosci. :lol:

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 18 kwie 2019 14:56

od strony technicznej to moze byc poczatek końca tej korekty wzrostowej.

Rif1977
Starszy chorąży

Postautor: Rif1977 » 18 kwie 2019 15:03

Nawet nie chce mi się czytać tych banałów. Rozpisujesz się w bredniach jak przy każdej spółce :)

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 18 kwie 2019 15:46

Nawet nie chce mi się czytać tych banałów. Rozpisujesz się w bredniach jak przy każdej spółce :)
rozpisuje się i ma to swoje późniejsze uzasadnienie w postaci wzrostu kursów akcji i zysków z danych kwitów, oczywiście nie zawsze i wszędzie ale generalnie moje " flagowce" w danych okresach czasu dają mi sowite zyski . I chyba o to w inwestowaniu chodzi jak równiez w dzieleniu sie swoimi przemysleniami z innymi. :lol:

Erudyta
Sierżant sztabowy

Postautor: Erudyta » 18 kwie 2019 22:04

rozpisuje się i ma to swoje późniejsze uzasadnienie w postaci wzrostu kursów akcji i zysków z danych kwitów, oczywiście nie zawsze i wszędzie ale generalnie moje " flagowce" w danych okresach czasu dają mi sowite zyski . I chyba o to w inwestowaniu chodzi jak równiez w dzieleniu sie swoimi przemysleniami z innymi. :lol:
Sowite zyski ? Chyba od liczby znakow, jakie tu wypisujesz, pacanie.

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 19 kwie 2019 10:49

Sowite zyski ? Chyba od liczby znakow, jakie tu wypisujesz, pacanie.
to ze nie akceptujesz oczywistych oczywistości inwestycyjny gamoniu , to już jest twój problem. :lol:

Nikt ci nie wmówi że białe to białe a czarne to czarne ideologiczny konusie, dlatego każdy ma to na co zasługuje. :mrgreen:

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 23 kwie 2019 11:20

Fish Clash pnie sie systematycznie w góre jesli chodzi o pozycjonowanie monetyzacji w US. Mam nadzieje że niedługo wejdzie do TOP 100 monetyzacji gier w US. obecnie jest w pobliżu ok 110 pozycji zarówno jesli chodzi o Android jak i o IOS.

trend jest cały czas wzrostowy jesli chodzi o monetyzacje FC w czasie w dodatku jest dostepne juz łowisko na Yangcy co moze sugerowac że niedługo gra moze mieć zielone swiatło do monetyzacji w chinach .

wszytko sie bardzo fajnie i dobrze póki co układa, 2 qw zapowiada sie na kolejny rekord jesli chodzi o generowanie kasy przez TSgames.

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 23 kwie 2019 12:52

rynek gier mobilnych rozwija się w imponujacym stylu zostawiając w tyle inne platformy.

https://www.gamesindustry.biz/articles/ ... ear-newzoo

Trzymam kciuki żeby TSgames był rozpoznawalnym i coraz bardziej znaczącym graczem na tym rynku poprzez coraz lepszą monetyzację swoich produktów, budując swoją pozycję i markę na rynku gier mobile.

Wróć do „Akcje”