POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

wszystko na temat spółek publicznych
|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 27 lip 2018 17:07



taki odpoczynek dobrze robi, ci co chcą wyjść niech wychodzą :)
Ani tyci tyci w górę? Liczyłem na jakąś miła niespodziankę przed weekendem
A wzrost z 4,00zł do 4,50zł w tym tygodniu to mało aby miło spędzić weekend :lol: ???

Bardzo udany tydzień w miłym klimacie :-) Nikt nie wychodził z grona Samurajów & Friends.

REKLAMA


Hafid
Sierżant sztabowy
Posty: 190
Rejestracja: 13 kwie 2018 07:41

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Hafid » 27 lip 2018 17:14


Ani tyci tyci w górę? Liczyłem na jakąś miła niespodziankę przed weekendem
A wzrost z 4,00zł do 4,50zł w tym tygodniu to mało aby miło spędzić weekend :lol: ???

Bardzo udany tydzień w miłym klimacie :-) Nikt nie wychodził z grona Samurajów & Friends.
Co więcej niektórzy zwiększyli swoje zaangażowanie ;)

Pozdrawiam, H.

Szkoda tylko że ta KGN słabo :/

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 27 lip 2018 17:17

PGE podała w komunikacie prasowym, że do 2025 r. wycofanych zostanie w Polsce ok. 10 GW mocy wytwórczych, a problemy ze zbilansowaniem systemu mogą wystąpić już w 2020 r. Dwutowarowy rynek energii (energia elektryczna plus moc) ma ustrzec przed konsekwencjami tego scenariusza.

http://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/2 ... nkiem-mocy

Chyba jako jedyny w to wierzę, EP
Obrazek

Mi wychodzi 12 nowych bloków(węgiel i gaz) i w tym jest elektrownia Północ. Nie sugerujcie się tym zbyt mocno, by nie było zarzutu że naganiam, EO też 2015r nikt nie wierzył i nie była na radarach, wtedy dyskusja na forum konkurencji, tu wychodzi że PGE dokona zmian i ograniczy emisję w Bełchatowie.



Część ekspertów wskazuje na nikłe szanse Ostrołęki C na zdobycie kontraktu z rynku mocy. Czy bez przychodów z rynku mocy podobnej klasy blok byłby rentowny?
Jako energetyk kibicuję temu projektowi, ale jako szef PGE nie mam wystarczającej wiedzy, żeby móc to ocenić.

http://www.parkiet.com/Energetyka/30727 ... senal.html

NTP dla Ostrołęki C powinno być wydane przed aukcją rynku mocy
Polecenie rozpoczęcia prac (NTP) dla budowy Ostrołęki C powinno być wydane przed rozstrzygnięciem grudniowej aukcji dla rynku mocy – wynika z wypowiedzi prezesa Enei Mirosława Kowalika.

Pytany, czy NTP będzie wydane generalnemu wykonawcy przed rozstrzygnięciem grudniowej aukcji, odpowiedział: „Takie są założenia. Intensywnie domykamy formułę finansowania i mitygacji ryzyk”.

„Stawiamy sobie taki cel, by zorganizować i uporządkować strukturę finansowania, by można było wydać polecenie rozpoczęcia prac jak najszybciej, nawet jeszcze przed aukcją” - dodał.

Poinformował, że planowany blok przeszedł certyfikację ogólną i powinien wystartować w grudniowej aukcji rynku mocy.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/NTP-dl ... 03015.html

Baranowski dalej...


Zabiegamy o pełną ochronę praw nabytych dla 15-letnich umów mocowych zawartych przed wejściem w życie rozporządzenia oraz adekwatną derogację od stosowania standardu emisji EPS 550 g CO2/kWh dla jednostek istniejących.

Ochrona kontraktów zawartych przed datą wejścia w życie rozporządzenia to nasz priorytet. Odnosi się on w głównej mierze do realizacji 15-letnich kontraktów mocowych, w przypadku których ostatni rok okresu dostaw przypadnie na połowę lat 30.


Baranowski zapomniał tylko napisać że 15 lat dotyczy jednostek nowych, modernizowanych 5 lat

golastopa
Sierżant
Posty: 52
Rejestracja: 24 paź 2017 01:32

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: golastopa » 27 lip 2018 18:31

Bardzo udany tydzień w miłym klimacie :-) Nikt nie wychodził z grona Samurajów & Friends.
Bardzo miłym, w końcu jest czym oddychać unieśliśmy się 50% powyżej mułu. Zrobiło się płycej i widać coś na horyzoncie ale czy to jest koniec bagna? Niestety ck przestałem rozumieć co piszesz. Brak czasu jest powodem mojego niedoinformowania. W radio mówią, że 8 mld nadwyżki budżetowej będzie na koniec roku. I tak, czekamy i pamiętamy!!

Na stooq.pl przestała mi działać analiza techniczna więc ciężko mi zobaczyć luki o których piszesz - pamiętam, że są:). Technicznie wyszliśmy z trendu spadkowego i jesteśmy w bocznym. W trzeci scenariusz uwierzę jak przebijemy 5,3 - przypominam, że wiosną po bajkach byłego ceo mocny wzrost został rozbity w okolicach 5,0. No i oczywiście, wolumen ... były czas bliższe wig20.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 27 lip 2018 18:50

Bardzo udany tydzień w miłym klimacie :-) Nikt nie wychodził z grona Samurajów & Friends.
Bardzo miłym, w końcu jest czym oddychać unieśliśmy się 50% powyżej mułu. Zrobiło się płycej i widać coś na horyzoncie ale czy to jest koniec bagna? Niestety ck przestałem rozumieć co piszesz. Brak czasu jest powodem mojego niedoinformowania. W radio mówią, że 8 mld nadwyżki budżetowej będzie na koniec roku. I tak, czekamy i pamiętamy!!

Na stooq.pl przestała mi działać analiza techniczna więc ciężko mi zobaczyć luki o których piszesz - pamiętam, że są:). Technicznie wyszliśmy z trendu spadkowego i jesteśmy w bocznym. W trzeci scenariusz uwierzę jak przebijemy 5,3 - przypominam, że wiosną po bajkach byłego ceo mocny wzrost został rozbity w okolicach 5,0. No i oczywiście, wolumen ... były czas bliższe wig20.
Analiza techniczna na stooq.pl działa zarówno pod JAVA jak i formacie HTML5 więc jeżeli sprawdzisz jaką przeglądarkę używasz to mogę zarówno na mobilnych urządzeniach iOS i OS Windows sprawdzić tzn IE, Mozilla, czy Safari.

Niestety ck przestałem rozumieć co piszesz. Brak czasu jest powodem mojego niedoinformowania

W swych analizach opiniach czasami nie dostrzegam jak we fraktalach że czasami zbyt głęboko wchodzę w temat i analizuję, ale od szczegółu do ogółu, przepiękne mozaiki :))

Obozowi rządzącemu czasami brak jest spójności w działaniu i pozostawia pole do samodzielności swoim adlatusom ale na Boga nie mogę zrozumieć ich zachowania jak w przypadku tego co się dzieje w Bełchatowie choć co do Baranowskiego nie mam zastrzeżeń, wydaje mi się że to właściwy człowiek. Energa ma nowego CEO który kiedyś otaczał się ludźmi z kręgu Walendziaka ale i Gocłowskiego z GDN. Popatrzę sobie :))) oby nawyków z Brzeżna nie było :))) (dzielnica GDN, zwana krainą latających noży)

Nie obawiam się o siłę trendu i dalsze wzrosty ale metafora udana, w mule dalej siedzimy i to jeszcze głęboko ale życie zweryfikuje nasze opinie. Jeśli mogę coś wyjaśnić czy technicznie pomóc to chętnie bo nim Ryszard Krauze dowiedział się co to komputer i pojechał pierwszy raz po Unix'owy i widział perforacje na kartach :)) to ….Nie pytaj, ostatnio czyściłem archiwum kasując takie "perełki2 jak Pierwszą Brygadę pisaną przez K. Króla basic :)) bo gość stojąc przed tym SN razem z chłopcami z AD mnie śmieszy...świat może ma amnezję ...ufam że nie my.

Niech sobie PE Morawiecki rządzi...mi to nie przeszkadza...ale na złomie swych samochodzików e-car nie naładuje i bez szkieletowej sieci 400 kV.

Z pewnością wiesz co to jest funkcja liniowa, bloki mają nie tylko różne sprawności ale i emisje ale i gazowy emituje CO2, jak i kamienny, ale i te na węgiel brunatny a to największe kopciuchy i można praktycznie od ręki wyliczyć co się opłaca trzymać a co zamknąć a PSE nie chcą pozwolić na samowolkę w odłączeniu jednostek wytwórczych i każdy GW mocy się liczy. Oczekuję po Brexit zwiększonej podaży certyfikatów emisyjnych CO2.

Graham jako stara szkoła kierował się wyjątkowością podmiotu czyli know how ale przede wszystkim rynkiem dla tego podmiotu i jego perspektywą na przyszłość.

W radio mówią, że 8 mld nadwyżki budżetowej będzie na koniec roku.

To nie jest dużo GS, sam Borys dysponuje 17 mld (tzn nie w cash) ale potencjałem i obawiam się że w cyklach 5-letnich jego inwestycje a jest to fundusz, musi z czasem kasę wyciągać by móc reinwestować nas rozczaruje.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2018 19:12 przez |Czarne.Koszule|, łącznie zmieniany 1 raz.

welts
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7425
Rejestracja: 02 mar 2013 19:36
Lokalizacja: MACD

Bak fundamentow

Postautor: welts » 27 lip 2018 19:17

Ryzyko znacznie wzoslo :twisted:
Ostatnio zmieniony 27 lip 2018 19:53 przez welts, łącznie zmieniany 1 raz.

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Aero » 27 lip 2018 20:41



taki odpoczynek dobrze robi, ci co chcą wyjść niech wychodzą :)
Ani tyci tyci w górę? Liczyłem na jakąś miła niespodziankę przed weekendem

@Aero

z umiarem...zbyt szybki wzrost to gwałtowne korekty a tu mamy raczej fazę akumulacji.
Oby, ja już tyle akumuluje i od takiego czasu....... :roll:

Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Yusuke » 28 lip 2018 01:45

Ustawiam pierwszy obóz na 8.50 tam gdzie był drugi obóz w 2016. Później liczę na drugi obóz w okolicy 13.80+8.50 i trzeci obóz. 13.50+8.50+ 5.20.
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.

golastopa
Sierżant
Posty: 52
Rejestracja: 24 paź 2017 01:32

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: golastopa » 28 lip 2018 10:22

Dziękuję za pomoc ze stooqiem. Pierwsza Brygada -nie znalazłem takiej pozycji, chyba pochodzi z czasów przed internetem:).
Też interesowałem/interesuję się AT oczywiście z użycie komputera.

Dalej będzie sobotni offtopic:)
W ubiegłym roku na urlopie napisałem aplikację, która rozpoznaje trendy i luki:
Obrazek
Obecnie muszę się mocno trzymać krzesła kiedy eksperymentuję z AI (sztuczna inteligencja). Na razie nie są to eksperymenty giełdowe. Efekty są doskonałe - mówię o uczeniu się rozpoznawania obrazów, głosu itp. Kłócicie się o partie często. Niech politycy szybko działają - pozostało im niewiele czasu na rządzenie. Ułomny człowiek zostanie wyparty przez maszynę.

Pozdrawiam...

Hafid
Sierżant sztabowy
Posty: 190
Rejestracja: 13 kwie 2018 07:41

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Hafid » 28 lip 2018 10:33

Ustawiam pierwszy obóz na 8.50 tam gdzie był drugi obóz w 2016. Później liczę na drugi obóz w okolicy 13.80+8.50 i trzeci obóz. 13.50+8.50+ 5.20.
108.45 :)

Pozdrawiam, H.

Bryza
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7169
Rejestracja: 28 cze 2017 15:16

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Bryza » 28 lip 2018 11:40

...
Obecnie muszę się mocno trzymać krzesła kiedy eksperymentuję z AI (sztuczna inteligencja)….Ułomny człowiek zostanie wyparty przez maszynę.

Pozdrawiam...

Obrazek

25 lat temu
Seksmisja – polska komedia fantastycznonaukowa z 1983 w reżyserii Juliusza Machulskiego, opowiadająca historię zahibernowanych w 1991 Maksa i Alberta, którzy budzą się po wojnie w świecie pozbawionym mężczyzn.
Nagrano film Seksmisję, Terminator, Minority Report itd.

Jak myślisz - a wspominasz o polityce że często tu bywa poruszana - co taki Machulski w ten komedii chciał powiedzieć, o zgrabnych samiczkach które nie znają seksu i pracują w archeo? Nie! zabawny i kultowy film to pokazanie świata monopolistycznego, tzn. gdy rządzi jedna opcja i jest zadowolona, to także te modele konkurencji monopolistycznej. Machulski pokazał w zabawny sposób politykę, co oznacza brak wyboru, a taki przecież Albercik "niósł tylko pomoc".

Człowiek jest cudownym zwierzęciem, człowiek jest cudem natury i jest postacią magiczną. Ewolucja technologiczna przyczynia się że przez urządzenie końcowe korzysta ona z PC, tabletów ale i telefonów. by ułatwiać sobie życie, by wyszukać...by ...itd. ale maszyna jest tylko tym czym jest nakarmiona...czy to danymi czy funkcjami w danym programie.

Dzicz na ulicy protestuje i psychicznie chorzy dają pełny wyraz swych emocji, nie racji i to jest człowiek, bo sądy można by była zastąpić maszynami napchanymi paragrafami a nie jedna dzisiejszą kobietę kalkulatorem zamiast serca.

Człowiek myśli też magicznie, on chce widzieć to czego nie ma, jest w stanie sobie coś wyobrazić a nie statystycznie wyliczyć prawdopodobieństwo wystąpienia danego wydarzenia. I choć przemysł muzyczna nagrywając muzykę wie które dźwięki lubimy, które bity są popularne nie obejmie całe spektrum.

Człowiek nie tylko myśli magicznie ale też ma olbrzymi potencjał irracjonalnych zachowań jak np. efekt placebo, maszyna by dane lekarstwo pobrała lub nie, człowiek faszeruje się wszystkim.

Oczywiście że np. polimexowa konkurencja by chciała zrobić tu Seksmisję a Maks i Albercik to prawie jak Sceptyk i kolega, ale rozwój to dwie opcje plus i minus, to miłość i nienawiść, to zło i dobro i tylko "ładunek" się liczy.

Człowiek buduje sobie od zarania dziejów narzędzia i tak jest i będzie...i gdy mamy w kraju hype na elektromobilność to co to znaczy? że zmienia się tylko paliwo, samochód to koń a stacja to stajnia, dealer samochodowy to handlarz na targu końmi i to teraz bardzo bogaci ludzie inwestują na całym globie w konie bo mają dość maszyn, w Kalifornii autonomiczne pojazdy są atakowane i niszczone niczym w filmie Terminator i z pewnością maszyna stanie przy łóżku chorego i taki robot będzie go obsługiwał ale przy życiu trzyma go wiara a nie bilans czy w pełni się zamortyzował i może iść na złomowisko.

Każda maszyna nie ma w sobie potrzeby rozwoju...czy maszyna w DOS działa inaczej jak kiedyś? Nie od 30 lat PC nic się nie zmieniło, eprom mając wpisaną funkcję uruchamia BIOS ten sprawdza stan Samurajów czy wszyscy obecni, ten znowu uruchomi kernel OS bo uruchomi proces bootowania i OS a my "zwierzaczki" mamy GUI (obraz) i niczym nie różnimy się od jaskiniowców wszak oni też tylko posługiwali się obrazami :)))))

Maszyna nawet z tą sztuczną inteligencją będzie w stanie przetwarzać dane i optymalizować procesy, sama wiedza dziś to za mało ale nawet Goła stopo analiza techniczna to także nic innego ukryta w formacjach to nic innego jak psychlogia giełdy i nawyki ludzi do pewnych zachowań a to ulega zmianom. Dziś człowiek wpisując zlecenie kupna/sprzedaży przegrywa z automatem który składa fashowe zlecenia i jest szybszy ale czy człowiek staje do biegu z samochodem ? Nie!

Zmarł Kora, którą miałem okazję widywać gdy …

Maanam - Wolno, Wolno Plyna Lodzie
https://www.youtube.com/watch?v=P-iH30NM-_s

Maszyna poda nam jej głos jeszcze dziesiątki lat ale na barwę tego głosu możemy tylko czekać, tak samo jak W. Houston i innych...

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 28 lip 2018 13:10

Obrazek

Piątkowe zatrzymanie nie było niczym złym, wręcz przeciwnie...inwestorzy którzy postanowili iść dalej w połowie luki bessy zostali zatrzymani i to nie dziwi bo jakoś było do przewidzenia...Luka bessy jest oporem ale 5zł psychologicznym gdzie znowu zabawa będzie podobna, wysiadka niektórych, realizacja zysków, czekanie na korektę, ba na właśnie odwróconą formację oRGR i tak najlepiej by wróciło w obszar cenowy 3,80zł wtedy by się tak fajnie odebrało walor.

Co się zmieniło?

Baza się zmieniła i każdy to wie, na niskiej bazie przy niewielkiej zmianie cenowej mamy duże wahania procentowe, stąd też np. alerty i gra na "trupach" w stylu PBG, ale gdy baza rośnie trudno o duże wahania.

Wśród nawet samurajów wyczuwam doszukiwania się swoistej symetrii na wykresie, zachowania, taki Rocky jest idealnym przykładem z uchem filiżanki i choć chce na koniec księgi widzieć 7zł to jednak korci go "kółeczko", ot takie odczucie.

Samuraje winni coś innego zrozumieć, ew. już zarobek i zysk jaki widzą to tylko premia za odwagę i postawę ale i wiarę że z Polimexem i jego ambicjami nie jest tak żle jak rynek dyskontuje. Wyznawałem zasadę i ona się potwierdziła że 4zł tzn zejście było pułapką.

Nie zmienia się zespołu, nie zmienia się strategii gdy jest ona korzystna i mogę tylko apelować: dajcie rosnąć zyskom!

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 28 lip 2018 13:18

miesięczny..

Obrazek

Koledzy z forum wiedzą że lubimy się zakładać, uczestniczyć w konkursach by się sprawdzić, kol. Troglodyta2
ma rewanż ze mną i się założył o 11 zł do marca 2019r (czas realizacji). W 2016r sytuacja była tu podobna, może też inni koledzy ale pamiętam szyderstwo takich osobników jak Zarombisty_rafi ale i słowa o 25zł czyli cenie zakupu akcji PXM przez ARP(wtedy 50groszy). Me minimalistyczne podejście do tematu jest swoistą ochroną by nie rozczarować i w jakiś sposób poziom mógł wydać się jak najbardziej realny ale kurs akcji może o tej i tak bardzo taniej ceny poszybować do 25zł a udział wraz w projekcie np. CPK wynieść nas na niewyobrażalne poziomy.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszula| » 28 lip 2018 13:31

Pozostawiam swój nick ze stanem licznika 1122 /mam zarejestrowane nicki jak parę koszul "czarnych"/ a pisanie kontynuuję z zapasowego. 11zł i podwojenie czyli 22zł. Ot taka magia :)) tak jak 10. grudnia(rejestracja tych nicków) daje 10 + 12 = 22 :))

Dobrego dnia

Queen - It's A Kind Of Magic
https://www.youtube.com/watch?v=KEhhbFXsbr0

Krótko: wspinaczka w mej ocenie trwa ale oczywiście decydujecie sami o wszystkim

LADY PANK - Wspinaczka
https://www.youtube.com/watch?v=BoZC-qPSJZs

Unio
Sierżant sztabowy
Posty: 105
Rejestracja: 19 kwie 2018 22:33

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Unio » 28 lip 2018 13:40

Uważam ze zrobimy odwrócone RGR ale ramie będzie niesymetryczne i zacznie się wtedy gdy większość będzie przekonana ze korekty nie będzie może z okolic 6PLN do 5,3PLN. Lub nawet jeszcze wyżej z linia szyi praca się w górę.
Nie wiem jak inni ale ja nie mam ochoty ruszać zakopanych udziałów.
Pozdrawiam


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości