POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

wszystko na temat spółek publicznych
|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 11 lip 2018 12:41

Zgadza się, drobni sami walczą i nikt ich nie wspiera. Jest parasolka i tyle.
Natomiast ukazał się ostatnio jakiś ciekawy art o ewentualnym zaangażowaniu inwestora instytucjonalnego w takie przedsięwzięcia w Polsce. Może coś jest na rzeczy.... Czytałeś zapewne
Paluch używa różnych sztuczek by opóźnić tok sprawy i chce się procesować tylko "100zł" nie ma nie mówiąc o kosztach procesowych.

@Aero, inwestor nie inwestor, interesują ich aktywa Hawe Telekom a nie Mediatel czy HAWE S.A. Dla mnie wycena aktyw to próba wyłudzenia i od tego winno zacząć się rozwiązanie sprawy.
Oczywiste, że chodzi o te aktywa. Nie ma jak ich wycenić nie dysponując sprawozdaniami. Można jedynie odnosić się do ostatniej wartości księgowej z ostatnich sprawozdań i tyle. Wiesz doskonale, że nie tylko Paluch ma na to ochotę i zdaje sobie sprawę z wartości.....

@Aero, wyprowadzanie innych aktyw też gra rolę i nie sam HAWE Telekom...Paluch liczy w grze na czas na przedawnienia spraw i chce mieć łapę by swą wojenkę z ARP prowadzi. On ma Hawe głęboko w ….KNF a później GPW zrobiły krok i tych z PAH nie przegłosują i tak czeka Palucha "waga".

Coś ci wytłumaczę

Jest walka o SN i cała ta zadyma, a to jak szkielet prawny i ma być niezależny i gdy wróci art. 585 KSH to wtedy nie może być tak że w SN dany złodziej będzie bezkarny bo są układy. Art 585 KSH to nie tylko bat na zarządy z urzędu ale i ustęp drugi na mocodawców np. RN.

Obrazowo: sądy to warsztaty, teraz będą ew. narzędzia i pracownicy którzy zaczną swą pracę wykonywać w tym z urzędu by ciężar dowodzenia nie spoczywał często na obywatelu który nie ma środków by wszystko udowadniać angażować specjalistów i płacić za....

Kayak
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: Kayak » 11 lip 2018 12:59

Wpadłem tu na chwilę w dołku pod 3zl by zaraz wypuścić, teraz kurs mnie kusi długoterminowo. Wszedłem dziś za 3,60. Jak nie spadnie pod 3,50, zostaję.
No to sayonara :lol: Więcej wiary chłopie.
a czy to nie lokalny szczyt jakis ? :roll:

Laptop, Polimex będzie kolejnym przykładem jak nie wykorzystałeś szansy ...

Laptop to specjalista od niewykorzystanych szans. Ten typ tak ma :-)
Ostatnio zmieniony 11 lip 2018 13:05 przez Kayak, łącznie zmieniany 1 raz.

cornollio
Podporucznik

Postautor: cornollio » 11 lip 2018 13:09

I kto ma te pół bańki po 3,7 :roll: nie lepiej brać na korekcie?

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży

Postautor: |Czarne.Koszule| » 11 lip 2018 13:16

I kto ma te pół bańki po 3,7 :roll: nie lepiej brać na korekcie?
@cornollio

bardziej przydatnym miejsce jest forum bankier.pl. tam jest taki szum "kolarzy". Wszystko co poniżej 4zł to gigantyczna przecena i oferta, kto nie chce nie musi i są inne walory ale grubas niech wie że jego zagrania, nawyki itd. są ignorowane, on ma dominację kapitałową a my wiedzę :)))

Prośba: uszanuję każdego kto ma jakiś argument za / przeciw ale koledzy, nie jesteśmy owieczkami na halach by stadnie z grubymi się bawić. Kto chce być daytraderem niech gra ale nie instrumentalizujcie forum.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2018 13:21 przez |Czarne.Koszule|, łącznie zmieniany 2 razy.

tak
Sierżant sztabowy

Postautor: tak » 11 lip 2018 13:18

Wiary? Wierzyłem w PXM jesienią i sporo potraciłem. Już nie zliczę ile razy moje środki stop loss uratował od tego czasu na innych spółkach - choćby wczoraj i dziś na krezusie. Tutaj jeszcze jestem z wami, ale zabrakło grosza do aktywacji, obstawiam że jednak się pożegnam zaraz. Myślę że rozsądna jest taka taktyka na tak "niegodnej wiary" spółce jak PXM. Bo do "niewiarygodnej" jej jeszcze daleko.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży

Postautor: |Czarne.Koszule| » 11 lip 2018 13:35

Wiary? Wierzyłem w PXM jesienią i sporo potraciłem. Już nie zliczę ile razy moje środki stop loss uratował od tego czasu na innych spółkach - choćby wczoraj i dziś na krezusie. Tutaj jeszcze jestem z wami, ale zabrakło grosza do aktywacji, obstawiam że jednak się pożegnam zaraz. Myślę że rozsądna jest taka taktyka na tak "niegodnej wiary" spółce jak PXM. Bo do "niewiarygodnej" jej jeszcze daleko.

Kurs na parkiecie to nie spółka a emocje inwestorów i tak jak byłeś przy 3zł, tak przy 3,60zł i pytaniem jest po co wracasz skoro z jesieni masz też niekorzystne doświadczenia? Wiara co coś irracjonalnego, warto opierać się na przesłankach racjonalnych.

Aero
Sierżant sztabowy

Postautor: Aero » 11 lip 2018 13:40

Kurs na parkiecie to nie spółka a emocje inwestorów i tak jak byłeś przy 3zł, tak przy 3,60zł i pytaniem jest po co wracasz skoro z jesieni masz też niekorzystne doświadczenia? Wiara co coś irracjonalnego, warto opierać się na przesłankach racjonalnych.
I coś nam nie chce iść wyżej Cz. K.

tak
Sierżant sztabowy

Postautor: tak » 11 lip 2018 13:41

Racjonalną przesłanką jest układ techniczny z potencjałem wzrostu do 4,50 jak tylko 3,75 padnie. Dziś było ku temu pierwsze podejście. Od dołka na 2.75 mamy trend wzrostowy.

Kayak
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: Kayak » 11 lip 2018 13:50

Więcej wiary w oparciu o aktualne przesłanki merytoryczne. :lol:
Oczywiście decyzja należy do ciebie. Ja osobiście nie tykam czegoś takiego jak Krezus ale też nie opluwam (chociaż coś takiego jak Vabun bym poopluwał ;-) ). Każdy ma co lubi i o to chodzi.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2018 13:55 przez Kayak, łącznie zmieniany 2 razy.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży

Postautor: |Czarne.Koszule| » 11 lip 2018 13:51

Racjonalną przesłanką jest układ techniczny z potencjałem wzrostu do 4,50 jak tylko 3,75 padnie. Dziś było ku temu pierwsze podejście. Od dołka na 2.75 mamy trend wzrostowy.

Kolego, chyba nie rozumiesz podstaw, nic osobistego. Te wszystkie świeczki, linie mają odzwierciedlać wydarzenia jakie są lub były będą i owe techniczne "3,75" to nic innego jak cena sprzedaży pakietu akcji przez ARP po 3,76zł 6 mln sztuk energetykom a więc kapitał i co energetycy czekają ze wysypem gdy kurs przejdzie cenowo? wątpię, to ci co sprzedali a była to decyzja polityczna w sposób pośredni bądź bezpośredni mogą wracać a podmiot dachowy jakim jest PFR deklaruje że udzieli finansowania (z innymi oczywiście) i pewnie na wartość turbiny, generatora i transformatorów, a jak wejdzie to zależy mu też na tym by przy okazji zarobić. Taka jest natura funduszu, popatrz sobie na FIZAN na Rafako, tam też myślą że wszedł i będzie tam siedział na wieki :)) Te fundusze mają horyzonty czasowe i chcą mieć stopę zwrotu i dostęp do informacji i planów min. średnioterminowych.

AT to narzędzie, w sposób szybki obrazuje przeszłość a gdy się świeczkami maluje coś czego nie ma to tak jak programowanie na bazie danych zmyślonych i takie są później "owoce".

ARP kupowało PxM po 25zł, sprzedało po 3,76zł PEO po 8zł itd., i pewnie PKO TF też w tym gra.

rocky_balboa
Sierżant sztabowy

Postautor: rocky_balboa » 11 lip 2018 14:15

Czy po podpisaniu umowy podwykonawstwa PXM cofnie odpis na utratę wartości (191 mln)?
Macie wiedzę jak to wygląda/wyglądało w takiej sytuacji np. na przykładzie innych spółek?

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży

Postautor: |Czarne.Koszule| » 11 lip 2018 14:31

Czy po podpisaniu umowy podwykonawstwa PXM cofnie odpis na utratę wartości (191 mln)?
Macie wiedzę jak to wygląda/wyglądało w takiej sytuacji np. na przykładzie innych spółek?
Tu są dwa aspekty, odpis miał na celu via zabieg księgowy przy zysku 54 mln za 2017r pomóc w sprawach fiskalnych ale decyzja co do spisania energetyki oparta jest o wydarzenie po zamknięciu roku obrotowego a decyzji przecież na 31 grudnia nie było bo oferty składano 28 grudnia 2017 na EO.

Myślę że odwrotnego zabiegu nie będzie i strata wykorzystana może być w przypadku ugody z GDDKiA.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży

Postautor: |Czarne.Koszule| » 11 lip 2018 15:22

1h AD

Obrazek

Aero
Sierżant sztabowy

Postautor: Aero » 11 lip 2018 16:10

1h AD

Obrazek
Lipa :(

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży

Postautor: |Czarne.Koszule| » 11 lip 2018 16:14

Lipa :(

Możesz iść do konkurencji, tam wygląda że sami sobie kurs ustawiają :)

Wróć do „Akcje”