11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

wszystko na temat spółek publicznych
Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Julian11 » 29 mar 2019 11:36

Niech trzymaja na konatach te meliony a w tym czasie niech lewaruja sie na 12.6 mln PLN , niech prezesi sobie wypłacaja bonusy , a tymczasem ja wole żeby jednak każdy akcjonariusz miał szanse zyskiwać na dużej nadpłynności niz trzymanie kapuchy spółki na niskooprocentowanych kontach i lokatach jednocześnie uruchamiac kredyty bankowe. ts games w tamtym roku wypłacil 6 mln pln akcjonariuszom w tym roku moze to bedzie 27 mln ( zobaczymy) ile bedzie w przyszłym roku i dalej ? czas pokaże. :lol:

REKLAMA


trębacz
Starszy szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2018 14:38

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: trębacz » 29 mar 2019 12:58

@alikota
Tuman jesteś i to wielokrotnie skompromitowany, szkoda mojego czasu na takiego ćwoka. Jedyna różnica, w przeciwieństwie do innych tumanów chyba naprawdę wierzysz w te kocopoły, które tonami produkujesz i które po paru miesiącach są dowodem jakim jesteś głąbem
ale po co te nerwy , pzreciez kwit rosnie, a to ze rośnie pod jakies plany ktore zrealizuja sie za parę LAT...

Coz 4 lata im zajeło zatrudnienie ok 60 osób, moze teraz pójdzie im szybciej , chciciaz nie sądzę że to wpłynie realistycznie na szybsze tworzenie Gier które w załozeniu maja byc większe . ZObaczymy kiedy wypuszczą projekt 8 od tego momentu na kolejna grę moim zdaniem tzreba bedzie czekac kolejne 3 lata pomimo zwiększenia ilosci osób , bo projekty z założenia tez beda coraz większe. No ale o tym pzrekonamy sie w przyszłosci obaczymy kiedy kolejna gra wyjdzie po Projekcie 8 czy to bedzie np 2024 czy wcześnij czy później w sumie to juz tylko 5 lat CDR nad CP2077 pracuje 7 a bedzie pracował pewnie kolejne 2 lata( teaser CP2077 puscili w styczniu 2013 roku, a to znaczy ze prace koncepcyjne itp. zaczeły sie wczesniej) . :mrgreen:
Zajmij się chłopie czyś na czym się znasz - bo branża gier zbyt mocno Cię przerasta stąd takie porażki jak wyjście z inwestycji w 11bit na zasadzie małpowania innych. Widać, że brak Ci własnego ja. Niby o nim piszesz jakie to masz własne wizje ale jak co to małpujesz innych nie mając pojęcia na czym grasz.
Może lepiej zainwestuj z Dryniolem w Taurona tam stabilna firma prąd prawie zawsze będzie potrzebny.

O branży gier nie masz nawet zielonego pojęcia. Produkcja gier zaczyna się od wybrania projektu tygodnie a może miesiące. Później trzeba wymyśleć co kiedy i jak się w grze powinno wydarzyć - kolejne miesiące. Następnie trzeba stworzyć szkielet gry i powiązać go z silnikiem - to zajmuje kolejne miesiące.
Do tych prac jest potrzebne od 5 do10-15 osób nie więcej.
Po co więc zatrudniać niepotrzebnych ludzi - ale trzeba to rozumieć.
Spółka zatrudnia tyle osób ile potrzebuje i nic ponadto.
Teraz mają kasę i odpowiednich ludzi więc biorą się za kolejne projekty. Do końca roku żaden z nich nie wyjdzie poza fazę prototypu. Więc zatrudniani ludzie będą potrzebni tylko do P8. Dlatego zatrudnią tylko ok 20 osób.
To przecież takie proste. Jak reszta gier będzie wchodzić do produkcji zatrudnią kolejnych ludzi.

Nie wiem jak Wam nie szkoda czasu na dyskusje z nim i Dryniem. Przecież to tak jak bicie głową w ścianę.
Chyba Wam się nudzi strasznie.

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2329
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Rif1977 » 29 mar 2019 14:02

Serio, jest sens z *** polemizować? Nie pamiętacie, że to samo udowadniał, gdy uciekł przy 130? Jeszcze kilka dni wcześniej był głównym zakochanym w spółce. Dowiedział się, że Przasnyski sprzedał, to sam cichaczem dał nogę i ***** o know-how Farmy, co ma mega hit GetEven i Mabionie farmazony. Podczas, gdy 11bit miał tonac i domykac luki po sukcesie TWOM.
Olewać ciepłym moczem frajera.

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: pandorinium » 29 mar 2019 14:28

Wystarczy ignor. Tak niewiele potrzeba i ma się *** ukrytych :lol:

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: trance » 29 mar 2019 14:50

ale walczą od dłuższego czasu o te 400 zł.
Ciekawe jak się skończy sesja ;)

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Captain_Obvious » 29 mar 2019 15:48

ale walczą od dłuższego czasu o te 400 zł.
Ciekawe jak się skończy sesja ;)
Konferencja byla tlumaczona na angielski. Obroty mocno przyspieszyly po 15...zastanawiajace. 80 mln w dwa dni 8)

yksen
Młodszy chorąży
Posty: 660
Rejestracja: 17 maja 2011 15:45

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: yksen » 29 mar 2019 16:35

https://www.instagram.com/p/BvjjXE5FW3d/

patrząc na relacje z konfy to pachniało wzrostami, ale ich skala mega zaskoczenie na plus
dobry odbiór konfy i jest 400 zł

Erudyta
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2666
Rejestracja: 02 lis 2018 11:08

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Erudyta » 30 mar 2019 13:10


jeszce niedawno 11 bit był niecałe 100% wyzej nniz cena po ktorej spzredawałem w 2017 roku , w tym czasie troche spółek miałem na kltorych troche zarobiłem wiec bilans wyszedł na + . :lol: 8)
Jeszcze niedawno było 400% wyżej niż cena po której sprzedawałeś w 2017 roku, więc nie, nie wyszedłeś na plus :lol:
nie spzredałbym 11 bit po 500 , za to spzredałem czesc akcji F51 po 50 PLN biorac go po 10-15 PLN itp itd. reszta poszła po 40+ i 30+ . Ja jestem zadowolony ogól,nie z moich ruchów mniej zadowolony jestem z płacenia podatków co w przypadków gdybym trzymal 11 bit nie miałoby znaczenia. Ale lubie tez sledzic rynek i byc na nim bardzo aktywny od czasu do czasu.



obencnie mam troche akcji TSgames w okolicach 80 PLN, i sporo kasy ktora jest w innych wielu spółkach czesto na szybciora.---- zobaczymy co czas pokaze.

co do 11 bit Plany planami jak wyjdzie w przyszłosci czas pokaże bo ja dokladnie pamietam co mowili w 2015 roku na podobnej konferencji. A tymczasem pompuja pod konsensus wiekszy o 15 procent czyli 1 mln zysku wiecej i 2 mln przychodów wiecej, i plany ktore zrealizują za pare lat a w tym czasie bedzie raczej lipka wynikowa Versus 2018 rok . Ale prawo rynku niektore kwity pompuja niektore dołuja jak np 11 bit po Twom czy CDR po debiucie w3. Do czasu.....
Caly julian, alikota, ciekawe....zawsze zarabia, plecie takie analizy, ze az strach. Zwykły leszcz, milosnik platformy. Ty mozesz robic za guru na bankierze, a nie wsrod cywilizowanych ludzi.

Invest-Journey
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 307
Rejestracja: 24 cze 2017 16:33

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Invest-Journey » 31 mar 2019 13:27

Nasze podejście do spółki się nie zmienia. Wszystkie argumenty przedstawione w artykule „Zabłysnąć na nowo” są nadal aktualne, a 11B jest zdecydowanym liderem naszej drużyny z udziałem ok. 23%. Sam sobie na to miano zapracował 😀 Firma się fantastycznie rozwija, przenosi się do nowej, większej siedziby, zwiększa zatrudnienie, chce produkować więcej, szybciej i lepiej. Nie boi się ryzykować i odważnie przeciera nowe dla siebie szlaki (również te marketingowe :D). Dla nas po CD Projekt jest to druga najlepsza obecnie spółka z branży gamedev w Polsce i zdecydowany pewniak portfela na ten rok. Ale po piętach tej dwójce coraz bardziej zaczyna deptać PlayWay 😀

Cała analiza dostępna na http://investjourney.pl/2019/03/31/tydz ... go-aktora/

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: trance » 31 mar 2019 13:31

Jak się studenciakom humor poprawił choć niedawno bit był ble:D ech te "analizy"...

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2329
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Rif1977 » 31 mar 2019 21:38

U studenciaki naganiają, to źle wróży. Do tego chcą jeszcze pogrążyć PLW i CDP. Większy kryzys może nastąpić na gamedevie :)

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Captain_Obvious » 01 kwie 2019 21:30

Wygląda na to, że warto na poważnie zainteresować się śledzeniem sprzedaży Moonlightera na Switch w Japonii - są już na 8 miejscu w top sellers :) https://mobile.twitter.com/CrocOclock/s ... 9589269505 A to rynek na którym jest już 7 milionów konsol Switch 8)

Pelee
Sierżant sztabowy
Posty: 161
Rejestracja: 24 lip 2017 18:38

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Pelee » 01 kwie 2019 22:21

Konferencja pod wzrost na kursie i dystrybucję. Pytanie jak wysoko podciągną. Gadanie o multiplatformowości w momenciw gdy FP od roku nie mogą puścić na konsole, a Mac im się właśnie wywalił to jakiś żart. Na kilometr wali pinokiem!

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Captain_Obvious » 01 kwie 2019 23:05

Konferencja pod wzrost na kursie i dystrybucję. Pytanie jak wysoko podciągną. Gadanie o multiplatformowości w momenciw gdy FP od roku nie mogą puścić na konsole, a Mac im się właśnie wywalił to jakiś żart. Na kilometr wali pinokiem!
Przecież właśnie porażka strategii polegającej na portowaniu na bazie wersji PC i zatrudnianiu zewnętrznych firm do tego zadania spowodowała że nowe tytuły będą od podstaw pisać multiplatformowo i to in house.

Pelee
Sierżant sztabowy
Posty: 161
Rejestracja: 24 lip 2017 18:38

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Pelee » 01 kwie 2019 23:35

No to będą wydawać co 6 a nie co 3 lata. Fajnie jak im się uda, tylko na jakiej podstawie ten optymizm. Poprzednie strategie niezrealizowane bądź rozjechane w czasie.

Porównajcie sobie konferencję CDRa, oni w zasadzie niewiele mówią tylko robią, na efekty zapraszają na targi. Brodacze kupe czasu poświęcają na konferencjach na to co im się udało i jaki to był wielki sukces. Narracja ta sama od czasów TWOM.

A, no i najlepsze są tajemnice działu marketingu, żeby tylko niczego nie spalić. A później i tak obsuwa.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości