11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

wszystko na temat spółek publicznych
Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Captain_Obvious » 23 sty 2019 16:36

W końcu coś się dzieje na tym naszym paździerzu ;)

Generalnie widać ładnie ożywienie na gamedevie, nie tylko w pl,
ale głównie w usa.
Czy to chwilowe czy mamy doczynienia ze zmianą trendu, zobaczymy.

Może PPK też pomoże we wzrostach...
Może nie bez znaczenia jest też sygnał od Spółki, że prototyp P8 jest na ukończeniu i przygotowują się do rozpoczęcia fazy produkcyjnej.

REKLAMA


Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Captain_Obvious » 30 sty 2019 11:35

Wyglada na to ze ubijamy twardy grunt na poziomach 270+.
Dzisiaj ciekawa pojedyncza transakcja na ponad 800 k. Pytanie czy to bot przerzuca z worka do worka czy tez faktycznie ktos tu intensywnie skupuje.

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: trance » 30 sty 2019 13:13

jak kupuje, to pytanie od kogo, bo raczej nie od drobnych.

Póki co każda próba ataku na 280 zł kończy się cofką
więc zbieranie trwa w najlepsze.

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7546
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Pandziora » 30 sty 2019 13:19

Raczej sztuczna transakcja lub umówiona.

Ktoś wie ilu subskrybentów może mieć Humble Monthly? Aktualna subskrypcja kończy im się 1 lutego i wygląda, że kolejna będzie ciekawa z naszego punktu widzenia. :P

ps. Bundle z TWOM na razie 33,5k sztuk
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Captain_Obvious » 01 lut 2019 12:13

Ruszyla promocja calego portfolio 11 BIT na Humble store - w zaleznosci od tytulu od -33% do nawet -85%.
Mozna z tego faktu wyciagac nastepujace wnioski:

- Jednak -40% na FP bedzie grane (@klaxon :wink: )
- Tak agresywna promocja FP od poczatku roku wskazuje na to ze platne DLC jest blizej niz dalej.

Tymczasem mozna sie pokusic o wstepne podsumowanie promocji kuponowej na Steam dla Frostpunka.
Patrzac przez pzrymat komentarzy to sprzedalo sie przez dwa tygidnie ok 28-30 tysiecy kopii z czego na kopie nalezy liczyc 20 PLN przychodu. Rewelacji nie ma ale konsekwetnie buduja baze klientow pod dlc, o ktore ludzie coraz mocniej sie upominaja na social media.

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: trance » 01 lut 2019 21:41

Szkoda tylko, że musimy się domyślać czy bliżej czy dalej... Urodziny FP się zbliżają, może ruszą z kopyta. Z konsolami poczekają na drugie dlc w 4 kw. O ile zdążą... A 280 zł w międzyczasie nie do pokonania na stałe. Może w przyszłym tygodniu, bo reszta już daleko przed bitem jeśli chodzi o stopę zwrotu w ostatnim czasie:-)

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7546
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Pandziora » 04 lut 2019 10:52

Oni ogłoszą dlc krótko przed premierą. To że nie ma informacji nie znaczy, że jest nieskończone. W końcu te 50 ludzi codziennie coś robi. Teraz startuje nowy rok chiński, więc trzeba czekać aż się skończą promocje z tej okazji.

Od końca akcji kuponowej przybyło już 100 komentarzy i je też pod kupon należy podpiąć. Poza tym współczynnik komentarzy z czasem ulega zwiększeniu i zamiast 60 równie dobrze może być 70 czy 80 za ostatni miesiąc.

Humble to komentarze pozostałe. Było 4380. Teraz 4392.
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Captain_Obvious » 04 lut 2019 16:57

Kolejne dziwne pakietowki, ktore jakos nie ruszaja kursu do gory...i jak tu nie wierzyc w sterowanie kursem przez algorytm? :roll:

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: klaxon » 04 lut 2019 22:06

No nie wierzę własnym oczom, jednak dali -40% przeceny na steam.

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: trance » 05 lut 2019 12:16

Kolejne dziwne pakietowki, ktore jakos nie ruszaja kursu do gory...i jak tu nie wierzyc w sterowanie kursem przez algorytm? :roll:
ogromny test cierpliwości dla akcjonariuszy.

Mam nadzieję, że ten wspaniały dział marketingu w końcu się ogarnie
i coś przekaże graczom a sama spółka akcjonariuszom by nie skończyło się
tylko na słabym raporcie za 2018 i (4kw poniżej oczekiwań).

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Captain_Obvious » 05 lut 2019 14:41

Kolejne dziwne pakietowki, ktore jakos nie ruszaja kursu do gory...i jak tu nie wierzyc w sterowanie kursem przez algorytm? :roll:
ogromny test cierpliwości dla akcjonariuszy.

Mam nadzieję, że ten wspaniały dział marketingu w końcu się ogarnie
i coś przekaże graczom a sama spółka akcjonariuszom by nie skończyło się
tylko na słabym raporcie za 2018 i (4kw poniżej oczekiwań).
Akurat dzialu marketingu bym nie krytykowal bo to nie oni spowalniaja przedstawienie mapy drogowej a zespoly produkcyjne, ktore jak zawsze rozkrecaja pomysly na wieksza skale niz pierwotnie planowano. I tu znowu - brakuje mi project managera z prawdziwego zdarzenia ktory im powie - basta, idziemy z tym co mamy, i tak jest fajnie.
Co do cierpliwosci - zgadzam sie calej rozciaglosci. Ta Spolka juz tak ma. Per aspera ad astra :roll:

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: trance » 05 lut 2019 14:53

Kolejne dziwne pakietowki, ktore jakos nie ruszaja kursu do gory...i jak tu nie wierzyc w sterowanie kursem przez algorytm? :roll:
ogromny test cierpliwości dla akcjonariuszy.

Mam nadzieję, że ten wspaniały dział marketingu w końcu się ogarnie
i coś przekaże graczom a sama spółka akcjonariuszom by nie skończyło się
tylko na słabym raporcie za 2018 i (4kw poniżej oczekiwań).
Akurat dzialu marketingu bym nie krytykowal bo to nie oni spowalniaja przedstawienie mapy drogowej a zespoly produkcyjne, ktore jak zawsze rozkrecaja pomysly na wieksza skale niz pierwotnie planowano. I tu znowu - brakuje mi project managera z prawdziwego zdarzenia ktory im powie - basta, idziemy z tym co mamy, i tak jest fajnie.
Co do cierpliwosci - zgadzam sie calej rozciaglosci. Ta Spolka juz tak ma. Per aspera ad astra :roll:
osobiście czekam do raportu, mam nadzieję, że chociaż częściowo pozytywnie wpłynie on na kurs.
Niby konsensusy powinny być bardziej przyziemne niż dotychczas, w tym nadzieja, ale co na to rynek powie,
niewiadomo ;/

Samo zachowanie kursy jednak daje do myślenia.
W usa ładne odbicia na gamedevie, na naszej bananowej też, tylko bit bez sił,
który ma mocne fundamenty a i od wycen anali sporo odbiega nie licząc agentów z vestora.
I aż trudno uwierzyć, że ktoś w tym interesu nie ma.
Tym bardziej, że giełda ma wyceniać przyszłość...

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Captain_Obvious » 06 lut 2019 09:20

Z drugiej strony to nie jest nic nowego? Patrzac na poprzednie lata niejednokrotnie bylo tak ze na kursie Bita ktorys z grubaskow wrzucal hamulec reczny w momencie gdy inne spolki gamedev gnaly jak szalone na szczyty. To nic nowego i dla mnie osobiscie (choc frustrujace) nieco utwierdza w przekonaniu ze te same osoby tu sa co wtedy i dzialaj w podobny sposob. Wiec oby z podobnym efektem.

Zastanawia tez tak agresywna wyprzedaz Frostpunka w tym roku.. to nie do konca w stylu 11Bit by tak rzucac przecenami tydzien po tygodniu. O ile chinski Nowy Rok i HB byly do przewidzenia, tak ta pierwsza tygodniowa promocja dla mnie byla zaskoczeniem. Mam nadzieje, ze naprawde wkrotce dowiemy sie o DLC, bo paliwa na sprzedaz podstawki juz zaczyna brakowac. I przez "wkrotce" mam na mysli moja definicje tego slowa, a nie Bitowska ;)

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: pandorinium » 06 lut 2019 09:50

Może jest agresywna, bo nie sprzedaje się tak dobrze, jak sądzili?

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7546
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Pandziora » 06 lut 2019 10:49

Zastanawia tez tak agresywna wyprzedaz Frostpunka w tym roku.. to nie do konca w stylu 11Bit by tak rzucac przecenami tydzien po tygodniu. O ile chinski Nowy Rok i HB byly do przewidzenia, tak ta pierwsza tygodniowa promocja dla mnie byla zaskoczeniem. Mam nadzieje, ze naprawde wkrotce dowiemy sie o DLC, bo paliwa na sprzedaz podstawki juz zaczyna brakowac. I przez "wkrotce" mam na mysli moja definicje tego slowa, a nie Bitowska ;)
Jak widać (27 miejsce steam) teraz na -40% kupują ludzie nieznający wcześniejszych produkcji bita, a jeszcze niedawno ktoś twierdził, że mają wąską grupę fanów i to głównie oni kupują. Agresywniejsza monetyzacja jest normalnym zjawiskiem tuż przed wydaniem dodatków. Muszą powiększyć grono potencjalnych nabywców. Na swoje i tak wyjdą, bo DLC tym razem nie będzie za darmo. Poza tym miło dostać kupon na 50% i potem widzieć przecenę tylko -40%.
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 159 gości