GROCLIN [GCN] księga VI

wszystko na temat spółek publicznych
hektor
Podporucznik
Posty: 12719
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: GROCLIN [GCN] księga VI

Postautor: hektor » 07 paź 2021 18:33

Zastanawiałem się z rana czy nie wskoczyć w Groclin ale odpuściłem a tu takie fajne wzrosty. :roll:

REKLAMA


hektor
Podporucznik
Posty: 12719
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: GROCLIN [GCN] księga VI

Postautor: hektor » 07 paź 2021 19:27

Czy ja dobrze rozumiem - Groclin zrobi emisję, która trafi do obecnych właścicieli CountMe w zamian za aktywa CountMe. Właściciele CountMe będą chcieli mieć z pewnością ponad 80%-90% w Groclin/CountMe (patrz Medicofarma). Wartość księgowa 1 akcji Groclinu to 2 grosze.
Kapitał zakładowy Groclin to 11.577.873 akcji, przyjmijmy w zaokrągleniu 11,6 mln akcji. Żeby mieć 80% to emisja powinna być na poziomie 46,4 mln akcji wtedy łącznie akcji byłoby 58 mln sztuk.
Po emisji akcji (o tym jest w komunikacie podwyższenie kapitału zakładowego) przy cenie 5 zł kapitalizacja Groclin/CountMe wynosiłaby 290 mln zł.
Obecnie kapitalizacja Medicobio to 189 mln zł.

Odpuszczam dla mnie Groclin już jest zbyt drogi.

lukas3
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 334
Rejestracja: 22 mar 2016 15:26

Re: GROCLIN [GCN] księga VI

Postautor: lukas3 » 08 paź 2021 00:04

nikt ci nie mówi żebyś kupował :lol: :lol: :lol: po pierwsze to jak było na medicofarmie nie znaczy, że tak będzie tutaj, po drugie skąd wiesz na ile wycenili groclin, po trzecie rynek sam wyceni :) a ty jak widać masz chorobę panującą u większości parkietu płacz, płacz i narzekanie :) nie kupiłeś to musisz płakać i narzekać :)
" W inwestowaniu, to co jest wygodne rzadko jest opłacalne " R. Arnott

lukas3 :arrow: Gordon....

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: GROCLIN [GCN] księga VI

Postautor: dusigrosz » 08 paź 2021 08:34

Zastanawiałem się z rana czy nie wskoczyć w Groclin ale odpuściłem a tu takie fajne wzrosty. :roll:
Heh,. Tak samo mialem :evil:

hektor
Podporucznik
Posty: 12719
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: GROCLIN [GCN] księga VI

Postautor: hektor » 08 paź 2021 08:43

To moja prywatna opinia odnośnie ewentualnej emisji Groclina i wejścia na giełdę CountMe.
Kurs może rosnąć nawet do 100 zł :lol:

patricos_sz
Starszy kapral
Posty: 9
Rejestracja: 24 mar 2021 20:24

Re: GROCLIN [GCN] księga VI

Postautor: patricos_sz » 08 paź 2021 12:24

do 100zł, to nie wiem. ale dwie cyfry IMO będą...

hektor
Podporucznik
Posty: 12719
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: GROCLIN [GCN] księga VI

Postautor: hektor » 09 paź 2021 17:50

Muszę to opowiedzieć. Poprosiła mnie dzisiaj znajoma, żebym porozmawiał z jej mężem bo wczoraj za wszystkie ich oszczędności kupił na giełdzie spółkę, której akcjonariuszem jest Robert Lewandowski. Okazało się, że to chodzi o Groclin ......
Pogadałem z gościem ale było ciężko, jest tak nakręcony. Oczekuje ceny 20 zł i więcej bo wystarczy reklama Roberta i sprzedaż sama się nakręci. 8)

Nawet się nie orientował, że to tylko list intencyjny i do zawarcia umowy może nie dojść, a wtedy w jedną sesję kurs może polecieć w dół z 50%.

Z drugiej strony to tylko giełda i każda cena Groclinu jest możliwa. 8)

twojbyly
Chorąży
Posty: 740
Rejestracja: 19 sty 2021 17:55

Re: GROCLIN [GCN] księga VI

Postautor: twojbyly » 09 paź 2021 19:13

Tam jest mało akcji, wiec czemu nie. Ale i tak graja to już dwa dni, wiec w poniedziałek trzeba zacząć spuszczać powietrze.

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: GROCLIN [GCN] księga VI

Postautor: dochodzeniowy » 09 paź 2021 19:58

dwa dni ?
przez rok 455% i to jest giełdowa czołówka .
Nie zmienia to postaci rzeczy ,ze jest to wydmuszka i wstyd sie przyznać do posiadania przez wydymanie. :lol:

twojbyly
Chorąży
Posty: 740
Rejestracja: 19 sty 2021 17:55

Re: GROCLIN [GCN] księga VI

Postautor: twojbyly » 09 paź 2021 20:29

dwa dni od infa :roll:

hektor
Podporucznik
Posty: 12719
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: GROCLIN [GCN] księga VI

Postautor: hektor » 09 paź 2021 22:22

Groclin to kiedyś była dobra spółka ale potem w akcjonariacie pojawił się mister Andre Gerstner i od tego czasu tylko jest gorzej.
Nikomu tego nie życzę ale byłby numer gdyby główny akcjonariusz na wzrostach wyszedł z akcji.

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8583
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: GROCLIN [GCN] księga VI

Postautor: drex1 » 10 paź 2021 11:19

Fakt faktem ze kiedys byla dobra ale jak Niemiec wchodzil to by to juz schylkowy biznes.
Inna sprawa co szkop potem nie wymyslal: szafy do pociagow przewody poszycia wychodzenie z poszyc znowu wchodzenie ,rowery elekrtryczne i suma sumarum doprowadzil spolke do wartosci 2 grosze na akcje :twisted:

..a teraz handel używaną odzieza z Lewandowskim :twisted:

i raczej teraz nie bedzie wychodzil, chyba nie po to Lewandowwskiego ściągnął

hektor
Podporucznik
Posty: 12719
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: GROCLIN [GCN] księga VI

Postautor: hektor » 10 paź 2021 14:31

drex1 - Groclin bez wątpienia będzie ostro grany aż pojawi się miarodajny komunikat. Każda cena jest możliwa.

Groclin to wydmuszka, jedyny atut to, że jest spółką notowaną na GPW. Załóżmy, że koszt IPO to 300 tys. zł.
Dlaczego biorę pod uwagę możliwość, że Niemiec może sprzedawać swoje akcje. Nikt nie uwierzy, że akcjonariusze LESS_ oddadzą kontrolę nad swoją spółką i w wywiadzie jasno się wypowiedzieli, że zależy im na tym, żeby być na giełdzie. Z kolei Andre Gerstner wypowiada się, że chce włączyć LESS_ w struktury Groclinu.
To kto będzie rządził ......... :mrgreen:

Co więcej to w dniu 31 sierpnia 2021 r. Groclin zawarł z Gerstner Managementholding GmbH z siedzibą w Dreźnie („GMH”) umowę subskrypcyjną, na podstawie której GMH objęła 1.000.000 sztuk akcji serii H w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki - nie znalazłem ceny po której akcje zostały objęte. :roll:

Gdyby przyjąć, że LESS_ jest warty tylko 10 mln zł, to przy obecnej wartości księgowej Groclinu musieliby wyemitować 500 mln akcji po 0,02 zł dla akcjonariuszy LESS_.

ANTYCHRYST
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3756
Rejestracja: 30 cze 2018 11:46

Re: GROCLIN [GCN] księga VI

Postautor: ANTYCHRYST » 10 paź 2021 14:46

"Finansowanie w drodze
Obecnie największym inwestorem w projekcie Less_ jest Dawid Urban, do którego należy około 46 proc. udziałów w spółce CountMe. Znaczący pakiet ma również Mateusz Oleksiuk — 14 proc. oraz Robert Lewandowski, który zainwestował przez swoją spółkę 10 proc. Grupa inwestorów platformy jest jednak znacznie bardziej liczna: po tzw. rundzie seed, z której zebrano na początku ubiegłego roku 12 mln zł, małe pakiety mają m.in. Krzysztof Pawiński z Maspeksu czy założyciele Allegro.

Przed wejściem na giełdę grono inwestorów spółki może jeszcze się poszerzyć.

—Już przygotowujemy kolejną, wielomilionową rundę finansowania, którą planujemy zamknąć w najbliższym czasie — kolejni duzi inwestorzy prywatni pomogą nam w ekspansji geograficznej i produktowej. Te pieniądze powinny zapewnić nam cash flow na co najmniej kolejny rok działalności. Na razie nasze koszty to głównie nakłady na działania marketingowe, a także rozbudowa i poprawa funkcjonalności portalu. Nasz zespół liczy 26 osób, z czego prawie połowa to informatycy, i szybko rośnie. Kolejne pieniądze, już na giełdzie, będziemy pozyskiwali na jeszcze szybsze skalowanie biznesu w Polsce i wejście na rynki zagraniczne — mówi Mateusz Oleksiuk."

Źródło: Puls Biznesu
Całość przeczytasz tu: https://www.pb.pl/zniknie-groclin-bedzie-less-1129670

a hektor zakłada 10 mln wartość LESS_ :roll:

hektor
Podporucznik
Posty: 12719
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: GROCLIN [GCN] księga VI

Postautor: hektor » 10 paź 2021 15:12

Te 10 mln to tylko przykład w odniesieniu do wartości księgowej Groclina i ewentualnej emisji akcji oraz w temacie kto będzie rządził nową spółką jeśli się dogadają, czy właściciele LESS_ czy Andre Gerstner po włączeniu LESS_ w struktury Groclinu :shock:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości