Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

wszystko na temat spółek publicznych
rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: rocky_balboa » 15 paź 2018 14:36

CO ROBIĆ wchodzić czy jeszcze czekać ? :lol: :lol: :lol:

Polimex mógłby w ramach B&R ale i przejściu n produkcję seryjną zastanowić się czy nie wejść w produkcję szkła fasadowego które jest równocześnie panelem tak jak Tesla robi dachówki. Teraz PIS ogłosił termoizolacje ale ten krok byłby wyprzedzeniem i łączyć by mógł dwie sprawy, izolację i OZE a zastosowanie generalnie światowe.
W Rzeszowie jest już ML SYSTEM, który w takie rzeczy się bawi.

REKLAMA


|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 15 paź 2018 14:40

CO ROBIĆ wchodzić czy jeszcze czekać ? :lol: :lol: :lol:

Polimex mógłby w ramach B&R ale i przejściu n produkcję seryjną zastanowić się czy nie wejść w produkcję szkła fasadowego które jest równocześnie panelem tak jak Tesla robi dachówki. Teraz PIS ogłosił termoizolacje ale ten krok byłby wyprzedzeniem i łączyć by mógł dwie sprawy, izolację i OZE a zastosowanie generalnie światowe.
W Rzeszowie jest już ML SYSTEM, który w takie rzeczy się bawi.

To trzeba to kupić! rozwój przez akwizycję :)))

Polimexowe szklane domy :)))

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Kayak » 15 paź 2018 14:42

Polimex może mieć utajniony z GE/A zakres prac, coś jak umowa ramowa(nieformalne rozmowy) a GW będzie tylko etapami zlecał pracę, dostawy.
Możliwe i jedynie po spadających gwałtownie zobowiązaniach w raportach będziemy się cokolwiek orientowali :lol:. Szkoda tylko bo oznaczało by to długotrwałą stagnację kursu i 11zł w marcu raczej wtedy nie będzie. :cry: Góra 5zł i to z oporami.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 15 paź 2018 15:03

Polimex może mieć utajniony z GE/A zakres prac, coś jak umowa ramowa(nieformalne rozmowy) a GW będzie tylko etapami zlecał pracę, dostawy.
Możliwe i jedynie po spadających gwałtownie zobowiązaniach w raportach będziemy się cokolwiek orientowali :lol:. Szkoda tylko bo oznaczało by to długotrwałą stagnację kursu i 11zł w marcu raczej wtedy nie będzie. :cry: Góra 5zł i to z oporami.

Widzisz Kayaku EO to taki trochę symbol, wtedy to na przełomie 2014/2015 trochę się nabijałem jak można szpadel wbijać prawą nogą, po lewej stronie, blok C wtedy głęboko zakopany i zamrożony był "herezją", później było przygotowanie, by była chwila jak jutro i zrobić coś dobrze, wbić szpadel prawą nogą i po prawej stronie. :)

Każdy wbija po stronie której chce, jeden w rowie, inny na budowie bloku energetycznego.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 15 paź 2018 15:16

Ostrołęka - startują prace budowlane
https://budownictwo.wnp.pl/ostroleka-st ... 1_0_0.html

PKP PLK ogłosiły przetargi na poprawę dostępu do portów w Gdańsku i Gdyni
https://budownictwo.wnp.pl/pkp-plk-oglo ... 1_0_0.html

:lol: Samuraje
Obrazek

tak, tak panowie....nim był port...tak zaczynali...dlaczego mamy mieć łatwiej..

1,4-1,6 mld na stole choć modernizacja w samym GDN już trwa...

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 15 paź 2018 15:39

Myśl EO, propagandowo to ws. finansowania jutro idąc pewną logika to "Czesany w Ząbek" winien się dorzucić :))

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 15 paź 2018 16:11

Wkrótce winniśmy mieć też przetarg w PGE E. Ciepła w Rybniku, nie jest to duża inwestycja(ca 100 mln zł budżet) ale symboliczna, tam w Rybniku jest zakład, ulubiony kol. Pandary z forum, można podłączyć pod blok w sieci miejskiej a jak modernizacja nie wyjdzie to będzie żelazko parowe bo w tym zakładzie prześcieradła krochmalą :)))))))))))).

Udział PxM raczej w perspektywie bloku w Puławach niewskazany. SBB może otrzymać.

Minister Tchórzewski wezwał KE do interwencji na rynku CO2
https://www.gov.pl/energia/minister-tch ... -rynku-co2

cena przy wezwaniu to akt. 19,10 EUR za tonę emisji CO2.

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Kayak » 15 paź 2018 19:23

6 mld zł, premier, minister i ogromne zainteresowanie. Jutro ważny dzień na Mazowszu

https://budownictwo.wnp.pl/ostroleka-st ... 1_0_0.html

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 15 paź 2018 19:56

6 mld zł, premier, minister i ogromne zainteresowanie. Jutro ważny dzień na Mazowszu

https://budownictwo.wnp.pl/ostroleka-st ... 1_0_0.html


Nawet aura sprzyja, ciepły i radosny dzień się zapowiada, ból u krzykaczy minie...minie.

golastopa
Sierżant
Posty: 52
Rejestracja: 24 paź 2017 01:32

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: golastopa » 15 paź 2018 20:04

Polimex może mieć utajniony z GE/A zakres prac,
Idą wybory i trzeba wbijać łopaty. Co dostanie Polimex z EO jest wielką niewiadomą, nie mówiąc o rentowności tych prac. Koszula możesz mieć rację i nic się nie dowiemy. Mnie zastanawia tylko jedno, jak Polimex wyceni prace wykonywane dla GW? Przecież Polimex zna dokładnie zakres robót oraz posiada ich wycenę, którą sam sporządzał składając ofertę razem z Rafako na 10 mld. To co oni teraz zamierzają zrobić??? Zrobią roboty prywatnemu zachodniemu konsorcjum za 1/3 ceny ofertowej składanej wiosną tego roku państwowym polskim firmom?

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 15 paź 2018 20:14

Polimex może mieć utajniony z GE/A zakres prac,
Idą wybory i trzeba wbijać łopaty. Co dostanie Polimex z EO jest wielką niewiadomą, nie mówiąc o rentowności tych prac. Koszula możesz mieć rację i nic się nie dowiemy. Mnie zastanawia tylko jedno, jak Polimex wyceni prace wykonywane dla GW? Przecież Polimex zna dokładnie zakres robót oraz posiada ich wycenę, którą sam sporządzał składając ofertę razem z Rafako na 10 mld. To co oni teraz zamierzają zrobić??? Zrobią roboty prywatnemu zachodniemu konsorcjum za 1/3 ceny ofertowej składanej wiosną tego roku państwowym polskim firmom?

G-Stopo

jak będziesz miał ofertę PXM-RFK w ręku, to możemy dyskutować, a tak długo jak tego się nie ujawnia to jesteśmy potencjalnym podwykonawcą i zapominasz o jednym,

a. musimy patrzeć na ceny globalnie, przede wszystkim materiałów,
b. wielkość bloku 900MW czy 1000MW to kwestia wielkości turbiny bo przecież nie konstrukcji stalowych, chłodni itd. i metodą porównawczą proponuję spojrzeć na Jaworzno czy Opole (2x900MW) a także obiekty zagraniczne.

Pytaniem jest też czy takie Rafako chciało wygrać, czy to tylko zainkasowanie kasy z rynku na 170 mln zł, co przypomina też historię Opola które oddano. Serię K otrzymali właśnie pod blok C a nie ich ….o planie B.

Wachlarz spekulacji jest szeroki od niegospodarności której uniknięto a to jest karalne po ryzyko biznesowe.

GE/A nie można traktować inaczej jak krajowy rezydent ekonomiczny, podmiot! produkuje i ma zakłady w kraju od Elbląga po Wrocław i kto wie jakie transakcje wiązane też mogą mieć miejsce.

Teraz widzimy też drugą stronę medalu, utrzymywanie własnych mocy a mniejsze korzystanie z podmiotów zewnętrznych, ten szkolny błąd u konkurencji wychodzi...nawet gdyby PXM-RFK wygrał to pozostanie pytanie o technologię, od kogo chcieli kupić, tego nie podano.

Przetarg jest historią a zakres prac tajemnicą wg mnie i dobrze że tak jest, mamy Puławy przed nami, Dolną Odrę, oba porty a to ropa a to gaz.

Rafako/Polimex byli ostrzegani że inwestor nic nie musi, a wałów nie będzie a sam Tchórzewski oscylował ceną wstępną w okolicy 5,5 mld zł i to miesiącami.

Polimexowi gratulowałem że nie poszedł na wstydliwe pyskówki z Rafako, te prasowe były przykre, dogadał się z GW i niech ma swój większy backlog.

golastopa
Sierżant
Posty: 52
Rejestracja: 24 paź 2017 01:32

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: golastopa » 15 paź 2018 21:39

Prezes Józwowicz wypowiadał się o kosztach tak EO:

"Jak ocenił w „Parkiecie” prezes Józwowicz, zakładając średni wzrost cen w ciągu nadchodzących lat oferta Polimeksu-Mostostalu i Rafako jest rozsądna. Natomiast poziom cen zaoferowanych przez konkurentów wzbudził wątpliwości rozmówcy gazety giełdy.
Zaznaczył on również, że konsorcjum przygotowując ofertę nie opierało na szacunkach, ale na danych i ofertach partnerów, z którymi współpracowało przy budowie bloku w Kozienicach i realizuje inwestycję w Elektrowni Opole. Jak dodał kalkulacja bazuj na ofertach polskich i sprawdzonych firm, bo głównie z takimi chce współpracować Polimex-Mostostal, by większość pieniędzy wróciła do gospodarki."

Trudno uznać to za brednie, skoro AJ został prezesem Enei Wytwarzania. Zostawię to bez komentarza.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 15 paź 2018 21:44

Prezes Józwowicz wypowiadał się o kosztach tak EO:

"Jak ocenił w „Parkiecie” prezes Józwowicz, zakładając średni wzrost cen w ciągu nadchodzących lat oferta Polimeksu-Mostostalu i Rafako jest rozsądna. Natomiast poziom cen zaoferowanych przez konkurentów wzbudził wątpliwości rozmówcy gazety giełdy.
Zaznaczył on również, że konsorcjum przygotowując ofertę nie opierało na szacunkach, ale na danych i ofertach partnerów, z którymi współpracowało przy budowie bloku w Kozienicach i realizuje inwestycję w Elektrowni Opole. Jak dodał kalkulacja bazuj na ofertach polskich i sprawdzonych firm, bo głównie z takimi chce współpracować Polimex-Mostostal, by większość pieniędzy wróciła do gospodarki."

Trudno uznać to za brednie, skoro AJ został prezesem Enei Wytwarzania. Zostawię to bez komentarza.

To teraz widzisz dlaczego przegrali! Jednym strzałem chciano na koszt inwestora załatać problemy przeszłości.

Błąd Nr. 1: wszyscy w UE są tymi samymi podmiotami gospodarczymi:
https://ted.europa.eu/TED/notice/udl?ur ... HTML&src=0

Tender rozpisany na rynek europejski

Błąd Nr. 2: Inwestor tak samo jak wykonawca działa w ramach porządku prawnego, "konstytucji" :)) musi działać po kupiecku. Krytycy atakują czy podstawnie cenę bloku GE/A, co by było gdyby PIS utracił władzę, ENEA i ENERGA by mogli ścieżki deptać do sądu za niegospodarność! Art. 585 KSH nie ma, ściganie z urzędu, ale jest art. 296 KK i każdy inny pokrzywdzony w tym wypadku np. akcjonariusze mogliby dochodzić swych praw. Nie wobec GW ale inwestora! Za błahe sprawy "totalna dzi…." atakuj akt. układ rządowy, wyobraź sobie sytuację że by tego dokonano "bo polskie", UE by dołączyła się że znaczący akcjonariusz daje sobie przetargi a GE/A by blokowało inwestycję.

itd.

AJ nie mówi bredni, z jego perspektywy teraz rozumie dlaczego przegrał, najgorsze to że oni a na pewno Rafako wiedziało że taka argumentacja JEST!!! daję ci na to słowo!!

Spójrz sobie na bloki jakie budujemy, Kozienice mają wyspę np. kotłową od MHPSE, Opole też z Chin, turbiny w Opolu są "polskie" a Jaworznie niemieckie a w Kozienicach japońskie, tylko chłodnie są krajowe jak i konstrukcje. W Jaworznie nawet odazotowanie jest włoskie jak i we wszystkich sterowanie amerykańskie. Pompy czeskie czy to Kozienice czy Jaworzno..Jaworzno ma niemieckie młyny węglowe a nie polskie od FPM jak w Opolu...

AJ nie jest CEO PxM i jedno co zrobił słusznie że odszedł, czy PXM by był w stanie sam ciągnąć z marnym zapleczem projektowym to inna bajka.

Krótko: fakty mówią coś innego i przegrać to można ale nic się nie nauczyć to już zły obraz.

Inteligencja:

oferty:
1. China Power Engineering Consulting Group - 4,849 mld zł
2. Konsorcjum: GE Power, Alstom Power Systems S.A.S. - 6,023 mld zł
3. Konsorcjum: Polimex-Mostostal, Rafako - 9,591 mld zł

Rafako buduje na 5,4 mld zł brutto blok 910MW w Jaworznie, plac otrzymali w październiku 2014, i co teraz podobny blok budować chcieli min 70% drożej? a 2x900MW w Opolu to 11,5 mld zł.

Polecam 2 zasady racjonalnego gospodarowania, szczególnie drugą! podstawa. Gdy znam output tnę input! W Egipcie GE też wygrało przetarg na 5 GW bok węglowy(2018r) ale tam 1 GW kosztuje połowę tego co u nas.

Jedny plus Egiptu: mają piachu dość i hoteli wielogwiazdkowych, leżysz i patrzysz w kosmos :)) a gwiazdek na firmamencie sporo :))

Postscriptum:
Finansjera od samego początku sygnalizowała że do 6 mld zł może max. załatwić finansowanie.

Postscriptum 2:
Czy ew. obejmie tą inwestycję waloryzacja? pewnie tak od początku 2019 bo prawo nie działa wstecz :) a to rok wyborczy :)))) Umowa GE/A z inwestorem może być postrzegana jako baza, waloryzacja wtedy gdy wykonawca nie miał i to udokumentuje innej możliwości, bo jak zabezpieczyć ceny stali? z energią jest inaczej, tu URE odgrywa rolę i polityka państwa.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 15 paź 2018 22:41

Musimy przygotować UE na scenariusz brexitu bez umowy z Londynem, który jest bardziej prawdopodobny niż kiedykolwiek. KE rozpoczęła takie przygotowania. Jednak nie oznacza to, że mamy zaprzestać starań w negocjacjach - napisał w liście do liderów Unii Europejskiej szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

https://finanse.wnp.pl/donald-tusk-w-sp ... 1_0_0.html

"Geniusz z podziemia SKM w Gdańsku" nie ma czasu na ratyfikację Brexit, będzie twardy exit.

Jak ktoś słusznie powiedział: 'Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione'. Nie poddawajmy się" - wskazał


Ktoś to mógł mu sprzedać Toyotę, kto sprzewadał wtedy, a parafraza od Einstein'a ale nie piszę że Albert bo powie później że Albercik z "Seksmisji".

Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Yusuke » 15 paź 2018 23:07

Ciekawy dzień jutro się zapowiada. Cz. K. Będziesz jutro w Ostrołęce?
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości