Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

wszystko na temat spółek publicznych
Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Yusuke » 18 paź 2018 13:11

"Dzisiaj wszyscy mają problemy z rentownością, widać to po wynikach spółek budowlanych. To jest sprawa przede wszystkim starych kontraktów, w tym roku stal zdrożała 20 proc., drożeje beton, a także rosną koszty osobowe. Stąd się biorą nasze kłopoty. Musimy pochylić się nad waloryzacją cen w kontraktach, przynajmniej jeśli chodzi o surowce" - dodał
.

Beton to mieszanka cementu z "pichem" i jest czymś zastępczym dla kamienia, beton ze stalą to już inna bajka drogi Szogunie :)))

Dołączenie do chóru z Wasielwską to małpowanie czy Blocherem.

Mylène Farmer - Monkey Me
https://www.youtube.com/watch?v=UQ0xfIPAY0I

Proszę o projekcję cen stali i "betonu" na lata 2019-2020 :lol: :lol: :lol:
Laptopa trzeba spytać ostatnio sugerował, że posiada dar jasnowidztwa :lol:
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.

REKLAMA


|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 18 paź 2018 13:15

http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/i ... za-granica

"Jesteśmy na krótkiej liście na blok energetyczny w Puławach i jest duża szansa, że uda nam się pozyskać tę realizację. Mamy podpisany list intencyjny z GE na temat bloku w Ostrołęce, rozmowy w tej chwili trwają, ale nie jest to dla nas kontrakt, który musimy wygrać" - powiedział Figat."

WTF???

Figat zareagował na art. w Gazecie Prawnej że budowa bloku C w EO to być albo nie być dla Polimexu.

Obrazek

wskazał że "nie musi" i nie da się wycisnąć przez GW cenowo bo ma alternatywy i że deklarował że optymalizuje i liczy się rentowność to i takie kroki wykonuje. Polimex wpadł w tarapaty przez oferowanie po kosztach i Kozienice miały marżę ujemną. Dzielenie skóry na niedźwiedziu Puławy to spore halo, niech wygra i więcej pokory. Z drugiej strony usprawiedliwia ofertę wspólną geszefciarzy co chcieli przyciąć kasą na inwestorach, którzy by prawnie odpowiedzieli za niegospodarność więc czymś ten PIS różni się od Platformy.

Co stoi w grze?

Kompromitacja i przed wyborami do PE porażka PIS gdyby GW miał odstąpić od umowy, PIS może zamrozić budowę ale kwestią jest to że w grudniu jest przetarg na rynku mocy, startując to moce przez 15 lat trzeba dostarczyć a nie na 600 lat Ostrołęki 600 MW gdzie blok A jest wyłączony już i tylko 3 segmenty bloku B pracują..

Geszefciarze jak chcą coś mówić publicznie to niech się też zastanowią jak to powiedzieć mądrze bo czasy sklepikarzy w Siedlcach minęły.

Ostrołęka to Tchórzewski, nie będzie Pan Krzysztof ME odejdzie.

Nawet piosenka z Indii może być pomocna że stal, stopy kupuje się teraz w Indiach np. GE działa globalnie i ma swe procedury bo musi być konkurencyjne a Amerykanie jak nie mają profitu to "sklepiki" zamykają, w 2015r byt zakładu w Elblągu i zwolnienia za Stelmachowej stały już na wokandzie.

życzę Figatowi udanej gali i może chwilę refleksji bo W-wa chyba mu nie służy :) a kolega Józwowicz chciał za dużo (wilcze prawo) ale inwestorzy Enea i Energa to druga strona!
A jak myślisz kto stoi za tym artykułem? Konkurencja która ma na celu aby PxM się zdystansował od inwestycji a sami by prowadzili rozmowy za plecami i by chcieli się potaplać w błotku. Blok powstać nie musi ważne że konkurencja miała by pieniądze z zaliczek a roboty wykonać nie muszą bo i tak na granicy upadłości więc ostatni skok na kasę dla Raciborskiego kacyka by był.
Zdajemy sobie sprawę, że dużych inwestycji strategicznych w Polsce nie będzie (Figat)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: przykład to z udziału w budowie CPK już rezygnuje? bloków w Dolnej Odrze i Orlen też chce budować z Tauronem?

Konkurencja?

Może chłop za długo przy bloku 9 i 10 w Kozienicach gadał albo dali mu trunek co mu zaszkodził.

Niech u Zawady wykonuje, kupi sobie art. w Gazecie Wyborczej, gdzie podają budżet a umowa prawie 4 razy wyższa na odsiarczanie i cisza!
Ostatnio zmieniony 18 paź 2018 13:22 przez |Czarne.Koszula|, łącznie zmieniany 1 raz.

Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Yusuke » 18 paź 2018 13:22

CPK i ZEDO to odległa przyszłość. Brak konkretów na razie, brak przetargów i projektów na te inwestycje to co ma strzępić język. A na razie wszystko co jest w zasięgu to PxM walczy o to. NoX ZEDO, Pern Koluszki Nowa Wieś, Antwerpia, Żerań, Ostrołęka, Puławy. Będą przetargi rozpisane to i o ZEDO i CPK Figat powalczy.
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 18 paź 2018 13:27

CPK i ZEDO to odległa przyszłość. Brak konkretów na razie, brak przetargów i projektów na te inwestycje to co ma strzępić język. A na razie wszystko co jest w zasięgu to PxM walczy o to. NoX ZEDO, Pern Koluszki Nowa Wieś, Antwerpia, Żerań, Ostrołęka, Puławy. Będą przetargi rozpisane to i o ZEDO i CPK Figat powalczy.

Nie mówi się że przetargów nie będzie, w 2015r też mówiono że blok w EO to utopia/mrżonki, w takiej branży myślisz min na 3 do przodu i nie wychodzisz do mediów z byle paplaniną. Będą duże inwestycje a chwilowo są takie: A. B. C. D. wymieniasz. szacujesz backlogi, krótkoterminowe, średnioterminowe ale jak węgiel tylko zamawiałeś ostatnimi laty to myślisz od sezonu grzewczego do następnego...

Antwerpia :)) nazwa od oderwanej ręki by nie doczekał się że rączkę mu oderwiemy od steru Polimexu.

Czego Yusuke nie akceptuję to hipokryzji, ten opis w 2017r na 190 mln przy realnym zysku netto 54 mln zł to kantowanie by nie płacić podatków i mieć na długi, ale gdy podpisze umowę na blok C jako podwykonawca co z Polimexem Energetyka, jak ma się taki odpis do tego co zrobili za 2017r?

"Szukamy mniejszych kontraktów, zmieniamy strukturę firmy, wzmacniamy się w służby techniczne, poprawiamy ofertowanie. To będzie klucz do tego, byśmy mogli z sukcesem funkcjonować na rynku" - dodał.

Jedną z inwestycji jest projekt w Policach "polimery" a tu nie tylko o marże wyższe na mniejszych obiektach grają rolę ale też segmentowo i skoro chce pracować dla chemii to niech to powie, taki BASF to chemia, niech szuka dalej...Poprawianie ofertowania :)) to wywieszenie białej flagi przyznanie się do tego że byli beznadziejni po kataklizmie drogowym.

Panie Figat a co z mostami :)))) ze stali będą :))))))))))

Krótko: PIS ma swą wizję a teraz trzeba to na gotowe plany przełożyć po czasie kolonializmu Platformy.

ciekawe skoro małe kontrakty czy w Rybniku będzie :))))

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 18 paź 2018 13:43

Obrazek

@Yusuke

Przed nami kolejne wielkie inwestycje: offshore, ciepłownictwo i co najmniej dwa bloki na gaz klasy 500 MW - Baranowski, szef #PGE #OSG2018

Obrazek

K. Figat i Enea Wytwarzanie Józwowicz...ME Tchórzewski publika

Maharadza
Starszy plutonowy
Posty: 22
Rejestracja: 30 sie 2018 21:09

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Maharadza » 18 paź 2018 14:34

Siedziemy i czekamy, na lepsze czasy :) może kiedyś gruby odda hajs

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 18 paź 2018 14:35

Siedziemy i czekamy, na lepsze czasy :) może kiedyś gruby odda hajs

EU Emission Allowances 18,20 EUR
to już masowy wysyp

Obrazek

chyba medytuje :)) gdzie podziały się pieniądze z niewypłacania dywidendy przez spółki skarbu państwa(MSP formalnie nie ma).

Maharadza
Starszy plutonowy
Posty: 22
Rejestracja: 30 sie 2018 21:09

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Maharadza » 18 paź 2018 14:50

Co jest masowym wysypem?

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 18 paź 2018 15:01

Co jest masowym wysypem?
Obrazek

tu czytaj opis: https://energetyka.wnp.pl/notowania-upr ... 1_0_0.html

tylko oni mają dzień później(wnp.pl), nie 19,27 EUR za tonę CO2 a jeszcze 18,20 EUR i tak za drogo, w okolicy 14 EUR się winno zatrzymać na dniach. Stą też dziś wzrost spółek energetycznych, tylko ten nas Figat wyskoczył jak Filip z konopi.

Obrazek

Jak on tak nam ten Polimex prowadzi jak dobiera skarpetki to szalupy trzeba szykować ratunkowe.

niaht
Młodszy chorąży
Posty: 633
Rejestracja: 11 mar 2008 15:57

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: niaht » 18 paź 2018 15:46

Pan Krzysztof od dłuższego czasu sprawia wrażenie figuranta

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 18 paź 2018 15:51

Pan Krzysztof od dłuższego czasu sprawia wrażenie figuranta

To jak tak ma być to potrzebuje oficera prowadzącego :)).

Od strony ludzkiej można go zrozumieć, kryje "Józka" i takie art. jak w GP wczoraj że byt zależny jest od EO irytują ale nie wychodzi się i papla pismakom byle co i ociera się o śmieszność jak z dużymi inwestycjami bo to neguje politykę to raz a jak brak mu mentora to niech słucha co mówi Baranowski.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 18 paź 2018 16:23

trza przyznac ze zawodowcow pieknie ubrali jutro 3 klasyczna baza jak ostatnio mielista piekna szanse wyjsc z zyskiem a traz 2 miech znowu kiszony ale wy i tak nie oddacie na podbitce :lol: :lol: :lol:

Obrazek

pogadaj sobie :)))) jak w Siedlcach

Ppiotr
Sierżant sztabowy
Posty: 115
Rejestracja: 10 sty 2018 00:49

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Ppiotr » 18 paź 2018 16:50

Pisałem wczoraj, że będzie powrót do bazy

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 18 paź 2018 16:58

Pisałem wczoraj, że będzie powrót do bazy

pilnuj swego śmietnika, hasło: Jaworzno, oj zaboli

welts
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7425
Rejestracja: 02 mar 2013 19:36
Lokalizacja: MACD

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: welts » 18 paź 2018 17:52

Obroty te same na podbitce kazdego z odgrzewanych kotletow :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 204 gości