Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

wszystko na temat spółek publicznych
|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 13 gru 2018 21:02

No i jeszcze pytanie czy dużo Samurajów tu jeszcze zostało, bo zauważyłem, że wielu się już papierka pozbyło :?:
Nie wiem MR nic, nikt nie zgłaszał publicznie

Taki mamy stan:
Debryl
Hafid
rocky_balboa
Unio
niaht
Yusuke
STARDUST
Białe.Koszule
qgen
Kayak
Krosi
Aero
MorganCreek
golastopa
Bursztyn

REKLAMA


|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 13 gru 2018 21:03

No i jeszcze pytanie czy dużo Samurajów tu jeszcze zostało, bo zauważyłem, że wielu się już papierka pozbyło :?:
Ja chociaż nie chcieliście mnie jako Samuraja, to akcje posiadam.

to cieszy :))

Trader
Chorąży sztabowy
Posty: 4975
Rejestracja: 16 paź 2009 14:40

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Trader » 13 gru 2018 21:11

Jutro będę uszczelniał lewą stronę :mrgreen:

Białe.Koszule
Sierżant
Posty: 53
Rejestracja: 19 gru 2017 15:04

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Białe.Koszule » 13 gru 2018 22:51

Ja prawa posiadam, a odkąd jestem na tej zacnej liście to nawet zwiekszałem stan posiadania. Nawet nieduża podbitka, coś mini ala ta z wakacji będzie już korcić do wyrzutu. Jak tu wchodziłem to nie tak miało być :) Pewnie zostanę na dłużej. Płacąc teraz akcjami pxm to by nawet na samochód klasy D nie starczyło. Kasa do odłożenia przez rok w moim przypadku. Pobyt tutaj wiele uczy :shock:

to mnie tu jeszcze trzyma fundamentalnie :D
Jest firmą inżynieryjno-budowlaną, prowadzi działalność od 1945.

Bryza
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7169
Rejestracja: 28 cze 2017 15:16

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Bryza » 13 gru 2018 23:22

Ja prawa posiadam, a odkąd jestem na tej zacnej liście to nawet zwiekszałem stan posiadania. Nawet nieduża podbitka, coś mini ala ta z wakacji będzie już korcić do wyrzutu. Jak tu wchodziłem to nie tak miało być :) Pewnie zostanę na dłużej. Płacąc teraz akcjami pxm to by nawet na samochód klasy D nie starczyło. Kasa do odłożenia przez rok w moim przypadku. Pobyt tutaj wiele uczy :shock:

to mnie tu jeszcze trzyma fundamentalnie :D
Jest firmą inżynieryjno-budowlaną, prowadzi działalność od 1945.

Samuraje pojawili się przy założeniu księgi czyli okolicy kursu 3,07 zl a jazda na 4,70zł dawała 60% zysku. Kolejna zwała do akt. cen ale Samuraje nie mogą mówić że kupowali na wariackich papierach...Generalnie mamy dobrze kupione akcje i jasne że zrealizować zysk i ew. powrócić to pokusa, była, jest i będzie. Po roku od maja 2018r przekonamy się co daje krótkoterminowo granie wg strategii Grahama.

Pamiętam co powiedział a rzadko coś mówi kol. Bursztyn, że bycie Samurajem coś znaczy, to także postawa wobec tych którzy zawierzyli słowom polityków i łatwo dali się wciągnąć w pis-owską wirówkę! Pamiętajcie że dokonano tu zabiegu księgowego dokonując odpisu za 2017r na 191 mln zł bo nie chciano płacić podatków przy tej kondycji finansowej podmiotu.
Oferta na blok C graniczyła wręcz ….i dobrze że inwestor nie akceptował tego bo by siedział za niegospodarność co dobrze o tych ludziach (inwestorach świadczy) ale pokazuje też do czego oni są zdolni.

MorganCreek
Starszy chorąży
Posty: 1245
Rejestracja: 13 lis 2006 22:17

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: MorganCreek » 14 gru 2018 07:44

:mrgreen:

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Kayak » 14 gru 2018 11:05

Politycznie: w 2019r gdybym zadawał się ze złodziejami z PO to bym awanturę zrobił kto okradł Polaków w 2016-2017r na takim Polimex, rajd na 17zł, to nie był jakiś kapitał spekulacyjny od kogoś tam, to kapitał państwowy wykorzystali, kto stał za tym i co zrobił, a to by obaliło zaufanie do takiego PPK!! (żartem: PPK Pierwszy Publiczny Kant).

@Koszulo
"Bankrut" PXM w 2016r. kurs powiedzmy 2,90zł za akcję ilość akcji 86 618 802szt. I teraz zastanówmy się.
Ile kosztowała by 1 akcja PXM po wprowadzeniu 150 000 000 szt dodatkowych akcji, zakładając że nie było by "mrożenia" akcji i podbitki na te jak twierdzisz 17 zł i czy obecna cena jest ceną bankruta z 2016r. jak wielu pisze ?
Mogło być tak, że podbitka to było jedyne rozsądne rozwiązanie na ratowanie PXM bez strat własnych zarówno finansowyj jak i wizerunkowych. A tzw. spekuła, to nasza spekuła :lol: :lol: :lol:

150 000 000 szt. akcji energetycy po 2zł otrzymali. I jak tylko by weszły z dnia na dzień mogło być tak że utopili w PXM ponad 40% z tych 300 000 000 zł. (Przypomnę PBG i zjazd z dnia na dzień).
A co na PXM od wejścia energetyków? ano, brak oskarżeń o niegospodarność, energetycy wciąż na akcjach PXM są do przodu, zarząd PXM miał czas na wgląd, naprawę i uporządkowanie firmy, spadają zobowiązania itp. W mojej ocenie PXM realizuje to co zapowiadał, do tego zbliżają się odpowiedzi na kluczowe kwestie związane z kontraktami a w przyszłości PPK. Drobni niestety przy okazji jak zawsze dostali po D***. Ale ja drobny, nie winię innych za swoje decyzje o inwestowaniu.
Jak najbliższe kontrakty będą na tak, może wreszcie doczekamy się tego momentu autentycznego startu bez powrotów do bazy, czego wam i sobie życzę.

P.S. A co jeśli podobne ruchy były na innych spółkach SP po to aby podmioty powiązane z obecnymi rządzącymi pozbierały akcje na minimach w oczekiwaniu na PPK ? 8) :shock: :lol:

Trader
Chorąży sztabowy
Posty: 4975
Rejestracja: 16 paź 2009 14:40

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Trader » 14 gru 2018 13:35

Kończy się paliwo w tym rajdzie :roll:

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 14 gru 2018 13:45

Politycznie: w 2019r gdybym zadawał się ze złodziejami z PO to bym awanturę zrobił kto okradł Polaków w 2016-2017r na takim Polimex, rajd na 17zł, to nie był jakiś kapitał spekulacyjny od kogoś tam, to kapitał państwowy wykorzystali, kto stał za tym i co zrobił, a to by obaliło zaufanie do takiego PPK!! (żartem: PPK Pierwszy Publiczny Kant).

@Koszulo
"Bankrut" PXM w 2016r. kurs powiedzmy 2,90zł za akcję ilość akcji 86 618 802szt. I teraz zastanówmy się.
Ile kosztowała by 1 akcja PXM po wprowadzeniu 150 000 000 szt dodatkowych akcji, zakładając że nie było by "mrożenia" akcji i podbitki na te jak twierdzisz 17 zł i czy obecna cena jest ceną bankruta z 2016r. jak wielu pisze ?
Mogło być tak, że podbitka to było jedyne rozsądne rozwiązanie na ratowanie PXM bez strat własnych zarówno finansowyj jak i wizerunkowych. A tzw. spekuła, to nasza spekuła :lol: :lol: :lol:

150 000 000 szt. akcji energetycy po 2zł otrzymali. I jak tylko by weszły z dnia na dzień mogło być tak że utopili w PXM ponad 40% z tych 300 000 000 zł. (Przypomnę PBG i zjazd z dnia na dzień).
A co na PXM od wejścia energetyków? ano, brak oskarżeń o niegospodarność, energetycy wciąż na akcjach PXM są do przodu, zarząd PXM miał czas na wgląd, naprawę i uporządkowanie firmy, spadają zobowiązania itp. W mojej ocenie PXM realizuje to co zapowiadał, do tego zbliżają się odpowiedzi na kluczowe kwestie związane z kontraktami a w przyszłości PPK. Drobni niestety przy okazji jak zawsze dostali po D***. Ale ja drobny, nie winię innych za swoje decyzje o inwestowaniu.
Jak najbliższe kontrakty będą na tak, może wreszcie doczekamy się tego momentu autentycznego startu bez powrotów do bazy, czego wam i sobie życzę.

P.S. A co jeśli podobne ruchy były na innych spółkach SP po to aby podmioty powiązane z obecnymi rządzącymi pozbierały akcje na minimach w oczekiwaniu na PPK ? 8) :shock: :lol:

Tak, stąd przecież idea Samurajów by nie dać im zebrać pod PPK. Rozważałeś scenariusz że Polimex w ramach buyback odkupi od Energetyków po nominale akcje i o była forma pożyczki jedynie?

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 14 gru 2018 13:46

Kończy się paliwo w tym rajdzie :roll:

Przed nami 3 niedziela Adwentu to 3,x winno być :)) ponoć naród wierzący i praktykujący :))

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 14 gru 2018 13:49

teraz pytanie czy startujemy w przetargu na infrastrukturę pomocniczą w EO, dziś mijał termin?

14 Grudzień 2018
godz. 12:00
http://elektrowniaostroleka.pl/przetargi/

Trader
Chorąży sztabowy
Posty: 4975
Rejestracja: 16 paź 2009 14:40

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Trader » 14 gru 2018 14:01

Pilnujcie kursu, a ja sobie zrobię mule w sosie czosnkowym i białym winem.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 14 gru 2018 14:12

Pilnujcie kursu, a ja sobie zrobię mule w sosie czosnkowym i białym winem.

Moulin Rouge OST [3] - Because We Can
https://www.youtube.com/watch?v=4joz_9oSRcE

:lol: :lol: :lol:

Trader
Chorąży sztabowy
Posty: 4975
Rejestracja: 16 paź 2009 14:40

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Trader » 14 gru 2018 14:23

Pilnujcie kursu, a ja sobie zrobię mule w sosie czosnkowym i białym winem.

Moulin Rouge OST [3] - Because We Can
https://www.youtube.com/watch?v=4joz_9oSRcE

:lol: :lol: :lol:
Koszulo wolę chociażby to
https://www.youtube.com/watch?v=Jjq6e1LJHxw

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 14 gru 2018 15:08

Pilnujcie kursu, a ja sobie zrobię mule w sosie czosnkowym i białym winem.

Moulin Rouge OST [3] - Because We Can
https://www.youtube.com/watch?v=4joz_9oSRcE

:lol: :lol: :lol:
Koszulo wolę chociażby to
https://www.youtube.com/watch?v=Jjq6e1LJHxw

bardzo przyjemne nutki, dzięki


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 189 gości