Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

wszystko na temat spółek publicznych
baju-3
Młodszy chorąży
Posty: 542
Rejestracja: 26 lut 2013 18:15

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: baju-3 » 02 maja 2019 16:57

Pis to Pis tamto a przeciez za PO upadła cała giełda a PXM gdyby nie PIS tez juz byłby zlikwidowany jak inne firmy budowlane. :idea:
- po pierwsze to pis ciągle powtarza że po to po tamto, ze po kradło, itp itd. wytykaja po rozne sprawy nie przedstawiając dowodów a sami przez 4 lata narobili afer i nakradli co niemiara !
- po drugie PO rzadziła w innych czasach ( zapomnialeś o największym kryzysie od 30lat jaki się przewinął przez świat gdy rządziło PO ?
- Po trzecie , PIS ma niebywałe szczęście że trafił na lata koniunktury, a PO NASZEJ GIEŁDZIE TEGO NIESTETY NIE WIDAĆ !! a nasza gielda nasz wigus 20 powinien być co najmniej kilkadziesiąt procen wyżej niż teraz, zobacz gdzie są gieldy w ,,cywilizowanych krajach" ?
- po czwarte , czy zastanawiał4ś się dlaczego nasze giełda tak nie rośnie jak inne ? Bo nikt normalny nie zainwestuje swoich pieniędzy w kraju ,,bananowej republiki kolesi", gdzie łamane są statndardy panstwa demokratycznego, gdzie prawo ma służyć tylko ,,wybrancom narodu z PIS".
Dlatego nie ma inwestycji w Polsce, giełdea się kurczy....
Poza tym Spólki SP pod obecną władzę łamią ewidentnie przepisy Kodeksu Spólek Handlowych, zgodnie z którym głownym zadaniem spolki jest jej rozwój i osiąganie ZYSKÓW a nie...REALIZACJA PROGRAMU PARTII I RZĄDU !
Inwestycje w pisiewiczów, obajtków, sadurskie i tysiące innych pisowskich kolesi wymagają olbrzymich pieniędzy. PiS rzucił ludziom ochłap 500+ żeby siedzieli cicho i nie przeszkadzali w transferowaniu milionów ze spółek skarbu państwa do kieszeni pisowskiej nomenklatury.

A poza tym, u kolegi wszystko w porządku ? :-)))))))
kayak, nie zadawaj dziwnych pytań i nie rób unikow, tylko zabierz głos i odpowiedz merytorycznie....
dlaczego mimo najlepszej światowej koniunktury , mimo wzrostu PKB w Polsce jakim ciągle sie pis chwali nasza giełda jest pogrążona w permanentnej BESSIE ????
W tak świetnej koniunkturze spólki powinny opływać w zyskach, kasa powinna im cieknąć uszami, spółki powinny być ,,skąpane w złocie"....... a jak będzie z tymi spólkami jak koniunktura się skończy ??


Odpowiedz wiec na proste , powyższe pytanie.

REKLAMA


baju-3
Młodszy chorąży
Posty: 542
Rejestracja: 26 lut 2013 18:15

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: baju-3 » 02 maja 2019 17:09




A poza tym, u kolegi wszystko w porządku ? :-)))))))
kayak, nie zadawaj dziwnych pytań i nie rób unikow, tylko zabierz głos i odpowiedz merytorycznie....
dlaczego mimo najlepszej światowej koniunktury , mimo wzrostu PKB w Polsce jakim ciągle sie pis chwali nasza giełda jest pogrążona w permanentnej BESSIE ????
W tak świetnej koniunkturze spólki powinny opływać w zyskach, kasa powinna im cieknąć uszami, spółki powinny być ,,skąpane w złocie"....... a jak będzie z tymi spólkami jak koniunktura się skończy ??


Odpowiedz wiec na proste , powyższe pytanie.
*** wiesz zcemu ale juz zamknij tego ryja -- przez rudego i jego akcjiz ofe suwak wiesz co to jest *** ? ofe musza spzredawac akcjie co miesiac i nikt normalny nie podlozy sie pod ofe baranie a teraz wyxpiex dalexj lache robic tuskowi jutro chyba wykald ma wiec masz szanse lache zrobic za darmo he
laptop jestes przesiąknięty jadem i głupotą, przykro mi to stwierdzić ale nie masz pojecia o OFE i o tym co się dzieje na giełdzie :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

KOSA77
Starszy plutonowy
Posty: 30
Rejestracja: 25 kwie 2019 21:59

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: KOSA77 » 02 maja 2019 17:24



kayak, nie zadawaj dziwnych pytań i nie rób unikow, tylko zabierz głos i odpowiedz merytorycznie....
dlaczego mimo najlepszej światowej koniunktury , mimo wzrostu PKB w Polsce jakim ciągle sie pis chwali nasza giełda jest pogrążona w permanentnej BESSIE ????
W tak świetnej koniunkturze spólki powinny opływać w zyskach, kasa powinna im cieknąć uszami, spółki powinny być ,,skąpane w złocie"....... a jak będzie z tymi spólkami jak koniunktura się skończy ??


Odpowiedz wiec na proste , powyższe pytanie.
*** wiesz zcemu ale juz zamknij tego ryja -- przez rudego i jego akcjiz ofe suwak wiesz co to jest *** ? ofe musza spzredawac akcjie co miesiac i nikt normalny nie podlozy sie pod ofe baranie a teraz wyxpiex dalexj lache robic tuskowi jutro chyba wykald ma wiec masz szanse lache zrobic za darmo he
laptop jestes przesiąknięty jadem i głupotą, przykro mi to stwierdzić ale nie masz pojecia o OFE i o tym co się dzieje na giełdzie :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:


Przecież Polimex MS powinien zbankrutować kilka lat temu, a jest na kroplówce panstwa.
I teraz mamy kolejny Państwowy moloch karmiony państwowymi kontraktami , ale co z tego ? co z tych pieniężnych kroplówek skoro tam nie wiedzą jak prawidłowo zarządzać spółką? Czyżby Misiewicze z PIS-dy aż tak byli nieudolni? Może lepiej było by gdyby PIS wycofał swoją ustawę która znosiła ,,wymagania i kompetencja" do objęcia stanowisk menadzerskich, zrobić porządny konkurs na wszystkie kierownicze stanowiska a potem zacząć wszystko tak jak należy....
Taki np Budimex może a Polimex Most nie może ?
Dlaczego Budimex radzi sobie dobrze a Polimex nie może ?

Jeśli nie wiesz to ci powiem, bo to zależy od tego co ludzie zarządzający spółka mają w głowach, jakie mają kompetencje i umiejętności. Bo same pieniądze to starczą ale tylko na krótko, potem i tak wszystko się rozsypie.....


I na koniec WNIOSEK- jak czują się teraz ludzie którzy zaufali PISowi i zainwestowali na giełdzie w akcje polimex-most ? Bo na pewno jest dużo takich inwestorów ktorzy widząc i jak pis ,,wspiera polską firmę" poprzez dosypanie z budżetu kilkuset milionów oczekiwali że firma zostanie zrestrukturyzowana i poprawi wskaźniki, będzie lepiej zarządzana a kurs rozpocznie hossę. A co mamy ? Pisowski rząd nadrukował akcji , chyba po 2 zł, wywindował kurs, opchnął frajerom na górce po 10 zł i wszyscy są umoczeni!
Zrobieni w konia przez PIS SIEDZĄ TERAZ CICHO BO WSTYDZĄ SIĘ COKOLWIEK NAPISAĆ..... :x :x :x :x :x :x :x :x

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Kayak » 02 maja 2019 17:34

rocki balboa i inne orly usredniata czy jzu wysypani he
Jak jeszcze spadnie, będzie u mnie ostatni zakup. 8) . "Kolekcjonerski" ;-)

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Kayak » 02 maja 2019 23:06

150 symboliczna strona księgi Rocky i chyba tylko nas dwóch poobijanych samurajów na polu bitwy zostało. Czekam na raport za I kwartał 2019 i konkrety z Ostrołeki. Pozdrawiam i życzę udanego weekendu. :-)

Białe.Koszule
Sierżant
Posty: 53
Rejestracja: 19 gru 2017 15:04

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Białe.Koszule » 02 maja 2019 23:46

Hola, hola, zostałem i ja. Nawet dziś trochę skubnąłem :lol:

niaht
Młodszy chorąży
Posty: 633
Rejestracja: 11 mar 2008 15:57

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: niaht » 03 maja 2019 00:29

150 symboliczna strona księgi Rocky i chyba tylko nas dwóch poobijanych samurajów na polu bitwy zostało. Czekam na raport za I kwartał 2019 i konkrety z Ostrołeki. Pozdrawiam i życzę udanego weekendu. :-)
Kayak no co Ty to, że nie piszemy to nie znaczy ze nas nie ma :lol:
miłego weekendu

Bursztyn
Chorąży
Posty: 748
Rejestracja: 15 sty 2007 19:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Bursztyn » 03 maja 2019 11:47

150 symboliczna strona księgi Rocky i chyba tylko nas dwóch poobijanych samurajów na polu bitwy zostało. Czekam na raport za I kwartał 2019 i konkrety z Ostrołeki. Pozdrawiam i życzę udanego weekendu. :-)
Kayak no co Ty to, że nie piszemy to nie znaczy ze nas nie ma :lol:
miłego weekendu
Dokładnie
Ww. tekst nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozp. MF z dn. 19.10.05 r.

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Kayak » 03 maja 2019 12:35

150 symboliczna strona księgi Rocky i chyba tylko nas dwóch poobijanych samurajów na polu bitwy zostało. Czekam na raport za I kwartał 2019 i konkrety z Ostrołeki. Pozdrawiam i życzę udanego weekendu. :-)
Kayak no co Ty to, że nie piszemy to nie znaczy ze nas nie ma :lol:
miłego weekendu
Dokładnie

Tak trzymać. 8)
Pozdrawiam.

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: dochodzeniowy » 03 maja 2019 18:18

Pisowski rząd nadrukował akcji , chyba po 2 zł, wywindował kurs, opchnął frajerom na górce po 10 zł i wszyscy są umoczeni!
Dlaczego nadrukował ?
Dlatego że podczas rzadów PO PXM dostała zapaści i gdyby nie Pis juz tej firmy by nie było .
Oczywiscie rudy kundel za nic nie odpowiada. :idea:

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: AdamKruchy » 05 maja 2019 20:13

Polimex Mostostal [PXM] - trend dpadkowy ma się dobrze

Trend jest jeden - spadkowy. Wejście do akcjonariatu Skarbu Państwa poprzez spółki energetyczne miało być szansą na lepsze czasy. Niestety jest tylko wielkie rozczarowanie i wściekłość akcjonariuszy spółki. Miały być kontrakty, zyski - jest walka o...

https://forexdlaleniwych.blogspot.com/2 ... wy-ma.html

Pozdrawiam Adam Kruchy
8) 8) 8)

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: dryniol » 06 maja 2019 00:28

Polimex Mostostal [PXM] - trend dpadkowy ma się dobrze

Trend jest jeden - spadkowy. Wejście do akcjonariatu Skarbu Państwa poprzez spółki energetyczne miało być szansą na lepsze czasy. Niestety jest tylko wielkie rozczarowanie i wściekłość akcjonariuszy spółki. Miały być kontrakty, zyski - jest walka o...

https://forexdlaleniwych.blogspot.com/2 ... wy-ma.html

Pozdrawiam Adam Kruchy

Adam Kruchy
-człowiek który na giełdzie porusza się zgodnie z "owczym pędem"
-człowiek, który myśli, że na giełdzie coś wiecznie będzie rosło i wiecznie będzie spadało
-człowiek, który jeszcze niedawno pisał na swoim blogu, że Ursus po 1,80 zł, to rewelacyjna cena do kupna po "niby" korekcie, a przed kolejnymi wzrostami
-człowiek, który postępuje na giełdzie zgodnie z emocjami, ale niezgodnie ze zdrowym rozsądkiem
Adamie Kruchy szkoda, że tego bloga nie napisałeś, jak pompowali Polimexa na 20 zł :roll:
Wtedy to "głupi" dryniol ostrzegał przed napompowanym balonem.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: AdamKruchy » 06 maja 2019 07:26

Polimex Mostostal [PXM] - trend dpadkowy ma się dobrze

Trend jest jeden - spadkowy. Wejście do akcjonariatu Skarbu Państwa poprzez spółki energetyczne miało być szansą na lepsze czasy. Niestety jest tylko wielkie rozczarowanie i wściekłość akcjonariuszy spółki. Miały być kontrakty, zyski - jest walka o...

https://forexdlaleniwych.blogspot.com/2 ... wy-ma.html

Pozdrawiam Adam Kruchy

Adam Kruchy
-człowiek który na giełdzie porusza się zgodnie z "owczym pędem"
-człowiek, który myśli, że na giełdzie coś wiecznie będzie rosło i wiecznie będzie spadało
-człowiek, który jeszcze niedawno pisał na swoim blogu, że Ursus po 1,80 zł, to rewelacyjna cena do kupna po "niby" korekcie, a przed kolejnymi wzrostami
-człowiek, który postępuje na giełdzie zgodnie z emocjami, ale niezgodnie ze zdrowym rozsądkiem
Adamie Kruchy szkoda, że tego bloga nie napisałeś, jak pompowali Polimexa na 20 zł :roll:
Wtedy to "głupi" dryniol ostrzegał przed napompowanym balonem.

Dryniol rozumiem twoją rozpacz, bo straciłeś wszystko na ENERGII i TAURONIE, ale to wyłącznie twój problem. Gdy pisałem wiele o innych spółkach, że warto, że można zarobić to się nabijałeś. A teraz płacz. Najpierw wysyłasz mi kilkanaście wiadomości PW, abym tobie wcześniej puszczał "typa" a gdy nie dostajesz, wtedy dramat, ujadanie. Pozdrawiam Adam Kruchy. :lol:
8) 8) 8)

rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: rocky_balboa » 06 maja 2019 18:01

Dryniol rozumiem twoją rozpacz, bo straciłeś wszystko na ENERGII i TAURONIE, ale to wyłącznie twój problem. Gdy pisałem wiele o innych spółkach, że warto, że można zarobić to się nabijałeś. A teraz płacz. Najpierw wysyłasz mi kilkanaście wiadomości PW, abym tobie wcześniej puszczał "typa" a gdy nie dostajesz, wtedy dramat, ujadanie. Pozdrawiam Adam Kruchy. :lol:
Adam Kruchy, ale sam przyznasz, że Twoja analiza nie jest zbyt odkrywcza.
Mogłeś równie dobrze napisać, że lód jest zimny, trawa wiosną robi się zielona, a kąt prosty ma 90 stopni.
Wniosłoby to tyle samo do naszej dyskusji na tym forum.

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Kayak » 06 maja 2019 18:56

@Rocky, przecież ta "analiza" nie miała nic odkrywać tylko dołożyć się do dociśnięcia kursu PXM. Oczywiście to że Kruchy ze swoją "analizą" pojawił się przed wynikami w przełomowym momencie dla firmy to też przypadek :lol:
Prymitywna gra na emocjach, ale może ktoś się jeszcze nabierze tuż przed odbiciem. Koszula przy nim to profesor ;-)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 193 gości