Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

wszystko na temat spółek publicznych
|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 15 gru 2018 12:51

Obrazek

Co czeka branżę budowlaną? Prezesi odpowiadają
https://www.parkiet.com/Parkiet-PLUS/31 ... adaja.html

Krzysztof Figat, szef kontrolowanego pośrednio przez Skarb Państwa Polimeksu-Mostostalu specjalizującego się w budownictwie dla energetyki i przemysłu, zwraca uwagę, że firma badawcza SPECTIS prognozuje, że w tym roku wartość polskiego rynku budowlanego po raz pierwszy przekroczy 200 mld zł, co czyni go jednym z większych w Europie.

– W najlepszej sytuacji znajdują się spółki o zdywersyfikowanym portfelu produktowym, które potrafią wykorzystać efekty synergii i pełen potencjał organizacji. Zróżnicowanie rynków, dostarczanie rozwiązań specjalistycznych daje szansę na uzyskanie lepszych wyników niż średnia dla branży – uważa Figat.

REKLAMA


Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Aero » 15 gru 2018 15:20

Obrazek

Co czeka branżę budowlaną? Prezesi odpowiadają
https://www.parkiet.com/Parkiet-PLUS/31 ... adaja.html

Krzysztof Figat, szef kontrolowanego pośrednio przez Skarb Państwa Polimeksu-Mostostalu specjalizującego się w budownictwie dla energetyki i przemysłu, zwraca uwagę, że firma badawcza SPECTIS prognozuje, że w tym roku wartość polskiego rynku budowlanego po raz pierwszy przekroczy 200 mld zł, co czyni go jednym z większych w Europie.

– W najlepszej sytuacji znajdują się spółki o zdywersyfikowanym portfelu produktowym, które potrafią wykorzystać efekty synergii i pełen potencjał organizacji. Zróżnicowanie rynków, dostarczanie rozwiązań specjalistycznych daje szansę na uzyskanie lepszych wyników niż średnia dla branży – uważa Figat.
Niech robią mieszkaniówkę to więcej zarobią ... Marże nieporównywalne

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 15 gru 2018 16:15

Obrazek

Co czeka branżę budowlaną? Prezesi odpowiadają
https://www.parkiet.com/Parkiet-PLUS/31 ... adaja.html

Krzysztof Figat, szef kontrolowanego pośrednio przez Skarb Państwa Polimeksu-Mostostalu specjalizującego się w budownictwie dla energetyki i przemysłu, zwraca uwagę, że firma badawcza SPECTIS prognozuje, że w tym roku wartość polskiego rynku budowlanego po raz pierwszy przekroczy 200 mld zł, co czyni go jednym z większych w Europie.

– W najlepszej sytuacji znajdują się spółki o zdywersyfikowanym portfelu produktowym, które potrafią wykorzystać efekty synergii i pełen potencjał organizacji. Zróżnicowanie rynków, dostarczanie rozwiązań specjalistycznych daje szansę na uzyskanie lepszych wyników niż średnia dla branży – uważa Figat.
Niech robią mieszkaniówkę to więcej zarobią ... Marże nieporównywalne

Równie dobrze może handlować kobaltem z Burundi

rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: rocky_balboa » 17 gru 2018 13:20

Realizacja terminala naftowego w Gdańsku
http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/i ... je-termina

221 baniek wpadnie?
Ostatnio zmieniony 17 gru 2018 13:22 przez rocky_balboa, łącznie zmieniany 1 raz.

MorganCreek
Starszy chorąży
Posty: 1245
Rejestracja: 13 lis 2006 22:17

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: MorganCreek » 17 gru 2018 13:21

MamyterminalwGdansku

Trader
Chorąży sztabowy
Posty: 4975
Rejestracja: 16 paź 2009 14:40

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Trader » 17 gru 2018 13:24

Kurs żegna 2 z przodu myślę, że na zawsze :mrgreen:

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 17 gru 2018 13:26

MamyterminalwGdansku
http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,403635

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 54 / 2018
Data sporządzenia: 2018-12-17
Skrócona nazwa emitenta
POLIMEX-MOSTOSTAL
Temat
Warunkowy wybór oferty spółki zależnej Emitenta na realizację terminala naftowegow Gdańsku
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Polimex-Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie _"Emitent"_ informuje, że w dniudzisiejszym spółka zależna od Emitenta – Naftoremont Naftobudowa sp. z o.o. otrzymałazawiadomienie o warunkowym wyborze oferty w postępowaniu przetargowym na realizację zadania pod nazwą: "Terminal naftowy w Gdańsku II etap dla PERN S.A. z siedzibą wPłocku" _"Zamawiający"_.

Cena zaoferowana za realizację zamówienia wynosi 326,89 mln zł. Z uwagi na fakt, żezamówienie realizowane będzie w konsorcjum Naftoremont – Naftobudowa sp. z o.o. otrzyma67,57% wynagrodzenia.

Warunkiem przyjęcia oferty i zawarcia umowy na realizację zamówienia jest uzyskaniezgód korporacyjnych przez Zamawiającego.

O zawarciu umowy z Zamawiającym i o jej warunkach Emitent poinformuje odrębnym raportembieżącym.

rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: rocky_balboa » 17 gru 2018 13:28

21 grudnia - aukcja mocy dla Elektrowni Ostrołęka, potem NTP

http://www.eostroleka.pl/wiceprezes-ene ... 69544.html

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 17 gru 2018 13:29

MamyterminalwGdansku
http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,403635

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 54 / 2018
Data sporządzenia: 2018-12-17
Skrócona nazwa emitenta
POLIMEX-MOSTOSTAL
Temat
Warunkowy wybór oferty spółki zależnej Emitenta na realizację terminala naftowegow Gdańsku
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Polimex-Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie _"Emitent"_ informuje, że w dniudzisiejszym spółka zależna od Emitenta – Naftoremont Naftobudowa sp. z o.o. otrzymałazawiadomienie o warunkowym wyborze oferty w postępowaniu przetargowym na realizację zadania pod nazwą: "Terminal naftowy w Gdańsku II etap dla PERN S.A. z siedzibą wPłocku" _"Zamawiający"_.

Cena zaoferowana za realizację zamówienia wynosi 326,89 mln zł. Z uwagi na fakt, żezamówienie realizowane będzie w konsorcjum Naftoremont – Naftobudowa sp. z o.o. otrzyma67,57% wynagrodzenia.

Warunkiem przyjęcia oferty i zawarcia umowy na realizację zamówienia jest uzyskaniezgód korporacyjnych przez Zamawiającego.

O zawarciu umowy z Zamawiającym i o jej warunkach Emitent poinformuje odrębnym raportembieżącym.

:lol:

1. Strategicznie Dolna Odra - nasza,
2. II etap TN w GDN - nasz
3. bijemy się dalej :))

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 17 gru 2018 13:31

21 grudnia - aukcja mocy dla Elektrowni Ostrołęka, potem NTP

http://www.eostroleka.pl/wiceprezes-ene ... 69544.html

Jutro UE, ale nawet bez zgody czyli wsparcia dla jednostki blok winien być budowany, a NTP pewnie po aukcji mocy, tak zapowiadali. Wtedy umowa z GE/A, wcześniej nie wyjdą z krzaków.

Infrastruktura kolejowa w EO też jest


Jutro otwarcie przetargu Polskie LNG na rozbudowę TLNG :)) (tu projekt 4 jest istotny, oby tylko spadkobiercy HBP czyli PBG-RFK nie wygrali)

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 17 gru 2018 13:51

Komitet inwestycyjny Grupy PGE, większościowego akcjonariusza Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja, wydał pozytywną rekomendację w sprawie kontynuacji projektu budowy nowej elektrociepłowni Czechnica.

Rozważano dwa warianty technologii, z których wybrano blok gazowo-parowy wraz z kotłownią szczytowo-rezerwową. Całkowita moc cieplna elektrociepłowni wzrośnie z obecnych 247 do ok. 320 MWt, a moc elektryczna ze 100 do ok. 170 MWe.

Zgodnie z rekomendacją, zakres zaplanowanych w najbliższym czasie prac obejmie rozpoczęcie procesu wyboru - w trybie konkurencyjnym - generalnego realizatora inwestycji, jak również wykonawców zadań projektowych i inwestycyjnych, związanych z budową nowych jednostek wytwórczych. Chodzi m.in. o budowę linii wyprowadzenia mocy oraz przygotowania terenu pod budowę bloku.


wnp.pl

tu może być odwrotnie GE a my podwykonawcy, w Puławach liczę na nas, a GE podwykonawca :)) i Remak i SBB u boku :)).

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 17 gru 2018 13:58

pijawki sypią, są złe :)) tzn. jest dobrze

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 17 gru 2018 14:11

Obrazek

Yes, we can :lol: :lol: :lol: win

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 17 gru 2018 14:58

w piątek wygasa seria grudniowa kontraktów na PXM, LOP nie jest duży 211 (1 kontrakt to 100 akcji ale w 2019 to już 1000)

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 17 gru 2018 15:54

Pytanko:

Decyzja w sprawie bloku Puławy, przed czy po świętach? pod choinkę by mogli nam to dać :)) grzeczni byliśmy :))

Wiadomo że każdy Samuraj ma inną cenę ale 3,07zł to taki nasz BEP. Mogliby księdze Rocky dać też zarobić a to 3,61zł :)

Przydali by się tacy:/ z dystansem koledzy/

Obrazek

Jeden z Gdańska, jeden z Puław i jeden z Ostrołęki :))

btw. na Zetkach PXM ładnie się poskracali :))


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 181 gości