Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

wszystko na temat spółek publicznych
Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Kayak » 16 paź 2018 16:12

Blok C jest faktem, jaki z tego będzie sumaryczny backlog dla nas zobaczymy, (1,8 mld zł?) a istotny jest NP w GDN i Puławy by powrócić do roli GW przy pewnie wsparciu Safako jako podwykonawcy a że GE nie startuje to turbina & inne z Elbląga, Wrocławia. Mamy moce w segmencie i po głównych pracach w W-wie, Opolu przejście płynne na nowe budowy.

Hmm, a ktoś dziwił się jakiś czas temu jak pisałem o "wersji optymistycznej" w okolicy 2mld. dla PXM. Cieszę się że podzielasz mój optymizm :-) Oby taką kasę zainkasowali z solidną marżą oczywiście :-) 8)

REKLAMA


|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 16 paź 2018 16:19

Blok C jest faktem, jaki z tego będzie sumaryczny backlog dla nas zobaczymy, (1,8 mld zł?) a istotny jest NP w GDN i Puławy by powrócić do roli GW przy pewnie wsparciu Safako jako podwykonawcy a że GE nie startuje to turbina & inne z Elbląga, Wrocławia. Mamy moce w segmencie i po głównych pracach w W-wie, Opolu przejście płynne na nowe budowy.

Hmm, a ktoś dziwił się jakiś czas temu jak pisałem o "wersji optymistycznej" w okolicy 2mld. dla PXM. Cieszę się że podzielasz mój optymizm :-) Oby taką kasę zainkasowali z solidną marżą oczywiście :-) 8)

Marża sprzedaży netto nie przekroczy 2%.

Kaczyński o 17 w Elblągu, przekop, port i Ostrołęka, bezpieczne miejsca pracy :)) turbinę trzeba budować.

rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: rocky_balboa » 16 paź 2018 16:57

Wszystko pięknie, fajnie, tylko ciągle zero reakcji na kursie :-(

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 16 paź 2018 17:03

Wszystko pięknie, fajnie, tylko ciągle zero reakcji na kursie :-(

Wielka Smuta trwa, ceremonie za nami, ale GE Power i Alstom Power Systems jeśli nie podpiszą umów z Polimexem to nie będzie polecenia by prace główne ruszyły. Mogą przygotować w tym roku budowę a do świąt trochę czasu. NWZA Enea, Energa wyraziły zgodę ale zarząd udziela tzw. NTP (notice to proceed) dla GW.

rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: rocky_balboa » 16 paź 2018 17:51

NTP do końca roku

http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/i ... konca-roku

... i skoro banki niechętne, to PFR sypnie?

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 16 paź 2018 17:54

Obrazek

12:30 – 14:00 Panel 1 – Energetyka

•Inwestycje infrastrukturalne dzisiaj i w przyszłości
•Nowe metody zarządzania energetycznymi projektami inwestycyjnymi
•Infrastruktura energetyczna – kontekst europejski
•Regulacje w procesie inwestycyjnym – bariery i ułatwienia
•Modele finansowania inwestycji
•Energetyka rozproszona wyzwanie regulacyjne i biznesowe
•Miejsce OZE w modelach biznesowych grup energetycznych


Potwierdzeni goście/prelegenci (alfabetycznie):


Maciej Bando – Prezes Urzędu Regulacji Energetyki; Henryk Baranowski – Prezes Zarządu, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.; Mateusz Aleksander Bonca – Prezes Zarządu, Grupa LOTOS S.A.; Krzysztof Figat – Prezes Zarządu, „Polimex-Mostostal” S.A.; Filip Grzegorczyk – Prezes Zarządu, TAURON Polska Energia S.A.; Alicja Barbara Klimiuk – p. o. Prezesa Zarządu, ENERGA S.A.; Mirosław Kowalik – Prezes Zarządu, Enea S.A.; Zbigniew Kozłowski – Of Counsel, K&L Gates Jamka sp. k.; Mariusz Samordak – Dyrektor Departamentu Projektów Sektorowych, Bank Gospodarstwa Krajowego; Tomasz Tarwacki – Zastępca Dyrektora ds. Planowania i Analiz Sieciowych, Departament Rozwoju Systemu, Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Moderator:
Oskar Waluśkiewicz– Counsel, K&L Gates Jamka sp. k.

rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: rocky_balboa » 16 paź 2018 17:57

... i jeszcze odnośnie Opola:

http://biznes.pap.pl/pl/news/search/inf ... -o--sp--k-

Miłego wieczoru.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 16 paź 2018 18:00

NTP do końca roku

http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/i ... konca-roku

... i skoro banki niechętne, to PFR sypnie?

"Mamy uzgodnienie z generalnym wykonawcą, że rozpoczyna on prace, natomiast wszystkie sprawy zostaną dopięte jeszcze w tym roku w związku z aukcją na rynku mocy" - dodał.

P.o. prezesa Energi Alicja Barbara Klimiuk, dodała, że 21 grudnia odbędzie się aukcja mocy, a po niej nastąpi formalne wydanie NTP.


nie zaskakują i dobrze że tak jest ))) pisałem na forum "rynek mocy", a GW ma określić do końca roku główne puzzle bloku(kto i co).
Minister Tchórzewski poinformował, że finansowanie inwestycji jest już domknięte. Nie podał szczegółów, ale mówił też, że banki, w tym również polskie banki, nie są chętne do kredytowania tego typu przedsięwzięć, ponieważ są one związane z energetyką węglową.

Prezes Enei Mirosław Kowalik poinformował, że rozmowy na temat finansowania inwestycji są na ukończeniu.
"Jako spółki publiczne poinformujemy wkrótce, w jakiej strukturze odbędzie się finansowanie" - powiedział.
RB, wielce prawdopodobne że PFR dorzuci z 1 mld, podobnie jak w Jaworznie, cena "tubrozespołu" tzn to gwarantuje GE w Elblągu i Wrocławiu prace.

Normalna budowa, ten szum jest tylko nieprzyjemny, a gdy widzę tych "opiekunów" w sieci to robi się mi źle, wyją i co z tego karawana jedzie.

Fanatycy się odzywają nie rozumiejąc podstaw fizyki jak napięcia i częstotliwości które muszą być stabilne i że polskie 200-tki nie były budowane pod OZE...dorzucając synchronizację z Bałtami jak to wszystko ma współpracować :)).

Co mnie śmieszy, po co mamy własne banki i PZU z PFR kupowali PEO, sorry, polityka nieważne czy właściwa musi być spójna a takie przekazy podważają sens kupowania udziałów w takich bankach, czy też PZU.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 16 paź 2018 23:38

Obrazek

Miasto: Czymanowo
Rok uruchomienia: 1983*
Moc zainstalowana: 716 MW

Największa w Polsce elektrownia szczytowo-pompowa położona nad Jeziorem Żarnowieckim, w Czymanowie, woj. pomorskie. Elektrownia wykorzystuje do swojej pracy spiętrzone wody Jeziora Żarnowieckiego (zbiornik dolny) oraz sztucznie magazynowane w zbiorniku górnym powstałym na pobliskim płaskowyżu.

Zamiast atomu, potroić magazyn jakim jest El. w Czymanowie.
https://pgeeo.pl/Nasze-obiekty/Elektrow ... /Zarnowiec

Finansowanie w tym z UE, inni jak Polenergia też staną przed tym problemem.

Mapa samotłumacząca: od offshore PGE Odnawialna, Orlen (plany, PEP nie uwzględniam) po import ze Skandynawii po drugą fazę LITPOL Linku z Bałtami.

Oczywiście GW niech będzie Polimex :))

Produkcja energii obojętnie z jakiego "paliwa" powinna być wykorzystywana wprost a skoro dyspozycyjność off-shore jest 1/3 w roku i nie ma szans upchać w sieci to trzeba przechować (magazynować) i trzeba to robić jak najtaniej a Power to 3X nie jest tanie itd. a konkurencja np. ze swymi wyspami i … nie zdaje sobie chyba sprawy ile wtedy kilogram takiego paliwa kosztuje, jest to możliwe...ale gdzie sens ekonomiczny a przy wielkości off-shore na Bałtyku na 8 GW to taki magazyn jest na idealne położenie marzeniem dla PGE Odnawialna. W kogeneracji 2x gazówki i pewnie druga to szczytowa przy drogim gazie (Szczecin) i Magazyn w Czymanowie na Trójmiasto i problemów mamy o niebo mniej i bez atomu. Plany w takiej koncentracji jak off-shore PGE/PKN/PEP to zapchanie, ciągła regulacja skrzydeł i awarie turbin które mogą płonąć, split wykorzystanie i magazynowanie to dodatkowa zaleta.

Ot taka myśl, rynek interesuje się kogeneracją i niech się kopie z sieciami lokalnymi a jednostki nowe te gazówki muszą mieć sens ekonomiczny, z ich rentownością to bywa różni....turbiny z importu, Stocznie pod offshore to Polimex może pogadać z PGE czy nie warto już dziś myśleć właśnie o magazynach energii bez hokus pokus.

A żartem koledzy: skoro może marzy się na rozbudowa Naftoportu, Gazoportu, to i magazyn też możemy rozbudować krótko: 3xM (magazynowanie)

*Zapora Atatürka (tur.: Atatürk Barajı) – tama i sztuczne jezioro (jezioro Atatürk) na rzece Eufrat w regionie Anatolia Południowo-Wschodnia w Turcji. Budowana od 1983 roku, została oddana do użytku w 1992 roku...Elektrownia wodna ma moc 2400 MW

Trader
Chorąży sztabowy
Posty: 4975
Rejestracja: 16 paź 2009 14:40

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Trader » 17 paź 2018 11:29

Houston dziękujemy za pozwolenie na start :mrgreen:

Trader
Chorąży sztabowy
Posty: 4975
Rejestracja: 16 paź 2009 14:40

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Trader » 17 paź 2018 11:35

a czemu trup[a podbili znikajace batony he
To nie trup.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 17 paź 2018 11:38

Obrazek

ME K. Tchórzewski zdradził wczoraj że jest finansowanie na blok C w EO. Formacja W. Niech podkręca wolumen.

rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: rocky_balboa » 17 paź 2018 12:07

Z ciekawostek na pracuju pl:
Dyrektor Projektu Hydrotechnicznego - WARSZAWA/ POZNAŃ
Dyrektor Projektu Drogowego - WARSZAWA/POZNAŃ

No i mamy pierwsze widły nie widziane tu od dawna :-)
Ostatnio zmieniony 17 paź 2018 12:08 przez rocky_balboa, łącznie zmieniany 1 raz.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 17 paź 2018 12:08

to zaraz widły

Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Yusuke » 17 paź 2018 12:10

Dzień doberek. Co tak się u nas zieleni jak drzewa na wiosnę. Cz. K. później ci podeślę fotkę o pewnego typa co był na EO wczoraj bo nie znam typa a źle mu się z twarzy patrzy, może ty będziesz wiedział. Ja zaraz muszę uciekać i załatwić kilka spraw więc później poszukam tego zdjęcia.
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 168 gości