Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

wszystko na temat spółek publicznych
rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: rocky_balboa » 25 wrz 2018 17:45


REKLAMA


|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 25 wrz 2018 18:26


Przetarg DO na NOx nie był istotny ze względu na zarobek ale opcję wejścia w bloki gazowe.

Jutro: Kongres Nowego Przemysłu z:
Obrazek

biorą udział
Obrazek

My cały maj przegadaliśmy o tym nim informacje np. ZEDO były znane w pełni, walka o DO nam tak potrzebna ale jutro
Szogun Figat zasiada z innymi wykonawcami do stołu, przede wszystkim Różackim i Wasilewską. Dziś podczas plotek na bankier wrzutka że w Rafako planują emisję i konsolidację z nami czyli PXM-RFK. Jedną z myśli było w przeszłości by PXM był wobec Rafako na EO inwestorem a oni podwykonawcą i by dogadać się z GW czyli Alstom/GE.

Tak, można by było tylko że bez PBG i ludzi z nimi powiązanymi czy to nawet rodzinnie z Wiśniewskimi a to by oznaczało że Wasilewska rządzi tam sama z nowym inwestorem. Takie trio by mogło funkcjonować także w DO czy Pułwach gdzie MHPSE preferuje Budimex ale oni z nim pracują w Turowie a w W-wie z nami.

Absolutnie nie ma zgody na ślepą fuzję z Rafako która może być w plotach tylko zasłoną dymną dla Wiśniewskiego.

Nasz prezes K. Figat winien być ostrożny a sam redaktor Tomasz Elżbieciak sprzyja od lat RFK i PBG. Wiesław Różacki to ex-CEO Rafako i pan którego szanuję i można z nim robić interesy i Wasilewską mimo charakterku ale ten prezes musi w Rafako pozostać i działać samodzielnie a to nie ma miejsca.

Energetycy i GW EO blok C powinni jasno powiedzieć: no go do współpracy z tłem PBG! jeśli to by miało miejsce to sorry, nic tu po nas jako Samuraje.

To co pojawiło się jako plotka było wymieniane tu jako opcja ale nie rozpisywałem się! Nam Rafako nie jest potrzebne ani GE/Alstom a jeśli PFR i ARP chcą to nie posprzątają zostawiając Wasilewską i ew. jej prezencją w Raciborzu.

Udało się nam wejść do EO i na blok C
Udało się nam wejść do DO i mieć opcje już na gazówki
Przegraliśmy Bełchatów SOx bo przetarg był nie fair.
Nie wchodziliśmy w ryzykowne gazociągi i inne "niewypały" w stylu duo-bloków

a te ostatnie zganienia tam jak projekt Wilno, nawet Jaworzno, gazociągi itd. to nie wiemy co PBG w rzeczywistości nam zostawia i by nie wejść w coś co nas wywróci jak w Kozienicach na ujemnych marżach.

stary piernik
Starszy plutonowy
Posty: 21
Rejestracja: 10 kwie 2018 16:55

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: stary piernik » 26 wrz 2018 08:19

przed nami tylko jeden kierunek N😁 CzK nie widziałem Twojego komentarza dotyczacego ugody z GDDKiA 😁 pozdrawiam

antycenzorparkietowy
Młodszy chorąży
Posty: 691
Rejestracja: 27 lip 2018 18:04

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: antycenzorparkietowy » 26 wrz 2018 10:45

przed nami tylko jeden kierunek N😁 CzK nie widziałem Twojego komentarza dotyczacego ugody z GDDKiA 😁 pozdrawiam

Jaka ugoda, taki i komentarz CzK

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 26 wrz 2018 11:13

przed nami tylko jeden kierunek N😁 CzK nie widziałem Twojego komentarza dotyczacego ugody z GDDKiA 😁 pozdrawiam
prawie się nie wypowiadam.. w tym temacie...

Również pozdrawiam

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 26 wrz 2018 13:58

Patrzę na forum w Katowicach i tak mam wrażenie że rozmówcy to czytelnicy forum Polimexu, padają te same argumenty i ew. kierunki rozwoju. Dziś odkrywają problematykę węgla brunatnego i off-shore jako uzupełnienie wytwarzania :).

antycenzorparkietowy
Młodszy chorąży
Posty: 691
Rejestracja: 27 lip 2018 18:04

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: antycenzorparkietowy » 26 wrz 2018 15:29

Patrzę na forum w Katowicach i tak mam wrażenie że rozmówcy to czytelnicy forum Polimexu, padają te same argumenty i ew. kierunki rozwoju. Dziś odkrywają problematykę węgla brunatnego i off-shore jako uzupełnienie wytwarzania :).

Koszula, przepraszam za prostackie pytanie, ale z czego ty żyjesz?
Jeżeli masz czas na oglądanie jakichś żałosnych zlotów leniuchów i ***dołów, ględzących o ****ie Maryni, to znaczy że musisz być jakimś bogatym RENTIEREM, który nie musi martwić się o dochody, bo on poprostu je (dochody) ma, więc może poświęcić cały swój czas i energię ****łom i własnej rozrywce (bo takie "forum w Katowicach" to dla mnie dość groteskowa rozrywka).
Może dałbyś zarobić w twoim imperium twojemu stałemu dyskutantowi z tego forum?

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 26 wrz 2018 15:40

O relacjach w PXM się nie wypowiadam, bo nie znam firmy. Ale połączenie ze …., bez wywalenia ..., skończy się tym, że uczciwi szybko dołączą do ....

Obrazek

i Nasz Szogun nie pojawił się na panelu

H.A.N.Z.O
Starszy chorąży
Posty: 1813
Rejestracja: 24 lip 2017 09:04

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: H.A.N.Z.O » 26 wrz 2018 17:33

trzeba przyznac ze przy tak marnych od lat wynikach polimeks
wycena spolki na poziomi 760 mln tj powyzej wartosci ksiegowej
zakrawa na cud

jeszcze niecale 2 lata temu firma byla na gpw warta 225-250 mln..........

biorac pod uwage wyniki i marne perspektywy oraz mozliwosc kolejnego dodruku
obecna cena akcji wydaje sie mocno zawyzona
w stosunku do reszty firm budowlanych

antycenzorparkietowy
Młodszy chorąży
Posty: 691
Rejestracja: 27 lip 2018 18:04

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: antycenzorparkietowy » 26 wrz 2018 17:42

O relacjach w PXM się nie wypowiadam, bo nie znam firmy. Ale połączenie ze …., bez wywalenia ..., skończy się tym, że uczciwi szybko dołączą do ....

Obrazek

i Nasz Szogun nie pojawił się na panelu

A zauważyłeś luzackie dżinsiki 3/4 do białych szpileczek?
To musi być ZNAK!

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 26 wrz 2018 18:30

O relacjach w PXM się nie wypowiadam, bo nie znam firmy. Ale połączenie ze …., bez wywalenia ..., skończy się tym, że uczciwi szybko dołączą do ....

Obrazek

i Nasz Szogun nie pojawił się na panelu

A zauważyłeś luzackie dżinsiki 3/4 do białych szpileczek?
To musi być ZNAK!

Sceptyku w czerwcu ta pani mało co mnie nie przejechała na terenie gdzie chodzi wiele starszych osób i pewnie bym na zwykłe Audi A6 nie zwrócił uwagi, gdyby nie fakt że właśnie widząc ją min 6 razy w tym samym mundurku baige rzuciła się na miejscu obok kierowcy w oczy. Zwróciłem na to uwagę, chodzi teraz różnie ubrana i może to była opatrzność inaczej by dopadła swego wroga :)) co za pech dla niej.

Nie wiem jaki ty tam znak widzisz...ramoneska fajna..nawet jej pasuje.. jak na osobę której chcesz się pozbyć z Rafako to dokładnie się przyglądasz hi hi. Sorry że nie odpowiadam na poprzedni Twój wpis, na takie rozmowy, polemikę się nie piszę bo argumenty by były połowiczne..

Teraz prośba, właściwie dwie:

O Rafako rozmawiajmy tylko przez pryzmat konkurencji po pyskówce po przetargu a nie ich problemach i ta już stricte osobista do Ciebie, jeżeli czegoś oczekiwałeś a widzę że nawet pozy naśladujesz, nie zaspokoiłeś swych żądzy to nie obracaj tego w agresję bo mej akceptacji mieć nie będziesz. Postępują jak postępują, my nie powinniśmy odpłacać tą samą monetą.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 26 wrz 2018 18:57

Jestem gorącym zwolennikiem tego, żeby nic nie modernizować, nie ulepszać, tylko - jeśli coś dochodzi do swojego kresu użyteczności - to trzeba to rozebrać, o tym zapomnieć i na tym miejscu wybudować nowe - uważa Wiesław Różacki, Country Executive Poland, Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe.

https://energetyka.wnp.pl/inwestycje-w- ... 1_0_0.html

I znowu Pan Wiesław dorzucił do koszyczka słowa za które go cenię, nie że się zgadzamy ale że myśli racjonalnie, także pragmatycznie i dba o interes MHPSE ale też stan techniczny polskiej energetyki. Konkurencja przez min 2 lata razem EPK siała herezje i teoretyczną budowę "promu kosmicznego" podwodnego. (200-tki)

Pisałem to, współpraca na polu ZEDO i owych 2x bloków gazowych z MHPSE jest opcją chyba że lepsze warunki proponuje GE ale ich turbiny są droższe. Przy węglu Pan Wiesław wybiera Budimex (Puławy) ale i on wie że to mały projekt a 1 GW(2x500MW) warty jest zachodu by po W-wie iść z Polimexem.

Panie Krzysztofie Figat, może zagląda, warto pomyśleć już dziś a kontakt jest via projekt w W-wie, Kozienice...z błędów się uczymy ale przyszłość się liczy i trzeba budować sojusze wyprzedzająco...

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 26 wrz 2018 22:44

„Uciepłownienie energetyki”

Na temat inwestycji PGE EC, Dąbrowski dodał, że spółka planuje „uciepłownienie” bloków. – Studium wykonalności dla naszych aktywów w Rybniku zostało zakończone, i będą one „uciepłownione” – powiedział – Nie uciekniemy także od frakcji RDF, ale w tym zakresie trzeba rozmawiać z samorządami, mieszkańcami, aby przekonywać, że ta technologia nie jest szkodliwa bo mówimy o najnowocześniejszych metodach produkcji energii – powiedział.


Temat poruszany na forum przed kongresem
http://biznesalert.pl/dabrowski-transfo ... yczna-pge/

Rybnik jest opcją choć budżet na 100 mln wydaje się być zbyt niski.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 26 wrz 2018 22:55

przypominam :)))

Jeszcze w tym roku ogłoszone zostaną przetargi na wszystkie kluczowe prace związane z rozbudową gazoportu w Świnoujściu. Dlaczego warto rozbudować obiekt mówi portalowi WNP.PL Paweł Jakubowski, prezes Polskiego LNG (Grupa Kapitałowa Gaz-System).


a to oznacza ze zdolność musi wzrosnąć od 50-80%...To jest fajne zadanie dla nas, bankrutów ich córki winno się eliminować już na starcie!!! ważne!

2x500MW w DO i Gazoport a drugie miejsce to Ostrołęka gdzie nie można doczekać się listy na infrastrukturę kolejową.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 26 wrz 2018 23:05

Azoty Puławy przejmują elektrownię. Plan połączenia gotowy
https://chemia.wnp.pl/azoty-pulawy-prze ... 1_0_0.html

a to oznacza że praktycznie dopiero w grudniu ogłoszą przetarg który w błyskawicznym tempie rozstrzygną. Trzeba być przygotowanym a przy tej liście chętnych szybko odrzucą pozostałych i wybiorą trójkę do negocjacji ostatecznych.

Obrazek

Trudno będzie prowadzić rozmowy ze "spekulantem" o elektrowni, on zna może "chemię" ale o kwestiach elektrowni to pewnie zda się na pracowników. To trochę nie pasuje ale my jako Polimex i "swój" chętnie pomożemy.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 206 gości