Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 20 wrz 2018 13:27

To bez związku. Ta kasa wpłynie do TechV. Wątpię żeby MCI umarzało certyfikaty w tym funduszu. Jeśli już umarzać to raczej trochę z EuroV, a tam kasy jest mnóstwo. Teoretycznie skoro mieli przygotowane 50.0 pod BB to nadal mają 12.5. Więc nie ma przeszkód aby zaczynać. Natomiast jest gra Tomka na zmęczenie przeciwnika. Wykorzystuje czynnik czasu aby grillować akcjonariuszy i następnie skłonić ich do oddawania poniżej 0.5NAV/s.

REKLAMA


fango
Sierżant sztabowy
Posty: 159
Rejestracja: 24 lip 2017 15:02

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: fango » 21 wrz 2018 11:28

sztuczne obroty i coraz niżej

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 21 wrz 2018 12:30

sztuczne obroty i coraz niżej
No bo "zaraz" w MCI znaczy c..j wie kiedy 8)

Jeszcze nikt i nic nie nauczyło mnie tyle pokory co ten papier :roll:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 21 wrz 2018 13:39

Jeszcze nikt i nic nie nauczyło mnie tyle pokory co ten papier
O tak! Prawdziwa szkoła życia. Giełdowego, ale nie tylko giełdowego. Mnóstwo nabytej mądrości życiowej. W dodatku niedrogo. Zasadniczo to jednak zarabiamy, lecz znacznie mniej niż planowaliśmy. Z drugiej strony na szczęście nigdy nie napalałem się tak jak Optymistyczny widząc tu "nowy Microsoft" i kosmiczne kursy typu 100-500. Ja tylko chciałem 18 dostać i podziękować. Więc moje szkody psychiczne nie są ogromne. Widocznie zbyt małe skoro dałem się zrobić w PEM. Dopiero po przejażdżce PEMem zmądrzałem. I będę tej nowej mądrości w moim głupim łbie pilnował nawet gdyby się okazało że na PEMie zarobię, co jak najbardziej jest realne.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: optymistyczny » 21 wrz 2018 14:27

No to teraz przynajmniej wiadomo czemu nie kontynuują skupu akcji własnych oraz nie dokupowywali PEM :roll:
Kasa pójdzie w inne miejsce.
Przecież kasa jest z wyjść...

Myślicie, że się niespodziewali? Uważam, że zapewne ich papugi wiedziały po podejściu sądu co i jak. Więc to może być wykorzystane do bb, zawsze to kurs jest już niżej, a przykładowe złotówka premii może zachęcić do wyjścia. A jeśłi rację ma Maq to kolejny raz MCI nie dotrzyma słowa tym razem w sprawie bb, choć w sumie nie ze swojej winy 8)

Choc faktycznie jak pisze Gran jak nie urok...
Tak jakby Tomek zaczął być pechowy po prostu...
Jeśli jest tak możliwość to chyba trzeba iść gdzieś na zewnątrz z powództwem, tu w Polsce się nie da tego wygrać. 12 lat i różne rządy przez ten czas mówi samo za siebie...
po prostu przez lata korzystal z ogolnego przyzwolenia na dowolne "kiwanie", a teraz wystawia sie na przygladanie mu sie pod katem "a wlasciwie dlaczego ten gosc nie placil przez lata podatkow?!" - o tym rowniez pisalem, kiedy wypowiedzial wojne wielu anonimowym, potencjalnie pokrzywdzonym - ze w tej 'kiwce" moze sie spodziewac zupelnie nieoczekiwanych "zwrotow akcji"!

Podkreslalem, ze w zyciu tak jakos jest, ze wiele nam sie udaje, poki mamy do czynienia z roznorakimi instytucjami; kiedy jednak przegniemy i "uruchomimy" skrzywdzonych LUDZI, to oni bywaja i bardzo pomyslowi i (czego taki nie rozumie) i ich dodatkowym motorem dzialan jest pokazac, ze taki nie moze dowolnie pomiatac/krzywdzic LUDZI. I tacy zupelnie nie doceniaja "hobbystow", bo zakladaja, ze kazdy kieruje sie tylko wysokoscia swojego rachunku :oops:
Nawiasem - miec tak udziwniona strukture firmy w jednym celu i miec takie zrodla kapitalu - i w tylko tych dwu okolicznosciach szukac sobie (byc moze bardzo wplywowych!) wrogow (i to po czesci "ideowych"!)... powatrzam - niech on jeszcze raz przeprowadzi niesmiertelna analize SWOT, tylko niech wreszcie wyjdzie SZERZEJ, skoro planuje wojne! Tak bowiem jak generalowie planuja i przeprowadzaja nawet wielkie operacje z uwzgledniem jedynie militarnych przeslanek, ignorujac te polityczne, tak i on sie podbnie zachowuje - a przeciez wojna to sprawa polityki, a nie roboczych (militarnych) dzialan w jej ramach... :roll:

a- oczywiscie nie probuje przekonywac, ze najnowszy wyrok sadu jest bezposrednio zwiazany. To raczej mocny sygnal, ze cos sie zmianilio w szerszym otoczeniu i by sie skupil na przyjrzeniu sie najpierw CO MA, nim w pysze i pazernosci porwie sie JESZCZE WIECEJ - tym razem jednak wobec LUDZI..

;)

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 21 wrz 2018 15:58

. Rynek e-grocery ma według szacunków stały potencjał wzrostu na poziomie około 20 proc. rocznie. Natomiast Frisco.pl rośnie szybciej, ponieważ zwiększa udziały w rynku ogółem, a ponadto wchodzi w nowe obszary, dotychczas słabo spenetrowane, takie jak dostawy do biur.
https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artyk ... kim-,49465

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 21 wrz 2018 17:55

a wlasciwie dlaczego ten gosc nie placil przez lata podatkow?!
Przypisujesz mu winę której nie ponosi. Czego niby nie zapłacił? Worek aktywów przed realizacją zysków nie ma powodów żeby płacić podatki. Jak sobie kupisz certyfikaty funduszu inwestycyjnego to płacisz tylko po wyjściu z inwestycji. Tomek z niczego nie wyszedł.

Dopiero po wydzieleniu spółki zarządczej pojawił się temat płacenia podatków na bieżąco. I te są płacone! Nawet zrobili wyrównanie wstecz za czasy gdy PEM (oraz wszyscy jego konkurenci!!!) robili pełną "optymalizację podatkową" via Cypr plus via Luksemburg.

Czyli coś bez sensu pitolisz ponieważ Tomek podatkowo jest czysty.

Nie opowiadajmy sobie też głupot że ten (próbujący iść z prądem pisowskich "reform" praworządności) sędzia miał jakieś motywy typu "hobbystyczne niszczenie Tomka". Zresztą ten werdykt raczej się nie utrzyma. Jest z definicji idiotyczny. Nie zakwestionowano należności odszkodowania a jedynie określono jego wysokość zamiast zgodnie z wyliczeniami ekspertów to według "uznania sędziowskiego". Obali to albo Sąd Najwyższy albo jakiś sąd europejski.

W każdym razie w relacjach pomiędzy Tomkiem a Skarbem Państwa to nasz wódz jest w porządku, natomiast agresorem i kanalią jest agresywne, chciwe państwo.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 21 wrz 2018 19:49


W każdym razie w relacjach pomiędzy Tomkiem a Skarbem Państwa to nasz wódz jest w porządku, natomiast agresorem i kanalią jest agresywne, chciwe państwo.
Tu wypada mi się zgodzić i choć szczerze miałem nadzieję, że cos się zmieni w sądownictwie to już wiem, ze nic na korzyść. Oczywiście propaganda krzyczy swoje, ale po tym co wczoraj zobaczyłem w szkiełku, jak są traktowani dwaj "zaufani" sędziowie za jazdę po pijaku ( kilkanaście miesięcy toczy się postępowanie, brak wyroków, niezastosowanie aresztu podczas zatrzymania podczas zatrzymania po pościgu, brak zakazu orzekania itd, itd) zostałem wyleczony ze złudzeń.

Tak i ten wyrok pokazuje, cała tą zmianę w sądownictwie. Rozumiem, gdyby orzekli że nam czyli MCI się to nie należy, ot ich prawo, lecz w przypadku że się należy ale uznaniowa wysokość odszkodowania to kpina ze sprawiedliwości...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 21 wrz 2018 19:53

Warto przeczytać, jak się kupuje/inwestuje i ile to trwa...
Tak jak kiedyś Ci pisałem pułkowniku, mniejsze ryzyko ale i stopy zwrotu mniejsze gdy dyskutowaliśmy o unicornach w portfelu MCI...
- Już od dłuższego czasu jako MCI nie inwestujemy w startupy. Skupiamy się na firmach bardziej dojrzałych, które mają już zweryfikowany model biznesowy i kadrę zarządzającą, ale jednocześnie wykazują się dalej dużym potencjałem wzrostu dzięki koncentracji na gospodarce cyfrowej – tłumaczy Tomasz Czechowicz, Partner Zarządzający MCI.
Jednak chyba jest ostrożny a nie tak jak twierdzisz pułkowniku, że już stracił rozsądek...
Droga do inwestycji
- Na segment podmiotów technologicznych oferujących rozwiązania typu mPOS (tj. umożliwiającym przyjmowanie płatności kartowych za pomocą smartfona lub tabletu) patrzyliśmy od 2013 roku. Przez długi czas nie mieliśmy pełnego przekonania co do skalowalności tego modelu biznesowego. Dodatkowo w każdym z analizowanych projektów dostrzegaliśmy mankamenty, które ostatecznie zniechęcały nas od inwestycji – wskazuje Maciej Bogaczyk, Senior Investment Director, odpowiedzialny za prowadzenie tej inwestycji w ramach Funduszu MCI. Do pierwszego spotkania z founderem doszło już w 2012 roku po inwestycji Funduszy Index Ventures i Creandum. - Dla nas na inwestycję było jeszcze za wcześnie, ale dzięki temu mogliśmy blisko monitorować spółkę – wyjaśnia Czechowicz.
A tu o wycenie:
- Co warte nadmienia, wycena spółki w ramach inwestycji MCI nie była najniższa – Sporo czasu zajęło nam zbudowanie wewnętrznego przekonania, że iZettle ma potencjał stać się tzw. unicornem – dodaje Czechowicz. Z kolei decyzji o udziale w kolejnych rundach inwestycyjnych iZettle nie ułatwiała wycena giełdowa amerykańskiego lidera rynku mPOS – spółki Square. - Decyzję o udziale w rundzie inwestycyjnej iZettle w 2016 roku podejmowaliśmy w momencie, kiedy akcje Square były silnie niedowartościowane i notowane były na giełdzie NYSE po ok. 9 dolarów. We wrześniu kurs Square osiągnął rekordowe 90 dol. za akcję – podsumowuje Bogaczyk.
https://businessinsider.com.pl/technolo ... ci/337klz2

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 22 wrz 2018 08:43

Jednak chyba jest ostrożny a nie tak jak twierdzisz pułkowniku, że już stracił rozsądek...
1.Moja tamta wypowiedź miała komponent emocjonalny. Zdaję sobie sprawę że nieco rozsądku w łepetynie Czechowicza się ostało.

2.Jednak niemałą część rozsądku naprawdę stracił.
-nie sprzedanie Indesu na początku roku było głupie; nawet ja to wiedziałem i krzyczałem o tym na bieżąco; on powinien cokolwiek rozumieć z makroekonomii; zabrakło elementarnej wiedzy?
-nie dotrzymywanie słowa w ważnych sprawach jest nierozsądne; dla optymalnego funkcjonowania na rynku publicznym zaufanie jest niezbędne.
-puszczenie PEM na 22 bez żadnej reakcji było głupie
-kompleksy starzejącego się faceta zdrowiej jest leczyć innymi metodami niż ironman

BTW jeszcze to o czym wspomina Opty. Wnerwianie bardzo wielu zupełnie nieznanych sobie osób jest nierozsądne i ryzykowne. Mało to potencjalnych "hobbystów" lub regularnych wariatów chodzi po świecie?

Maq
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 20 wrz 2015 09:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Maq » 24 wrz 2018 16:37

Eurocash uruchamia własną platformę e-commerce, ciekawe jak to się będzie miało frisco.pl w którym przecież mają od pewnego czasu udziały:
https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/ ... 16765.html

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: vetus » 24 wrz 2018 17:12

Eurocash uruchamia własną platformę e-commerce, ciekawe jak to się będzie miało frisco.pl w którym przecież mają od pewnego czasu udziały:
https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/ ... 16765.html
Nijak
To zupełnie co innego

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 24 wrz 2018 19:26

Eurocash uruchamia własną platformę e-commerce, ciekawe jak to się będzie miało frisco.pl w którym przecież mają od pewnego czasu udziały:
https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/ ... 16765.html
Przecież to dla zaopatrzenia sklepów, a Frisco to dla klienta końcowego...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 25 wrz 2018 17:22

Mnie to już chyba nic nie zdziwi w tej spółce... Ile to już czasu minęło od zakończenia wezwania przekroczenia progu 66% ???
Wszędzie indziej stan akcjonariatu aktualny, a na stronie spółki :roll:
http://mci.pl/akcje/akcjonariat

Obrazek

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 26 wrz 2018 10:27

Rażąco nieaktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej to prymitywny brak profesjonalizmu i nie ma na to żadnego usprawiedliwienia.
Natomiast wydłużanie okresu "zaraz BB" jest sprytem, który można różnie oceniać. Plusem są korzystniejsze warunki skupu. Minusem obniżenie zaufania. Mnie to nie wnerwia, spodziewałem się tego że BB nastąpi dopiero w październiku. Dzięki temu będzie trochę skuteczniejszy, tańszy niż byłby oczekiwany wrześniowy.

Oczywiście wdała się jeszcze sprawa pisowyroku sądowego, która w ogóle podważa pewność BB. Jednak myślę że się odbędzie. Chyba w pełnym planowanym wymiarze. I nie później niż w październiku aby spokojnie zdążyć z formalnym umorzeniem. Tegoroczny wynik MCI ma swoje potrzeby. Wynik core nie idzie najlepiej. Tomek potrzebuje tej dodatkowej złotówki przyrostu NAV/s w tym roku i uzyska ją z BB.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fango i 212 gości