Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: galileogalileo » 14 maja 2019 13:20

fatalny artykul w prasie o funduszach czechowicza
i nagłe wzmorzenie aktywnosci mloddego
ktory gluchy i slepy na to co waski wyprawia :lol: :lol:

czy to moze byc przypadek ?

a moze to wielka nieodwzajemniona gejowska milosc mlodego do waskiego ? :lol: :lol: :lol: :lol:
Po pierwsze wolę blondynów.
Po drugie nie lubię Tomka za to że jako akcjonariusz mam tu frustracje zamiast dywidend. Wątpię żeby ktokolwiek z długoterminowych akcjonariuszy go lubił. To emocjonalnie zupełnie nierealne.
Po trzecie nie masz elementarnej wiedzy o spółce, nie zamierzasz jej kupić więc tracisz czas.
a co mi nawet po bardzo niedowartosciowanej spolce
skoro glowny akcjonariusz gra nie fair ?
wystarczy spojrzec na przypadki z niedawnej historii gpw - yawal fam impexmetal jwc i wiele innych o ktorych juz nawet zapomnialem

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 14 maja 2019 14:10


skoro glowny akcjonariusz gra nie fair ?
Oceniam to inaczej!
Innych fauli niż brak dywidend właściwie nie ma. Kiedyś były kontrowersyjne konwerty G1 i dyskryminacyjny split off, ale teraz jest czysto i problemem są "tylko" zerowe dywidendy.
Jednak czy to jest prawdziwy faul?
Gdy się pomyśli i napisze że od 18 lat na giełdzie, nic nie wypłaca, dużo obiecywał itd. to się odpowie że tak. Ale ta spółka ma tyle lat ile jest na giełdzie. Płacenie dywidend przez pierwszych kilkanaście lat istnienia byłoby głupie, najpierw trzeba się rozwinąć. Zaś ostatnio zaszły okoliczności w wyniku których trzeba te dywidendy jeszcze trochę odłożyć, pomimo że były obiecane. Pomyślność spółki jest ważniejsza niż dotrzymywanie słowa.

BTW we wczorajszej medialnej "aferze" w ogóle nie ma żadnego faulu.

galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: galileogalileo » 14 maja 2019 14:45


skoro glowny akcjonariusz gra nie fair ?
Oceniam to inaczej!
Innych fauli niż brak dywidend właściwie nie ma. Kiedyś były kontrowersyjne konwerty G1 i dyskryminacyjny split off, ale teraz jest czysto i problemem są "tylko" zerowe dywidendy.
Jednak czy to jest prawdziwy faul?
Gdy się pomyśli i napisze że od 18 lat na giełdzie, nic nie wypłaca, dużo obiecywał itd. to się odpowie że tak. Ale ta spółka ma tyle lat ile jest na giełdzie. Płacenie dywidend przez pierwszych kilkanaście lat istnienia byłoby głupie, najpierw trzeba się rozwinąć. Zaś ostatnio zaszły okoliczności w wyniku których trzeba te dywidendy jeszcze trochę odłożyć, pomimo że były obiecane. Pomyślność spółki jest ważniejsza niż dotrzymywanie słowa.

BTW we wczorajszej medialnej "aferze" w ogóle nie ma żadnego faulu.
:lol: :lol: :lol:
jak kobieta :lol: :lol: :lol: :lol:
chlopie chlopie osmieszasz sie

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 14 maja 2019 14:50

@Maq
W czerwcu i grudniu MCI Capital musi wykupić obligacje kolejno na 54,5 mln zł oraz 20,65 mln zł. Część tego długu, podobnie jak wykupione w grudniu papiery na 66 mln zł, spółka planowała zrefinansować środkami pochodzącymi z emisji publicznych. Czy to już zamknięty temat?

Emisje publiczne były kierowane do inwestora detalicznego, ale po bardzo trudnym roku 2018 w obszarze obligacji i funduszy, nie widzimy dzisiaj znaczącego zainteresowania inwestorów detalicznych obligacjami korporacyjnymi. Trudno przewidzieć przyszłość, ale w naszej ocenie w ciągu 12-24 miesięcy postrzeganie ryzyka i popyt na obligacje korporacyjne powinny się poprawiać.

Przypomnę, że private equity z definicji jest inwestycją długoterminową i powinna trafiać do tych inwestorów, którzy chcą zdywersyfikować swoje portfele instrumentami o długim horyzoncie czasowym z potencjalnie wyższymi stopami zwrotu. Emitowane obligacje są istotnym źródłem naszego finansowania, mamy dobrą historię wykupów i relacji z inwestorami i nie wykluczamy korzystania z tego instrumentu w przyszłości.
https://obligacje.pl/pl/a/wywiad-inwest ... szych-marz

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: vetus » 14 maja 2019 15:36

Kurs w du .. a ci się tu ciumkają
:lol:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 14 maja 2019 15:44

Kurs w du .. a ci się tu ciumkają
:lol:
Super. Oczekuję taniuśkiego bb :lol:

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: vetus » 14 maja 2019 15:49

Kurs w du .. a ci się tu ciumkają
:lol:
Super. Oczekuję taniuśkiego bb :lol:
Od lat na coś czekacie i czegoś oczekujecie
cały czas z ręką w nocniku

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 14 maja 2019 15:55

Kurs w du .. a ci się tu ciumkają
:lol:
Super. Oczekuję taniuśkiego bb :lol:
Ja nie powiem że super, ale ulżyło gdy poznałem przyczyny braku dywidend. Bałem się ewentualnej nielojalności Tomka wobec mniejszościowych akcjonariuszy. Nic takiego się nie dzieje. Uff.
Są błędy, są konflikty interesów, błędne relacje inwestorskie, ale jest uzasadniona nadzieja że niedługo (dwa lata?) sytuacja będzie radykalnie lepsza.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 14 maja 2019 16:25

Kurs w du .. a ci się tu ciumkają
:lol:
Super. Oczekuję taniuśkiego bb :lol:
Ja nie powiem że super, ale ulżyło gdy poznałem przyczyny braku dywidend. Bałem się ewentualnej nielojalności Tomka wobec mniejszościowych akcjonariuszy. Nic takiego się nie dzieje. Uff.
Są błędy, są konflikty interesów, błędne relacje inwestorskie, ale jest uzasadniona nadzieja że niedługo (dwa lata?) sytuacja będzie radykalnie lepsza.
To była drwiną z mojej strony...
Nie czaruj młody tu nic nigdy nie będzie ok dla drobnych.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 14 maja 2019 17:08

. Aktualizacja wartości CI obejmuje przede wszystkim aprecjację wyceny MCI.EV (43,1 mln PLN głównie poprzez wzrost wycen spółek: ATM, Netrisk, Indeks) oraz deprecjację wyceny MCI.TV (-12,0 mln PLN głównie poprzez spadek wycen spółek: Morele Group i Telematics, zahamowany częściowo wzrostem wyceny Gett).
Znowu spadku w TechV...
. Zadłużenie MCI utrzymuje się na stabilnym poziomie i na koniec 1Q2019 wynosiło 185,1 mln PLN (rok wcześniej było to 180,2 mln PLN). Największą część stanowiły zobowiązania z tytułu obligacji, które wyniosły 178,6 mln PLN.

Spółka utrzymuje stabilny poziom kosztów i gromadzi środki na spłatę obligacji zapadających w roku 2019
Czyżby nawet nie próbowali rolować... :roll:
https://mci.pl/mci-capital-s-a-spolka-m ... nika-nav-s

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 14 maja 2019 18:09

tu nic nigdy nie będzie ok dla drobnych.
Skąd wiesz?
Czerpiesz wiedzę wyłącznie z tego że dotychczas wszystko było dla drobnych źle. To bardzo poważna przesłanka do ekstrapolacji tego na przyszłość, nie lekceważę tego. Jednak patrzę na przyczyny braku dywidend i uważam że dotychczasowe bezdywidendzie niekoniecznie się utrwali.
Gdy będą dywidendy to będzie ok dla drobnych.
Nie wiem czy będą, ale uważam za bardzo prawdopodobne że Tomek zacznie je płacić np. od 2021.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 14 maja 2019 18:39

Też nie mam pewności że nie będzie, ale uważam za wielce prawdopodobne że jednak nie. Dotychczasowe myki Tomka dobitnie na to wskazują.

Żyjesz złudzeniami licząc na dywidendę

galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: galileogalileo » 14 maja 2019 18:48

Też nie mam pewności że nie będzie, ale uważam za wielce prawdopodobne że jednak nie. Dotychczasowe myki Tomka dobitnie na to wskazują.

Żyjesz złudzeniami licząc na dywidendę
jego celem jest tylko mamienie naiwnych zeby nie sypali akcjami
to jego jedyny cel
udziela sie tylko na tym watku
i na zadnej innej spolce
to zadaniowy troll
ten nick - nie powiela standardowych zachowan zwyklego uczestnika forum
powiem wiecej
tak na prawde pewnie nie ma ani jednej akcji
pewnie nawet juz dawna nie inwestuje na gpw
tylko mami naiwnych
uprawiajac propagande ktorej podsumowanie jest jedno - bez wzgledu na wszystko - nie sprzedawajcie akcji mci :lol: :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 14 maja 2019 18:55

@ Galileo

Ty nawet nie wiesz jaki jesteś niezorientowany.
Jeśli Czechowicz ma złą wolę to właśnie chce abyśmy sypali akcjami.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 14 maja 2019 20:06

Dalej grzeją temat, teraz Money.pl

Skoro znał to w czym problem???
Tak było w zeszłym i bieżącym roku. Zewnętrzni inwestorzy, którzy chcieli wyjść z inwestycji, na razie muszą o tym zapomnieć.

- Zwracałem uwagę, że jest to praktyka naganna, która doprowadzi do upadku funduszu i utraty zaufania – tłumaczy money.pl Adam Maciejewski.

Jak dodaje: - W tym roku nic nam nie pozostało. Musimy czekać do kolejnego okna umorzeniowego marcu przyszłego roku, które zadziała, o ile uczestnicy uprzywilejowani ponownie nie wykupią swoich certyfikatów przed terminem. Według mnie jest poważne ryzyko, że sytuacja się powtórzy.

Nasz rozmówca zaznacza, że znał zapisy statutu i miał świadomość ryzyka. Jak twierdzi, wierzył w to, że Tomasz Czechowicz nie sięgnie po narzędzie, która mogą nadwyrężyć jego reputację.

- Redukcje mogą się zdarzyć. Gdyby redukcja była proporcjonalna to ludzie, by to zrozumieli. Liczyłem na to. W takiej świadomości żyłem do początku kwietnia tego roku.
- To nie jest normalna sytuacja. Wprawdzie zgodna ze statutem funduszu, ale nie z zasadami rynkowymi. Wśród inwestorów panuje niezadowolenie i poczucie krzywdy – tłumaczy money.pl Witold Stępień, były szef Domu Maklerskiego Banku Handlowego, który stanął na czele zablokowanych inwestorów: - Oficjalnie jeszcze nie mieliśmy spotkania z zarządem MCI Capital. Jesteśmy na początku i dopiero planujemy działania.
Adam Maciejewski zwraca uwagę, że jest ok. tysiąca inwestorów nieuprzywilejowanych, którzy mają w MCI TechVentures ok. 400 mln zł. Były szef giełdy apeluje do Tomasza Czechowicza, aby ten porozmawiał o zmianie statutu.

- Liczę na opamiętanie się. Mam nadzieję, że Tomasz Czechowicz zrozumie wreszcie, że jego interes nie może mieć priorytetu nad interesem uczestników funduszy i zaproponuje uczciwe dla wszystkich rozwiązanie. Inaczej trudno mu będzie sprzedać w Polsce jakikolwiek instrument finansowy. Bo w finansach zaufanie to podstawa. Póki co trwoni je w zastraszającym tempie. Trudno powierzać swój kapitał komuś, komu się nie ufa – skomentował Adam Maciejewski.
https://www.money.pl/gospodarka/tysiac- ... 3121a.html


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości