Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
galileogalileo
Starszy chorąży
Posty: 1718
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: galileogalileo » 14 cze 2019 17:45


Tych panów to nie lubię, chociażby za to co zrobili z polską giełdą niszcząc OFE, ale widocznie Putin woli Kaczyńskiego i Dudę. Solidnie się przyłożył żeby doszło do dobrej zmiany.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
j e b ł em jak zobaczylem cos popelnil w tym wpisie
tytatnie intelektu :lol:
to bezmozg pulkownik napisal ze putin wybral dude i kaczynskiego ? o ja je bie co za kaban hehehehhe
w tvn i wyborczej tak mowia i on w to uwierzyl :lol:


optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14836
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: Konstruktywna propozycja sanacji.

Postautor: optymistyczny » 15 cze 2019 00:58

1.Przeprosić certyfikatariuszy TechV za to że wskutek wyższej konieczności (zapadająca duża transza obligacji niedługo po kosztownym pisowyroku) skorzystano ze statutowego przywileju.
2.Zapewnienie że to się więcej nie powtórzy. Nisko zadłużone MCI Capital już nie potrzebuje tego przywileju. Można zmienić statut.
3.Na zgodę w przyszłym roku cała pula umorzeń w TechV dla zewnętrznych inwestorów.
4.Przeprosić akcjonariuszy MCI Capital za 20 lat bez dywidendy i w ogóle bez żadnej korzyści z posiadania tych akcji.
5.Wprowadzenie od przyszłego roku stałej dywidendy rocznej w wysokości 4%NAV. Zapowiedź już teraz, chociażby przy okazji bliskiego raportu analitycznego.
6.Jak najszybszy powrót do polityki dywidendowej w PEM. Rozumiem że najpierw dług, ale chyba można to pogodzić - pół zysku na dywidendę, pół na spłatę długu. Tam nie ma długu obligacyjnego więc rolowanie części długu nie powinno sprawiać trudności.

Nie wnikajac w liczbowe detale i jakies przepraszanie ( OONN - Pan Swiata** - ma kogos przepreaszac!?? :lol:) brzmi nielze, jako szkic planu ratowania resztek wiarygodnbosci**

** czy ktos bierze pod uwage chocby, jakie ma zrodla kapitalu przed seria waznych wyborow w Polsce? Juz pisalem kiedys, ze w tych "domkach" jest jakas podpowiedz - a ten z calym swiatem napiernicza sie... No jak mozna nie ograniac, jak to swirowanie moze sie skonczyc i jak posypia sie rozne, kiedy wk..wi juz nadmiernie, niedpowiednich - a do tego "rain-mani" maja wybitny dar! :lol:


EDIT: wazna uwaga co do "zapewnien" - ktos wierzy tu cwaniakowi nad cwaniakami? Tak szczerze, samemu sobie prosze odpowiedziec... :P

młoddy
Podporucznik
Posty: 10313
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 15 cze 2019 07:56

OK. Przy jego ego nie mieszczącym się w widzialnym Wszechświecie z przepraszaniem może być trudno, ale to jednak byłby ważny element ratowania wiarygodności. Zaś zapewnienie połączone ze zmianą statutu byłoby przekonujące. Co do źródeł kapitału to teraz będzie trudniejsza sprawa niż była dotychczas. Nie wiem co do tego mają wybory (poprzednie nam zaszkodziły; gdyby nie kuriozalny pisowyrok "zreformowanego" sądownictwa to byłoby łatwiej z płynnością i korzystanie z kontrowersyjnego przywileju nie byłoby konieczne). Na pewno dużo zmienił dym Maciejewskiego.
Ale da się z tym żyć. Redukcja zadłużenia plus pozyskanie środków pod zarządzanie z zagranicznych instytucji to dobra strategia w obecnej sytuacji.

Niewątpliwie Tomek wszystkich wkurzył, a gdy się wszystkich wkurza to potem okazuje się że jeden z wkurzonych ma znajomego prokuratura, drugi znajomego dziennikarza, trzeci jest ważniaczkiem, czwarty.... Ergo Tomek zaprawdę głupio zrobił. Przede wszystkim zaniedbał kontakt ze swoimi maluczkimi partnerami, którzy razem z nim ryzykują.

Nawet załóżmy że musiał użyć przywileju i nie miał jak wypłacić dywidendy to trzeba było wyjść do ludzi i zamiast okrągłych gadek o tym jak jest niby świetnie powiedzieć jakieś przepraszam i przedstawić ludziom perspektywę poprawy ich sytuacji. Bo my doskonale widzimy jak egoistycznie zabiega o własne interesy i zupełnie nie widzimy żeby cokolwiek robił w naszym interesie*. Po kiego wała nam NAV lub BB jeśli nic z tego nie mamy?**

*A ma obowiązek! Ponieważ jest nie tylko dominującym akcjonariuszem, ale także prezesem zarządu z definicji zobowiązanym do pracy dla dobra wszystkich akcjonariuszy, także mniejszościowych. Pobiera za to pieniądze (w postaci emisji darmowych akcji). Inna sprawa że jego wynagrodzenie w MCI Capital jest bardzo kontrowersyjne, ponieważ w tym worku aktywów po spin off'ie pozostało bardzo mało pracy i w dodatku fatalnie wykonuje tą która pozostała (walka z dyskontem).

**Minęło bardzo wiele lat więc to nie jest kwestia braku naszej cierpliwości.

młoddy
Podporucznik
Posty: 10313
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 15 cze 2019 09:03

A propos trudności płynnościowych na autentycznie słabym rynku polskich obligacji korporacyjnych.
Warto zauważyć że MCI Management niedawno pozyskało dużo finansowania. Aż 100 milionów w grudniu w postaci obligacji C i D (tylko od dwóch inwestorów) oraz teraz około 70 baniek (sądząc po wielkości zabezpieczenia) finansowania bankowego. Stąd pytanie. Czy to było rolowanie dotychczasowego zadłużenia czy nowy cash? Zważywszy że na koniec czerwca 2018 MCI Management miało 144 bańki długu krótkoterminowego (do roku zapadalności) to raczej tylko rolowanie. W tej sytuacji należy uznać że wystąpienie Maciejewskiego ma ograniczony sens. Gdyby ten dług mógł być przynajmniej w części zaciągnięty na MCI Capital zamiast na MCI Management to byłaby inna rozmowa i ten XIX-wieczny egoizm.

Ergo generalnie Maciejewski dużo słów prawdy powiedział, ale nie ma racji. Krótkoterminowo bardzo nam zaszkodził. W dłuższym terminie jego awantura może nam pomóc. Na pewno teraz Tomkowi będzie trudniej nie płacić dywidend lub tanio wyciskać. Dzięki awanturze łatwiej wyegzekwujemy swoje prawa w sądach. Obyśmy nie musieli! Ale jeśli już to przynajmniej niech będzie łatwo wygrać.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14836
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: optymistyczny » 15 cze 2019 15:16

panie "pulkowniku" - nadmierny upal ( a i miedlic starego nie ma po co - bo sytuacja sie zmie-ni-la :idea:) -> proste pytanie "retoryczne":

wy naprawde wierzycie, ze tu sa jacys "my" :shock: czy T.Cz. i RE-SZTA?

precyzjniej: T.Cz. ; znajomi w jakichs "gentlemnskich" conajmniej powiazaniach i owa RESZTA - takie "mieso aramatnie", podpowiem wam! :twisted:

P.S. Tylko dla niego "mieso aramatnie" (ma wielki klopot z ogranieciem calego meczu, a nawet "rozgrywek ligowych", robiac te swoje kolejne, male "kiwki") bo wsrod nich sa i majacy jakas tam "sile przebicia" i majacy zna-jo-mych - jak trafnie to zauwazyliscie to


A - jedno zle zrozumieliscie, ale nie miejsce i nie czas na wyjaasnianie ;)
;)

młoddy
Podporucznik
Posty: 10313
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 15 cze 2019 16:16

wy naprawde wierzycie, ze tu sa jacys "my" :shock: czy T.Cz. i RE-SZTA?
W nic nie wierzę. Postępowanie Tomka względem akcjonariuszy oceniam dosyć krytycznie. Jednak na razie nie idę na łatwiznę mega-mega-krytycznej oceny a la Maciejewski lub a la Optymistyczny (który najdłużej z nas wszystkich był dla Tomka bardzo wyrozumiały i teraz po zmianie zdania z gorliwością neofity jest najbardziej krytyczny). Czas się nie skończył. Chcę zobaczyć jak Tomek zareaguje na te kłopoty. Jeśli zrealizuje mój program sanacji lub zaproponuje coś podobnego to wciąż możliwy jest pomyślny (dla wszystkich interesariuszy!) rozwój grupy MCI.

BTW pełna zgoda że Tomek przesadził, ale z drugiej strony Maciejewski też przegina i robi z igły widły. Akurat certyfikatariusze wcale nie są mocno poszkodowani.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7174
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 15 cze 2019 18:06

Mi to gdzieś umknęło i nie wiedziałem o tym....na bankierze ktoś wrzucił
A wy wiedzieliście???
. Puls Biznesu
Były prezes GPW inwestuje w Czechowicza
Karol Jedliński
KAROL JEDLIŃSKI
opublikowano: 12-03-2015, 14:05
Adam Maciejewski to jeden z inwestorów, którzy przed debiutem kupili akcje Private Equity Managers. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie to dla niego inwestycja o wysokiej stopie zwrotu.

W tegoroczne prima aprillis Private Equity Managers (PEM), spółka kontrolowana przez założycieli i menedżerów funduszu MCI, będzie gotowa na giełdowy debiut. Wówczas do śmiechu będzie kilkudziesięciu inwestorom indywidualnym, którzy przed debiutem kupili akcje PEM w cenie 57-90 zł za papier. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że na GPW akcje PEM, zarządzającego aktywami MCI, zadebiutują w cenie 111 zł za sztukę. To oznaczać będzie nawet 95-proc. przebicie dla wczesnych inwestorów. Wśród nich nie brakuje ciekawych nazwisk.

Zobacz więcej
Adam Maciejewski

Marek Wiśniewski

Doborowe towarzystwo

Oprócz oczywistych inwestorów, menedżerów z MCI takich jak Tomasz Czechowicz, Cezary Smorszczewski czy Sylwester Janik jest też m.in. Franciszek Hutten-Czapski, członek nadzoru PEM i jednocześnie szef warszawskiego biura The Boston Consulting Group. Hutten-Czapski posiada niemal 17,5 tys. akcji PEM. Nieco mniej, bo 10 tys. akcji, ma inny z nadzorców spółki, Adam Maciejewski. Okazuje się, że być może GPW nie jest w najlepszej kondycji, ale inwestycyjny portfel byłego prezesa giełdy pęcznieje aż miło. Maciejewski, akcjonariusz kilku innych spółek (m.in. Findera, o którego planach pisaliśmy w zeszłym roku), wyłożył na akcje PEM między 600 a 900 tys. zł. W chwili debiutu będą one warte (zakładając maksymalną cenę) 1,11 mln zł.

- Nie będę teraz sprzedawał tych akcji. Traktuję tę inwestycję długoterminowo, to dobry koncept ze świetnym zespołem operacyjnym ale i nadzorującym. Właśnie ta ekipa zarządzających ale i m.in. Mariusz Grendowicz czy Przemysław Schmidt w nadzorze dodają jakości pomysłowi na biznes – ocenia Adam Maciejewski.

Kupować i wypłacać

Obecnie, 89 proc. aktywów, jakimi odpłatnie zarządza PEM, należy do MCI. Fundusz zobowiązał się przy tym na powierzanie swoich aktywów pod zarządzanie PEM przez najbliższą dekadę.

- Za kilka lat chcemy, by inwestycje MCI były jedynie połową zarządzanych aktywów. Będziemy aktywnie uczestniczyć w konsolidacji portfela funduszy w Europie – zapowiada Tomasz Czechowicz, prezes PEM i wiceprezes MCI.

- PEM to ma być spółka dywidendowa, nie jest tajemnicą, że dwóch największych akcjonariuszy czyli Tomasz Czechowicz i ja, będziemy rekomendować wypłatę 100 proc. zysku na dywidendę – dodaje Cezary Smorszczewski, wiceprezes PEM a prezes MCI.

© ℗
Podpis: Karol Jedliński
Wtedy mu nic przeszkadzało ani w d.y.m.a.n.i.u drobnych ani w konflikcie interesów.

młoddy
Podporucznik
Posty: 10313
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 15 cze 2019 21:34

10000 akcji kupił w 2014 przy cenie około 80, w 2016Q2 dokupił 3109 akcji po 57.61 jako program motywacyjny gdy papiery chodziły dwa razy drożej. Całość trzymał do końca swojej obecności w Radzie Nadzorczej czyli do 22.maja 2018, być może wciąż trzyma.

W związku z tym pojawia się ciekawe pytanie. Czy Maciejewski zrobił aferę (która dwukrotnie obniżyła kurs PEM; co musiał przewidywać) posiadając akcje PEMu? Bo jeśli "przypadkiem" sprzedał je tuż przed aferą to .....Prokuratura zajmuje się nie tym co trzeba.

Przypuszczam że od jutra Maciejewski będzie znacznie grzeczniejszy :P
Właściwie Tomek powinien mi zapłacić za ten pomysł, ale nie jestem chciwy udostępniam mu to gratis. W odróżnieniu od Prezesa mam gest.

młoddy
Podporucznik
Posty: 10313
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 16 cze 2019 11:08

https://www.bankier.pl/wiadomosc/KNF-og ... 90582.html

Rynek obligacji autentycznie został roz....ony przez urzędasów z KNF. Dlatego miarkujmy pretensje wobec Tomka. Nie ma sensu robienie z niego czarnego luda. Miał plan finansowania MCI Capital emisjami po 100 baniek obligów rocznie. Nie z winy Tomka ten plan całkowicie się załamał. Nagle trzeba spłacać obligi zamiast spokojnie je rolować.

Broń Boże nie twierdzę że Czechowicz jest w porzo. Skandalicznie zaniedbał relacje z mniejszościowymi akcjonariuszami. Z ludźmi którym nie dostarczył ani wzrostu kursu ani dywidend trzeba zupełnie inaczej rozmawiać niż to ma miejsce. Nie potrzebujemy jego propagandy sukcesu, lecz przedstawienia mapy drogowej pokazującej drogę do normalności czyli kursów w okolicach NAV/s. Jednak jest stanowczo zbyt wcześnie żeby na Tomku wieszać psy. Rozumiem zdenerwowanie i rozczarowanie. Sam tego doświadczam. Ale staram się zachować chłodną głowę. Dopiero najbliższe lata pokażą w co Czechowicz gra z drobnymi.

fiolet
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9622
Rejestracja: 08 gru 2005 14:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: fiolet » 16 cze 2019 11:44

Zdaje się że jakiś czas temu była transakcja na 10000 akcji ...

vetus
Chorąży
Posty: 841
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: vetus » 17 cze 2019 09:57

he he
Na PEM pusty arkusz kupno
Pomyśleć że jeszcze nie tak dawno dywidenda była w podobnej wysokości
:shock:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7174
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 17 cze 2019 10:39

Kurs obrał kierunek bankructwo
Czy tak będzie? Raczej nie, ale wielce prawdopodobne że PEM zostanie z powrotem wciągnięty do MCI po cenie nie budzącej zachwytu u większości drobnego akcjonariatu...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7174
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 17 cze 2019 10:44

Podejrzewam, że z tego planowanego funduszu wyjdzie kicha i PEM nie pozyska planowanych pieniędzy od inwestorów instytucjonalnych ( za kilka tygodni chyba minie rok od podania tego do publicznej wiadomości i cisza...). Gdyby było inaczej pojawiłyby się jakieś informacje( przynajmniej powinny) by ratować resztki utraconego wizerunku PEMu. Chyba, że celem tak jak pisałem powyżej jest wchłonięcie PEMu za grosze.

Certyfikariusze gdy tylko dostana możliwość wycofania kasy zrobią to, nawet po dobrych wynikach. Nikt albo niewiele instytucje będzie sprzedawało certyfikaty Tomka, więc PEM będzie żył wkrótce tylko z MCI.

Słabo to wygląda i moja inwestycja w PEM chyba nie będzie udana...

galileogalileo
Starszy chorąży
Posty: 1718
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: galileogalileo » 17 cze 2019 11:07

https://www.bankier.pl/wiadomosc/KNF-og ... 90582.html

Rynek obligacji autentycznie został roz....ony przez urzędasów z KNF. Dlatego miarkujmy pretensje wobec Tomka. Nie ma sensu robienie z niego czarnego luda. Miał plan finansowania MCI Capital emisjami po 100 baniek obligów rocznie. Nie z winy Tomka ten plan całkowicie się załamał. Nagle trzeba spłacać obligi zamiast spokojnie je rolować.

Broń Boże nie twierdzę że Czechowicz jest w porzo. Skandalicznie zaniedbał relacje z mniejszościowymi akcjonariuszami. Z ludźmi którym nie dostarczył ani wzrostu kursu ani dywidend trzeba zupełnie inaczej rozmawiać niż to ma miejsce. Nie potrzebujemy jego propagandy sukcesu, lecz przedstawienia mapy drogowej pokazującej drogę do normalności czyli kursów w okolicach NAV/s. Jednak jest stanowczo zbyt wcześnie żeby na Tomku wieszać psy. Rozumiem zdenerwowanie i rozczarowanie. Sam tego doświadczam. Ale staram się zachować chłodną głowę. Dopiero najbliższe lata pokażą w co Czechowicz gra z drobnymi.
urzedasy zniszczyly polski rynek obligacji korpo ? wow
a ja myslalem ze to polskie cwaniactwo i walkarze
no ale co ja wiem....

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7174
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 17 cze 2019 14:00

@młody

Masz rację o wizerunku to oni nie mają bladego pojęcia...
Za późno i nie na www. tylko do prasy z tym.
Aktualizacja 15.06
MCI.TECHVENTURES – FAKTY I MITY

https://mci.pl/oswiadczenie-2


Wróć do „Akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: jarek111 i 169 gości