Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 18 cze 2019 19:10

Tragedia jest kompletna a Optymistyczny nadal ćwiczy swoje zboczenia. Jara go że ktoś lata temu żył w wyobrażonym świecie. To tym dziwniejsze że Weteran żył wtedy w jeszcze głębszych wyobrażeniach. Takie zboczone plucie na towarzyszy w nieszczęściu jakiego wspólnie doświadczamy.

Cóż, zaciskamy zęby i czekamy. Chyba jutro rozmowy z Maciejewskim i innymi pieniaczami. Duże szanse na zakończenie tego absurdalnego sporu. Absurdalnego bo nic nie wskazuje na to żeby jeszcze kiedykolwiek miał być wykorzystywany statutowy przywilej. Za tydzień spłata dużej transzy obligacji i zejście do bardzo niskiego poziomu zadłużenia, około 7%. Gdzieś w lipcu powinien się pojawić raport analityczny z wyceną MCI.

BTW tymczasem Tomek świętuje 20-lecie MCI jakby nic się nie stało.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: incoqnito » 18 cze 2019 19:33

Tragedia jest kompletna a Optymistyczny nadal ćwiczy swoje zboczenia.
On juz nawet w moich wpisach widzi pułkownika :roll:
BTW tymczasem Tomek świętuje 20-lecie MCI jakby nic się nie stało.
Bo jemu nic się nie dzieje. Może świętować. Też bym świętował.

optymistyczny
Podporucznik

Postautor: optymistyczny » 18 cze 2019 22:41

Zgoda. Tyle że niski kurs miał konkretny cel. A mianowicie BB.

Nie, "panie pulkowniku"!

To w waszym urojonym swiecie prermenentnych wyobrazen, wy przez wiele miesiecy pialiscie tu codziennie jak pieknie zarabiacie. Zarabiacie kiedy kurs spada!

Co z Tobą? :shock: :shock: :shock:
To ja napisałem a nie imć pan pułkownik.
Wrzucić linka dla przypomnienia gdy zawiadowca zapowiadał bb i mówił do dziennikarzy by zle pisali o MCI?
To chyba logiczne że łącze to z bb. Zła prasa= niższy kurs= tańszy bb.
faktycznie moja pomylka! :oops: Po co jednak tyle "szokow" przy tak blachej i latwej do popelnienia pomylce w upalny dzien.. :roll:

Jednak tu jest juz tak e-mo-cjo-nal-ne myslenie, ze juz nie chce tlumaczyc, ze wiazanie tamtego BB z owczesnym niskim kursem i tamta (znow wyrwana z kontekstu!) wypowiedzia T.Cz. ze z niski kurs ma swoje zalety ( dla mnie wygladalo to jak "robienie dobrej miny" do czegos, na co sie ma i tak znikomy wplyw - przynajmniej jego(!) zdaniem w tamtym momencie) to nie fakt, a zy-cze-nia.

I od razu mowie; to NIE wyklucza swiadomego "zanizania" wowoczas - ja po prostu nie mam 100%** pewnosci, widze poszlaki, ze niekoniecznie, a wiec nie fakt - i juz.

** nie musi byc w "realnym swiecie" az 100% tylko, ze tu z takich 90-95% tworzy sie kolejne hipotezy, a z nich kolejne! A wszystko jako oczywiscie juz pewniki - i alternatywy pozniej o kant (...) :lol: potluc!. Tymczasem to 0,9*09*09....*0,9 -> prosze sprawdzic jak szybko z czegos "niemal pewnego" tworzy sie cos "wyjatkowo malo mozliwego"! I to zakladajac poprawnosc rozumowania, a z tym byly tu nie raz klopoty.

a- i ja sie nie "madrze"! Po prostu eksperymentalnie ( tzw "zycie") zweryfikowano, ze to co sie tu pisze, zwykle owe "zycie" daje jeszcze inny "scenariussz" - i to taki, o ktorym tu sie ...nie pisalo! :|

EDIT: odnotowuje kronikarsko, ze nawet "pan pulkownik" docenil i pochwalil "pisowska" idee: https://forsal.pl/finanse/gielda/artyku ... ja-ms.html - moze bedzie "jak znalazl"... :twisted:

;)

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: incoqnito » 19 cze 2019 04:06

Bo my tu piszemy trochę z nudów, trochę faktycznie by coś przewidzieć a trochę bośmy zażenowani prowadzeniem spółki (w części dot. wizerunku) przez zawiadowcę....

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 19 cze 2019 07:09

Ja na jego miejscu bym nie świętował. Co to za świętowanie? Samotne. Gdy wszyscy pozostali interesariusze związani z MCI są zniesmaczeni, zniechęceni, zdenerwowani, zirytowani, smutni to po prostu nie da się świętować. Co ma świętować? To że przeklinamy dzień w którym zwróciliśmy uwagę na MCI?

On po prostu ma dużo pieniędzy. Wcześniej też miał. Ergo nic tu do świętowania nie widzę.

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 19 cze 2019 07:18

faktycznie moja pomylka!
Pomyłka nie jest problemem. Podłość jest. Przesadziłeś z tym nieustającym hejtowaniem mojej osoby. Normalnie mam to w nosie, ale teraz jestem zestresowany. Dziecko mam ciężko chore w szpitalu, ledwo wyrabiam psychicznie i byle co mnie wytrąca z równowagi. Oczywiście nie wiedziałeś o tym, nie Twoja wina. Ale może po prostu lepiej (na wszelki wypadek) nie być podłym. Wypominanie Petrola sprzed wielu, wielu lat itd. to jest taka podłość dla podłości. Nie jestem Twoim wrogiem, nie traktuj mnie jak wroga.

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 19 cze 2019 07:26

a- i ja sie nie "madrze"! Po prostu eksperymentalnie ( tzw "zycie") zweryfikowano, ze to co sie tu pisze, zwykle owe "zycie" daje jeszcze inny "scenariussz" - i to taki, o ktorym tu sie ...nie pisalo!
Prawie zawsze tak jest. Nie jesteśmy wyjątkiem. Zresztą ta zasada nie tylko giełdy dotyczy. Tylko szkoda że Tomek sto razy zaskoczył nas negatywnie a zaskoczenia pozytywnego nawet jednego nie potrafię podać. Oczywiście bywają tu zaskakujące sukcesy niektórych spółek portfelowych, ale zawsze są kompensowane słabymi wynikami innych i w sumie wynik zarządzania na pewno nie jest zaskakująco dobry.

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 19 cze 2019 07:39

Jednak tu jest juz tak e-mo-cjo-nal-ne myslenie, ze juz nie chce tlumaczyc, ze wiazanie tamtego BB z owczesnym niskim kursem i tamta (znow wyrwana z kontekstu!) wypowiedzia T.Cz. ze z niski kurs ma swoje zalety ( dla mnie wygladalo to jak "robienie dobrej miny" do czegos, na co sie ma i tak znikomy wplyw - przynajmniej jego(!) zdaniem w tamtym momencie) to nie fakt, a zy-cze-nia.

I od razu mowie; to NIE wyklucza swiadomego "zanizania" wowoczas - ja po prostu nie mam 100%** pewnosci, widze poszlaki, ze niekoniecznie, a wiec nie fakt - i juz.
Zgadzam się z tym. Zresztą chyba nigdy nie napisałem że Tomek celowo osłabia kurs. Inna sprawa że jest mi wszystko jedno czy robi to celowo czy wskutek nieudolności wizerunkowej. Po prostu jak każdy normalny akcjonariusz chciałbym lepszego kursu.

Wtedy chyba jeszcze był trochę skrępowany dużym dyskontem rzędu 0.65-0.70 i odpowiedział agresywnie na zasadzie reakcji obronnej, trochę pozersko. Jednak wówczas prawdopodobnie wcale nie zależało mu na niskim kursie.
Potem okrzepł i dzisiaj zupełnie demonstracyjnie nie dba o kurs, udaje że nie ma tematu, nic do nas w tej sprawie nie mówi. Co to znaczy? Nie wiem! Ale oczywiście pojawia się obawa że niski kurs zaczął mu pasować jako opportunity do taniego przejęcia całości. A może po prostu kompletnie nas nie rozumie i uważa że spokojnie czekamy na dywidendy i nie mamy się czym przejmować.

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 19 cze 2019 07:46

odnotowuje kronikarsko, ze nawet "pan pulkownik" docenil i pochwalil "pisowska" idee: https://forsal.pl/finanse/gielda/artyku ... ja-ms.html - moze bedzie "jak znalazl"...
Ta idea już jest spóźniona o jakieś 20 lat. A z tego artykułu wynika że nieprędko to to powstanie. Więc może być dla nas za późno i w razie czego będziemy skazani na sądy powszechne.

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 19 cze 2019 07:54

Niby powiedział że MCI z giełdy nie zabierze. Niby powiedział że jedyną przyczyną dyskonta jest brak dywidend. Niby powiedział że zawsze chciał płacić dywidendy, lecz nie mógł ze względu na kowenanty. Niby powiedział że dywidendy będą hoply forever.
Więc może uważa że jest wobec nas w porządku i tylko brakuje nam cierpliwości, a w międzyczasie wyskoczyły problemy które przesunęły temat dywidendowania.

Problemem jest wiarygodność zapewnień. Wszak powiedział nam że BB to dywidenda, a potem nawet BB nie zrobił. Ergo sytuacja jednak wymagałaby nowych wyjaśnień dla mniejszościowych akcjonariuszy. Czekam na ten raport analityczny. Chyba powstanie po rozmowie z Czechowiczem. Tam mogłyby się znaleźć jego plany dywidendowe na przyszłość.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: incoqnito » 19 cze 2019 09:07

Ja na jego miejscu bym nie świętował. Co to za świętowanie? Samotne. Gdy wszyscy pozostali interesariusze związani z MCI są zniesmaczeni, zniechęceni, zdenerwowani, zirytowani, smutni to po prostu nie da się świętować. Co ma świętować? To że przeklinamy dzień w którym zwróciliśmy uwagę na MCI?

On po prostu ma dużo pieniędzy. Wcześniej też miał. Ergo nic tu do świętowania nie widzę.
On się od nas odciął. Żyje w swoim świecie, wśród swoich znajomych, rodziny. Co go obchodzi jakiś młody z parkietu i jego zadowolenie lub brak.

Szczerze to go wali czy przeklinasz dzień gdy kupiłeś MCI czy nie, prawdopodobnie wali go nawet czy przeklinasz go czy nie.

vetus
Chorąży

Postautor: vetus » 19 cze 2019 09:56

On się od nas odciął. Żyje w swoim świecie, wśród swoich znajomych, rodziny. Co go obchodzi jakiś młody z parkietu i jego zadowolenie lub brak.

Szczerze to go wali czy przeklinasz dzień gdy kupiłeś MCI czy nie, prawdopodobnie wali go nawet czy przeklinasz go czy nie.

Smorczewski miał rację, wątły to paskudny typ !

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 19 cze 2019 11:12

Jednak wynagrodzenia za swoją pracę dla nas nie zapomniał pobrać*. To nie jest najważniejsza sprawa, ale najbardziej żenująca. Bynajmniej nie oczekuję od nikogo żeby za darmo pracował. Po spin off'ie 95% pracy Tomka dotyczy PEM więc mógłby sobie darować te 5% "roboty" w MCI. Tym bardziej gdy wynikiem tej pracy jest szokujące dyskonto. Dla niego 100k akcji za trzy lata pracy to całkowicie realne prawie dwa i pół miliona złoty. Dla niego zawsze obowiązuje wycena NAV/s, ponieważ jest władny za tyle wyjść. Ogromna kasa jak na to co dla nas robi. Na mój rozum to managerom płaci się za efekty pracy. Kurs na poziomie 0.3 to efekt mocno ujemny. On tutaj szkodzi a nie pracuje (nie kwestionuję jego pracy w PEM, ale to odrębna firma).

*jedyny przejaw pamiętania o nas

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: incoqnito » 19 cze 2019 11:37

Ty chyba nie rozumiesz, albo udajesz że nie rozumiesz....
On pracuje dla siebie, nie dla nas. My jesteśmy mu tylko balastem.

Tak jak napisałem wcześniej, odciął się od kursu, od akcjonariatu. Dlatego przestał pisać na blogu, bo ludzie zaczęli negatywnie komentować, dlatego zablokował komentarze na FB bo to samo. teraz znalazł sobie bezpieczne miejsce na Linkedin ale i tam go wyczają wqrwieni akcjonariusze...

Btw. Może w końcu zmienisz zdanie w sprawie czekania kilka lat na dywidendę. Choroba dziecka ( zdrowia życzę) pokazuje Ci jak wszystko jest ulotne i za 5 lat ta dywidenda czy sprzedaż akcji może być CI zupełnie już nie przydatna z różnych powodów.

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 19 cze 2019 12:04

Może w końcu zmienisz zdanie w sprawie czekania kilka lat na dywidendę.
Wystarczy że uściślę:
Generalnie uważam za bardzo słabe takie kierowanie Limited Partnerem że pomimo upływu lat tutaj wciąż nie ma dywidendy. Jednak w odróżnieniu od Tomka staram się być empatyczny. Mogło być tak że dywidendy faktycznie planował, ale parę tematów poszło niedobrze i wyszło tak jak wyszło - 0.3NAV/s. Więc na ten moment zakładam iż dywidendy niedługo będą.

Wróć do „Akcje”