Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: galileogalileo » 26 cze 2019 09:37

tak tak pamietam jak sprzedawalem mci po ok 13 pln wiosna 2015
pisales ze oddawanie mci to glupota :lol: pacynko :lol:
Bajkopisarze zawsze sprzedają na górkach tylko nigdy o tym nie informują. Dopiero potem plotą swoje bzdurki. Może myślą że w ten sposób lepiej wypadają na Forum?

Oddawanie MCI znacznie poniżej NAV/s było, jest i będzie głupotą. Tomek tylko na to czeka, bo on nic nie zamierza sprzedawać za to chętnie dokupi. Trzeba być kompletnym idiotą żeby uważać mnie za trolla Czechowicza (Ty akurat takim durniem jesteś), ponieważ gdyby tutaj takie trolle były to właśnie namawiałyby do sprzedawania tych akcji. Logiczne, nieprawdaż?
pisalem wtedy pod innym nickiem
chyba hanzo ale sprzedalem
i jak zwykle bylem w opozycji to ciebie mosku
dla ciebie to oczywiscie bylo za malo bo sprzedaz za takie pieniadze to smiech i nie warto ponizej wk :lol: :lol:

REKLAMA


galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: galileogalileo » 26 cze 2019 09:39

4zł z grosikami dałem za akcję. Ja wiem czy to drogo??? Chyba nie... Niedługo tyle spółka rocznie zysku na akcję pokaże.
no widzisz a mogles sprzedac jak bylo po 13 pln ........a tak czekasz czekasz kasaa topnieje czas robi swoje
inflacja robi swoje - na serio wykonales super ruch......i masz sie czym chwalic
chyba swoja nieporadnoscia inwestycyjna

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 26 cze 2019 10:09

4zł z grosikami dałem za akcję. Ja wiem czy to drogo??? Chyba nie... Niedługo tyle spółka rocznie zysku na akcję pokaże.
no widzisz a mogles sprzedac jak bylo po 13 pln ........a tak czekasz czekasz kasaa topnieje czas robi swoje
inflacja robi swoje - na serio wykonales super ruch......i masz sie czym chwalic
chyba swoja nieporadnoscia inwestycyjna
Czy się chwałę, no raczej nie. Bo nie ma czym. Ale skoro próbujesz mi tu wmówić że tracę....
Patrząc na rozwój MCI wcale nie jest tak źle
Wszystko wygląda na to że przegram i tu mocno nie zarobię. Ale poczekam jeszcze....

Tu natomiast na pewno szukasz poklasku. Więc proszę: super z ciebie inwestor, prawdziwy Kozak. Taki polski Warren . Lepiej Ci?

galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: galileogalileo » 26 cze 2019 10:39

4zł z grosikami dałem za akcję. Ja wiem czy to drogo??? Chyba nie... Niedługo tyle spółka rocznie zysku na akcję pokaże.
no widzisz a mogles sprzedac jak bylo po 13 pln ........a tak czekasz czekasz kasaa topnieje czas robi swoje
inflacja robi swoje - na serio wykonales super ruch......i masz sie czym chwalic
chyba swoja nieporadnoscia inwestycyjna
Czy się chwałę, no raczej nie. Bo nie ma czym. Ale skoro próbujesz mi tu wmówić że tracę....
Patrząc na rozwój MCI wcale nie jest tak źle
Wszystko wygląda na to że przegram i tu mocno nie zarobię. Ale poczekam jeszcze....

Tu natomiast na pewno szukasz poklasku. Więc proszę: super z ciebie inwestor, prawdziwy Kozak. Taki polski Warren . Lepiej Ci?
oczywiscie ze tracisz - jaki jest sens trzymac akcje ktore sa w kilkuletnim trendzie spadkowym
na co liczysz na deus ex machina ?

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 26 cze 2019 10:50

Wszystko wygląda na to że przegram.
Ależ skąd! Nie wymiękaj! 24.4 jest Twoje i szybko rośnie. Tomek okaże się całkiem porządny, ponieważ nie ma innego wyjścia. Nie zdoła nam odebrać akcji taniej niż NAV/s. A dywidendy będzie musiał zacząć płacić ze względu na własny interes.

Maciejewski mówi że Prezes to ..... o mentalności dziewiętnastowiecznego kapitalisty. Niekoniecznie ma rację, a już na pewno nie ma racji w sprawie "wielkiego pokrzywdzenia" certyfikatariuszy TechV. Sęk w tym że nawet gdyby Tomek był kanalią nad kanaliami to i tak ma ograniczone możliwości. O cenie przymusowego wyciskania decyduje sąd. Zaś brak dywidend bez końca nie miałby sensu dla samego Czechowicza.

Moim zdaniem Tomek nie jest kanalią, ale jeśli się mylę to nic nie szkodzi.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 26 cze 2019 11:40

Wszystko wygląda na to że przegram.
Ależ skąd! Nie wymiękaj! 24.4 jest Twoje i szybko rośnie. Tomek okaże się całkiem porządny, ponieważ nie ma innego wyjścia. Nie zdoła nam odebrać akcji taniej niż NAV/s. A dywidendy będzie musiał zacząć płacić ze względu na własny interes.

Maciejewski mówi że Prezes to ..... o mentalności dziewiętnastowiecznego kapitalisty. Niekoniecznie ma rację, a już na pewno nie ma racji w sprawie "wielkiego pokrzywdzenia" certyfikatariuszy TechV. Sęk w tym że nawet gdyby Tomek był kanalią nad kanaliami to i tak ma ograniczone możliwości. O cenie przymusowego wyciskania decyduje sąd. Zaś brak dywidend bez końca nie miałby sensu dla samego Czechowicza.

Moim zdaniem Tomek nie jest kanalią, ale jeśli się mylę to nic nie szkodzi.
Nie wymiękam, po prostu widzę co się dzieję. O ile wcześniej byłem ostrożnym optymistą co do zagrań Tomka, to w tej chwili jestem zdeklarowanym pesymistą.

czekałem między innym, że w końcu zacznie spłacać dług MCI Management, ale jak na razie na horyzoncie nie widać nic co mogłoby to zapowiadać.
Wręcz odwrotnie, kurs coraz niżej a o dywidendach cicho sza....

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 26 cze 2019 11:43



oczywiscie ze tracisz - jaki jest sens trzymac akcje ktore sa w kilkuletnim trendzie spadkowym
na co liczysz na deus ex machina ?

Ty robisz skoki, być może to umiesz, być może masz czas śledzić na bieżąco notowania. ja nie umiem i nie mam czasu...
Po za tym tak jak Ci napisałem, gra ciągle jeszcze się toczy, na razie przegrywam bo moja stopa zwrotu za podjęte ryzyko jest żenująco niska. Jednak jako walczak i ultra maratończyk tak szybko się nie poddaję i choć nogi bolą, choć plecy bolą biegnie się dalej.
Poczekam....

1zł dywidendy przy mojej cenie zakupu i liczbie akcji w portfelu bardzo by mnie satysfakcjonowała.
A to tylko 52mln zł czyli mniej niż połowa zysku, a przy ew bb i umorzeniu akcji wręcz jeszcze mnie.

galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: galileogalileo » 26 cze 2019 11:53



oczywiscie ze tracisz - jaki jest sens trzymac akcje ktore sa w kilkuletnim trendzie spadkowym
na co liczysz na deus ex machina ?

Ty robisz skoki, być może to umiesz, być może masz czas śledzić na bieżąco notowania. ja nie umiem i nie mam czasu...
Po za tym tak jak Ci napisałem, gra ciągle jeszcze się toczy, na razie przegrywam bo moja stopa zwrotu za podjęte ryzyko jest żenująco niska. Jednak jako walczak i ultra maratończyk tak szybko się nie poddaję i choć nogi bolą, choć plecy bolą biegnie się dalej.
Poczekam....

1zł dywidendy przy mojej cenie zakupu i liczbie akcji w portfelu bardzo by mnie satysfakcjonowała.
A to tylko 52mln zł czyli mniej niż połowa zysku, a przy ew bb i umorzeniu akcji wręcz jeszcze mnie.
ratuj kapital czlowieku pieniadze ci w akcjach mci topnieja kolejny rok z rzedu
a ty odwracasz kota ogonem
i nie trzeba sledzic not stop notowan zeby obracac akcjami
a mci to jeden z najgorszych towarow na rynku

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 26 cze 2019 11:56

czekałem między innym, że w końcu zacznie spłacać dług MCI Management, ale jak na razie na horyzoncie nie widać nic co mogłoby to zapowiadać
Widać. W przyszłym roku zapada sporo długu MCI Management i bardzo mało długu MCI Capital. Idealny timing na dywidendę.

galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: galileogalileo » 26 cze 2019 12:01

czekałem między innym, że w końcu zacznie spłacać dług MCI Management, ale jak na razie na horyzoncie nie widać nic co mogłoby to zapowiadać
Widać. W przyszłym roku zapada sporo długu MCI Management i bardzo mało długu MCI Capital. Idealny timing na dywidendę.
ktory juz rok mamisz ludzi dywidenda ?
nie bedzie zadnej dywidendy
boze co za i***

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: optymistyczny » 26 cze 2019 12:07

Tak naprawdę to nie wiem jakie intencje ma Czechowicz. Inco i Opty niby wiedzą, ale to tylko emocje. Oczywiście także dla mnie sytuacja gdy Prezes dba o kurs tak jak dba i jednocześnie stopniowo zwiększa swój udział w spółce jest niepokojąca. Ale dopóki ma rozumne wymówki przeciwko dywidendom dopóty chcąc/nie chcąc muszę je przyjmować do wiadomości. Czekam. Za rok lub dwa będę wiedział co tu jest grane. Być może okaże się że Czechowicz jest całkiem w porządku i tylko tak głupio mu to wszystko wyszło. A gdyby złe intencje się w przyszłości potwierdziły to wiadomo co robić. Szczękościsk, nie oddawać ani jednej akcji i natychmiast po przymusowym wyciskaniu skierować sprawę do sądu o wyrównanie do ceny godziwej. Ta spółka jest wyjątkowo łatwa do wyceny. Biegły powołany przez Tomka to może ją wycenić nawet na 15%NAV na zasadzie klient płaci i wymaga. Natomiast biegły sądowy nie będzie miał innej opcji niż wycena 100%NAV.

Ergo prawdopodobnie wystarczy być twardym aby tutaj dobrze zarobić. A jeśli ktoś przebiera nóżkami i nie może czekać przez kolejnych wiele lat to jak najbardziej też ma możliwości. Myślę że w przyszłym roku sądowne zakończenie bezdywidendzia będzie łatwe.

:|

ja to wiem, ze jak jest np 10 wrzesnia 1939 i slysze narqstajace buczenie na niebie - to sie chowam w lekkiej panice, a nie buduje sobie zy-cze-nio-wa :idea: wy-mo-wke :idea: zeby nic nie robic - moj ulubiony stan! I oczywiscie pi-sa-nie.

Bez urazy, ale powtarzam ktorys raz: moze i "pan pulkownik" jest zacnym czlekiem , moze cos tam i cos tam - ale na giel-de nie powninien ni-gdy trafic!

P.S. jeszcze raz przepraszam, ale zrozumcie "panie pulkowniku", ze normalnie "k.urwica bierze" na takiego (w przytoczonej wyzej analogii z poczatkiem wrzesnia 1939) mowiacego: "spokojnie dzieci, bawcie sie dalej malenstwa - to tylko roj pszczol sie zbliza, na pewno!"

innymi slowy: nie robcie z siebie skonczonego glupca - choc moze jestescie tylko nieuleczalnym idealista/mitomanem :|

A - i zrozumcie, ze NIE MA ZNACZENIA co sie stanie ( co zrobi <k..wa> wasz "Tomek"! Dla oceny tego co narobil (bezwzgledny robot) nie ma - zadnego!

;)
Ostatnio zmieniony 26 cze 2019 12:12 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 1 raz.

galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: galileogalileo » 26 cze 2019 12:11

Tak naprawdę to nie wiem jakie intencje ma Czechowicz. Inco i Opty niby wiedzą, ale to tylko emocje. Oczywiście także dla mnie sytuacja gdy Prezes dba o kurs tak jak dba i jednocześnie stopniowo zwiększa swój udział w spółce jest niepokojąca. Ale dopóki ma rozumne wymówki przeciwko dywidendom dopóty chcąc/nie chcąc muszę je przyjmować do wiadomości. Czekam. Za rok lub dwa będę wiedział co tu jest grane. Być może okaże się że Czechowicz jest całkiem w porządku i tylko tak głupio mu to wszystko wyszło. A gdyby złe intencje się w przyszłości potwierdziły to wiadomo co robić. Szczękościsk, nie oddawać ani jednej akcji i natychmiast po przymusowym wyciskaniu skierować sprawę do sądu o wyrównanie do ceny godziwej. Ta spółka jest wyjątkowo łatwa do wyceny. Biegły powołany przez Tomka to może ją wycenić nawet na 15%NAV na zasadzie klient płaci i wymaga. Natomiast biegły sądowy nie będzie miał innej opcji niż wycena 100%NAV.

Ergo prawdopodobnie wystarczy być twardym aby tutaj dobrze zarobić. A jeśli ktoś przebiera nóżkami i nie może czekać przez kolejnych wiele lat to jak najbardziej też ma możliwości. Myślę że w przyszłym roku sądowne zakończenie bezdywidendzia będzie łatwe.

:|

ja to wiem, ze jak jest np 10 wrzesnia 1939 i slysze narqstajace buczenie na niebie - to sie chowam w lekkiej panice, a nie buduje sobie zy-cze-nio-wa :idea: wy-mo-wke :idea: zeby nic nie robic - moj ulubiony stan! I oczywiscie pi-sa-nie.

Bez urazy, ale powtarzam ktorys raz: moze i "pan pulkownik" jest zacnym czlekiem , moze cos tam i cos tam - ale na giel-de nie powninien ni-gdy trafic!

P.S. jeszcze raz przepraszam, ale zrozumcie "panie pulkowniku", ze normalnie "k.urwica bierze" na takiego (w przytoczonej wyzej analogii) mowiacego: "spokojnie dzieci, bawcie sie dalej malenstwa - to tylko roj pszczol sie zbliza na pewno!"

innymi slowy: nie robcie z siebie skonczonego glupca - choc moze jestescie tylko nieuleczalnym idealista/mitomanem :|

A - i zrozumcie, ze NIE MA ZNACZENIA co sie stanie ( co zrobi <k..wa> wasz "Tomek"! Dla oceny tego co narobil (bezwzgledny robot) nie ma - zadnego!

;)
przeciez to platny troll nie wdzisz on nawet 1 akcji mci nie ma

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 26 cze 2019 12:16

Ok.
Załóżmy ze pułkownik to płatny troll...
opłacany przez kogoś z MCI.
To chyba raczej powinien namawiać do sprzedaży akcji niż do niesprzedawania? Szczególnie wtedy gdy robione było wezwanie na całość?
Chyba również powinien pisać, że nigdy tu żadnej dywidendy nie będzie, żeby był to argument za sprzedażą akcji....


Dobra panowie Laptop i Hanzo. Ja jestem gamoń i i*** co to zainwestował w MCI i liczy na... Na gwiazdkę z nieba.

galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: galileogalileo » 26 cze 2019 12:25

Ok.
Załóżmy ze pułkownik to płatny troll...
opłacany przez kogoś z MCI.
To chyba raczej powinien namawiać do sprzedaży akcji niż do niesprzedawania? Szczególnie wtedy gdy robione było wezwanie na całość?
Chyba również powinien pisać, że nigdy tu żadnej dywidendy nie będzie, żeby był to argument za sprzedażą akcji....


Dobra panowie Laptop i Hanzo. Ja jestem gamoń i i*** co to zainwestował w MCI i liczy na... Na gwiazdkę z nieba.
rece opadaja skoro ty takei masz myslenie manipuluje wami trep a Ty szkoda slow
kiedys myslalem ze najwiekszy *** to qqen z bioton i petrola
ale oni go przebijaja o kilka dlugosci :lol: :lol:

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 26 cze 2019 12:27

What investment banks look for in a PE fund
2. Hands on the wheel

We now know, years later, that the ABC Data deal was one of the transactions that moved MCI up a weight class. Was it just the nose for investment of a private equity fund? I doubt that. ABC Data was not a sure-fire hit, a one-of-a-kind gem. It turned out to be a success for MCI partly because of the company’s ability to switch to a “hands-on mode” in their company relations. Something I’ve heard for years at conferences and discussions of all kinds is that funds stay very close to their investments, understand them and enter into its processes dynamically, giving support in moments of slowdown or crisis. Tomek and his crew are able to do that. They have the know-how, commitment and intuition needed to take control of the steering wheel when the project is veering off-course and get it back on track. I have seen them in action more than once, which is why despite the risks associated with every investment, I have absolute confidence in the ones we do with MCI.
3. Feeling out the pace

Emphasis on the “do.” The talent of Tomek and MCI as an organization also stems from the fact that they’re a team of doers – people who are not afraid to make decisions, who feel the strongest in the very centre of action, that’s where they fly high. The next 2-3 years are expected to be a busy time for the private equity industry, and that’s why I believe that MCI will be one of the main beneficiaries of this trend, continuously demonstrating how good they are at their job. The “cash is king” approach (as heard in the halls of MCI) makes it possible to identify unique opportunities in all market conditions. Opportunities will also arise, for example, from the lack of succession in companies established in the 1990s. There will certainly be no shortage of candidates for this race in the M&A sector. At present, MCI has many advantages within this group. The young MCI kept an eye on the larger funds from the West, learned from their mistakes and built professional investment mechanisms based on the Western know-how. The company has always been brimming with confidence, vision, and courage. Now, the fund has gained another significant and unique skill: to sense when to let others have their fun, and when to bid a little faster and fiercer than the competition – so that a valuable transaction does not slip through their fingers.
https://www.linkedin.com/pulse/what-inv ... zechowicz/


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 226 gości