Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 28 cze 2019 12:59

Zobaczymy co z tego wyjdzie...
5 strategii, które pomogą Frisco.pl wygrywać w Polsce [ANALIZA]
https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artyk ... pols,55320

REKLAMA


Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 28 cze 2019 14:28

Widzę, że nie tylko ja skomentowałem piękną 20 letnią historię MCI na LinkedIn u Czechowicza...
Tak jak pisałem niejednokrotnie, Maciejewski jako pierwszy ze znanych ludzi rynku powiedział, ze ten kapitał zapasowy to żart. Prawdopodobnie większość ludzi z instytucji tak myśli, ale przez znajomość, moze jakieś powiązania siedzą cicho.
A tu pan z TFI Santandera jednak się odezwał



Obrazek

https://www.linkedin.com/feed/update/ur ... 882772992)

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: optymistyczny » 28 cze 2019 14:30

Musze teraz wyjsc, ale bagatelizowanie, ze nagle na roznych frontach czekaja wkur-wie-ni, a tu pan pulkownik" wrocil do formy 8) i juz pierniczy o swojej dywidendzie, nadajac znow jakis oderalniony ton temu watkowi!
Ja bym nie bagatelizował Maciejewskiego czy Stępnia. My nie wiemy ile oni mogą, kto jeszcze za nimi stoi.
A tak mniej poważnie to przypomniałbym niejakiego Chodorkowskiego, swego czasu potężnego i bajecznie bogatego biznesmena. I co się z nim stało jak zadarł z nieodpowiednimi ludźmi.
a ilu sie jescze ujawni i tylko czeka an uruchomienie odpowiednich mechanizmow :roll:

Prosze wrocic tez uwage na drobiazg, ze nie tylko z "paragarafu o oszustwie":

"ŚLEDZTWO PROKURATURY

W sprawie subfunduszu MCI.TechVentures śledztwo na początku czerwca wszczęła Prokuratura Okręgowa w Warszawie.
"W związku z prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie w Wydziale III ds. Przestępczości Gospodarczej śledztwem PO III Ds. 149.2019 wszczętym w dniu 3 czerwca 2019 r. w sprawie doprowadzenia w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w okresie od 2012 do 2019 r. w Warszawie i innych miejscach, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości w kwocie ok. 400 mln zł ok. 1000 inwestorów nabywających certyfikaty inwestycyjne funduszu MCI TechVentures 1.0., za pomocą wprowadzenia ich w błąd co do możliwości realizacji zysków w przypadku złożenia dyspozycji wykupu posiadanych certyfikatów, tj. o czyn z art. 286 § 1 kk w zw. z art. 294 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk – Prokuratura Okręgowa w Warszawie zwraca się o zgłaszanie się wszystkich uczestników funduszu MCI TechVentures 1.0., którzy w podanym okresie nabyli jego certyfikaty inwestycyjne i mimo złożenia dyspozycji ich wykupu (umorzenia) nie otrzymali w ogóle środków lub otrzymali je w niepełnej wysokości" - napisano w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej prokuratury.

http://biznes.pap.pl/pl/news/all/info/2 ... arzyszenie

a co do Chodrkowskiego i malej powagi, to kim w ogole jest ten geniusz T.Cz. i skad sie wzial, zeby pozniej regularnie walczyc z panstwem(!) i mamnic drobnych, zwyklych ludzi i ktorego ktos juz raz uratowal przed bankructwem w 2003 - moze i tu warto sie przyjrzec, jak nic nie jest w stanie zrozumiec ze starego przyslowia z dzbanem noszacym wode :|


**jemu zwyczjnie NIKT juz nie wierzy, czlowieku! Jak pisalem z rok temu co bedzie i, ze ile lat musi placic, zeby ktokowliek uwierzyl, ze to nie kolejna "kiwka" na ugaszenie wywolanych przez niego pozarow :|

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Jerubaaal » 28 cze 2019 14:59

Ciekawe kiedy Czarek dołączy do "zbuntowanych" ze swoimi pretensjami. Bo on też raczej nie darzy Tomka sympatią.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: optymistyczny » 28 cze 2019 15:20

Ja bym nie bagatelizował Maciejewskiego czy Stępnia. My nie wiemy ile oni mogą, kto jeszcze za nimi stoi.
A tak mniej poważnie to przypomniałbym niejakiego Chodorkowskiego, swego czasu potężnego i bajecznie bogatego biznesmena. I co się z nim stało jak zadarł z nieodpowiednimi ludźmi.
Jeśli stoi za nimi Putin to faktycznie Tomek jest w kłopocie :P
A jeśli stoi za nimi wyłącznie złość i pycha jaśnie urażonych bogaczy to nic się nie stanie, bo argumentów prawnych właściwie nie ma lub są naciągane za uszy.

Panowie po prostu chcą się kłócić bo wydaje im się (niesłusznie!) że tym szumem odgrywają się na nielubianym Czechowiczu (a realnie szkodzą wyłącznie nerwom drobnych akcjonariuszy; Prezesowi to nawet pomagają tworząc opportunity). Właściwie powinni być całkowicie usatysfakcjonowani tym że TechV nie będzie dokonywał nowych inwestycji i ulegnie stopniowej likwidacji wypłacając cash z exitów.


tralalalala!

pytam na tym watku po raz trzeci: byla informacja o tym "hakowym" zapisie w Satucie w dokumentach, o zapoznaniu sie z ktorymi musial pisemnie powierdzic nabywca udzialow w tym fundzie - czy nie bylo?

A moze byla?

jak nie wiecie to powiedzcie i bedziemy znow wiedziec, jaka terapie swoja tu uprawiacie i dokladnie tyle warte sa wasze tasiemce na obrone.

jak nie bylo, to skolei ktos tu lekko "lezy" - i wiem, wiem, lecimy n-ty raz "zyczeniowka" - kto! Na pewno nie T.Cz: - tak - z definicji! 8) jak zreszta niegdys Krau :oops: ze :oops:

Mowimy o zapisie, ze wyplacic wlasne pieniadze bedzie mozna, jesli tylko Jasnie Pan zezwoli - to samo w sobie w ogole podpada pod obecne orzecznictwo!

Widzę, że nie tylko ja skomentowałem piękną 20 letnią historię MCI na LinkedIn u Czechowicza...
Tak jak pisałem niejednokrotnie, Maciejewski jako pierwszy ze znanych ludzi rynku powiedział, ze ten kapitał zapasowy to żart. Prawdopodobnie większość ludzi z instytucji tak myśli, ale przez znajomość, moze jakieś powiązania siedzą cicho.
A tu pan z TFI Santandera jednak się odezwał



Obrazek

https://www.linkedin.com/feed/update/ur ... 882772992)

pytanie, kto NIE wie (i nie "zasiegnie jezyka", kto to ten T. Cz. ) - znacie az takich glupcow na stanowiskach, do tego proszacych o szybciuskie wywalenie z roboty..

EDIT: Dobra widomoscia jest zas, ze T.Cz. jest jeszcze "tematem" :idea: co za rok-5 moze byc tylko "wspomnieniem dawnej chwaly" :|

Przepraszam, jesli wydaje sie jednostronnnie ale a) tak JEST - ktos tu juz nauczyl sie latami "pogrywac po bandzie" b) wk..wia jakies agentuaralne bronienie kogos przez tego samego (ktory dokladnie te sama "linie obrony" wciskal na przepompowni firmowanej przez niejekiego Krau :oops: ze) i bagatelizowanie wszystkiego, co nie po mysli T.cz. - bronienie maniackie kogos, kto z ludzmi(!) latami...nie dokoncze.. :roll:

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 28 cze 2019 16:06

Pan pułkownik to taki typ w kapeluszu...

Mem akurat ku czci naszego RPO i obrony tego squrwysyna co zabił tą dziewczynkę a policja użyła bransoletek zespolonych ale i do młodego pasuje.
Obrazek

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: filozof rynku » 28 cze 2019 16:16

pomimo tej całej relatywnej taniości akcji, jakoś do zakupów mnie nie ciągnie...może, to osoba czecha odstrasza od tych akcji?
raczej na pewno :mrgreen: zresztą, kiedyś miałem epizod z tymi akcjami i pamiętam, że rosły jedynie jak tomek kupował, kto dziś ma kupować? on jakoś ochoty nie ma i to pomimo, że za 30 groszy kupuje się zeta wartości nav...
wytworzyła się jakaś taka patowa sytuacja: ewentualni kupujący się przyglądają, albo interesują innymi spółkami, a posiadacze akcji czekają na....
no właśnie na co, albo na kogo?
na andersa na białym koniu :?: :twisted:
ps> a, o perełce pem szkoda nawet pisać :evil:

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: vetus » 28 cze 2019 17:15

he he
były fanatyk MCI, teraz rypany na Pli się odezwał
:lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 28 cze 2019 17:42

@ Opty & Inco

Chyba strzelę focha i się na Was obrażę.
Nie dlatego że macie inne zdanie. To jest w porzo. Ale dlatego że coraz bezczelniej przeinaczacie moje poglądy.

Nie wystarczy żeby ktoś ważny się wkvrwił na Tomka. Musiałby jeszcze mieć mocne argumenty prawne. Czy ma? Jakie? To co ujawniono to zupełne nic.

Dywidendy kiedyś będą ponieważ zapragnie ich Tomek. To że nasze potrzeby ma w dvpie jest poza sporem. Ale o swoje potrzeby zadba. Jedynie nieśmiało zauważam że aby bardzo długo nie czekać to wystarczy zaatakować przyszłe (ewentualne) bezdywidendzie pozwem sądowym. Tomek raczej zdaje sobie sprawę że bez mocnej wymówki ( w tym roku taką ma, w przyszłym może nie mieć) sąd uchyli mu decyzję o braku dywidendy. Ergo jest szansa że zadziała wyprzedzająco i jednak da dywidendę.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 28 cze 2019 17:52

pytam na tym watku po raz trzeci: byla informacja o tym "hakowym" zapisie w Satucie w dokumentach, o zapoznaniu sie z ktorymi musial pisemnie powierdzic nabywca udzialow w tym fundzie - czy nie bylo?

A moze byla?

jak nie wiecie to powiedzcie i bedziemy znow wiedziec, jaka terapie swoja tu uprawiacie i dokladnie tyle warte sa wasze tasiemce na obrone.

jak nie bylo, to skolei ktos tu lekko "lezy" - i wiem, wiem, lecimy n-ty raz "zyczeniowka" - kto! Na pewno nie T.Cz: - tak - z definicji! 8) jak zreszta niegdys Krau :oops: ze :oops:

Mowimy o zapisie, ze wyplacic wlasne pieniadze bedzie mozna, jesli tylko Jasnie Pan zezwoli - to samo w sobie w ogole podpada pod obecne orzecznictwo!
Zlituj się! Przecież to co piszesz jest przerażająco głupie. To co tam było napisane zatwierdził KNF więc to zamyka sprawę. Jedyne co "grozi" to zmiana statutu likwidująca przywilej który i tak przestał już być potrzebny.

W dodatku jest wola że w TechV będą wyłącznie exity i żadnych nowych inwestycji. Czyż to nie jest najszybsza droga dla wszystkich certyfikatariuszy do otrzymania pieniędzy z funduszu zamkniętego?

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 28 cze 2019 17:59

@ Opty & Inco

Chyba strzelę focha i się na Was obrażę.
Nie dlatego że macie inne zdanie. To jest w porzo. Ale dlatego że coraz bezczelniej przeinaczacie moje poglądy.

Nie wystarczy żeby ktoś ważny się wkvrwił na Tomka. Musiałby jeszcze mieć mocne argumenty prawne. Czy ma? Jakie? To co ujawniono to zupełne nic.

Dywidendy kiedyś będą ponieważ zapragnie ich Tomek. To że nasze potrzeby ma w dvpie jest poza sporem. Ale o swoje potrzeby zadba. Jedynie nieśmiało zauważam że aby bardzo długo nie czekać to wystarczy zaatakować przyszłe (ewentualne) bezdywidendzie pozwem sądowym. Tomek raczej zdaje sobie sprawę że bez mocnej wymówki ( w tym roku taką ma, w przyszłym może nie mieć) sąd uchyli mu decyzję o braku dywidendy. Ergo jest szansa że zadziała wyprzedzająco i jednak da dywidendę.
No pewnie , ze nie wystarczy, tyle że przeznaczanie całego zysku na kapitał zapasowy w sytuacji gdy do spłaty było i jeszcze jest chyba w sumie 80 baniek dla mnie to kpina a nie wytłumaczenie...

Brak wymówki mówisz? Już Ci daję wymówki. W obecnej sytuacji rynkowej i problemach z obligacjami ( obligatariusze dziwnym trafem mogą znowu zażądać konwenantów) a że tym obligatariuszem będzie np... tu sobie wstaw co tam Ci pasuje to pewnie tylko byłby czysty przypadek.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 28 cze 2019 18:01

A w którym momencie przeinaczyłem Twoje wypowiedzi, bo jakoś nie bardzo wiem....

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 28 cze 2019 18:07

A w którym momencie przeinaczyłem Twoje wypowiedzi, bo jakoś nie bardzo wiem....
Dziś 7:43 i 15:06. Dążysz do szyderstwa zamiast dyskutować. Przypominam że mam bardzo negatywną ocenę pracy Prezesa. To nie jest normalne że mniejszościowi akcjonariusze nie mają żadnych korzyści z tej całkiem dobrze prosperującej spółki. Mnie najbardziej oburza to że Tomek jeszcze śmie brać wynagrodzenie za takie nieudolne zarządzanie MCI Capital.

Ale to wcale nie oznacza że Czechowicz jest oszustem w sensie prawnym i że teraz drży przed Maciejewskim. Dobrze to wiesz.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 28 cze 2019 18:13

Dla mnie jeśli ktoś nie dotrzymuje publicznie wypowiadanych słów jest oszustem. Koniec kropka. W d.u.p.i.e mam czy sąd tak samo to widzi czy nie . Prawo to prawo, moralność to moralność.

Tu w sensie prawnym z tym śmiesznym KNF to nigdy nie będzie sprawiedliwego wyroku, czego dowodem jest śmieszna kara w wysokości 10 tyś PLN.

Przypadek Ganta jest idealny. Ile to już lat minęło, słyszałeś o jakimś wyroku? Bo ja nie? A zobacz jak szybko tego Madoffa osądzili

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 28 cze 2019 20:03

Dla mnie jeśli ktoś nie dotrzymuje publicznie wypowiadanych słów jest oszustem. Koniec kropka. W d.u.p.i.e mam czy sąd tak samo to widzi czy nie . Prawo to prawo, moralność to moralność.
Po co w ogóle dyskutować o moralności na wątku MCI???? :shock:
To naprawdę doskonale nieistotne jak oceniasz moralność Czechowicza. Ważne jakie masz możliwości prawne.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: jarek111 i 43 gości