Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Jerubaaal » 28 cze 2019 20:47

No proszę. W PEM też sprzeciwy. To coraz bardziej wygląda na zorganizowaną akcję przeciwko chudemu

REKLAMA


Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 28 cze 2019 20:56

Dla mnie jeśli ktoś nie dotrzymuje publicznie wypowiadanych słów jest oszustem. Koniec kropka. W d.u.p.i.e mam czy sąd tak samo to widzi czy nie . Prawo to prawo, moralność to moralność.
Po co w ogóle dyskutować o moralności na wątku MCI???? :shock:
To naprawdę doskonale nieistotne jak oceniasz moralność Czechowicza. Ważne jakie masz możliwości prawne.
Ja nie dyskutuje. Tylko jeśli mnie ktoś oszukał to oszukał bez względu na to czy to udowodnię czy nie. Słowo wypowiedziane publicznie jest faktem a nie jakąś fantasmagorią.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 28 cze 2019 20:58

No proszę. W PEM też sprzeciwy. To coraz bardziej wygląda na zorganizowaną akcję przeciwko chudemu
Ale młoddy twierdzi, że to ślepe strzały bo on wie co każdy sąd w RP postanowi. A że być może to wcale nie jest akcja jakichś tam zwykłych kowalskich tylko ludzi, którzy już mają opinie prawne na tematy ich interesujące to pikuś. Pan pułkownik wie i już. 8)
Ostatnio zmieniony 29 cze 2019 05:59 przez Nowy incoqnito, łącznie zmieniany 1 raz.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 28 cze 2019 21:06

Wygląda na sprzeciw Czarka 338974 choć i bankier i stooq podają inne wielkości jego stanu posiadania. To nikt inny by tego nie zrobił. Wszystkie TFI nie mają tyle a AMC MOON ma za mało.

Czyżby Czarek dołączył do Maciejewskiego i chcą sprawdzić Tomka?

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: optymistyczny » 29 cze 2019 02:05

pytam na tym watku po raz trzeci: byla informacja o tym "hakowym" zapisie w Satucie w dokumentach, o zapoznaniu sie z ktorymi musial pisemnie powierdzic nabywca udzialow w tym fundzie - czy nie bylo?

A moze byla?

jak nie wiecie to powiedzcie i bedziemy znow wiedziec, jaka terapie swoja tu uprawiacie i dokladnie tyle warte sa wasze tasiemce na obrone.

jak nie bylo, to skolei ktos tu lekko "lezy" - i wiem, wiem, lecimy n-ty raz "zyczeniowka" - kto! Na pewno nie T.Cz: - tak - z definicji! 8) jak zreszta niegdys Krau :oops: ze :oops:

Mowimy o zapisie, ze wyplacic wlasne pieniadze bedzie mozna, jesli tylko Jasnie Pan zezwoli - to samo w sobie w ogole podpada pod obecne orzecznictwo!
Zlituj się! Przecież to co piszesz jest przerażająco głupie. To co tam było napisane zatwierdził KNF więc to zamyka sprawę. Jedyne co "grozi" to zmiana statutu likwidująca przywilej który i tak przestał już być potrzebny.

W dodatku jest wola że w TechV będą wyłącznie exity i żadnych nowych inwestycji. Czyż to nie jest najszybsza droga dla wszystkich certyfikatariuszy do otrzymania pieniędzy z funduszu zamkniętego?
Lituje sie laskawie!

Prosze przeczytac jeszcze raz moje pytanie - jednak wreszcie ze zrozumieniem :idea:

Wczesniej walczyliscie bohatersko pogladami przypisywanymi przez was rozmowcy - teraz przeinaczaacie pytania - jest postep! 8)
Potwierdzali pisemnie, ze zostali poinformowani o tym haku, czy nie? - ulatwie wam bo wiem juz jak znow cos wybrazicie sobie i nie polapiecie sie w prostym pytanku.

w tym pytaniu, nie ma zupelnie znaczenia czy hak zostal zatwierdzony przez KNF czy nie - pomoge bardziej!

A ogolnie, wytresowani na niemal 30 latach wmawiania ze g..no mozna w sadach, pragne was poinformowac, ze tzw "praktyka orzecznicza" to rzecz zmienna! Skracajac i znow wyjasniajac: ta obecna bardziej przyglada sie wszelkim hakom zastawianym na obywatela (zwlaszcza przez Laskawce - "daje miejsca pracy" <jak III Rzesza Polakom tez dawala!> Pana Przedsiebiorce) No takie uroki obecnych czasow, ktorych (conajmniej!) pokoleniowej(!) zmiany, tez jeszcze nie odnotowaliscie.
Dziwne zreszta, gdybyscie sie po 4 latkach juz :lol: polapali - jak nasze dialogi z innej spolki, dowodza! :lol:

a- i piszcie tak, zeby nie powstawalo znow wrazenie, ze robicie za agenta kogos za...darmoche :lol: Lepiej - jak i tam z niejekim krau :oops: ze - ze za wyd*manie was z dutkow! :shock: :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 29 cze 2019 08:08

Przypominam że Czarek już składał protesty dwa lata temu, niedługo po utracie stanowiska prezesa PEMu. Tak się składa że mój przyjaciel jest dobrym prawnikiem. Sprawy prawne wokół naszych spraw mam obgadane do bólu. Werdykty sądów są bardzo przewidywalne.

Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę że Tomek dysponuje wypasionymi prawnikami więc wszystkie wątpliwości rozstrzygną na jego korzyść. Zwłaszcza w sprawach karnych gdzie jest to obligatoryjne. Dlatego próżne Wasze nadzieje że jest jakaś ważna akcja ważnych ludzi itd.
Tu jest tylko publiczne, medialne dokuczanie Czechowiczowi ze strony urażonych ważniaczków. Nic poza tym. Zresztą dokuczanie bardzo nieudane. Ważniaczki wzięły na cel Tomka a dowalają .... nam. Co Tomka obchodzi kurs?? Przez te 20 lat pokazał! Nawet bardzo chętnie korzystał z tego że jest niski i okazyjnie sobie zarabiał dokupując.

Nigdy nie pisałem że sądy nie mają sensu. Mogą mieć! Na przykład w przyszłym roku Tomek znowu może zapomnieć wypłacić dywidendy i nie będzie miał mocnej wymówki ( reinwestycja zysków nią nie jest; spłata obligacji jest) to wtedy uchylenie uchwały o bezdywidendziu ma ogromne szanse powodzenia.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 29 cze 2019 08:18

Medialny atak na Tomka, MCI i PEM ma dla nas oczywiste złe strony. Widzimy co zrobiły kursy. Aż niektórzy z nas nie wytrzymali i wyszli oddając 70% wartości akcji za darmo.
Z drugiej strony można się dopatrzeć pewnych plusów na dalszą przyszłość. Po tej aferze Tomkowi będzie trudniej dokonać przymusowego taniego wyciśnięcia. Nawet nie płacenie dywidend stanie się znacznie trudniejsze. Trudniej psychologicznie i trudniej prawnie. Psychologicznie będzie chciał pokazać że nie jest taki zły. Prawnie sądy zostały uwrażliwione na bezwzględnego kapitalistę rodem z XIX wieku.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 29 cze 2019 08:22

Już Ci pisałem...
Za rok będzie :potrzebna" emisja obligacji i nie będzie chętnych. Wtedy przyjedzie rycerz na białym koniu i obejmie obligi zabezpieczone konwenantami. Wiesz kto będzie tym rycerzem?
I wtedy i dług się uplasuje i dostaniesz kolejnego fucka w sprawie dywidendy 8)

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 29 cze 2019 08:31

Twoje wywody o tym ze rozmawiałes z prawnikiem to jakaś dziecinada. tak jakby nikt inny nie mógł zasięgnąć opinie jakiegoś dobrego prawnika.
Nie wiemy czy to jest zorganizowana akcja czy nie. Ty wiesz, ty tyle rzeczy już tu wiedziałeś ( tu rzadko ale jednak zgadzam się z weteranem) a potem okazywało się...

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 29 cze 2019 08:31

dubel

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 29 cze 2019 08:35

Ty wiesz, ty tyle rzeczy już tu wiedziałeś ( tu rzadko ale jednak zgadzam się z weteranem) a potem okazywało się...
To jest chwyt poniżej pasa. Oczywiście że wiem jakie są szanse w sądzie. Oczywiście często (prawie zawsze) mylę się w prognozach kursu. To dwie różne sprawy.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 29 cze 2019 08:39

Już Ci pisałem...
Za rok będzie :potrzebna" emisja obligacji i nie będzie chętnych. Wtedy przyjedzie rycerz na białym koniu i obejmie obligi zabezpieczone konwenantami. Wiesz kto będzie tym rycerzem?
I wtedy i dług się uplasuje i dostaniesz kolejnego fucka w sprawie dywidendy 8)
Ty dostaniesz fucka, a nie ja. Mnie dywidenda będzie potrzebna dopiero około roku 2026. Planując wyjście w 2030 muszę mieć kilkuletni strumień dywidend aby kurs w momencie mojego wyjścia nie miał dyskonta.

Inna sprawa że mam inną prognozę niż Ty w sprawie przyszłorocznego zachowania Tomka, ale wiadomo jak to jest z moimi prognozami....

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 29 cze 2019 08:44


Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 29 cze 2019 09:29

Już Ci pisałem...
Za rok będzie :potrzebna" emisja obligacji i nie będzie chętnych. Wtedy przyjedzie rycerz na białym koniu i obejmie obligi zabezpieczone konwenantami. Wiesz kto będzie tym rycerzem?
I wtedy i dług się uplasuje i dostaniesz kolejnego fucka w sprawie dywidendy 8)
Ty dostaniesz fucka, a nie ja. Mnie dywidenda będzie potrzebna dopiero około roku 2026. Planując wyjście w 2030 muszę mieć kilkuletni strumień dywidend aby kurs w momencie mojego wyjścia nie miał dyskonta.

Inna sprawa że mam inną prognozę niż Ty w sprawie przyszłorocznego zachowania Tomka, ale wiadomo jak to jest z moimi prognozami....
Zmieniłem zdanie. Mnie dywidenda jest potrzebna w 2040r tak więc luzik... :mrgreen: O ile dożyję...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 29 cze 2019 15:34

@ Inco

Ty nie masz nerwów na MCI. Wywalisz (przynajmniej część) jak tylko wrócimy na dwucyfrówkę. Szkoda.

W ciągu miesiąca przekonasz się że nikt z protestantów nie wniósł sprawy do sądu (mają na to termin ograniczony właśnie do miesiąca). Łatwo poznać że to tylko puste gesty a nie racjonalny opór. Jaki sens ma oprotestowywanie uchwały o absolutorium dla członków Zarządu i RN? Poczytaj sobie co może być zaskarżone. Generalnie muszą zachodzić równocześnie dwie przesłanki np. uchwała sprzeczna z dobrymi obyczajami i godząca w interes akcjonariusza. Ergo brak dywidendy można skutecznie oprotestowywać, ale wielu innych uchwał nie da się. Protestanci zaskarżają wszystko jak leci. Złość odebrała im rozum.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości