Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
Nowy incoqnito
Młodszy chorąży

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 11 wrz 2019 17:17

A co to z ATM się dzieje? :shock:
+10% Podbitka pod exit czy ktoś coś już wie? Choć obroty jak w warzywniaku, ale dawno tu nie było ceny zbliżonej do tej jaką płaciło MCI w wezwaniach :roll:

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 11 wrz 2019 17:34

argument o obligacjach i lewarowaniu by jeszcze bardziej pomnożyć korzyści akcjonariatu jest całkiem sensowny. nie negowałeś go wcześniej, dlaczego negujesz teraz?
Obligacji to my chyba już nie będziemy emitowali. Jesteśmy spółką zależną MCI Management i każdy dług wchodzi na bilans prywatnej spółki Tomka. Ilość bezpiecznego długu jest ograniczona. Lepiej brać go wprost na MCI Management (tak się od roku dzieje) i wykorzystać do kupowania MCI Capital.

Lewarowanie MCI Capital niewiele (lub nic) zysku Tomkowi dostarczy a zakupy z dużym dyskontem to dla niego piękny zarobek.

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 11 wrz 2019 17:44

Skoro ustaliliśmy że to chciwość to czemu miałby przestać ją odczuwać przy 95%?
Odczuwać to będzie, ale przecież nie zostawi na lata maluśkiego pakietu w obcych rękach tylko po to żeby uparciuchów skruszyć. Lepiej skupić całość i zrobić listing na jakiejś normalnej giełdzie lub po prostu zlikwidować i wycofać z rynku żeby nie ponosić kosztów spółki publicznej.

Zresztą nawet mając ponad 95% wciąż można kupować i skupować (prawdopodobnie wciąż z jakimś dyskontem) i zrobić tak żeby pod przymusowy wykup poszło naprawdę malutko akcji.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży

Postautor: Nowy incoqnito » 11 wrz 2019 20:13

Zainicjowana wiosną sprzedaż największego operatora centrów danych w kraju powoli zbliża się ku finalizacji.
:shock:
https://cyfrowa.rp.pl/it/37412-zbliza-s ... ywka-o-atm

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży

Postautor: Nowy incoqnito » 12 wrz 2019 07:59

No i nie wiem czy to IPO w 1Q2020 to realne czy nie. No i ew miejsce debiutu słabe...
. Gett: In Britain and Israel, Gett is the first company in the ride hailing sector that is moving to profitability.
https://en.globes.co.il/en/article-gett ... 1001300259

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 12 wrz 2019 08:18

To już niedługo. Zaraz zrobi się ciekawie. Nadchodzi największy exit w historii MCI. Dotychczasowe rekordowe 255 baniek Dotpay/eCard zostanie mocno przebite. Jedna trzecia nadchodzącej gotówki wystarczy do wykupienia wszystkich mniejszościowych.

Za rok Tomek będzie posiadał ponad 90% akcji. Ergo przed nami wzrost kursu. Myślę że na 12-14 można liczyć. Może trochę więcej, ale nie wiem. Zasadniczo Tomek (odbierając zaufanie inwestorów do spółki) sprowadził cenę do bardzo wygodnego dla siebie/nabywcy poziomu. Oficjalna wartość 23.5. Realna 26-28. Więc będzie bardzo wygodnie przekomarzać się z inwestorami o szczegóły ceny, zarabiając połowę lub odrobinę więcej lub odrobinę mniej.

W dotychczasowych zakupach przeważało pielęgnowanie dyskonta. Powolność skupu umożliwiała nabycia bez podbijania kursu. Myślę że teraz będzie szybciej, nie ma na co czekać. Jest gotówka, jest nędza sWIG80, jest bardzo negatywny sentyment do spółki. Lepszej okazji raczej nie będzie. Ergo łyknie 2 miliony papierów w tym roku i przynajmniej 6 milionów akcji w roku przyszłym.

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 12 wrz 2019 08:26

A z tym Gett to jest coś nie tak. Gdyby rzeczywiście był podobny do Ubera i Lyfta to listing w Nowym Jorku byłby oczywistą oczywistością. Ergo albo zwariowali albo nie ma najmniejszych szans na analogiczne wyceny. Nie będzie kapitalizacji 5mld $, nie będzie wystrzału, nawet nie wiadomo czy potwierdzi się obecna wycena z ksiąg.

Uber i Lyft dostają mega-wyceny za turbo rozwój i ogromne pokrycie perspektywicznego rynku. Gett wybrał walkę o rentowność. Niby słusznie, ale w tym biznesie nie za to płacą inwestorzy.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży

Postautor: Nowy incoqnito » 12 wrz 2019 08:46

Też raczej skłaniam się ku temu że wycena 2mld $ podczas IPO to byłoby ok a 3mld $ będzie super.

fango
Sierżant

Postautor: fango » 12 wrz 2019 09:12

To już niedługo. Zaraz zrobi się ciekawie. Nadchodzi największy exit w historii MCI. Dotychczasowe rekordowe 255 baniek Dotpay/eCard zostanie mocno przebite. Jedna trzecia nadchodzącej gotówki wystarczy do wykupienia wszystkich mniejszościowych.

Za rok Tomek będzie posiadał ponad 90% akcji. Ergo przed nami wzrost kursu. Myślę że na 12-14 można liczyć. Może trochę więcej, ale nie wiem. Zasadniczo Tomek (odbierając zaufanie inwestorów do spółki) sprowadził cenę do bardzo wygodnego dla siebie/nabywcy poziomu. Oficjalna wartość 23.5. Realna 26-28. Więc będzie bardzo wygodnie przekomarzać się z inwestorami o szczegóły ceny, zarabiając połowę lub odrobinę więcej lub odrobinę mniej.

W dotychczasowych zakupach przeważało pielęgnowanie dyskonta. Powolność skupu umożliwiała nabycia bez podbijania kursu. Myślę że teraz będzie szybciej, nie ma na co czekać. Jest gotówka, jest nędza sWIG80, jest bardzo negatywny sentyment do spółki. Lepszej okazji raczej nie będzie. Ergo łyknie 2 miliony papierów w tym roku i przynajmniej 6 milionów akcji w roku przyszłym.
tylko kto to będzie kupował po 14 wszyscy co zostaną na pokładzie to wywalą

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 12 wrz 2019 09:21

Tu jest tylko jeden nabywca. Właściwie dwóch - MCI Management i MCI Capital. Oprócz tego trochę drobnych spekulacji na tym szybko malejącym free float.

Nie wiem kiedy będzie 14, ale teoretycznie coraz więcej mniejszościowych zdaje sobie sprawę że Czechowicz niedługo kupi całość. Więc będą się wstrzymywać z wywałką aby uzyskać lepsze ceny.

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 12 wrz 2019 09:30

Ludzka głupota jest nieograniczona. Właściwie wiadomo że niedługo będzie BB po około 11.0 a w przyszłym roku kilka skupów, w tym przynajmniej niektóre droższe niż 11. Pomimo tego wciąż znajdują się żuczki gotowe wywalić za 9.2.

Dzięki tej głupocie skupy umiarkowanie podniosą kurs i dlatego nie sposób przewidzieć za ile Tomek będzie odbierał w przyszłym roku. Na pewno drożej niż w tym roku bo mniej ff zostało a tempo nabyć przyspieszy. Ale nie wiem o ile drożej.

vetus
Chorąży

Postautor: vetus » 12 wrz 2019 12:15

Ale nie wiem o ile drożej.
Niemożliwe, Ty czegoś nie wiesz ?!
:lol:

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 12 wrz 2019 12:48

W temacie przeszłości i teraźniejszości grupy MCI wiem prawie wszystko. W temacie przyszłości nie wiem prawie nic, ale służę logicznymi wnioskami na podstawie dotychczasowego przebiegu wydarzeń. 76%, po dokończeniu uchwalonego BB będzie 79%. To już zbyt daleko zaszło aby na poważnie rozpatrywać inne scenariusze niż docelowe 100%.

To nie będzie trwało 10 lat. Wprawdzie końcówkę można by kupić najtaniej rozwleeeekając proces zakupu, ale to dla Tomka nieopłacalne, zbyt długo wiązałoby mu ręce. Poza tym zbieg rozmaitych opportunity jest teraz, cash zaraz będzie. MCI Capital szybko zakończy giełdowy żywot. Niedługo 90%, potem trochę przeciągania i w 2021 lub 2022 koniec.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży

Postautor: Nowy incoqnito » 12 wrz 2019 13:41

Kolejne prognozy pułkownika :mrgreen:
A potem Tomek go znowu zaskoczy 8)

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 12 wrz 2019 14:09

Kolejne prognozy pułkownika :mrgreen:
A potem Tomek go znowu zaskoczy 8)
Na samym końcu to ja go zaskoczę. 8)
Teraz jestem wyluzowany i będę sobie oglądał tutejszy teatr jednego aktora. Szczegółowego przebiegu skupu to nawet on nie zna. Tym bardziej ja nie znam. Więc właściwie żaden przebieg nie będzie zaskoczeniem.
Ewentualnie będą zadziwiony gdyby to jednak przebiegało bardzo wolno. Moim zdaniem do wiosny >85%, do końca przyszłego roku >90%.

Wróć do „Akcje”