Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8076
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 16 paź 2018 19:04

Tu:
— Spółka sprzedaje usługi w modelu abonamentowym, co zapewnia stabilne przychody, a jednocześnie pozwala na łatwe i tanie rozpoczęcie działalności przez klientów. Chcemy rozwinąć biznes IAI nie tylko w Polsce, lecz też w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Mamy już na oku kilka celów inwestycyjnych w innych krajach. Nie obawiamy się konkurencji globalnych graczy na rynkach CEE. Przy prowadzeniu biznesu e-handlowego bardzo ważne jest zrozumienie potrzeb i dostosowanie do specyfiki lokalnego rynku — preferowanych przez konsumentów metod płatności, dostawy, obsługi zwrotów itp. Międzynarodowi gracze, którzy proponują wystandaryzowane podstawowe procesy, nie są efektywną konkurencją — mówi Łukasz Wierdak.
I tu...
— Mamy elastyczny horyzont inwestycyjny — równie dobrze możemy zostać w spółce dwa lata, jak i dłużej niż 5 lat. Naturalnymi kupcami takiej spółki, jak IAI, są e-handlowi giganci w rodzaju Allegro, Amazona czy Alibaby. W ten sposób mogliby łatwo pozyskać dużą bazę sprzedających i znacząco wzmocnić pozycję w regionie. W grę wchodzą też inne fundusze private equity — mówi Łukasz Wierdak.
https://www.pb.pl/mci-wylowi-perle-z-newconnect-942694

REKLAMA


vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: vetus » 16 paź 2018 19:52

to tak jak kiedyś w ABCData
:mrgreen:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8076
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 17 paź 2018 08:08

Wczoraj widząc popyt w końcówce miałem przeczucie że zaraz po sesji albo dziś przed w końcu ogłoszą bb. Ale nic z tego...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 17 paź 2018 09:22

Choc szczerze przyznaję że jestem rozczarowany nie tyle wzrostem przychodów ( te akurat rosną bardzo fajnie, ale nikłym zyskiem) z tych przychodów
I już Answear nie jest gwiazdą w portfelu. Wprawdzie okaże się lepszy od wielu gniotów, ale szału raczej nie będzie. Gett kosmosu też nie zrobi (oby tylko nie spadł na ryj, bo jest bardzo ryzykownym przedsięwzięciem). Praktycznie to mamy tylko trzy gwiazdy: Morele/PIGu, Azimo, MarketInvoice. Z tym zastrzeżeniem że tylko pierwsza z nich ma ogromne znaczenie dla całości portfela. Ergo wisimy na Morelach.

EDIT https://www.bankier.pl/wiadomosc/Uber-s ... 21061.html
Ostatnio zmieniony 17 paź 2018 10:06 przez młoddy, łącznie zmieniany 1 raz.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 17 paź 2018 09:55

Wczoraj widząc popyt w końcówce miałem przeczucie że zaraz po sesji albo dziś przed w końcu ogłoszą bb. Ale nic z tego...
Jeszcze jest czas. Bessa sWIG80 ma się dobrze więc pośpiech niewskazany. Dopiero brak ogłoszenia przed końcem miesiąca będzie oznaczał brak BB2018. Wątpię żeby tak się stało, ponieważ Tomek bardzo potrzebuje dodatkowej złotówki do NAV/s w tym roku.
Ale widzę że czekasz na BB. Czemu? Ja jestem całkowicie przeciwny BB i wolałbym żeby do niego nie doszło.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8076
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 17 paź 2018 10:36

Wczoraj widząc popyt w końcówce miałem przeczucie że zaraz po sesji albo dziś przed w końcu ogłoszą bb. Ale nic z tego...
Jeszcze jest czas. Bessa sWIG80 ma się dobrze więc pośpiech niewskazany. Dopiero brak ogłoszenia przed końcem miesiąca będzie oznaczał brak BB2018. Wątpię żeby tak się stało, ponieważ Tomek bardzo potrzebuje dodatkowej złotówki do NAV/s w tym roku.
Ale widzę że czekasz na BB. Czemu? Ja jestem całkowicie przeciwny BB i wolałbym żeby do niego nie doszło.
Raz, że uważam że to będzie ostatni lub przed ostatni tak wielki bb więc niech to się kończy czym prędzej...
Dwa, ze chciałbym trochę doważyć PEM
Ostatnio zmieniony 17 paź 2018 10:38 przez incoqnito, łącznie zmieniany 1 raz.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8076
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 17 paź 2018 10:37

Uber IPO...
Czyli ubieranie gawiedzi... To może być już naprawdę końcówka hossy 8)

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: vetus » 17 paź 2018 11:27

Brawo ABCData !
Może złotousta Ilona dokupi
:mrgreen:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 17 paź 2018 16:16

to będzie ostatni lub przed ostatni tak wielki bb więc niech to się kończy czym prędzej
Niekoniecznie. Jaka przeszkoda żeby Tomek ciągnął BB aż do momentu gdy będzie miał 95-98% akcji?

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: optymistyczny » 17 paź 2018 16:47

Tomek kupuje za 36.78 coś co sześć lat temu było notowane po 0.98. Ten zakup wygląda jeszcze mniej seksownie niż bardzo drogie kupno węgierskiego Netrisk. Trzy lata temu napisałbym że Czechowicz wie co robi. Teraz pod wrażeniem jego licznych porażek jestem raczej sceptyczny. Niełatwo jest dobrze zarobić gdy kupujesz towar kilkadziesiąt razy drożej niż inni.
Wiem , ze "histeria" to drugie imie naszego "pana pulkownika", ale dlaczego mamy tu wracac do pisakownicy i odkrywac, czym bylo zakupinie microsftu, apple i wielu , wielu innych itd po wzroscie 40 krotnym (bo z 3 kumpli, wodki/trawyi garazu ojca, zrobio sie <juz ich!> "biuro" i jakas manufakturka przy nim) - a przed...
Macie zaburzaona percepcje! Z faktu, ze ktos sprzedal spory kawalek (chyba 20%) owczsnego Microsoftu za pieniadze straczjace na uzywanego.."garbusa"(samochod :lol: ) nie wynika, ze trzeba kupowac tylko groszowki i ktoras "wypali" - tak zreszta koncza amatorzy miliardow ton ropy na polach przebadanych (i porzuconych!) przez kilku swiatowych potentatow - to nie zlosliwosc, to podpowiedz, dlaczego wciaz z uporem wtapiacie! (pomijam, ze jak sie ma np 1000 zl, to zwyczjnie zysk 100% na rok zupelnie nie intersuje - wiec albo milion % albo nic! Albo wtopa albo 6 w totka- bo jakies tysiace i tak wyda na kolejne losy/start-upy!)

ja nie jestem (zwlaszcza teraz, kiedy nie mam czasu na takie glupoty) w stanie chocby oszacowac przyszlosci tej firmy, ale wiem tez, ze a) mam znaaacznie mniej wiedzy b) informacji insiderskich c) nie wiem "jaki plan" jest zwiazany z tym zakupem - bylbym wiec i***/histerykiem, gdybym wydawal tu latwe sady!

Zwracam tez uwage na (generalnie sluszna) zasade myslenia ludzi: jesli w sprawie tak NIE-oczywistej "on wie wszytko" i jeszcze formuluje niezwykle kategoryczne sady, to w sprawach oczywistych moze podobnie histeryzuje i ostro przegina? Tu jest WOJNA - a bron/amunicje zuzwya sie na krytykowanie byc moze znakomitego "strzalu"!

A,ze nie kupil po 5 groszy (dla histronika najlepiej po 1 grosz - jesli nie darowizna!)? No - bez urazy - ale specljaisci wyjasnia percepcje histeryka (i hisTROnika) ktory dazy do zera badz nieskonczonosci w swoim obrazie rzeczywistosci i dlaczego wychodzi mu zwykle tak, ze (znow bez urazy i zlosliwosci -podaje fakty!) w powszechnym odbiorze "histronik w dzialaniu" jest rownowazne ze slowem "skonczony glupiec" / "i***"!**

Dla jasnosci: sa powzne zarzuty wobec T.Cz.; jest WOJNA - a wy tu pulkowniku zupelne niewypaly odpalacie, zeby inni zrownanli powazne podejrzenia/oskarzenia o powazne sprawy wobec wielu ludzi (akcjonariuszy MCI) z ocena, ze (to poprownanie!) ze kupowanie Apple po 40 krotnym wzroscie(i wreszcie zakupieniu krzesel zamist desek w garazu, jakis maszyn zamist mlotkow szwagra itd)) to zlodziejstwo, *** i do tego jescze pietrowe wnioski z tego! -> dzialacie na korzysc potencjalnego wroga :idea: 8) Stad zreszta wzielo sie sluszne powiedzienie, ze "nagdorliwosc jest gorsza od sabotazu!"

P.S. I to mnie uderzylo: pytacie cos w stylu 'czy wy nie widzicie , ze <kaczor> wzystko opanuje i...' - nie -nie widzimy! Bo my, Polacy umiemy ANALIZOWAC, zamiast HISTERYZOWAC! Histeryzowac jak totalne barany na totalne newsy ze zrodlem w "Europie", czyli w Berlinie. A merytorycznie: nie ten wiek; nie te sily, nie ten charakter (przeciez on premierem zostal z przymusu!) inie te zamiary oraz -bagatela!- nie z Polakami :idea: Szczerze, to nawet nie przypuszczalem, ze wydawaloby sie normalni na glowe ludzie (choc tu sa od dawna watpliwosci :twisted:) ze oni takie niemozebne peirdoly glosza publicznie i na powaznie! Z Polakami dyktatura i to... "kaczora"!? :shock: :lol: :lol: O DWA rozmiary mniejszy helm noscie! :lol: :lol:

** tak oceniany niesprawiedliwie - on tylko dazy z casem do podejmowania MAX ryzyka i oczekuje MAX nagrody; generalnie dazy do maxa wymagan/oczekiwan dla INNYCH ludzi, a dla siebie ta druga "banda"- do zera i samouwielbienia za swoja wyjatkowosc! A, ze zarowno wrzatek, jak i lod, nie sa najzdrowsze, tego juz nie zauwaza...

;)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 17 paź 2018 17:51

1.Identycznych argumentów używałeś wyśmiewając ludzi sprzedających MCI po około 35zł. To też miał być "drugi Microsoft", "narodził się gigant" itd.

2.Jasno dałem do zrozumienia że nie znam przyszłości IAI. Jednak znając ostatnie "sukcesy" Czechowicza wręcz muszę być sceptyczny. Tylko tyle. A Ty wyjeżdżasz z jakąś domniemaną histerią.

3.W Turcji demokracja zniknęła dopiero w trzeciej kadencji Erdogana. Nie wiem ile potrzebuje PiS żeby wprowadzić dyktaturę, ale chyba są szybsi. Już w pierwszej kadencji na bezczela łamią konstytucję. Przypadkiem poparcie 37% wyborców wystarczyło aby uzyskać 52% mandatów w sejmie, a Kaczyński sam sobie przyznał władzę tak jakby miał konstytucyjną większość dwóch trzecich.

Maq
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 20 wrz 2015 09:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Maq » 17 paź 2018 18:04

Dzisiaj dzień bezsesyjny na MCI? :D
Na tym mule żadnego obrotu już nie ma, tak wszyscy ufają i wierzą Czechowiczowi.

A na PEM całe 56zl obrotu :) pewnie wznowili buyback :lol:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8076
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 17 paź 2018 19:56




3.W Turcji demokracja zniknęła dopiero w trzeciej kadencji Erdogana. Nie wiem ile potrzebuje PiS żeby wprowadzić dyktaturę, ale chyba są szybsi. Już w pierwszej kadencji na bezczela łamią konstytucję. Przypadkiem poparcie 37% wyborców wystarczyło aby uzyskać 52% mandatów w sejmie, a Kaczyński sam sobie przyznał władzę tak jakby miał konstytucyjną większość dwóch trzecich.
Ta konstytucja jest tak napisana, że co fachowiec to inna interpretacja to raz, a dwa chyba należałoby ją zamienić na nowszy model...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 18 paź 2018 08:46




3.W Turcji demokracja zniknęła dopiero w trzeciej kadencji Erdogana. Nie wiem ile potrzebuje PiS żeby wprowadzić dyktaturę, ale chyba są szybsi. Już w pierwszej kadencji na bezczela łamią konstytucję. Przypadkiem poparcie 37% wyborców wystarczyło aby uzyskać 52% mandatów w sejmie, a Kaczyński sam sobie przyznał władzę tak jakby miał konstytucyjną większość dwóch trzecich.
Ta konstytucja jest tak napisana, że co fachowiec to inna interpretacja to raz, a dwa chyba należałoby ją zamienić na nowszy model...
Faktycznie ustawa zasadnicza jest kiepska i oczywiście wcale nie jest łamana tak powszechnie jak histeryzuje opozycja. Jednak nie trzeba być ani konstytucjonalistą ani nawet prawnikiem żeby być pewnym że PiS sfałszował skład Trybunału Konstytucyjnego, nie publikował i nie respektował wyroków TK, bezprawnie przerwał kadencje członków KRS i SN. To grube naruszenie demokracji i konstytucji, uzurpacja nadmiernej władzy (na którą PiS nie dostał zgody wyborców; np Orban dostał, ale te 37% PiS to stanowczo zbyt małe poparcie dla aż takiej hegemonii). Tym bardziej że ich mianowańcy jak Przyłębska są całkowicie posłuszni władzy politycznej. Bynajmniej nie poprawiają polskiego sądownictwa. Zmieniają jego jakość z bardzo słabej na jeszcze gorszą.

Bardzo cenię PiS za trzeźwy ogląd UE, za sprzeciw wobec muzułmańskiej i afrykańskiej imigracji, ale ich metody są nie do przyjęcia, zupełna dzicz i przemoc, sami sobie władzę przyznają. Dlatego druga kadencja PiSu byłaby najgorszym z możliwych wariantów tzn. samodzielna kadencja, bo gdyby byli ograniczeni koalicjantem lub opozycyjnym prezydentem to nie byłoby źle.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8076
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 18 paź 2018 15:53



Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości