Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 18 paź 2018 17:17

Kto tak zasysa znowu?

REKLAMA


fiolet
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9630
Rejestracja: 08 gru 2005 14:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: fiolet » 19 paź 2018 09:37

Ale Datę gnoją ...!
:roll:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 19 paź 2018 15:53

Baton na 10,20 komuś nie na rękę kurs bliżej 11zł...
BB za rogiem???

fiolet
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9630
Rejestracja: 08 gru 2005 14:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: fiolet » 19 paź 2018 15:59

Baton na 10,20 komuś nie na rękę kurs bliżej 11zł...
BB za rogiem???
Weź od szefa zaliczkę i kupuj zamiast snuć spiskowe teorie ....
:P
Może się okazać że jeżeli w ogóle będzie to po np 10,40

gustavo
Starszy chorąży
Posty: 1420
Rejestracja: 05 sty 2014 01:07
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: gustavo » 19 paź 2018 16:06

Co MCI zrobi ze swoją małą spółeczką z NewConnect - Optizen Labs?
Pytam tych, którzy są już dłużej na MCI i może gdzieś widzieli jakieś info w tym temacie.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 19 paź 2018 16:47

Baton na 10,20 komuś nie na rękę kurs bliżej 11zł...
BB za rogiem???
Weź od szefa zaliczkę i kupuj zamiast snuć spiskowe teorie ....
:P
Może się okazać że jeżeli w ogóle będzie to po np 10,40
Może być, tylko ile skupią i ile im to doda do NAVu...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 19 paź 2018 19:49

Co MCI zrobi ze swoją małą spółeczką z NewConnect - Optizen Labs?
Pytam tych, którzy są już dłużej na MCI i może gdzieś widzieli jakieś info w tym temacie.
Nie wiadomo. To jest tak już mały kawałeczek NAV że już nawet nie wyszczególniają jej w raportach... Ostatnio w prezentacji za 1H2016 jako Optizen. Potem już razem z innym jako pozostałe inwestycje...
Jest tyle warta, że może być już spisana na straty, ale może i coś z niej jeszcze odzyskają...

Chyba młoddy w nią inwestował swego czasu, prawda pułkowniku?

indiana_jones
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3558
Rejestracja: 14 paź 2013 17:26
Lokalizacja: Kępno

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: indiana_jones » 19 paź 2018 22:30

Też mnie ciekawi ich zaangażowanie w Optizena. Kiedyś mi się wydawało, że to perspektywiczna spółka, ale nie mogąca się przebić. Teraz stworzyli własne oprogramowanie Digitivo i w tym upatruję szans na poprawę wyników finansowych i wzrost wartości.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 20 paź 2018 08:29

Co MCI zrobi ze swoją małą spółeczką z NewConnect - Optizen Labs?
Pytam tych, którzy są już dłużej na MCI i może gdzieś widzieli jakieś info w tym temacie.
Nie wiadomo. To jest tak już mały kawałeczek NAV że już nawet nie wyszczególniają jej w raportach... Ostatnio w prezentacji za 1H2016 jako Optizen. Potem już razem z innym jako pozostałe inwestycje...
Jest tyle warta, że może być już spisana na straty, ale może i coś z niej jeszcze odzyskają...

Chyba młoddy w nią inwestował swego czasu, prawda pułkowniku?
Tak. Reno mnie namówił i mam mały pakiecik po 0.5, który już uznałem za stracony. Jednak wczoraj Prezes Czynajtis kupił sporo akcji więc chyba idzie ku dobremu. Oczywiście dla MCI ta spółeczka nie ma najmniejszego znaczenia ze względu na mikro-skalę zjawiska.

lakers
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2060
Rejestracja: 14 gru 2012 00:14
Lokalizacja: LA

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: lakers » 20 paź 2018 15:24

Średnia to 0,50 zł to rzeczywiście sporo.

Zastanawia mnie ta bierność MCI w stosunku do tej inwestycji (ok, rozumiem, że to mała pozycja), ale spółka jest publiczna.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 20 paź 2018 18:27

Trudno mówić o bierności skoro powstało to Digitivo. Poza tym to nie jest mała pozycja dla MCI, lecz pomijalnie mała. Dziesięciokrotny wzrost kursu Optizen poprawiłby NAV/s ... o cztery grosze.
Zaś publiczność tego malucha zupełnie nie ma znaczenia. ABC Data, Windeln, PEM i Indes to spółki publiczne. Ergo wstydu jest tutaj pod dostatkiem i ten okruszek niczego nie zmieni.

indiana_jones
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3558
Rejestracja: 14 paź 2013 17:26
Lokalizacja: Kępno

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: indiana_jones » 21 paź 2018 19:15

A może MCI wpadnie na taki pomysł, że na plecach Optizena warto wprowadzić na NC jakąś spółkę portfelową?

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: vetus » 22 paź 2018 17:16

A może MCI wpadnie na taki pomysł, że na plecach Optizena warto wprowadzić na NC jakąś spółkę portfelową?
Czy warto ?! słabo !
https://stooq.pl/q/?s=pem
https://stooq.pl/q/?s=abc
https://www.bloomberg.com/quote/WDL:GR
https://www.bloomberg.com/quote/INDES:TI

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 22 paź 2018 21:31

Trochę trollujesz.
Pomimo słabości wielu elementów portfela kurs MCI ostatnimi czasy radzi sobie nie najgorzej. Wszak mija dwudziesty miesiąc bessy sWIG80 a my na dwuletnim maksie.

BTW nawet biorę pod uwagę że część mojej krytyki była chybiona. W warunkach takiej nędzy na GPW niewiele jest możliwe. Obaczymy jak się perła zachowa na przyszłorocznej hossie. Myślę że będzie dobrze.

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: bankrucik » 22 paź 2018 21:57

Trochę trollujesz.
Pomimo słabości wielu elementów portfela kurs MCI ostatnimi czasy radzi sobie nie najgorzej. Wszak mija dwudziesty miesiąc bessy sWIG80 a my na dwuletnim maksie.

BTW nawet biorę pod uwagę że część mojej krytyki była chybiona. W warunkach takiej nędzy na GPW niewiele jest możliwe. Obaczymy jak się perła zachowa na przyszłorocznej hossie. Myślę że będzie dobrze.
przyszłoroczna hossa :?:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości