Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
Maq
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 20 wrz 2015 09:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Maq » 17 wrz 2018 20:57

Tyle że według niej wyliczana jest wartość certyfikatów. W tej transakcji wydadzą jakieś 100 mln zł (choć nie wiem ile przypada na EV, a ile na AMC). za aktywne które kilka dni póżniej zostaną wycenione mniej więcej na połowę tej kwoty. Także istnieje spore ryzyko że w perspektywie kwartału będą kilkadziesiąt mln do tyłu.

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 18 wrz 2018 09:53

Ta wycena giełdowa w żadnym razie nie odpowiada wartości spółki. Gdyby chcieli cena dawno byłaby powyżej 10zł. Im nie zależy, dlaczego tego nie wiem :roll:
Niewątpliwie przy free float 5% z kursem mogliby zrobić wszystko, ale po co? Czy to podniosłoby wartość spółki ATM?
Cena zakupu szokująco wysoka. W smucie bessy sWIG80 na pewno nie warto tyle płacić. Od tego jest bessa żeby kupować dużo taniej. O ile rozumiem to transakcja wcale nie jest teraz chciana przez Tomka lecz wynika z umowy z 2016 roku.
Nie rozumiem ile właściwie kupuje EuroV. Co to jest AMC? Czy to nasza spółka zależna czy coś zewnętrznego?


W sumie mamy dalszy ciąg tragedii. Teraz mając gotówkę można by było zostać królem kupując ultra tanie spółki z sWIG80. Zaś Tomek zamiast tego kupuje ATM po 180% ceny rynkowej.

Maq
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 20 wrz 2015 09:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Maq » 18 wrz 2018 09:59

Amc to taki dziwny fundusz który jest w akcjonariacie i swego czasu zrzekl się nawet pierwszej dywidendy po debiucie PEM. Normalnie jak jakaś instytucja charytatywna :p, teraz też ewidentnie przeplacaja.

http://www.mezzmanagement.com

O ile zakup przez EV po wyższej cenie jestem w stanie zrozumieć, w końcu siła rzeczy dźwigna trochę kurs (aktualnie atm wisi na widlach), takze strata na mniejszym pakiecie powinna być zniwelowana przez wzrost kursu dużo większego starszego pakietu. To już ewidetnego przeplacenia przez Amc już nie widzę, no chyba że Czechowicz coś im obiecał.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2018 10:11 przez Maq, łącznie zmieniany 1 raz.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 18 wrz 2018 10:08

Last but not least. Pisze się nam o wspaniałych perspektywach rynku na którym działa ATM.
Czemu jego przychody nie rosną???
Albo ściemniają albo dostają baty od konkurencji. Tak czy siak zakup po 180% ceny rynkowej jest fatalną informacją.

Maq
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 20 wrz 2015 09:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Maq » 18 wrz 2018 10:12

Za co ma rosnąć? Wyciągnęli kasę ze spółki, a inwestycje w Cloud, data center, bigdata, światłowody itp. do tanich nie należą. Nie mają pomysłu na spółkę to ja optymalizuja i szukają intensywnie kupca.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 18 wrz 2018 10:31

O ile zakup przez EV po wyższej cenie jestem w stanie zrozumieć, w końcu siła rzeczy dźwigna trochę kurs
Bardzo jesteś dla Tomka łaskawy. Ja nie rozumiem. Chwilowe dźwignięcie kursu to kontrowersyjny cel, raczej niepotrzebny. A jeśli już to łatwo osiągalny tanimi zakupami z rynku w strefie 6.22-8.00.
Po kiego wała płacić 11.18?

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 18 wrz 2018 10:35

Ta wycena giełdowa w żadnym razie nie odpowiada wartości spółki. Gdyby chcieli cena dawno byłaby powyżej 10zł. Im nie zależy, dlaczego tego nie wiem :roll:
Niewątpliwie przy free float 5% z kursem mogliby zrobić wszystko, ale po co? Czy to podniosłoby wartość spółki ATM?
Cena zakupu szokująco wysoka. W smucie bessy sWIG80 na pewno nie warto tyle płacić. Od tego jest bessa żeby kupować dużo taniej. O ile rozumiem to transakcja wcale nie jest teraz chciana przez Tomka lecz wynika z umowy z 2016 roku.
Nie rozumiem ile właściwie kupuje EuroV. Co to jest AMC? Czy to nasza spółka zależna czy coś zewnętrznego?


W sumie mamy dalszy ciąg tragedii. Teraz mając gotówkę można by było zostać królem kupując ultra tanie spółki z sWIG80. Zaś Tomek zamiast tego kupuje ATM po 180% ceny rynkowej.
Wartości ATM nie,a le wartość NAV już tak.
faktycznie cena wysoka a i wysoka dywidenda przed chwilą była również, więc de facto spadkobiercy sprzedają ATM po naprawdę wysokiej cenie...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 18 wrz 2018 10:36

Amc to taki dziwny fundusz który jest w akcjonariacie i swego czasu zrzekl się nawet pierwszej dywidendy po debiucie PEM. Normalnie jak jakaś instytucja charytatywna :p, teraz też ewidentnie przeplacaja.

http://www.mezzmanagement.com

O ile zakup przez EV po wyższej cenie jestem w stanie zrozumieć, w końcu siła rzeczy dźwigna trochę kurs (aktualnie atm wisi na widlach), takze strata na mniejszym pakiecie powinna być zniwelowana przez wzrost kursu dużo większego starszego pakietu. To już ewidetnego przeplacenia przez Amc już nie widzę, no chyba że Czechowicz coś im obiecał.
Gdyby im zależało, dźwignęli by kurs za grosze do góry, za kilka milionów złotych a i tak płaciliby za akcje mniej niż 11,18 zł :oops:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 18 wrz 2018 10:40

My długoterminowi MCI-olodzy powinniśmy dostawać na priv insaidy: MCI będzie brało ATM, kupujcie garściami :lol:

Zawsze to jakaś rekompensata by była 8)

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 18 wrz 2018 10:45

Nie wiedziałem skąd w waszych postach AMC, bo na bankierze w linku nic nie było na ten temat. Na stronie MCI jest i tak jak podejrzewałem mają kupca i pewnie jakieś rozmowy wstępne są już albo zaraz będą prowadzone... 8)

I dlatego "chwilowa" wycena ATM przez banana guzik obchodzi Tomka, bo liczy się po ile wszedł i po ile wyjdzie ( biorąc w międzyczasie dywidendę), a nie zapisy księgowe z q/q (choć one też są w jakiś sposób potrzebne).
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2018 10:48 przez incoqnito, łącznie zmieniany 1 raz.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 18 wrz 2018 10:46

Ta wycena giełdowa w żadnym razie nie odpowiada wartości spółki. Gdyby chcieli cena dawno byłaby powyżej 10zł. Im nie zależy, dlaczego tego nie wiem :roll:
Niewątpliwie przy free float 5% z kursem mogliby zrobić wszystko, ale po co? Czy to podniosłoby wartość spółki ATM?
Cena zakupu szokująco wysoka. W smucie bessy sWIG80 na pewno nie warto tyle płacić. Od tego jest bessa żeby kupować dużo taniej. O ile rozumiem to transakcja wcale nie jest teraz chciana przez Tomka lecz wynika z umowy z 2016 roku.
Nie rozumiem ile właściwie kupuje EuroV. Co to jest AMC? Czy to nasza spółka zależna czy coś zewnętrznego?


W sumie mamy dalszy ciąg tragedii. Teraz mając gotówkę można by było zostać królem kupując ultra tanie spółki z sWIG80. Zaś Tomek zamiast tego kupuje ATM po 180% ceny rynkowej.
Wartości ATM nie,a le wartość NAV już tak.
faktycznie cena wysoka a i wysoka dywidenda przed chwilą była również, więc de facto spadkobiercy sprzedają ATM po naprawdę wysokiej cenie...
Też jestem wzruszony troską Tomka o byt wdowy i sierot. Ale gdzie tu jakikolwiek sens? Gdzie interes akcjonariuszy?

BTW chwilowe, nietrwałe podniesienie NAV nie jest wartością. Rynek wie że wyniki 2018Q3 to będzie katastrofa. Ludzie potrafią sprawdzić kurs Indes i tureckiej liry. Tym bardziej kursy polskich spółek giełdowych z portfela MCI. Ergo ogłoszenie wyników wcale nie spowoduje dramatu kursu MCI. Zresztą od kiedy Tomek dba o dobry kurs perły?

Na razie rynek wierzy że niedługo będzie spore BB po 10.5-11.0 więc nawet bessę sWIG80 i katastrofę core biznesu ignoruje.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 18 wrz 2018 10:49

Nie wiedziałem skąd w waszych postach AMC, bo na bankierze w linku nic nie było na ten temat. Na stronie MCI jest i tak jak podejrzewałem mają kupca i pewnie jakieś rozmowy wstępne są już albo zaraz będą prowadzone... 8)
Załóżmy że mają kupca. Załóżmy że kupi powyżej 11.18. Do prawdy ultra-optymistyczne założenia, ale nawet jeśli są prawdziwe to lepiej było kupić po 7zł. Przepłacanie o 80% jest niezrozumiałe.

Chyba że .... tym kupcem jest AMC i dogadano właśnie cenę 11.18 teraz ogłaszając tylko pierwszy etap tej transakcji. Wątpliwa hipoteza. Myślenie życzeniowe, ale poczekamy zobaczymy.
IMHO dużo sensowniejsza hipoteza brzmi: Czechowicz stracił talent do biznesu.

Maq
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 20 wrz 2015 09:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Maq » 18 wrz 2018 11:31

Nie wiedziałem skąd w waszych postach AMC, bo na bankierze w linku nic nie było na ten temat. Na stronie MCI jest i tak jak podejrzewałem mają kupca i pewnie jakieś rozmowy wstępne są już albo zaraz będą prowadzone... 8)

Akurat ja o tym dowiedziałem się money.pl gdzie była informacja o AMC. I tam powołują się na ISB:
https://m.money.pl/wiadomosci/artykul/a ... 16207.html

Swoją drogą, to z poniższego wynika że już wcześniej AMC finansowalo zakup Atmana przez MCI.EV:
https://www.unquote.com/cee/official-re ... n-atm-deal

Wygląda to na finansowanie dłużne w zabezpieczeniu na akcjach.
My długoterminowi MCI-olodzy powinniśmy dostawać na priv insaidy: MCI będzie brało ATM, kupujcie garściami :lol:

Zawsze to jakaś rekompensata by była 8)
Przy tym free float 5% to byś nie poszalal :)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 18 wrz 2018 12:16

Piszą że przyjdą międzynarodowi operatorzy i zapłacą za ATM dwucyfrową wielokrotność EBITDA.
Ostatnio raportowali 23.046 EBITDA za półrocze. Czyli na rok wychodzi 46.1mln. Jeśli to ma być sprzedawalne za 10*EBITDA to oznaczałoby cenę 12.68 za papier ATM.

http://mci.pl/fundusz-mci-euroventures- ... more-15530

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 18 wrz 2018 12:27

Piszą że przyjdą międzynarodowi operatorzy i zapłacą za ATM dwucyfrową wielokrotność EBITDA.
Ostatnio raportowali 23.046 EBITDA za półrocze. Czyli na rok wychodzi 46.1mln. Jeśli to ma być sprzedawalne za 10*EBITDA to oznaczałoby cenę 12.68 za papier ATM.

http://mci.pl/fundusz-mci-euroventures- ... more-15530
I to właśnie pokazuje jak słaby jest nasz banan i jak nisko wycenione spółki...


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości