Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8053
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 19 wrz 2018 13:05

@Tomek dajcie jakiś komentarz

Czy ten wyrok będzie w jakiś sposób wpływał na realizację bb czy nie?

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 19 wrz 2018 13:12

Sam mówisz że się takiego wyroku spodziewali, dziwnym trafem nie dokupywali ostatnio śmiesznie taniego PEM, mimo kończącej się zgody KNF.
A kasy nie ma tyle ile by potrzebowali
To nie jest przyczyna braku zakupów PEM. Tomek kontroluje 48.78% PEM (37.60% MCI Management, 11.04% MCI Capital, 0.14% PEM). Aby wykorzystać zgodę KNF na przekroczenie 50% wystarczyłoby dokupić 1.22% akcji PEM czyli 41770 sztuk. To niecały milion złotych!!!

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 19 wrz 2018 13:22

12 lat i różne rządy przez ten czas mówi samo za siebie...
Nie udawaj głupiego, Ty pisolubie.
Pod "różnymi rządami" wyroki sądów miały sens. Dopiero "dobra zmiana" zrobiła takie coś że przychodzi sędzia i daje kelnerski wyrok taki żeby władza wykonawcza była zadowolona.
Fajne państwo? Patriotyzm? Demokracja?
OK. Rozumiem Twoje i innych pisolubów dobre intencje. Rządy lemingów były naprawdę kiepskie i świetnie rozumiem ludzi oburzonych na PO itp. Pisowskie diagnozy w dużej mierze są trafne, ale stosowane przez nich lekarstwa na ogół są gorsze od choroby.
Wiedziałem, że w ten sposób zareagujesz...
*** człowieku 10 lat to za czyich rządów walczyli po sądach, czy wtedy Sąd Najwyższy był niezawisły, a sądy apelacyjne? To dlaczego ta sprawa tyle trwała...
Ani wcześniej sądy nie były niezawisłe, ani teraz nie są...

Zapomniałeś co trybunał orzekł o kradzieży OFE i dlaczego ją zalegalizował???
PiS nie przyspieszył sądownictwa a zdemolował jakość wyroków.

Program OFE prawdę mówiąc był głupi (akurat korzystny dla giełdy ale to inna sprawa). Tamten werdykt TK był kontrowersyjny ale miał sens. Po co pomiędzy państwem a emerytem ma być drogi pośrednik (przeważnie zagraniczny)? Jeśli nie dostrzegasz radykalnej różnicy pomiędzy dawnymi sędziami TK a panią Przyłębską to zwariowałeś. Przecież ona nawet nie jest inteligentna. Absolutne novum na tym stanowisku. Inna sprawa że została powołana w sposób bezprawny, w wyniku miękkiego zamachu stanu jakim było przejęcie TK przez władzę wykonawczą.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8053
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 19 wrz 2018 15:59

W sumie mam to lekko w dvpie, bo wcale nie chcę żadnych dalszych BB ergo ewentualne ich odwołanie by mnie nie zasmuciło.
A tego to akurat ni w ząb nie rozumiem...
Wolisz niepewność???

A niech robi te bb i ew. nas wyciska lub niech nie wyciska ale trwanie w taki zawieszeniu mi osobiście nie bardzo pasuje.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: vetus » 19 wrz 2018 16:25

he he
o ironio !

19.09.2018, Warszawa (PAP) - Ochrona środków zgromadzonych na rachunkach OFE przed "instrumentalnym wykorzystywaniem do poprawy bieżącego stanu finansów publicznych" - taki ma być cel złożonego w Sejmie przez klub PO projektu nowelizacji ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych.
https://stooq.pl/n/?f=1253269

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 19 wrz 2018 17:44

W sumie mam to lekko w dvpie, bo wcale nie chcę żadnych dalszych BB ergo ewentualne ich odwołanie by mnie nie zasmuciło.
A tego to akurat ni w ząb nie rozumiem...
Wolisz niepewność???

A niech robi te bb i ew. nas wyciska lub niech nie wyciska ale trwanie w taki zawieszeniu mi osobiście nie bardzo pasuje.
Wolę brak BB. Łaknę normalności. Tej obiecanej wielokrotnie przez Tomka. Czyli dywidend i walki z dyskontem. W szczególności walki z dyskontem poprzez wysokie dywidendy.

Teoretycznie BB też może być metodą walki z dyskontem, ale praktycznie oznacza brzydki konflikt interesów. Jak on ma dbać o wysoki kurs skoro zarabia na niskim? W dodatku BB to prosta droga do utraty płynności i delistingu. Więc nie popieram.

Niepewność jest tutaj stanem stałym. Ewentualne zapowiedzi Tomka nic nie wyjaśnią, ponieważ on nie dotrzymuje słowa. Przecież teoretycznie masz wszystko jasne. Wyraźnie powiedział że delistingu nie planuje. Tylko jakoś nikogo nie przekonał.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 19 wrz 2018 17:52

he he
o ironio !

19.09.2018, Warszawa (PAP) - Ochrona środków zgromadzonych na rachunkach OFE przed "instrumentalnym wykorzystywaniem do poprawy bieżącego stanu finansów publicznych" - taki ma być cel złożonego w Sejmie przez klub PO projektu nowelizacji ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych.
https://stooq.pl/n/?f=1253269
Znaleźli się mądrale. Trzeba to było zrobić 5 lat temu. Obligacyjną część OFE zlikwidowano raczej słusznie, ale jednocześnie powinni wtedy zabezpieczyć część akcyjną OFE. Przemianować fundusze na czysto akcyjne, zapewnić im napływ składek i oczywiście uczynić jednoznacznie prywatnymi żeby nikt ich nie mógł ruszyć.

Duże OFE które kupowały głównie rządowe obligacje to faktycznie był nonsens, drogie pośrednictwo. Natomiast małe OFE akcyjne miałyby sens. Oczywiście rozwijałyby GPW zamiast totalnej bryndzy od 5 lat. Ale także dla przyszłych emerytów nieduże obowiązkowe składki inwestowane w akcje miałyby sens.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 19 wrz 2018 18:22

Od połowy roku Indes wrypał 33.8mln, ATM 27.3, Tatilbudur 17.7 (ale tu tylko połowa MCI), ABC 5.3.
Indes, Tatilbudur, ABC bez większych zmian. Doszła strata na PiS 37.5mln. Ale na ATM jest zarobek 77.7mln. Całość na lekkim minusie ale już uwzględniłem stratny zakup 9mln akcji ATM po 11.18.

Ergo po 2018Q3 oczekuję NAV/s=21.6. Na koniec roku to trudno przewidzieć. Mogą być istotne przeszacowania spółek niepublicznych. Być może dojdzie złocisz z BB2018 neutralizujący wpływ PiSu. 24.0 brałbym w ciemno, ale chyba aż tyle nie będzie.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8053
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 19 wrz 2018 18:24

W sumie mam to lekko w dvpie, bo wcale nie chcę żadnych dalszych BB ergo ewentualne ich odwołanie by mnie nie zasmuciło.
A tego to akurat ni w ząb nie rozumiem...
Wolisz niepewność???

A niech robi te bb i ew. nas wyciska lub niech nie wyciska ale trwanie w taki zawieszeniu mi osobiście nie bardzo pasuje.
Wolę brak BB. Łaknę normalności. Tej obiecanej wielokrotnie przez Tomka. Czyli dywidend i walki z dyskontem. W szczególności walki z dyskontem poprzez wysokie dywidendy.

Teoretycznie BB też może być metodą walki z dyskontem, ale praktycznie oznacza brzydki konflikt interesów. Jak on ma dbać o wysoki kurs skoro zarabia na niskim? W dodatku BB to prosta droga do utraty płynności i delistingu. Więc nie popieram.

Niepewność jest tutaj stanem stałym. Ewentualne zapowiedzi Tomka nic nie wyjaśnią, ponieważ on nie dotrzymuje słowa. Przecież teoretycznie masz wszystko jasne. Wyraźnie powiedział że delistingu nie planuje. Tylko jakoś nikogo nie przekonał.
nie czekam na jego obiecanki, zapowiedzi. Czekam na bb i na to na co zwróciłeś uwagę czy wszystko MCI skupi z rynku czy część od Tomka. Normalności w twoim rozumieniu długo tu nie będzie, więc czekam na bb i na ew. ich koniec czyli albo wyciśniecie, albo zostanie na GPW a wtedy dopiero możliwe wg mnie są dywidendy...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8053
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 19 wrz 2018 18:25

Od połowy roku Indes wrypał 33.8mln, ATM 27.3, Tatilbudur 17.7 (ale tu tylko połowa MCI), ABC 5.3.
Indes, Tatilbudur, ABC bez większych zmian. Doszła strata na PiS 37.5mln. Ale na ATM jest zarobek 77.7mln. Całość na lekkim minusie ale już uwzględniłem stratny zakup 9mln akcji ATM po 11.18.

Ergo po 2018Q3 oczekuję NAV/s=21.6. Na koniec roku to trudno przewidzieć. Mogą być istotne przeszacowania spółek niepublicznych. Być może dojdzie złocisz z BB2018 neutralizujący wpływ PiSu. 24.0 brałbym w ciemno, ale chyba aż tyle nie będzie.
Strata na PiS to jeszcze nie koniec gry, choć wqrw jest nie ma co ukrywać :evil:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 19 wrz 2018 19:11

Strata na PiS to jeszcze nie koniec gry, choć wqrw jest nie ma co ukrywać :evil:
Jeśli będzie druga kadencja PiSu to absolutnie koniec gry. Zresztą zobacz jakich żuczków - politycznych sługusów wybierają do Sądu Najwyższego. To oni będą następnym szczeblem tego sądowego sporu. Wydadzą taki wyrok jaki sobie zażyczy Nowogrodzka. Nawet bez telefonu od Kaczora. Oni sami z siebie wiedzą jak należy służyć władzy.

Szkoda mi Ciebie. Widocznie nie wiedzieli że są PiSowcy w tutejszym akcjonariacie i dowalili także swoim.

BTW bynajmniej nie jestem betonowym antypisowcem. Rozumiem że zbyt głęboka integracja europejska mogłaby Polskę realnie zlikwidować, przenosząc jeszcze więcej władzy do Berlina.
Mnie się platformersi bardzo nie podobają chociażby dlatego że chcą przyjąć euro co uważam za hołd lenny dla Niemiec. Ale pisowska dzicz rozmontowująca demokrację i niezależne sądownictwo to nie jest dobra alternatywa.

Być może gdyby królem był Morawiecki to wyglądałoby znacznie lepiej, zgodnie z konstytucją itp. "drobiazgi", ale przy władzy Kaczora po prostu "ostro pójdziemy do przodu". A to że w dyktaturę, w ultra-katolickie urojenia, zbyt agresywnie wobec Brukseli i Berlina (którzy są jednak kluczowymi partnerami i trzeba z nimi dyplomatycznie a nie na chama) to starszy pan ma w nosie. On chce całą władzę i bierze. Nie patrzy na praworządność, a konflikty wręcz uwielbia.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8053
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 19 wrz 2018 19:40

Aleś Ty i natrętny z tym PiSowcem jak komar wieczorem na biwaku. Tyle razy Ci pisałem skoro nie zrozumiałeś to i kolejny raz nie zrozumiesz więc tłumaczyć już więcej nie mam zamiaru...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 19 wrz 2018 19:45

Aleś Ty i natrętny z tym PiSowcem jak komar wieczorem na biwaku. Tyle razy Ci pisałem skoro nie zrozumiałeś to i kolejny raz nie zrozumiesz więc tłumaczyć już więcej nie mam zamiaru...

Spoko, mogę olewać PiS i całą politykę. Niestety dzisiaj PiS przyszedł po moje pieniądze i zabrał je.

Sewersp10
Plutonowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 cze 2018 20:17

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Sewersp10 » 19 wrz 2018 20:00

Trzeba organizować kasę, żeby nie zabrakło na kolejne programy rozdawnicze z plusem. Każdy "piniądz" dobry - tym bardziej, że nie zdobyty sposobem przeciągania kołdry.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8053
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 20 wrz 2018 12:28



Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości