Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 18 wrz 2018 12:29

My długoterminowi MCI-olodzy powinniśmy dostawać na priv insaidy: MCI będzie brało ATM, kupujcie garściami :lol:

Zawsze to jakaś rekompensata by była 8)
Przy tym free float 5% to byś nie poszalal :)
Eeeee dalibyśmy radę ilu z nas tu pisze na podłodze i ma konto by dostać priv z insaidem. :lol:

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 18 wrz 2018 12:37

I nie mogę zrozumieć kolejny raz, dlaczego dają komunikat przed ogłoszeniem bb??? :shock:

Albo jest aż tak przesadnie uczciwy, albo przekonany o tym, że tak zniechęcił do spółki, ze żadne takie info nie powstrzyma ludzi przed oddawaniem akcji dajmy na to po 10,80zł 8)

Logicznie patrząc to głupota, ja bym zrobił to odwrotnie...

Maq
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 20 wrz 2015 09:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Maq » 18 wrz 2018 12:40

Tylko ze ten free float jest czysto teoretyczny, bo w rękach inwestorów długoterminowych, którzy mieli już okazję na sprzedaż, czesc pewnie czeka na dużo wyższe ceny, a reszta nawet nie pamieta o Atman, przypomną sobie jak dostaną informacje o przymusowym wykupie. Także dzienny obrót i tabela ofert jest mizerna.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 18 wrz 2018 12:43

Tylko ze ten free float jest czysto teoretyczny, bo w rękach inwestorów długoterminowych, którzy mieli już okazję na sprzedaż, czesc pewnie czeka na dużo wyższe ceny, a reszta nawet nie pamieta o Atman, przypomną sobie jak dostaną informacje o przymusowym wykupie. Także dzienny obrót i tabela ofert jest mizerna.
To przecież forma żartu z naszej ślepej wierności do MCI 8)

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 18 wrz 2018 13:16

przejrzyscie pokazane wyniki!
Ale tak późno, że już dawno są mocno nieaktualne. Od połowy roku Indes wrypał 33.8mln, ATM 27.3, Tatilbudur 17.7 (ale tu tylko połowa MCI), ABC 5.3. Sporo! To się jednak przekłada na jakieś 1.5zł NAV/s w plecy. Wszak straty nie zwalniają z kosztów finansowych i pracowniczych (np.mega-pensyjki dla księgowej, która tak późno przedstawia obliczenia).

Może by tak chociaż ATM we wrześniu podciągnąć (to całkowicie możliwe) bo tutaj grozi wyjątkowo "radosny" wynik 2018Q3.
To ile wyparowal ATM panie pułkowniku???
A pisałem, że nie znamy zamiarów MCI i coś co może wyglądać na muła i wtopę w ciągu kilku godzin może okazać się zupełnie czymś innym...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 18 wrz 2018 16:04

OK możemy wrócić do hipotezy że Czechowicz jest genialny a ja jestem kretynem który go nie rozumie. Ale właściwie czemu nie zarabiam przyzwoicie na MCI? Czemu tracę na PEM? Dyć trzymam grzecznie spółki geniusza i co?

Możemy nawet przyjąć że Czechowicz jest krystalicznie i ponad standardowo uczciwy. Ale jak to wytłumaczyć tym co uwierzyli w obiecane dywidendy i w obiecaną walkę z dyskontem?

Oczywiście sytuacja nie jest jednoznaczna ponieważ doświadczamy koszmarnej słabości sWIG80 i to ma spory wpływ na marność kursów. To na pewno bardzo zmniejsza winę Tomka za słabe kursy MCI i PEM. Jednak jest w tym coś koszmarnie słabego że np. nie kupuje PEM (via MCI Capital).

Jeśli zgodę KNF łatwo przedłużyć lub uzyskać nową to takie wyczekanie teoretycznie może być sprytne. Praktycznie jest zupełnie bez sensu, bo nikt nie ufa spółkom gdzie zawiadowca dopuścił do ponad 80% spadku kursu pomimo że mógł temu zapobiec. Niewielkie zyski z jeszcze tańszego zakupu i duże szkody utraty zaufania.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 18 wrz 2018 16:12

Natomiast zgodzę się że zupełnie nie rozumiem sytuacji na ATM i nie wiem ile to jest warte.
Na pewno zakup po 11.18 przy kursie 6.22 to są Tworki lub ... realizacja jednego z punktów starej umowy. Niekorzystnej! Ponieważ jedyną zaletą bessy jest możliwość tanich zakupów. Gdyby nie ta hipotetyczna niekorzystna umowa lub hipotetyczna głupota decydenta to ATM można było kupić po 7 lub 8 lub 9 złociszy a nie z taką mega nadpłatką.

Ale nie wiem, nie znam się. Problem w tym że rynek też nie odbiera tego jako sukces. Teoretycznie NAV/s urósł dzisiaj o trzy złote. Nagle i zaskakująco. A reakcji kursów MCI i PEM nie obserwujemy. Na przyszłość byłoby miło gdyby Tomek odnosił sukcesy w sposób zrozumiały dla rynku, bo jak widać obecnego sukcesu nikt nie rozumie.

BTW nie podoba mi się specyficzna data transakcji 27.września. KDPW zaksięguje to dopiero w poniedziałek, w nowym kwartale. W tej sytuacji można bardzo rozmaicie pokazać NAV/s na koniec 2018Q3.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 18 wrz 2018 17:57

Nie napisałem nigdzie, że jest genialny, ani uczciwy. Wręcz mam zupełnie inne zdanie, znasz je chyba. Spieraliśmy się tu o to nie raz. Natomiast krytykowanie prawie każdej inwestycji przed jej zakończeniem to dziecinada.
Wcześniej NaviExpert pokazał to, a teraz ATM ( być może pokaże), ale ubaw miałbym gdyby to pokazała Data i poszła na przykład w ręce Ingram Micro o czym rok temu spekulowano...

Po prostu nie warto krytykować inwestycji gdy ich nie rozumiemy, gdy nie znamy ich zamiarów ani przeprowadzonych już ew rozmów nt konkretnej spółki.
Tyle.

Pułkowniku popadasz w skrajność, wcześniej thebeściak i uczciwy że ze świecą takiego szukać, a teraz ehhh.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 18 wrz 2018 17:58

OK możemy wrócić do hipotezy że Czechowicz jest genialny a ja jestem kretynem który go nie rozumie. Ale właściwie czemu nie zarabiam przyzwoicie na MCI? Czemu tracę na PEM? Dyć trzymam grzecznie spółki geniusza i co?

Możemy nawet przyjąć że Czechowicz jest krystalicznie i ponad standardowo uczciwy. Ale jak to wytłumaczyć tym co uwierzyli w obiecane dywidendy i w obiecaną walkę z dyskontem?

Oczywiście sytuacja nie jest jednoznaczna ponieważ doświadczamy koszmarnej słabości sWIG80 i to ma spory wpływ na marność kursów. To na pewno bardzo zmniejsza winę Tomka za słabe kursy MCI i PEM. Jednak jest w tym coś koszmarnie słabego że np. nie kupuje PEM (via MCI Capital).

Jeśli zgodę KNF łatwo przedłużyć lub uzyskać nową to takie wyczekanie teoretycznie może być sprytne. Praktycznie jest zupełnie bez sensu, bo nikt nie ufa spółkom gdzie zawiadowca dopuścił do ponad 80% spadku kursu pomimo że mógł temu zapobiec. Niewielkie zyski z jeszcze tańszego zakupu i duże szkody utraty zaufania.
Dlaczego nie zarabiamy na MCI tego nie wiem, ale dlaczego nie zarabiasz na PEMie to wiem. Wybrałeś zły timing inwestycji i kupiłeś dużo, dużo za wcześnie i tyle 8)

ZAłożyłeś sobie coś tam, po czasie założenia okazały się bańką mydlaną i pękły a akcje w ręku pozostały. U mnie podobnie z tym że średnia sporo niższa no i to tylko część zakupów. Wiedziałem, że PEM będzie grany tak jak MCI do bólu w dół, dlatego pomimo wcześniejszych planów zakupów po 22zł na razie obserwuję i czekam na wezwanie na akcje MCI.

Maq
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 20 wrz 2015 09:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Maq » 18 wrz 2018 23:11

Wątpię że te transakcja wynikła z faktu że jest już ostateczny kupiec na ATM, a po prostu zakup pozostałego pakietu został wymuszony przez spadkobierców trochę wbrew chęci MCI.EV. Zapewne ś.p. Czichon nie wyznaczył osoby która przejmie po nim schedę, a ze spadkobiercy nie mieli pomysłu/zgodności wizji odnośnie spółki, to woleli spieniezyc swoje udziały po atrakcyjnej cenie.
Teraz tylko zapytam się, kto że strony PEM dal ciała i w umowie w punkcie dotyczącym pierwokupu, nie uwzględnił możliwości korekty ceny o ew. wartość wypłaconych dywidend.
Przecież zawsze cena na gieldzie jest korygowana o odcięta dywidende.
Teraz to nawet próba wycisniecia reszty akcjonariatu będzie musiała odbyć się po wyższych cenach, a wątpię żeby inwestor branżowy byłby zainteresowany utrzymywać na giełdzie spółkę z tak małym free float. Więcej z tego problemów niż pożytku.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: vetus » 18 wrz 2018 23:51

Takie numery tylko w Polsce !

MCI CAPITAL SA (30/2018) Wyrok Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu w sprawie JTT Computer S.A.
http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/i ... puter-s-a-

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 19 wrz 2018 07:55

Takie numery tylko w Polsce !

MCI CAPITAL SA (30/2018) Wyrok Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu w sprawie JTT Computer S.A.
http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/i ... puter-s-a-
Tak właśnie wygląda uzależnienie sądownictwa od władzy wykonawczej. Nie da się wygrać w sądzie ze Skarbem Państwa. Facio po "sędziowsku" oszacował sobie szkodę. W rozmiarach lekko śmiesznych, wręcz anty-intelektualnych.

@ Incoqnito i inni pisolubni Koledzy

Serdeczne dzięki za te kilkadziesiąt baniek w plecy. Kolejna piso-atrakcja po kontroli w ABC Dacie, po której spółka do dzisiaj się nie podniosła (i już tego nie zrobi, ponieważ władza stworzyła idealne warunki do wejścia zagranicznej konkurencji).

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 19 wrz 2018 08:08

Nie napisałem nigdzie, że jest genialny, ani uczciwy. Wręcz mam zupełnie inne zdanie, znasz je chyba. Spieraliśmy się tu o to nie raz. Natomiast krytykowanie prawie każdej inwestycji przed jej zakończeniem to dziecinada.
Wcześniej NaviExpert pokazał to, a teraz ATM ( być może pokaże), ale ubaw miałbym gdyby to pokazała Data i poszła na przykład w ręce Ingram Micro o czym rok temu spekulowano...

Po prostu nie warto krytykować inwestycji gdy ich nie rozumiemy, gdy nie znamy ich zamiarów ani przeprowadzonych już ew rozmów nt konkretnej spółki.
Tyle.

Pułkowniku popadasz w skrajność, wcześniej thebeściak i uczciwy że ze świecą takiego szukać, a teraz ehhh.

No dobrze. Masz sporo racji. Ale właściwie czemu tak nas informują o tych inwestycjach że niewiele z nich rozumiemy? A może Ty popadasz w skrajność gdy masz nadzieję że Indes, Windeln itp. to nie są inwestycje zakończone. IMHO nawet ABC Data jest w pewnym sensie zakończona tzn. może będzie kiedyś wyraźnie droższa niż obecnie, ale docelowy miliard kapitalizacji stał się całkowicie niemożliwy dzięki wpuszczeniu przez pisomatołków zagranicznej konkurencji.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 19 wrz 2018 08:20

Wybrałeś zły timing inwestycji

ZAłożyłeś sobie coś tam

PEM będzie grany do bólu w dół
Analiza wsteczna zawsze skuteczna. Ten timing dopiero teraz źle wygląda. W momencie zakupu wyglądał dobrze. Zresztą tu nie o timing chodzi lecz o specyficzne i bardzo nieprzyjazne zarządzanie ze strony Tomka.

Założyłem racjonalnie że pobranie sukcesowej opłaty z TechV znacząco poprawi wynik PEM. Nadal nie rozumiem jak Miszczu to zrobił że sukces TechV pogorszył wyniki zamiast polepszyć. Nigdy nie słynął z rozpieszczania pracowników. Nagle chojność do sześcianu i wszystkie korzyści z wyniku TechV dla pracowników, zero dla akcjonariuszy. Szok i niedowierzanie.

PEM jest nic nie warty w sytuacji gdy przychody sukcesowe w całości zjadają pracownicy. Dosłownie nic! Inna sprawa że jestem bardzo "wdzięczny" Tomkowi że dopuszcza do takiej sytuacji. A jeśli to jakiś wypadek przy pracy i sytuacja core biznesu PEM ma ulec diametralnej poprawie względem zupełnie szalonego wyniku 2018Q2 to jestem nu bardzo "wdzięczny" że ze spokojem akceptuje ponad 80% spadki i nie wdraża ani BB ani tanich zakupów przez MCI.

Sewersp10
Plutonowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 cze 2018 20:17

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Sewersp10 » 19 wrz 2018 08:23

Czyżby niezależne sądy rozpoczęły swoją działalność 😂.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości