Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
galileogalileo
Starszy chorąży

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: galileogalileo » 16 maja 2019 18:47

Niczego nie wykluczam, ale teorie spiskowe to nie jest mój bazowy pogląd. Myślę że pierwotny plan Tomka był prosty i nieskomplikowany - najpierw cała para w rozwój i zero dywidend, następnie normalne wypłaty dla akcjonariuszy. Jednak w ramach tego planu o tej porze miały być dużo większe napływy do funduszy niż odpływy. Dzięki temu cała grupa ładnie by się rozwijała. Dobre dywidendy w MCI by temu nie przeszkadzały.
Sprawa się rypła z powodu długiego okresu miernych wyników TechV.

Ale z tego co piszecie wnioskuję że nadchodzi prawdziwy game changer. W czerwcu będzie komunikat o sprzedaniu Gett za 6mld$ i zostaniemy tym uzdrowieni. Jeszcze w tym roku kurs MCI będzie dwa razy wyżej niż obecnie. 8)
ty skoncz juz wyceniac he 2 razy tyle szok wloz sobie w jajka lód pomoze ci co z dywidenda co ze skupem tak pieknie zapewnialas :lol: :lol: :lol:
daj spokoj to platny troll jest
od dawna tylko opowiada bajki naiwniakom :lol:
teraz sobie uroil 6 mld wyceny jakiegos taksowkoego go w n a :lol:
Ostatnio zmieniony 16 maja 2019 18:51 przez galileogalileo, łącznie zmieniany 1 raz.

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 16 maja 2019 18:49

Nie wykluczam niczego. Nawet okładów z lodu na jajka nie wykluczam. Ale rychły zakup Gett przez Ubera lub Lyfta jest bardzo prawdopodobny. Niedawno pozyskali cash, który mogą teraz wykorzystać, raczej są zainteresowani, a Gett chyba jest na sprzedaż. No i to znamienne usunięcie przez Tomka infa o IPO Gett za kilka miesięcy.

Ergo powiadam śmiało że game changer is coming.

galileogalileo
Starszy chorąży

Postautor: galileogalileo » 16 maja 2019 18:52

Nie wykluczam niczego. Nawet okładów z lodu na jajka nie wykluczam. Ale rychły zakup Gett przez Ubera lub Lyfta jest bardzo prawdopodobny. Niedawno pozyskali cash, który mogą teraz wykorzystać, raczej są zainteresowani, a Gett chyba jest na sprzedaż. No i to znamienne usunięcie przez Tomka infa o IPO Gett za kilka miesięcy.

juz byl game changer debilu w jak napisali artykuł o czechowiczu
przypomnial sie inny czechowicz aktor - jego slynne " A teraz drogie dzieci pocalujcie misia w dupe " :lol:

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 16 maja 2019 18:59

Tylko osobom nie znającym spółki może się tak wydawać. Wywiad z Maciejewskim niewiele znaczy. Problemem są słabiutkie wyniki TechV. Zaraz ulegną radykalnemu uzdrowieniu. Brak werbalnej reakcji spółki na akcję pieniaczy uważam za przesłankę że niedługo to info, które zmieni wszystko.

galileogalileo
Starszy chorąży

Postautor: galileogalileo » 16 maja 2019 19:02

Tylko osobom nie znającym spółki może się tak wydawać. Wywiad z Maciejewskim niewiele znaczy. Problemem są słabiutkie wyniki TechV. Zaraz ulegną radykalnemu uzdrowieniu. Brak werbalnej reakcji spółki na akcję pieniaczy uważam za przesłankę że niedługo to info, które zmieni wszystko.
tak masz racje zaraz stanie sie cud i miliony $ splyna na mci niczym boza illuminacja :lol:

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 16 maja 2019 19:10

uroił sobie 6 mld wyceny jakiegos taksowkoego go w n a
Zważywszy kapitalizacje analogicznych taksówkowych kup dosyć ostrożnie to sobie uroiłem. Lyft 15.5, Uber 73.5 więc chyba Gett 7.0 jest bardziej prawdopodobny niż Gett 6.0, ale nie wiem. Nawet Gett 4.0 byłoby całkowitą zmianą sytuacji MCI.

galileogalileo
Starszy chorąży

Postautor: galileogalileo » 16 maja 2019 19:32

uroił sobie 6 mld wyceny jakiegos taksowkoego go w n a
Zważywszy kapitalizacje analogicznych taksówkowych kup dosyć ostrożnie to sobie uroiłem. Lyft 15.5, Uber 73.5 więc chyba Gett 7.0 jest bardziej prawdopodobny niż Gett 6.0, ale nie wiem. Nawet Gett 4.0 byłoby całkowitą zmianą sytuacji MCI.
:lol: :lol: :lol:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: incoqnito » 17 maja 2019 06:18

Kolejni klienci utknęli w „złotych klatkach” funduszy inwestycyjnych zamkniętych. Kto zawinił i jak odzyskać pieniądze?

https://subiektywnieofinansach.pl/kolej ... pieniadze/

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 17 maja 2019 08:00

Niby rozsądny artykuł, ale końcówka to regularne straszonko i czarny PR dla FIZów. Realia są takie że klienci TechV wcale nie ponoszą dużego ryzyka utraty swoich wkładów. U nas "gdy coś pójdzie nie tak"* to odzyskają kasę (powiększoną!) dwa lata później niż by chcieli. Każdy klient FIZ powinien mieć świadomość ograniczonej płynności przed inwestowaniem. Robienie awantur (za to że statut jest przestrzegany) po zainwestowaniu może tylko opóźnić wyciągnięcie kasy, jest głupie.

Gdy Maciejewski robi nagonkę medialną na TechV to więcej klientów funduszu chce umorzyć, mniej nowych zacząć inwestycję i tym samym Maciejewski sam przedłuża swój czas oczekiwania na możliwość wyjścia. Nalegam aby PEM wytoczył mu proces, ponieważ zaszkodził biznesowi tej spółki.
Niech zapłaci wielomilionowe odszkodowanie to zrobi się mniej wyrywny i nie znajdzie naśladowców.

* Inwestowanie bez ryzyka że "coś pójdzie nie tak" nie istnieje, zwłaszcza gdy ktoś szuka wysokich stóp zwrotu. Akurat prezes giełdy powinien to wiedzieć.

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 17 maja 2019 12:15

Ten kto dziś nie dokupuje PEM ten gapa.

@ Maciejewski

Dzięki chłopie, wspaniała akcja. Dzięki Tobie radykalnie obniżyłem moją średnią zakupu. Żyj sto lat!

BTW miałem silne postanowienie żeby żadnych akcji Czechowicza już nie dokupować, ale zobaczyłem dzisiejsze ceny PEM i zmieniłem zdanie.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: incoqnito » 17 maja 2019 13:28

Będzie taniej. Może nawet test 10zł. Czekam.

Maq
Sierżant sztabowy

Postautor: Maq » 17 maja 2019 15:18

Dzięki chłopie, wspaniała akcja. Dzięki Tobie radykalnie obniżyłem moją średnią zakupu. Żyj sto lat!
Nie wiem z czego tak się cieszysz, normalny człowiek wolałby uśredniać w górę, a nie w dół.
Bo takie uśrednianie w dół tylko pokazuje ile wcześniej utopiłeś kasy :lol:

galileogalileo
Starszy chorąży

Postautor: galileogalileo » 17 maja 2019 16:16

Nie wiem z czego tak się cieszysz, normalny człowiek wolałby uśredniać w górę, a nie w dół.
:lol:
pem leci jak petrolinvest :lol:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: incoqnito » 17 maja 2019 16:29

Jestem lekko zszokowany... :shock: :shock: :shock:
Po tłumaczeniu z rosyjskiego
Z 17.05.19
. Jak prawdopodobny jest scenariusz sprzedaży Juno? IPO lub sprzedaż startupu - który sposób jest bardziej prawdopodobny w obecnych warunkach i która opcja jest preferowana dla Juno?

W tej chwili sprzedaż Juno to tylko spekulacja. Juno jest już gotowy do skalowania usługi, czyniąc ją krajową. Wymaga to IPO lub partnerstwa z dużym inwestorem. Jeśli inwestycja nastąpi przed IPO, zaczniemy skalować wcześniej. Jeśli nie, po tym, jak Gett przejdzie do IPO. Pytanie jest tylko na czas.

Czy Juno jest nierentowną firmą?

Firma od dawna osiąga zysk operacyjny. Oznacza to, że mówimy, że nasze wejście na nowe rynki to skalowanie rentownego biznesu, w przeciwieństwie do konkurentów, którzy tracą pieniądze.
https://dev.by/news/Juno-i-chernaya-polosa-ridesharinga

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 17 maja 2019 17:06

Niedługo zobaczysz dlaczego się cieszę. Może dosłownie zaraz, w czerwcu, a może dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku. W tej spółce roczne dywidendy były i będą wyższe niż dzisiejsze dno cenowe.

Nie bądź kolejnym trollem zatroskanym o to ile kto wtopił. Takich jest nadmiar.

Wróć do „Akcje”