Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 12 cze 2019 11:22

Dla chcącego nic trudnego. Tomek ma zapasy wynikające z konserwatyzmu w wycenach. Więc gdy jest potrzeba pokazania wyniku to będzie pokazany. EuroV pokazał w zeszłym roku aby skusić zagraniczne instytucje. TechV pokaże w tym roku aby załagodzić aferę Maciejewskiego.

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 12 cze 2019 11:29

IPO GETT
Jeśli miałoby być tak dobre jak nam tu marzył pan pułkownik czyli 5mld$ to dla TechV to prawie 570mln zł.
Tyle dostaną!!!
Jeśli już marzyć to raczej 7mld$. Na ten moment nie widzę podstaw do wyceny gorszej niż jedna dziesiąta Ubera (bieżąca kapitalizacja 72) lub jedna druga Lyfta (bieżąca kapitalizacja 17).
Z tym że ja w to nie wierzę. Będę zadowolony jeśli pójdzie po 3mld. Nawet dwoma nie wzgardzę bo nie przekonuje mnie ten taksówkowy biznes.

Mogą nic nie dostać. IPO to nie sprzedaż, lecz tylko ujawnienie rynkowej wartości. Najlepiej żeby teraz Uber lub Lyft kupił Gett.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: incoqnito » 12 cze 2019 12:02

Tomek przedłużył wezwanie na Datę z 13.06 na 14.06 albo to jakaś literówka, albo koniec sagi pt. ABC Data
https://www.money.pl/gielda/zapisy-na-a ... 3905a.html

I coś o szacunkowych wynikach:
https://www.crn.pl/aktualnosci/abc-data ... -biznesowa

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: incoqnito » 12 cze 2019 12:04

IPO GETT
Jeśli miałoby być tak dobre jak nam tu marzył pan pułkownik czyli 5mld$ to dla TechV to prawie 570mln zł.
Tyle dostaną!!!
Jeśli już marzyć to raczej 7mld$. Na ten moment nie widzę podstaw do wyceny gorszej niż jedna dziesiąta Ubera (bieżąca kapitalizacja 72) lub jedna druga Lyfta (bieżąca kapitalizacja 17).
Z tym że ja w to nie wierzę. Będę zadowolony jeśli pójdzie po 3mld. Nawet dwoma nie wzgardzę bo nie przekonuje mnie ten taksówkowy biznes.

Mogą nic nie dostać. IPO to nie sprzedaż, lecz tylko ujawnienie rynkowej wartości. Najlepiej żeby teraz Uber lub Lyft kupił Gett.
Jeśli będzie IPO MCI wyjdzie z Getta. Tomek nie będzie trzymał całego pakietu podczas IPO to na 100% ( podobnie było z Windelnem częściowe wyjście) choć myślę, że tamto doświadczenie skłoni go do sprzedaży wszystkich akcji.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: incoqnito » 12 cze 2019 12:07

Akurat wiara emerytowanego pułkownika nie ma tu nic do wyceny...

Będzie debiut w USA będzie wspaniale, będzie w Londynie będzie bardzo dobrze, będzie w Tel a nie nawet qrwa o tym nie myśl Inco :lol:
Warunek: sprzyjające rynki. Choć do 7mld $ wyceny to moje marzenia aż tak daleko nie sięgają :roll:

filozof rynku
Podporucznik

Postautor: filozof rynku » 12 cze 2019 12:21

Warunek: sprzyjające rynki. Choć do 7mld $ wyceny to moje marzenia aż tak daleko nie sięgają :roll:
inco, twoim marzeniem powinno być, aby godnie inwestycji w emsiaja wyjść 8)
czy, takie marzenie sięga daleko :?: :twisted:

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 12 cze 2019 12:22

Inna sprawa że wzrost NAV/s jest nam tak potrzebny jak rybie rower. Tomek tak to uroczo prowadzi że nie ma żadnego związku core biznesu z kursem giełdowym. Wzrost NAV/s oznacza tylko wzrost dyskonta.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: incoqnito » 12 cze 2019 12:45

Na razie nie ma...

Kto wie czy mieć nie będzie, choc chyba sam w to nie wierzę :roll:

filozof rynku
Podporucznik

Postautor: filozof rynku » 12 cze 2019 12:47

w sieci używają sobie na tomku, się chłopina doczekał reklamy... :oops:
https://www.money.pl/gospodarka/mci-tec ... 7729a.html

filozof rynku
Podporucznik

Postautor: filozof rynku » 12 cze 2019 13:02

dziwne, ale tomuś się tak zachowuje jakby kasy nie miał?
150 mln dług, ale 3 lata i ta zgoda ponad 1000 inwestorów :shock:
czy, warto tak się chandryczyć i stracić resztki wiarygodności?
na pewno notowaniom ta cała sytuacja nie pomoże
kibicuję, aby skończyło się to dobrze dla wszystkich stron, ale czy to możliwe?

optymistyczny
Podporucznik

Postautor: optymistyczny » 12 cze 2019 13:03

Inna sprawa że wzrost NAV/s jest nam tak potrzebny jak rybie rower. Tomek tak to uroczo prowadzi że nie ma żadnego związku core biznesu z kursem giełdowym. Wzrost NAV/s oznacza tylko wzrost dyskonta.
tyle kwartalow to trwalo - ale wreszcie :idea:

choc nasuwa sie pytanie, ze skoro NAV ma byc odnosnikiem do ewentualnych, przyszlych roszczen sadowych, to dlaczego wiekszy nie ma znaczenia... :P

I drugie (przez ktore klepie) powtorzone, bo wazne:

skoro taka dobra przyslosc przed MCI TechVentures (tam glownie sa te "dojrzalsze" i potencjalnie mocno wzrostowe) to dlaczego T.Cz. (czy MCI gieldowe) nie przejal tak tanio udzialow od "poszkodowanych"?

To bardzo wazne pytanie!

Przeciez kazdy chyba rozumie, ze byl okres "flauty", niby pojawia sie okres "ujawniania wartosci" - a tu nagle, szczesliwie mnostow pieniedzy nie wytrzymalo "flauty" i chce sie pozbyc swoich udzialow za "pol-darmo". I co? I T.Cz. zaciara rece z radosci, jak kazdy robilby przy takich zalozeniach? :roll:

A! Dziekuje za uscislenia "panu polkownikowi" (a i Inqognito za skrotowy przeglad wiekszych pozycji z portfela "feralnego" FiZ) nie dla mnie, a dla czytajacych, mogacych swiadomie "wyrobic sobie zdanie" i podjac ewentualne decyzje!

No i okazuje sie, ze nawet mediach finansowych, tu tez juz "humanisci" rzadza! :shock:

;)
Ostatnio zmieniony 12 cze 2019 13:08 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 1 raz.

mejs73
Starszy plutonowy

Postautor: mejs73 » 12 cze 2019 13:05

Moim zdaniem MCI Management będzie chciało odkupić od niezadowolonych certyfikaty TechV. Dlatego Czechowicz na potęgę gromadzi gotówkę. Ale to tylko moje przeczucia.

optymistyczny
Podporucznik

Postautor: optymistyczny » 12 cze 2019 13:15

Moim zdaniem MCI Management będzie chciało odkupić od niezadowolonych certyfikaty TechV. Dlatego Czechowicz na potęgę gromadzi gotówkę. Ale to tylko moje przeczucia.
to moja wczorajsza "hipoteza- pocieszalka" :P

Przepraszam za prywate, ale sam bylem zdziwiony, ze tak dlugo trwalo powiazanie faktow. Tlumaczy tylko (i az!) to, ze nie mowilismy tu NIC o gorze pieniedzy chcacych wymmienic swoje udzialy na gotowke w zeszlym roku ( to niby 250 mln zl. - wraz ze sztucznie podniesionym** udzialem MCI). A teraz, tuz przed (podobno!) spodziewanym, skokowym wrecz, wzrostem wartosci.

I to ostatnie wydaje mi sie (w uplany znow dzien :P ) mocno podejrzane - czyzby oni wszyscy byli az takimi automatami :shock: Tzn: nie rosnie - sprzedaje; rosnie - trzymam albo kupuje. Koniec algorytmu AI! :P

**za wyjasnieniem "pana pulkownika" dzis :P

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: incoqnito » 12 cze 2019 13:33

W którymś wywiadzie ( nie mam go pod ręką) było coś nawet wspomniane że fundusz Qurecusa chętni odkupi certyfikaty z bodajże 30% dyskontem o ile się nie mylę...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: incoqnito » 12 cze 2019 13:36

.
I to ostatnie wydaje mi sie (w uplany znow dzien :P ) mocno podejrzane - czyzby oni wszyscy byli az takimi automatami :shock: Tzn: nie rosnie - sprzedaje; rosnie - trzymam albo kupuje. Koniec algorytmu AI! :P
Na to wychodzi choć nie wiadomo ilu ich tak naprawdę jest to raz. A dwa Maciejewski naczelny krzykacz i samozwańczy lider tych niby poszkodowanych jest jakimś pewnie dla nich autorytetem... Wszak były prezes Gpw

Wróć do „Akcje”