Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
Nowy incoqnito
Starszy sierżant sztabowy

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 01 sie 2019 12:17

Coś o ATM...

Zobaczymy jak ta inwestycja się zakończy, sam byłem do niej mocno sceptycznie nastawiony 8)
What were the circumstances of your joining a listed company, ATM in the summer of 2017, weren’t they?

It was a crucial time for ATM back then. I realised that when I heard the tone of voice of Maciej Kowalski, a partner in MCI, when he first called me about that matter. I had just completed a successful “rescue mission” for a Slovak telecommunications operator. Maciek explained to me that they were looking for new, efficient and determined leaders to navigate ATM through turbulent waters. I was given carte blanche, and soon we developed a plan of individual phases of changes in ATM, so as to build a Polish leader in infrastructural services for IT solutions targeted at the B2B market, i.e. collocation, hosting, cloud computing with managed services, and data transmission.
https://www.linkedin.com/pulse/how-crea ... zechowicz/

Nowy incoqnito

Postautor: Nowy incoqnito » 01 sie 2019 12:44

Wcześniej zastaw na papierach MCI teraz na PEMie. Ale to jakieś drobne są. Czy sytuacja płynnościowa MCI Management jest aż tak zła, że nie mają 10 mln zł?

vetus
Chorąży

Postautor: vetus » 01 sie 2019 17:29

he he
kto mówił że redukcji nie będzie ...?! :mrgreen:

MCI Capital skupi do 3 mln akcji własnych po 10 zł za papier
MCI Capital skupi 3 mln akcji spółki, co stanowi 5,67 proc. kapitału zakładowego spółki, po 10 zł za akcję - podała spółka w komunikacie.

MCI Capital podał, że liczba akcji zaoferowanych do nabycia w terminie składania ofert sprzedaży akcji wyniosła łącznie 5.383.583.

W połowie lipca spółka informowała, że zamierza skupić w celu umorzenia maksymalnie 3 mln akcji, w związku z czym dokonano proporcjonalnej redukcji.

Przyjmowanie ofert sprzedaży rozpoczęło się 17 lipca i trwało do 30 lipca.

Rozliczenie transakcji sprzedaży akcji zaplanowane jest na 2 sierpnia 2019 r.

Podmiotem pośredniczącym w realizacji transakcji jest Noble Securities. (PAP Biznes)

sar/ gor/

Nowy incoqnito

Postautor: Nowy incoqnito » 01 sie 2019 19:33

Ja mówiłem...

Pomyliłem się i tyle. Ty mogłeś więcej niż połowę sprzedać po 10zł a sprzedałeś po 9,30.
Pozostawię to bez komentarza

Jerubaaal
Sierżant sztabowy

Postautor: Jerubaaal » 01 sie 2019 19:51

Teraz kwestia czy na rynek pójdą akcje zredukowane w wezwaniu, czy też przeważy odkup akcji w wezwaniu sprzedanych

Nowy incoqnito

Postautor: Nowy incoqnito » 01 sie 2019 19:55

Bardzo dziwne, że spółka sama podał wielkość redukcji. Ciekawe w jakim celu :roll:

optymistyczny
Podporucznik

Postautor: optymistyczny » 01 sie 2019 23:01

Wywiad był dostępny bez prenumeraty.
Nadal jest, Gdyż ja także nie jestem prenumeratorem...
oni chyba w poczatkowym okresie blokuja (juz z czyms innym tak mialem na rp.pl) niemniej faktycznie juz jest - dzieki!

Przyjmujac wiec wyjasnienia T.Cz. (w kwestii "napiec plynnosciowych") wciaz wiec nie lape w czym obecnie (generalnie: po wplywie gotowki za ABC) tkwi problem z "wypuszczeniem" "uwiezionych" - przeciez moze od nich odkupic np MCI albo zmienic jakos ten statut, zeby umozliwic im sprzedaz. Chocby przyjmujac wyjatek w tych zasadach wyplat na okreslony czas.

Nie jestem dzis w najlepszej formie, wiec prosze mnie poprawic, ale czyzby chodzilo o roznice w rynkowej wycenie aktywow, kupujac je poprzez zakup MCI Capital (to gieldowe) a wtedy, gdy bezposrednio udzialy w FIZ TechVentures?

Zwlaszcza, ze MCI wlasnie kupilo wiecej "samego siebie"...

EDIT: Kojarze, ze tuz po wybuchu GetBacku pisalem o tym, o czym teraz mowi juz jako o faktach.

;)

optymistyczny
Podporucznik

Postautor: optymistyczny » 01 sie 2019 23:10

dubel ;)
Ostatnio zmieniony 01 sie 2019 23:44 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 1 raz.

optymistyczny
Podporucznik

Postautor: optymistyczny » 01 sie 2019 23:37

(dowod "nienajlepszej" :lol: formy)
Ostatnio zmieniony 01 sie 2019 23:48 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 3 razy.

optymistyczny
Podporucznik

Postautor: optymistyczny » 01 sie 2019 23:39

chcialem poprawic i uscislic te roznice wycen, a wylazly 3 nowe posty :P Chyba jednak kazdy rozumie po ile tu ( w MCI gieldowym) kupuje sie jego WK (czyli tzw. NAV) a po ile przejmujac ja (tzn aktywa popakowane w FIZ-ach) w formie bezposrednich udzialow w FIZ..

;)

Nowy incoqnito

Postautor: Nowy incoqnito » 02 sie 2019 14:53

Taka cisza...
Czyżby nasz pułkownik się wysypał w wezwaniu?

u boot
Starszy plutonowy

Postautor: u boot » 02 sie 2019 16:24

Skąd ten wzrost jakieś info w drodze? Czy Tomek dokupuje? To raczej nie wystraszona drobnica .

Nowy incoqnito

Postautor: Nowy incoqnito » 02 sie 2019 16:47

Jakaś część chce odkupić papier, nie wszyscy na zawsze się pożegnali z MCI 8)

Po za tym tez pomyślałem o Tomku bo po coś te zastawy MCI Management robił i chyba ze 12mln zł pozyskał.

Nowy incoqnito

Postautor: Nowy incoqnito » 03 sie 2019 05:31

Answear już w nowym magazynie....
https://www.youtube.com/watch?v=1jlYgeNqIlg

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 03 sie 2019 15:23

Taka cisza...
Czyżby nasz pułkownik się wysypał w wezwaniu?
Nie oszukuję towarzyszy niedoli. Gdy się wysypię to o tym poinformuję, ale to raczej w ogóle nie nastąpi. Miałem się trochę przymknąć to się przymknąłem. Skala redukcji zgodna z moimi przewidywaniami.

Wróć do „Akcje”