Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 06 sie 2019 09:07

Mam nadzieję że w końcu zmieniłeś zdanie co do uczciwości zawiadowcy...
Ty szukasz ostrych kwantyfikatorów. Moim zdaniem to nie jest sprawa zero-jedynkowa. Zaś ocena uczciwości Czechowicza będzie zależała od tego co zrobi dalej. Na razie widzę bardzo kontrowersyjne działania, ale kryminału jeszcze nie widzę.

Tomek podjął kontrowersyjną decyzję aby obiecane dywidendy zastąpić bardzo korzystnymi skupami akcji własnych. Wciąż nie znamy odpowiedzi dla kogo te skupy będą korzystne. Dla spółki MCI Capital na pewno tak. Dla głównego akcjonariusza na pewno tak. A dla mniejszościowych?
Jeśli jedynym beneficjentem tych decyzji będzie Czechowicz to inna sytuacja niż gdyby mieli zarobić wszyscy cierpliwi akcjonariusze, a nie tylko jeden.

Nowy incoqnito
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: Nowy incoqnito » 06 sie 2019 09:08

Czyli jeszcze że 2-3 bb nas czekają
Czyli 2022.

Nowy incoqnito

Postautor: Nowy incoqnito » 06 sie 2019 09:17

Masz problem z rozumieniem uczciwości...
Za zdradę żony kryminału również nie ma a zgodzimy się że to mało uczciwe

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 06 sie 2019 09:55

Masz problem z rozumieniem uczciwości...
Za zdradę żony kryminału również nie ma a zgodzimy się że to mało uczciwe
Zgadzam się że obiecanie dywidend i nie dotrzymanie tej kluczowej obietnicy jest moralnie kiepskie. Jednak mnie nie interesuje stan moralny, a wyłącznie stan prawny. Moim zdaniem na ten moment nie mamy punktu skutecznego zaczepienia. Wprawdzie można skarżyć nie dotrzymanie kluczowej obietnicy, ale jest na to sensowna riposta - dywidendy zastąpiono korzystniejszą opcją.
Dopiero gdyby się okazało że jedynym beneficjentem ma być Czechowicz to całość ułożyłaby się w pozycję idealną do skutecznego kontrataku.

Na razie jesteśmy skazani na akceptowanie kolejnych BB. Ewentualnie możesz skarżyć uchwały o braku dywidendy (ze skutkiem mi nieznanym, bo argument o lepszości BB jest istotny). Ale jak widzisz nikt się do tego nie kwapi. Już upłynął termin ergo tegoroczni protestanci, których od razu rozpoznałem jako dzieciaki, wycofali się z podwiniętymi ogonkami.

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 06 sie 2019 10:06

Czyli jeszcze że 2-3 bb nas czekają
Czyli 2022.
Po prostu skupy akcji aż do czasu gdy kurs przekroczy 0.70-0.75NAV/s. A zanim to się stanie Tomek będzie miał powyżej 90%.

Myślę że skupy na poziomie 2-4%NAV rocznie od jakiegoś momentu zaczną podnosić kurs.

Nowy incoqnito

Postautor: Nowy incoqnito » 06 sie 2019 10:09

Moralnie kiepskie???
To jest nieuczciwe i tyle.
Z tym że bez konsekwencji karnych. Nie zmienia to faktu o wprowadzaniu w błąd czyli nieuczciwym traktoeaniu mnie jako akcjonariusza nazywając to delikatnie.

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 06 sie 2019 10:22

To jest nieuczciwe i tyle.
To jest Twoja opinia. Nie zabraniaj nikomu mieć przeciwną. Ja staram się nie patrzeć na to jak harcerzyk z przeczuloną busolą moralną. Też już nie lubię i nie szanuję Czechowicza. Niech to na razie Ci wystarczy.

Zastąpienie dywidend skupami akcji uważam za uczciwe. Nie pochwalam tego, ponieważ obietnice były inne, ale dla spółki to korzystniejsze więc niech będzie że uczciwe. Wszak trzeba działać na korzyść spółki niezależnie od wcześniejszych obietnic.

Nowy incoqnito

Postautor: Nowy incoqnito » 06 sie 2019 14:06

Niech Ci będzie możesz go uważać z wzór biznesmena. Mnie tam nic do tego...

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 06 sie 2019 14:11

Białoczerwony napisał:
Osobiście wolałbym szybkie przekroczenie 90%, wyciśnięcie i sprawę w sądzie ( o ustalenie fair value) niż męczenie mnie bb jeszcze przez 2-3 lata.
Czy nigdy nie będzie dywidendy? Tego pewien nie jestem, jakieś tam szanse są. Ale jeśli tak będzie dostąpią jej naprawdę nieliczni. 10% akcjonariatu czyli jakieś 4-5mln akcji.
Ciężko będzie tu wytrzymać, szczególnie gdyby nastała hossa na swig80 poprzez kapitał z PPK
Nie musi być sprawy w sądzie. To Ty zakładasz że Tomek jest nieuczciwy. Moim zdaniem jeśli zrobi przymusowe wyciskanie to zaoferuje uczciwą cenę. Zresztą to nie tylko kwestia uczciwości, lecz także zdrowego rozsądku. Przecież gdyby do końca działał w taki sposób aby tylko on był beneficjentem kosztem wszystkich mniejszościowych to doczekałby się sprawy karnej o próbę oszustwa. Ergo bądź dobrej myśli. Nastąpi happy end.

Męczenie dalszymi BB wielce prawdopodobne.

Na razie drugi etap mordowania OFE więcej będzie znaczył niż raczkujące PPK.

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 06 sie 2019 14:16

Nie uważam. Nawet odmawiam mu szacunku. Jego niewątpliwym "osiągnięciem" jest to że nikt z akcjonariuszy już go nie lubi. Ludzie go szanowali, podziwiali, lubili, ale im przeszło. Wszystkim! Od lat na żadnym forum nie pojawił się żaden sympatyk Czechowicza. To byłoby emocjonalnie niewykonalne aby ktokolwiek z długoterminowych akcjonariuszy zachował pozytywne nastawienie do tego pana.
W sumie to ja jestem dla niego najłagodniejszy. Być może słusznie. Być może niesłusznie. Zależy od tego co będzie robił dalej.

Nowy incoqnito

Postautor: Nowy incoqnito » 06 sie 2019 14:22

Albo będzie jeszcze jeden BB w tym roku, albo IPO Gett wcale nie będzie jakimś wielkim sukcesem. Ot może dołoży 1zł do NAVu może nawet 1,5zł ale to wszystko. Gdyby miało być inaczej Czechowicz będzie się spieszył z tym BB żeby jeszcze przed końcem roku skupić ze 3-4mln akcji i przekroczyć 80%. Podaż jest chętna co było widać przy tym wezwaniu...

Bo skoro IPO Gett ma dodać 5-6zł do NAV to ja bym nie czekał bo po sukcesie IPO NAV>30zł w 1H2020r

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 06 sie 2019 14:47

Albo będzie jeszcze jeden BB w tym roku, albo IPO Gett wcale nie będzie jakimś wielkim sukcesem. Ot może dołoży 1zł do NAVu może nawet 1,5zł ale to wszystko. Gdyby miało być inaczej Czechowicz będzie się spieszył z tym BB żeby jeszcze przed końcem roku skupić ze 3-4mln akcji i przekroczyć 80%. Podaż jest chętna co było widać przy tym wezwaniu...

Bo skoro IPO Gett ma dodać 5-6zł do NAV to ja bym nie czekał bo po sukcesie IPO NAV>30zł w 1H2020r
On nie wie ile Gett doda.

Drugi BB w tym roku jest możliwy, ale bez uchwalenia dodatkowych pieniążków pozostało tylko 20 baniek do wykorzystania na ten cel.

Nie wiem co widać po ostatnim wezwaniu. Trochę z tej podaży mogło być nadmiarowej w sensie spodziewania się redukcji. Jakoś nam teraz ponad dwa miliony akcji podaży nie walą w rynek.

Myślę że podstawowym celem Czechowicza jest rozwój core biznesu. Więc raczej nie wykorzysta całych środków po sprzedaży ABC Daty na skupy. Pomimo atrakcyjnych warunków ograniczy się do stopniowego, powolnego skupowania. Tym bardziej że jest to najlepszy sposób na zachowanie jego atrakcyjności.

Nowy incoqnito

Postautor: Nowy incoqnito » 06 sie 2019 15:07

Pewnie że nikt nie wie po jakiej cenie pójdzie Gett. Ale jakieś przesłanki są by wiedzieć czy to IPO będzie udane czy bardzo udane.
Oczywiście wiele zależy od rynków ale nawet Noble wspomina o sporym potencjale.

Nowy incoqnito

Postautor: Nowy incoqnito » 06 sie 2019 16:30

Dużo o Answear od strony kuchni...
. Tomaszewski, ANSWEAR: Musimy zbudować lovebrand. Tylko tak utrzymamy klientów [WYWIAD]
https://marketingibiznes.pl/e-commerce/answear-wywiad/

mejs73
Starszy plutonowy

Postautor: mejs73 » 06 sie 2019 17:35

Nie uważam. Nawet odmawiam mu szacunku. Jego niewątpliwym "osiągnięciem" jest to że nikt z akcjonariuszy już go nie lubi. Ludzie go szanowali, podziwiali, lubili, ale im przeszło. Wszystkim! Od lat na żadnym forum nie pojawił się żaden sympatyk Czechowicza. To byłoby emocjonalnie niewykonalne aby ktokolwiek z długoterminowych akcjonariuszy zachował pozytywne nastawienie do tego pana.
W sumie to ja jestem dla niego najłagodniejszy. Być może słusznie. Być może niesłusznie. Zależy od tego co będzie robił dalej.
Nieprawda. Ja szanuję Tomasza Czechowicza. Dużo zawdzięczm temu człowiekowi. Kiedyś mu zaufałem i bardzo dobrze na tym wyszedłem. Wtedy, też obrzucano go błotem. A jak będzie tym razem? Pożyjemy, zobaczymy. Moim zdaniem już niedługo ...

Wróć do „Akcje”