TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

wszystko na temat spółek publicznych
zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7921
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: zenek69 » 08 wrz 2021 11:02

Podobno Santander dał reko na 7 zl

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 08 wrz 2021 12:37

Podobno Santander dał reko na 7 zl

Dlatego dzisiaj ten glupi dryniol znowu oddał 80% Taurona. Trzeba poczekać na jakąś sensowną korektę :P Jak na złość, ten glupi dryniol robi wszystko na odwrót 8) :P
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7921
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: zenek69 » 08 wrz 2021 12:44

Podobno Santander dał reko na 7 zl

Dlatego dzisiaj ten glupi dryniol znowu oddał 80% Taurona. Trzeba poczekać na jakąś sensowną korektę :P Jak na złość, ten glupi dryniol robi wszystko na odwrót 8) :P
Trochę się już płaczesz w zeznaniach bo ciągle twierdziłeś że kółek nie krecisz

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 08 wrz 2021 13:38

Podobno Santander dał reko na 7 zl

Dlatego dzisiaj ten glupi dryniol znowu oddał 80% Taurona. Trzeba poczekać na jakąś sensowną korektę :P Jak na złość, ten glupi dryniol robi wszystko na odwrót 8) :P
Trochę się już płaczesz w zeznaniach bo ciągle twierdziłeś że kółek nie krecisz

Już kilka lat temu pisałem, że mój biznes to "kantor wymiany akcji" :P
Z kantorem różnię się tylko tym, że oni obracają np.15 walutami, a ja mam 8 spółek i je miedzy sobą wymieniam. Im przybywa pieniędzy w różnych walutach, mi przybywa w różnych spółkach akcji. Nigdy nie sprzedaję tak by mi nie przybyło akcji którejś z tych 8 spółek. Sprzedając Tauron liczę się z tym że go teraz mogę taniej nie odkupić, ale mam odejscie na kilka z tych 8 spółek z mojego portfela tak by mi przybyło akcji i poczekam na kolejną wymianę. Ja nie liczę gotówki, tylko ilość posiadanych akcji. Niby takie proste, a dla niektórych na tym forum tak bardzo skomplikowane :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

krug2
Sierżant
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2018 21:38

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: krug2 » 15 wrz 2021 17:57

Podobno Santander dał reko na 7 zl

Dlatego dzisiaj ten glupi dryniol znowu oddał 80% Taurona. Trzeba poczekać na jakąś sensowną korektę :P Jak na złość, ten glupi dryniol robi wszystko na odwrót 8) :P
Odkupiłeś czy czekasz na korektę

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 15 wrz 2021 19:07

krug2 tu czekam na większą korektę. 20 % Taurona cały czas trzymam, a 80% przepakowuję powoli na Energa, która jest po prostu tania i nic jeszcze nie urosła. Dodatkowo zaczyna się coś dziać z tym wywłaszczeniem drobnych przez Dyzmy. Tam cena poniżej 8 zl raczej już nie spodnie, nawet w czasie większej korekty na szerokim rynku. Orlen w księgach ma wycenę Energi 19,14 zł, więc nawet jak zrobią kolejne wezwanie to muszą z taką ceną, jaką Orlen ma w księgach. Coś muszą zrobić Dyzmy z tym syfem jaki zrobili :oops:

Dzisiejszy artykuł w Parkiecie;

https://www.parkiet.com/Energetyka/3091 ... atury.html
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 15 wrz 2021 20:38

dryniol » czw, 29 kwie 2021, 19:06




GH05T forumowy de.bilku, widzisz różnimy się zdecydowanie. Jeśli chodzi o mnie, to ja obrotem akcjami,
inwestowaniem na giełdzie, czy analizą fundamentalną spólek się delektuję. Dla mnie to jest bardziej zabawa
i przyjemność, a zarabianie pieniędzy to tak przy okazji, ale z dużą pewnością, a u Ciebie zarabianie na GPW
jest raczej przez przypadek, jak w totolotku, jeżeli w ogóle coś zarabiasz, a wiedza raczej jest zerowa :roll:
Ja nie kupuję tylko dlatego, że większość kupuje i nie sprzedaję tylko dlatego, że większość sprzedaje, bez fundamentalnej wiedzy. Robię raczej na odwrót w przeciwieństwie do Ciebie mistrzu owczego pędu :P

P.S. Kupiłeś już Projekta po 450 zl, albo przy korekcie po 300 zl, jak tak pięknie rosło przy pięknych obrotach
i przy pięknej fascynacji spółką :?: :lol: Załapałeś się wtedy na tą giełdową "gwiazdę", sprzedając "gniota" Taurona
po 1 zł mistrzu owczego pędu :?: :lol:
Dzięki Dryniol, właśnie pękło 100% zysku.

krug2 spoczko nie ma sprawy. Kto był mądry to sprzedawał CD Projekt rok temu i kupował Taurona, zamiast się fascynować Projektem i wyśmiewać dryniola, że kupuje "gniota" :P Mam jeszcze kilka rodzynków przygotowanych
do dużych wzrostów, np. Bogdanka,
która jest bez długów, za to z dużymi zyskami i możliwościami dywidendowymi
w kolejnych latach :P


krug2 też mam do Ciebie pytanie. Akumulowałeś od końca kwietnia Bogdankę, którą wtedy polecałem :?:
Też mi będziesz za nią dziękował, tak jak za Tauron :?: :twisted: Pytam tak z czystej ciekawości :P
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 27 wrz 2021 15:52

No to powoli nadszedł czas na porównanie, i na przewidywania z przed 3 lat tego głupiego dryniola 8)

autor: dryniol » pn, 24 wrz 2018, 12:19
Zapraszam do nowej księgi w drodze na 3 złote.
Kurs obecny 1.71 zł.

To będzie najbardziej zielona księga Taurona.


Link do starej księgi:
viewtopic.php?f=1&t=206393


Witam wszystkich inwestorów. Mam nadzieję, że powoli będzie wracała normalność na naszą giełdę (owczy pęd zarówno jeśli chodzi o energetykę jak i gry się skończył) i to co jest tanie będzie rosło (energetyka-Tauron, PGE, Enea, Energa, ZEPAK) a to co jest drogie będzie spadało (gry- CD Projekt, 11 Bit)



Tak dla porównania podam obecne ceny dwóch najtańszych spółek energetycznych i dwóch największych balonów na GPW, które i tak już trochę spadły od szczytów, ale dalej to są balony i to ogromne;

Tauron - 1,77 zł
ZEPAK - 6,90 ZŁ

CD Projekt 189 zł
11 Bit - 350 zł


Porównamy za 2-3 lata :twisted:


Jeszcze tylko zacytuję co odpisałem tu nijakiemu głowacki4, przy kursie 1,67 zł, w poprzedniej księdze, bo nie mogę się oprzeć;
No ty akurat masz dużo do powiedzenia co też będzie działo sie w Stanach, lol.

A tak poważnie, to jeszcze z 10 groszy i chyba można próbować gry pod spekulacyjne odbicie.
Krótkotrwałe odbicie.


Krótkotrwałe odbicia to przez kolejne lata będziesz miał na CD Projektach i 11Bitach, a nie na energetykach, "mistrzuniu" giełdy. :roll: Myślisz że tania do przesady energetyka będzie wiecznie spadała, a "balony" CD Projekt i 11 Bit będą wiecznie szły w górę :?: :roll:

ps. czekaj dalej na 10 groszy taniej "giełdowy mistrzuniciu" glowacki4 :roll: :roll: :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

WRÓŻKA ZĘBUSZKA
Chorąży
Posty: 848
Rejestracja: 28 paź 2018 15:21

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: WRÓŻKA ZĘBUSZKA » 08 paź 2021 14:20

4.83 :arrow: :mrgreen:
Sz_mata na kiju bujamy

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dochodzeniowy » 13 paź 2021 22:50

PIS doi Taurona a za PEO jak było bo mnie sie gramatyka nie zgadza. :lol:

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8573
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: drex1 » 13 paź 2021 23:41

dryniol » 24 wrz 2018 16:14

Nawet Kogeneracja po 90 zł jest lepsza niż balony Projekty i Bity po obecnych cenach. Może pojmiesz to za parę lat, jak baloniki opadną na ziemię, a Kogeneracja będzie powyżej 2 stówek :roll:

:mrgreen:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 13 paź 2021 23:49

dryniol » 24 wrz 2018 16:14

Nawet Kogeneracja po 90 zł jest lepsza niż balony Projekty i Bity po obecnych cenach. Może pojmiesz to za parę lat, jak baloniki opadną na ziemię, a Kogeneracja będzie powyżej 2 stówek :roll:

:mrgreen:

drex1 post cały czas aktualny. Growe baloniki powoli już pękają, a Kogeneracja szykuje się do hossy, więc na dzień dzisiejszy tyle
w temacie. Do zobaczenia z tym postem w 2024 roku, według mojej stopki niżej 8)
Kto śledzi i analizuje długoterminowe zachowania akcji, oraz zna się na rzeczy, to widział jak się zachowywały kursy spółek energetycznych przy spadkach i wie jak się będą zachowywały przy wzrostach. Najpierw zaczął spadać Tauron, a na samym końcu Kogeneracja. Ze wzrostami będzie podobnie. Tauron jako pierwszy wyznaczył nowy kierunek ku górze, a Kogeneracja czeka w kolejce, i tak jak to było przy spadkach, urośnie jako ostatnia z energetyków. No ale Ty jako spec od giełdy pewnie o tym wiesz :P
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8573
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: drex1 » 14 paź 2021 00:52

a co mnie twoja stopka? kilka lat czekales a jak zepak ruszyl to odales po 13 i wiekszosc wzrostu ci ucieklo, a w tym czasie
kisisz sie np PKP jak pisales i co w takim razie porownamy w 2024?

ja w przeciwienstwie do ciebie jak mowie ze cos jest bardzo tanie to trzymamto i.....tego nie sprzedaje przed wzrostami

Obrazek

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 16 paź 2021 02:21


ja w przeciwienstwie do ciebie jak mowie ze cos jest bardzo tanie to trzymamto i.....tego nie sprzedaje przed wzrostami

drex1 problem polega na tym, że wszystko co mam jest dobre i bardzo tanie, a obroty trzeba robić, a nie tylko gapić się w notowania
Więc nic nie sprzedaję, a jedynie wymieniam jak w kantorze walutę, przez co zmieniają się jedynie proporcje. Raz mam więcej tego, innym razem tamtego. Jak coś z mojego portfela mocniej urośnie, to częściowo wymieniam na to co jeszcze nie urosło, albo zaliczyło już korektę, ale zawsze mam wszystkie spółki ze stopki i nic innego. Wiele razy o tym pisałem. Widocznie nie doczytałeś :P
Jak tak lubisz wklejać moje archiwalne posty, to posta z dokładnym opisem mojej strategii na giełdzie też pewnie znajdziesz :P
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

krug2
Sierżant
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2018 21:38

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: krug2 » 18 paź 2021 12:48



Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości