TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

wszystko na temat spółek publicznych
drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8573
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: drex1 » 18 paź 2021 17:19


drex1 problem polega na tym, że wszystko co mam jest dobre i bardzo tanie, a obroty trzeba robić, a nie tylko gapić się w notowania

no to super ze jestes zadowolany ze sprzedazy zepaka po 13 przed jazda na 28 i że robisz obroty, twoje biuro pewnie też sie cieszy......ja jednak czasami wolę tylko gapić się w notowania :twisted:

Obrazek

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 18 paź 2021 18:54


drex1 problem polega na tym, że wszystko co mam jest dobre i bardzo tanie, a obroty trzeba robić, a nie tylko gapić się w notowania

no to super ze jestes zadowolany ze sprzedazy zepaka po 13 przed jazda na 28 i że robisz obroty, twoje biuro pewnie też sie cieszy......ja jednak czasami wolę tylko gapić się w notowania

drex1 nie wiem czy pamiętasz jak śmiałeś się ze mnie na początku roku, że sprzedałem PKP Cargo po 18,50 zl, zamieniając na ENEA po 6 zl. :?: Potem PKP Cargo poszlo jeszcze wprawdzie 20% do góry, a ENEA pokisiła się troszkę w okolicach 6 zł, ale po pół roku i tak swoje osiągnąłem sprzedając ENEA po 9 zl i odkupując PKP Cargo po 18 zl. Powiedz mi, to był lepszy ruch, czy lepsze byłoby trzymanie cały czas PKP Cargo do tego czas i gapienie się w notowania :?: :P
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8573
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: drex1 » 18 paź 2021 19:18

zajebi..y ruch.... prawie tak dobry jak wywalenie zepaka po 13 czy kupno tauronu po 2.50... przed jazda na 80 groszy :P

a poza tym to watek Tauronu odkupiles czy jestes tu turystą?

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 18 paź 2021 19:33

zajebi..y ruch.... prawie tak dobry jak wywalenie zepaka po 13 czy kupno tauronu po 2.50... przed jazda na 80 groszy :P

a poza tym to watek Tauronu odkupiles czy jestes tu turystą?

No od łapania górek i dołków to Ty jesteś. Mi wystarczą takie ruchy jak wyżej opisany. Pewnie Ty kupiłeś Taurona po 80 groszy, no bo jakby inaczej. Wszyscy kupili po 80 groszy oprócz dryniola. Dryniol kupował wtedy Projekta po 400 zł, którego nikt z forum wtedy nie chciał :lol: Teraz też nikt już nie kupuje Taurona, bo wszyscy kupili po 80 groszy. Wszyscy kupują w samych dołkach i sprzedają na samych szczytach. Same mistrze na tym forum :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 19 paź 2021 21:52

Konieczna zmiana tytułu Trader. Zero po trójce dopiszesz i będzie ok :)
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

krug2
Sierżant
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2018 21:38

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: krug2 » 23 paź 2021 06:18

dryniol » czw, 29 kwie 2021, 19:06



Dzięki Dryniol, właśnie pękło 100% zysku.

krug2 spoczko nie ma sprawy. Kto był mądry to sprzedawał CD Projekt rok temu i kupował Taurona, zamiast się fascynować Projektem i wyśmiewać dryniola, że kupuje "gniota" :P Mam jeszcze kilka rodzynków przygotowanych
do dużych wzrostów, np. Bogdanka,
która jest bez długów, za to z dużymi zyskami i możliwościami dywidendowymi
w kolejnych latach :P


krug2 też mam do Ciebie pytanie. Akumulowałeś od końca kwietnia Bogdankę, którą wtedy polecałem :?:
Też mi będziesz za nią dziękował, tak jak za Tauron :?: :twisted: Pytam tak z czystej ciekawości :P
Niestety nie brałem Bogdanki, ale też mam dla ciebie papier do rozważenia: RCFL4INPST jest produkt strukturyzowany notowany na GPW na bazie INPOST notowanego w Amsterdamie x 4 Long. Inpost spadł 40 % od szczytu i gram na wzrost tylko x 4.
Pozdro.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 23 paź 2021 11:24

dryniol » czw, 29 kwie 2021, 19:06




krug2 spoczko nie ma sprawy. Kto był mądry to sprzedawał CD Projekt rok temu i kupował Taurona, zamiast się fascynować Projektem i wyśmiewać dryniola, że kupuje "gniota" :P Mam jeszcze kilka rodzynków przygotowanych
do dużych wzrostów, np. Bogdanka,
która jest bez długów, za to z dużymi zyskami i możliwościami dywidendowymi
w kolejnych latach :P


krug2 też mam do Ciebie pytanie. Akumulowałeś od końca kwietnia Bogdankę, którą wtedy polecałem :?:
Też mi będziesz za nią dziękował, tak jak za Tauron :?: :twisted: Pytam tak z czystej ciekawości :P
Niestety nie brałem Bogdanki, ale też mam dla ciebie papier do rozważenia: RCFL4INPST jest produkt strukturyzowany notowany na GPW na bazie INPOST notowanego w Amsterdamie x 4 Long. Inpost spadł 40 % od szczytu i gram na wzrost tylko x 4.
Pozdro.

krug2 dzięki za propozycję, ale jak już chyba zauważyłeś, nie jestem hazardzistą na giełdzie i na niej nie gram, a raczej inwestuję długoterminowo z jakimiś tam małymi ruchami wewnątrz własnego portfela. Mam swoje twarde zasady. Do portfela mogę jedynie dołożyć coś naprawdę atrakcyjnego pod względem EBITDA/Kapitalizacja/Wartość księgowa. To, że coś spadło 40% wcale nie musi oznaczać, że stało się atrakcyjne, no chyba że dla krótkoterminowych giełdowych spekulantów(hazardzistów). Dla mnie miernikiem atrakcyjności spółki w długim terminie jest właśnie EBITDA/Kapitalizacja/Wartość księgowa i stabilność finansowa danej spółki,
a nie tylko jej spadek kursu. Może jeszcze powtarzalność wyników w kolejnych latach. Nie to co np. na Mercatorze, wynikowy jednoroczny wystrzał związany z covid, a w kolejnych latach po covid drastyczny spadek zysków.
Pozdrawiam i sukcesów życzę :P
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4325
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: trance » 19 lis 2021 14:21

Konieczna zmiana tytułu Trader. Zero po trójce dopiszesz i będzie ok :)
jak widać tytuł pasuje idealnie :lol:

Stabilny trend wzrostowy tutaj, w kantorze nie stracisz :lol:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 19 lis 2021 22:42

Konieczna zmiana tytułu Trader. Zero po trójce dopiszesz i będzie ok :)
jak widać tytuł pasuje idealnie :lol:

Stabilny trend wzrostowy tutaj, w kantorze nie stracisz :lol:


Jest antywskaźnik trance na wątku Taurona, czyli mocny sygnał kupna. Koniec korekty, od poniedziałku wzrosty :!: :P
Trochę sobie dzisiaj przerzuciłem z Azotów Tarnów na Taurona poniżej 3 zł 8)

Wcześniej czyli 8 września zrobiłem odwrotnie, sprzedałem Taurona po 3.55 zł i kupiłem Azoty Tatnów poniżej 30 zł;
autor: dryniol » śr, 08 wrz 2021, 12:38
Podobno Santander dał reko na 7 zl

Dlatego dzisiaj ten glupi dryniol znowu oddał 80% Taurona. Trzeba poczekać na jakąś sensowną korektę :P Jak na złość, ten glupi dryniol robi wszystko na odwrót 8) :P
Widzisz głu.pku trance, to jest ten mój kantor w którym zarabiam :roll:
Ostatnio zmieniony 19 lis 2021 23:12 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4325
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: trance » 19 lis 2021 23:11

Buahahahahaha.
Tak, tak, durniolu. Na wszystkich spółkach zaliczasz ostatnio ostry zjazd i sama czerwień, ale wiemy wiemy, wszystko sprzedałeś na górce i zarabiasz na spadkach :lol:
Pkp brałeś po 18, jest po 15, ale ty nadal do przodu :lol: taurona pewnie brałeś po 3,2-3,3 ale wstyd się przyznać, że na wsparciu cię wy.ru.chali a ten Bit jeszcze rośnie :lol:
Przyznać trzeba, że takiej beki jak z ciebie, to to forum nie miało chyba z nikogo.

Na Twoje szczęście idzie Mikołaj, może na podbitce wywalisz.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 19 lis 2021 23:26

trance głu.polu i antywskaźniku, nie widzisz że tą korektę przewidziałem 8 września i czekałem spokojnie aż wleziesz na ten wątek i dasz mi sygnał kupna :?: :P :lol: :lol: Twój dzisiejszy wpis o 14,21, w momencie gdy Tauron zaliczał dzienne minimum, świadczy o tym, że jesteś idealnym antywskaźnikiem głu.polu :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 20 lis 2021 00:14 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4325
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: trance » 20 lis 2021 00:11

Przewidziałeś :lol: w międzyczasie ci jedna fala uciekła, bo ostatnio po 3,2 nie brałeś, bo co, za drogo było po zjeździe wtedy durniolu jak ja gniota brałem? Czekałeś na 2,99 specjalnie kilka tygodni dłużej? :lol:
Sam się gubisz, a wszyscy wiemy że dziś uśredniałeś tak jak PKP, nie ma co się wstydzić.

I o zgrozo ty tu widzisz trend wzrostowy a cdr lepiej się zachowuje od perełki :shock:

No ale 2024 się zbliża, musisz mieć minimum taki zwrot jak na cdr po kilku latach wszyscy dookoła inaczej znów wyjdziesz na durnia.

https://stooq.pl/q/?s=tpe&d=20211119&c= ... &b=0&r=cdr

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 20 lis 2021 00:29

Antywskaźniku trance dzisiaj o 14,21 Twój wpis na wątku Taurona jak zaliczał dołek korekty po 2,95 zł,
dwa dni temu na wątku PKP Cargo Twój wpis jak PKP Cargo zaliczało dołek korekty poniżej 15 zł :P 8)
Chłopie masz talent, jesteś idealnym antywskaźnikiem. Wpadnij jeszcze na wątek jakiejś mojej spółki, to będę wiedział, że mam pakować pod korek "mistrz" :lol: :lol: :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4325
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: trance » 20 lis 2021 00:40

Durniol a może nie pomyślałeś, że ja właśnie kupuje i sobie wątki odświeżam by się ponabijač z durniola co brał PKP po 18,5 i widział 23 a tu uśrednia dziś właściciel kantoru po 15 :lol:
Nie ma co się wstydzić, dokupiłeś, akcji ci w końcu przybyło :lol:

I pytam dlaczego nie brałeś Tauronu po 3,2 ostatnio mistrzu jak ja? Za droga perła wtedy była po korekcie? :lol:
A dziś jest tania? :lol:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 20 lis 2021 01:03

Durniol a może nie pomyślałeś, że ja właśnie kupuje i sobie wątki odświeżam by się ponabijač z durniola co brał PKP po 18,5 i widział 23 a tu uśrednia dziś właściciel kantoru po 15 :lol:
Nie ma co się wstydzić, dokupiłeś, akcji ci w końcu przybyło :lol:

I pytam dlaczego nie brałeś Tauronu po 3,2 ostatnio mistrzu jak ja? Za droga perła wtedy była po korekcie? :lol:
A dziś jest tania? :lol:

głu.pku trance o tych ruchach pisałem oficjalnie na forum, ale raczej czytać ze zrozumieniem nie potrafisz :roll:
Ile razy mam pisać, że moja strategia nie polega na żadnym uśrednianiu, tylko na wymianie spółek portfelowych :roll:
Kupowałem PKP Cargo po 12 zł jak Ty kupowałeś CD Projekta po 450 zł, potem PKP Cargo sprzedałem część
po 18,50 zł, i część powyżej 20 zł, żeby kupić za to ENEĘ po 6 zł i Bogdankę po 20 zł, następnie sprzedawałem ENEĘ
po 9 zł, żeby odkupić PKP Cargo po 18 zł, oraz Bogdankę w okolicach 30 zł i wyżej, żeby dobrać teraz jeszcze więcej PKP Cargo poniżej 15 zł. Dwa miesiące temu za sprzedane akcje Taurona w okolicach 3,50 zł, kupiłem Azoty Tarnów poniżej 30 zł, dzisiaj sprzedałem częściowo Azoty Tarnów powyżej 34 zł, żeby odkupić Taurona poniżej 3 zł.
Gdzie tu widzisz złe decyzje i moje straty głu.pku :?: :roll:
Ostatnio zmieniony 20 lis 2021 01:35 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości