TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

wszystko na temat spółek publicznych
dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 23 lis 2022 20:12

On się nim fascynował lata temu, jak był grubo poniżej 100 zł

No to może leszczu trance w końcu zaskoczysz w czym rzecz, choć wątpię.
Widzisz leszczu, ja się teraz fascynuję spółkami z mojej stopki, bo są tanie, jak kiedyś Optimus po 1 zł....
.....a jak będą po jakimś czasie 500% wyżej to dopiero Ty się zaczniesz nimi fascynować leszczyku z kółeczka wzajemnej adoracji :P
Się du^rniu od kiedy fascynujesz tymi spólkami? Po ch^j nazywasz ludzi leszczem jak sam jesteś melepetą inwestycyjną!

incoqnito jest tu kilku leszczy między innymi Ty, ale jest też na tym forum sporo mądrych ludzi, których nigdy nie obrażałem,
ani oni mnie :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

REKLAMA


trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: trance » 23 lis 2022 21:22

On się nim fascynował lata temu, jak był grubo poniżej 100 zł

No to może leszczu trance w końcu zaskoczysz w czym rzecz, choć wątpię.
Widzisz leszczu, ja się teraz fascynuję spółkami z mojej stopki, bo są tanie, jak kiedyś Optimus po 1 zł....
.....a jak będą po jakimś czasie 500% wyżej to dopiero Ty się zaczniesz nimi fascynować leszczyku z kółeczka wzajemnej adoracji :P
Się du^rniu od kiedy fascynujesz tymi spólkami? Po ch^j nazywasz ludzi leszczem jak sam jesteś melepetą inwestycyjną!
I tak rakieta Tauronu startuje od 2017, kiedy kazał ładować bo zacznie się hossa za chwilę a cdr zacznie spadać, bo nigdy nie przebije 200 zł.
W stopce kiedyś miał, że się policzymy 21/22
Ale termin został wydłużony :mrgreen:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 23 lis 2022 23:53

@Dryniol
Przepraszam że tu, ale choćby dwa słowa o StalProfi (moim zdaniem dawno powinno być po 12 zł a ledwo dociagnelo do 10 zl)
Dziękuję

TwojąMamę wstępnie prześwietliłem. Spółka dosyć tania, ze stabilnym zyskiem i z ładną stopą dywidendy w 2022 roku.
Podoba mi się też akcjonariat. Jedyne do czego można się doczepić, to ujemne przepływy pieniężne z działalności operacyjnej
w tym roku, a to dla mnie bardzo ważny składnik w raporcie. Mimo to spółka godna uwagi. Pozdrawiam.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

TwojąMamę
Chorąży
Posty: 789
Rejestracja: 03 sie 2017 16:51
Lokalizacja: Moderator

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: TwojąMamę » 24 lis 2022 00:18

@Dryniol
Przepraszam że tu, ale choćby dwa słowa o StalProfi (moim zdaniem dawno powinno być po 12 zł a ledwo dociagnelo do 10 zl)
Dziękuję

TwojąMamę wstępnie prześwietliłem. Spółka dosyć tania, ze stabilnym zyskiem i z ładną stopą dywidendy w 2022 roku.
Podoba mi się też akcjonariat. Jedyne do czego można się doczepić, to ujemne przepływy pieniężne z działalności operacyjnej
w tym roku, a to dla mnie bardzo ważny składnik w raporcie. Mimo to spółka godna uwagi. Pozdrawiam.

Bardzo dziękuję
Niezwykle doceniam
Szacunek

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: incoqnito » 24 lis 2022 09:31




No to może leszczu trance w końcu zaskoczysz w czym rzecz, choć wątpię.
Widzisz leszczu, ja się teraz fascynuję spółkami z mojej stopki, bo są tanie, jak kiedyś Optimus po 1 zł....
.....a jak będą po jakimś czasie 500% wyżej to dopiero Ty się zaczniesz nimi fascynować leszczyku z kółeczka wzajemnej adoracji :P
Się du^rniu od kiedy fascynujesz tymi spólkami? Po ch^j nazywasz ludzi leszczem jak sam jesteś melepetą inwestycyjną!

incoqnito jest tu kilku leszczy między innymi Ty, ale jest też na tym forum sporo mądrych ludzi, których nigdy nie obrażałem,
ani oni mnie :roll:
Zapamiętaj durniolu. To ty jak wesz, przylazłeś na wątek Huuuge i zacząłeś wyśmiewać. Prawdopodobnie to samo było na innych wątkach, chciałeś błysnąć a wyszło jak wyszło! Staram się nie krytykować inwestycji innych ludzi bo co mnie one obchodzą, czy ktoś zarabia czy traci. Ty to zmieniłeś melepeto i będę ci jechał po majtach matole!!! I tylko twoje szczęście, że się nigdy nie spotkamy bo w realu byś qr^wa dostał w dziób i tak by się skończyło i tyle byś nakozaczył z tym swoimi mundrościami i ubliżaniem innym

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 24 lis 2022 14:33


Się du^rniu od kiedy fascynujesz tymi spólkami? Po ch^j nazywasz ludzi leszczem jak sam jesteś melepetą inwestycyjną!

incoqnito jest tu kilku leszczy między innymi Ty, ale jest też na tym forum sporo mądrych ludzi, których nigdy nie obrażałem,
ani oni mnie :roll:
Zapamiętaj durniolu. To ty jak wesz, przylazłeś na wątek Huuuge i zacząłeś wyśmiewać.

incoqnito nie dość ze jesteś leszcz, to do tego jeszcze ma.toł :roll: Więc słuchaj ma.tole; Na wątku Huuuge, przy IPO zacząłem ostrzegać takich naiwnych jak Ty, a nie się wyśmiewać, bo do tego jest forum :roll:
A to co wtedy pisałem okazało się po czasie faktem. Ja na giełdzie nie kupuję na jeden dzień, żeby stracić 150 zł tak jak Ty ma.tole,
tylko inwestuję długoterminowo, żeby zarobić tysiące procent :roll:
Proszę bardzo niech forumowicze czytają i sami ocenią Twoje i moje kompetencje giełdowe;
viewtopic.php?f=1&t=249471&hilit=huuuge&start=15
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 24 lis 2022 14:38

Obrazek
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: incoqnito » 24 lis 2022 20:42

Słuchaj koziołu ma*tołkui. Wczoraj straciłem 2000zl u buka lepiej ci? Stać to się bawię biedaku mentalny i finansowy! Huuuge strata kilkadziesiąt złotych to pikuś rozumiesz? Moge sobie pozwolić na zabawę, długoterminowo to mam inne papiery a że mnie stać to sobie gram i tu i u buka i czasami w kasynie dzieciaku. A ty zarabiaj jakżeś biedak i ciułaj każdy grosz na nową kia lub opla :mrgreen:

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7412
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: NiKtoś » 16 gru 2022 17:41

Prezes Rafako twierdzi ze palili byle czym.. stad wieczne awarie :mrgreen:

Okazało się, że wiele parametrów surowca zostało przekroczonych, węgiel charakteryzowała wysoka wybuchowość, a dodatkowe ekspertyzy biegłych sądowych jednoznacznie wskazały, że jakość węgla miała skrajnie negatywny wpływ na pracę bloku. Prawda od początku zdecydowanie była po naszej stronie, a teraz mamy na to jednoznaczne i bezdyskusyjne dowody.
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7546
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: Pandziora » 23 gru 2022 13:04

czyli oddadzą być moze za 1pln, a długi sobie zostawią :twisted:

2022.12.23, 07:00
Rynek czeka na wycenę aktywów węglowych - Trigon DM (opinia)

Przyszły rok powinien przynieść długo zapowiadane wydzielenie wytwórczych aktywów
węglowych spółek energetycznych do NABE. Rynek czeka jednak nadal na wycenę tych aktywów -
wskazuje Michał Kozak, analityk Trigon DM. Jego zdaniem po spin-offie spółki będą mocno
inwestować, jest więc ryzyko kolejnych emisji akcji i nie widać perspektyw na wypłatę
dywidend.

"Nowy rok przyniesie zmiany w strukturze spółek energetycznych. W
pierwszym kwartale energetyka konwencjonalna pewnie będzie jeszcze konsolidowana, ale od
drugiego kwartału, jeśli wszystko dobrze pójdzie, powinniśmy mieć dekonsolidację i
sprzedaż wytwórczych aktywów węglowych do NABE" - powiedział PAP Biznes Michał Kozak,
analityk Trigon DM.

"Wszyscy czekają na wycenę aktywów węglowych, która powinna się pojawić w najbliższych
tygodniach, w styczniu. To będzie kluczowa informacja, która wyjdzie na rynek. Wtedy
będzie wiadomo coś więcej, będzie można określić bardziej stabilną wycenę spółek. Nadal
bowiem dużo nie wiemy. Nie wiemy, czy środki za te aktywa będą płatne jednorazowo czy
ratalnie" - dodał analityk.

Kozak zakłada, że dług netto przypisany do aktywów węglowych zostanie w spółkach,
przejęte zostaną aktywa, a rozliczenie finansowe będzie rozłożone na kilka lat.


"Rynek ma różne podejście do wyceny. My zakładamy, że aktywa mogą być warte ok. 13 mld
zł, bez uwzględnienia długu netto i bez rezerw CO2
. Nie wiemy, jaką metodę wyceny przyjmie
doradca" - powiedział analityk Trigon DM.

Jak wskazał, można się było zastanawiać, czy spółki nie przesuną w czasie spin-offu
aktywów. Patrząc na kontrakty na ceny energii elektrycznej, nawet przy istotnym wzroście
cen węgla zrealizowałyby bowiem rekordowe wyniki w energetyce konwencjonalnej.

"Rząd pośrednio opodatkował jednak tę działalność wytwórczą, co wpływa zresztą
negatywnie na wycenę aktywów węglowych" - powiedział Michał Kozak.

"Inwestorzy mają świadomość i pewnie pogodzili się z faktem, że nie można zrobić
odważnego +calla+ na ten sektor, bo nigdy nie wiadomo, czy w ostatnim momencie nie
wypłynie coś nowego" - dodał analityk.

W czwartek przedstawiciele rządu, organizacji związkowych i spółek energetycznych
podpisali umowę społeczną w związku z planowanym wydzieleniem aktywów węglowych do
Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE). Umowa zawiera gwarancje
pracownicze dla pracowników przedsiębiorstw, które w związku z transformacją energetyczną
i powołaniem NABE zostaną objęte zmianami.

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin podtrzymał, że do utworzenia
NABE powinno dojść do końca pierwszego kwartału 2023 roku.


Do NABE, tworzonej na bazie spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, trafić
mają węglowe aktywa wytwórcze kontrolowanych przez państwo spółek energetycznych oraz
kopalnie węgla brunatnego. Ma to pozwolić tym spółkom zyskać możliwości inwestycyjne dla
innych rodzajów źródeł, np. OZE.

"Myślę, że spółki przedstawią jakieś aktualizacje strategii po wydzieleniu aktywów
węglowych do NABE. Zostaną nam w spółkach segment dystrybucji, ciepła, OZE i obrotu oraz
duże inwestycje, które - moim zdaniem - nie pozwolą na wypłatę dywidend przed 2030 r. w
żadnej z firm. Trzeba będzie inwestować np. w offshore, czy w dystrybucję. W PGE jest
jeszcze potencjalnie projekt atomowy z ZE PAK, który trzeba traktować w kategorii ryzyk" -
powiedział Michał Kozak z Trigona.

Jego zdaniem jest ryzyko kolejnych emisji akcji w energetyce pod duże projekty
inwestycyjne.

"Większa waga w sektorze przypisywana jest celom społecznym, a nie maksymalizacji
wartości dla akcjonariuszy. Takie spółki nie powinny być, w mojej opinii, notowane na
giełdzie
" - powiedział analityk.


Jak wskazał, rzetelna wycena spółek energetycznych jest obecnie mocno utrudniona, ale w
przyszłym roku, po wydzieleniu aktywów węglowych, ta zmienność powinna się zmniejszyć,
choć ryzyka związane z kolejnymi emisjami akcji nadal będą aktualne.

Jak zauważył analityk, ostatnio kursy spółek energetycznych trochę wzrosły, ale można
wyselekcjonować względnie atrakcyjniej wycenianą np. Eneę, gdzie inwestorzy obawiają się
nierynkowych cen sprzedaży węgla, czy bardziej problematyczny Tauron, na którego kursie
ciąży blok w Jaworznie. Kozak wskazał, że mimo sprzedaży elektrowni węglowych, w Tauronie
zostanie wysoki dług, co przy obecnych kosztach obsługi stanowi ryzyko.

Pytany o oczekiwane wyniki sektora energetycznego w 2023 roku, odpowiedział: "W
przyszłym roku spodziewam się względnie płaskich rdr wyników w obszarze dystrybucji i
+zero plus+ w obrocie. OZE zarobią mniej z powodu limitu cenowego".

W mijającym roku nie było dużych zmian rdr w wynikach spółek energetycznych.

"Segment wytwarzania konwencjonalnego był słabszy rok do roku, w obszarze dystrybucji
może być nieco słabiej rdr. W wydobyciu poprawiły się warunki cenowe, w Bogdance problemem
były wolumeny, natomiast segment w Tauronie zaskoczył na plus" - powiedział Michał
Kozak.

"W obszarze obrotu nastąpiły zmiany rozliczania wyniku, być może z powodu planowanego
wydzielenia aktywów węglowych od przyszłego roku. Wyniki się poprawiły wbrew oczekiwaniom,
ale spółki w większym stopniu przerzucały wyższe ceny na klientów. Enea i Energa
zapowiedziały, że w czwartym kwartale utworzą rezerwy w związku ze spodziewaną stratą z
tytułu realizacji umów z odbiorcami z grup taryfowych G w 2023 r. Najprawdopodobniej w
Tauronie i PGE rezerw nie będzie" - powiedział analityk Trigon DM. (PAP Biznes)
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 24 sty 2023 09:34

Obrazek

Forumowy "mistrz giełdowy od AT" m|u|m|i|n|e|k zaraz usunie swoje mądrości o tym, że Tauron leci ponownie w okolice 1,70 zł :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 24 sty 2023 09:51

autor: m|u|m|i|n|e|k » czw, 20 paź 2022, 14:51
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

m|u|m|i|n|e|k skoro Cię tak "podjarała" moja stopka w dołku korekty na Tauronie, to mam nadzieję "mistrzu" od AT,
że równie chętnie policzysz te moje % po 2024 roku :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 24 sty 2023 10:02

Z pamiętnika dryniola ;


autor: Martins_57614 » sob, 22 paź 2022, 10:15
Jak kurs będzie po 90gr to dajcie znać wtedy się zastanowię i może kupię tego trochę :lol:

autor: dryniol » pn, 24 paź 2022, 11:45

Martins_57614 po co pisać głupoty o 90 groszach, skoro to jest korekta rozpoczętego 2 lata temu trendu wzrostowego :roll:
Do takich poziomów już nigdy nie spadnie miły kolego. Bierz póki jest okazja kupić za bezcen na większej korekcie :idea: 8)
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 24 sty 2023 10:17

Z pamiętnika dryniola ;


autor: m|u|m|i|n|e|k » wt, 08 lis 2022, 9:01
Obrazek

autor: dryniol » wt, 08 lis 2022, 9:16

m|u|m|i|n|e|k nie sztuką jest wklejać wykresy i robić kreseczki, tylko trzeba jeszcze zaskoczyć o co tam chodzi chłopcze :roll:
W tych Twoich wykresikach brakuje obrotów, które w przypadku Taurona mówią wszystko, ale dla Ciebie ważniejsza jest jedna czy druga kreseczka :roll: Dołek bessy był w okolicach 85 groszy i od tego momentu zaczęła się długoterminowa hossa, która potrwa pwenie ponad 10 lat, z mniejszymi i większymi korektami chlopcze :idea: :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: trance » 24 sty 2023 11:13

Obrazek
brawo mumin!
idealnie w dołek.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości