TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

wszystko na temat spółek publicznych
cgva
Chorąży
Posty: 853
Rejestracja: 13 wrz 2011 14:53

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: cgva » 12 kwie 2021 08:49

https://businessinsider.com.pl/firmy/pr ... cs&utm_v=2

W przyszłym tygodniu do prac rządowych skierujemy jako ministerstwo ogromny, rewolucyjny projekt restrukturyzacji energetyki, który zakłada przede wszystkim wydzielenie węglowych elektrowni z dotychczas funkcjonujących spółek - zapowiedział w sobotę wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

W sobotę w internetowej części wywiadu w radiu RMF FM wicepremier Sasin mówił o transformacji energetyki w Polsce. "To jest proces wymagający bardzo wielu inwestycji, bo przecież musimy zastąpić wyłączane bloki węglowe innymi źródłami energii, nie tylko OZE, ale również elektrowniami opartymi o gaz ziemny" - podkreślił.

REKLAMA


pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: pandorinium » 12 kwie 2021 08:58

Jak Sasin coś powie to strach się bać :P

olimp.zeusowy
Starszy chorąży
Posty: 1199
Rejestracja: 28 mar 2020 10:12

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: olimp.zeusowy » 12 kwie 2021 09:18

Piękna jazda
Mi wystarczy .
Powodzenia

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: pazdzioch » 12 kwie 2021 09:46

dryniol ,oswiec mnie bo zbytnio nie kumam ,tej transformacji w czym to dobre dla spólek energetycznych ze straca majatek w postaci elektrowni i sp przejmie i utwprzy swoja spolke i spolki beda im płacic za prad do czasu jak sami nie wybuduja elektrowni eko,bo nie wiem w przeciagu ilus lat beda traciły zyski wg mnie teraz aktualnie traca za friko majatek i beda tylko posrednikiem

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 12 kwie 2021 10:42

dryniol ,oswiec mnie bo zbytnio nie kumam ,tej transformacji w czym to dobre dla spólek energetycznych ze straca majatek w postaci elektrowni i sp przejmie i utwprzy swoja spolke i spolki beda im płacic za prad do czasu jak sami nie wybuduja elektrowni eko,bo nie wiem w przeciagu ilus lat beda traciły zyski wg mnie teraz aktualnie traca za friko majatek i beda tylko posrednikiem


pazdziochu Jakubasa też musieli oświecać kiedyś, bo zbytnio nie kumał, w czym gry są dobre. No i kupił
płacąc po kilka zł za akcję Projekta. Fakt, że trochę za wcześniej sprzedał, ale za wcześniej sprzedać każdemu
się zdarza. To nie wstyd na giełdzie. Ważne żeby nie kupić za późno, np. Projekta po 450 zł :P
pazdziochu zakumasz jak energetyka będzie z 500% wyżej :P :lol: :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: pazdzioch » 12 kwie 2021 13:14

dryniol ,oswiec mnie bo zbytnio nie kumam ,tej transformacji w czym to dobre dla spólek energetycznych ze straca majatek w postaci elektrowni i sp przejmie i utwprzy swoja spolke i spolki beda im płacic za prad do czasu jak sami nie wybuduja elektrowni eko,bo nie wiem w przeciagu ilus lat beda traciły zyski wg mnie teraz aktualnie traca za friko majatek i beda tylko posrednikiem


pazdziochu Jakubasa też musieli oświecać kiedyś, bo zbytnio nie kumał, w czym gry są dobre. No i kupił
płacąc po kilka zł za akcję Projekta. Fakt, że trochę za wcześniej sprzedał, ale za wcześniej sprzedać każdemu
się zdarza. To nie wstyd na giełdzie. Ważne żeby nie kupić za późno, np. Projekta po 450 zł :P
pazdziochu zakumasz jak energetyka będzie z 500% wyżej :P :lol: :lol:
drynol zadał ci proste pytanie czy zabranie elektrowni spolkom to dobre dla nich i tyle ,widze ze nie wiesz ,co do energetyki zycze ci i 1000procent tylko skoncz wypisywac te brednie o innych spólkach one tak samo rosły w trendzie jak teraz moze energetyka ,zaznaczam ze jeszcze nic pewnego bo dzisiejsze wzrosty to efekt at i trzeba to potwierdzic bo fundamentalnie dla mnie to np ten twoj tauron jest wskaznikowo wiekszym balonem od cd projekta o zadłuzeniu nie wspomne a o zysku mozesz na akcje mozesz snic ale ty o tym nie napiszesz bo tylko piszesz ze to balony o innych spolkach ,co do jakubasa nie wiem dlaczego wciaz piszesz ze sprzedal i za wczesnie moze jak by był w akcjonariacie to cd by tyle nie wzrosl bo by mieszał ,zreszta mogles od niego kupic a nie pisac po fakcie ,dlatego pamietaj w pore sprzedaj bo te 500procent zysku moze sie zamienic znowu w strate

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: pazdzioch » 12 kwie 2021 13:30

a jak pamietam to jakubas nie kupował zzadnego cd projekta tylko mial optimusa po tym jak go przejeli i zrobili cd projektem

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7524
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: Pandziora » 12 kwie 2021 13:36

No ciekawe jak to przekazanie elektrowni się odbędzie. Czy Tauron nie będzie musiał za to zapłacić w jakiś sposób- w końcu to aktywa niechciane i do likwidacji w przyszłości, wiec kupujący powinien otrzymać rekompensatę...

A jak się dryniol zapatruje na inwestycje Lotosu w produkcję wodoru? Samochody elektryczne napędzane nieekologicznymi bateriami wydają mi się przestarzałe na teraz. Moze właśnie wodór byłby lepszy jako paliwo?
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

Apacz
Podporucznik
Posty: 12170
Rejestracja: 15 maja 2010 19:52

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: Apacz » 12 kwie 2021 13:51

WIG-Energia z sygnałem kupna
https://stooq.pl/mol/?id=18309
Temat wprawdzie nieco odległy, bo już 6 kwietnia dostaliśmy sygnał kupna na indeksie WIG-Energia. Dzisiejsze zachowanie spółek energetycznych przypomina ówczesne wybicie w szczególnie w odniesieniu do spółki Tauron. Branża energetyczna pomimo złej prasy pokazuje techniczny sygnał kupna wbrew rekomendacjom i opiniom analityków. Z uwagi na powyższe warto te spółki mieć z tyłu głowy.
Jak widać inni wiedzieli wcześniej !!

Insajderzy-ciekawe, czy nimi się KNF zainteresuje ??
No risk, no fun :-)

cgva
Chorąży
Posty: 853
Rejestracja: 13 wrz 2011 14:53

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: cgva » 12 kwie 2021 15:29

Na razie Pass :cry:

WRÓŻKA ZĘBUSZKA
Chorąży
Posty: 848
Rejestracja: 28 paź 2018 15:21

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: WRÓŻKA ZĘBUSZKA » 12 kwie 2021 17:51

2.86 :arrow: do srody
Co dalej :shock:
3,12 :arrow: do piatku

3.5 :arrow: :mrgreen:
Sz_mata na kiju bujamy

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 12 kwie 2021 22:05

a jak pamietam to jakubas nie kupował zzadnego cd projekta tylko mial optimusa po tym jak go przejeli i zrobili cd projektem
pazdzioch jesne że to nie był jeszcze CD Projekt, ale nazwa nie jest tu ważna. Chłopaki namówili go żeby dofinansował gry które będą tworzyć. Więc wszedł właśnie w gry na ich wstępnym etapie rozwoju.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

west77
Starszy plutonowy
Posty: 35
Rejestracja: 25 cze 2020 10:17

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: west77 » 13 kwie 2021 09:37

Osobiście uważam że SP wydyma akcjonariuszy przy okazji wyprowadzania ze spółek energetycznych elektrowni i kopalń .

west77
Starszy plutonowy
Posty: 35
Rejestracja: 25 cze 2020 10:17

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: west77 » 16 kwie 2021 14:32

Z prezentacji wynika, że do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE) trafi segment wydobycia węgla brunatnego, ale już nie wydobycie węgla kamiennego. To oznacza, że do NABE mają wejść kopalnie węgla brunatnego Bełchatów i Turów z PGE, ale nie wejdzie Tauron Wydobycie z grupy Tauron.

Pozostawienie Tauronu Wydobycie w grupie Tauron jest z pewnością pewnym zaskoczeniem. Pozwala to przypuszczać, że MAP posiada inne plany dot. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego. W innym przypadku zabranie z grupy Tauron firmy Tauron Wytwarzanie a pozostawienie w niej Taurona Wydobycie nie ma większego uzasadnienia.

Niezłe jaja !

GH05T
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3808
Rejestracja: 29 wrz 2017 08:10

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: GH05T » 16 kwie 2021 16:16

Jedyne co gość ma do powiedzenia o tauronie to Jakubas hahahahahhahahahah niesamowite
TO JEST WODA NA MLYN DLA xtb

WSZYSTKO CO PISZE NIE JEST REKOMENDACJA

***** SZERYFA PO STOKROC


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fango i 103 gości