TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

wszystko na temat spółek publicznych
galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: galileogalileo » 25 lip 2019 11:07

Ja pitolę tylko *** opiera się na wycenach z dna bessy i porównuje to obecnej sytuacji na giełdzie. Mimo, że tauron mi lata wokół tyłka, to chciałbym aby upadli. Wtedy takie oszołomy dryniole czegoś się nauczą.
to nawet nie byla bessa tylko paniczna wyprzedaz lecialy dobre i slabe spolki blyskawicznie do dolu
besse to mamy teraz slabe obroty mala zmiennosc
odplyw inwestorow
teraz prawdziwa bessa bo ciezko jest zarobic czy odbrobic strate
wtedy 2008/2009 juz pozna wiosna zapomnialem o poniesianych stratach bo wszystko odrobilem
teraz tak latwo nie jest
a obcenie kazde obsuniecie kapitlau jest na gpw bardzo ciezko odrobic zreszta sami handlujecie to sami wiecie

REKLAMA


|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: |Czarne.Koszula| » 25 lip 2019 11:34

Mimo, że tauron mi lata wokół tyłka, to chciałbym aby upadli. Wtedy takie oszołomy dryniole czegoś się nauczą.

a obcenie kazde obsuniecie kapitlau jest na gpw bardzo ciezko odrobic zreszta sami handlujecie to sami wiecie

Na giełdzie mamy istny kanibalizm, polityka robi swoje ale TPE jest szczególny bo tu ciągle wierzy się w te aktywa trwałe, że większość spłaconych bloków to tylko zarabia a stać go było na Jaworzno 910.

Wymiany na giełdzie, sprzedaże spółek jak PKO, PKN itd. w quasi pakietówkach, po 7 mln zł to część gry fundów wg mnie państwowych które mają transakcje wiązane, zarobić na spekulacji, przekazać innemu podmiotowi.

Przykładowo: zarobić na TPE, ratować wykonawcę Rafako, GPW płaci za darmowe rekomendacje by tym ktoś się zainteresował, ratuje się bankruta znowu jakim jest PBG bo tam wierzycielami obligacji są banki.

PIS nie rozbił sitwy finansjery i taki Dyrniol może ocenia fundamentalnie zbyt optymistycznie i długoterminowo ale ocenia przez swoje przesłanki, tu gra idzie o alibi (np. ceny praw do emisji) ale gra idzie nie jaka jest wartość rynkowa TPE ale ile na tym walorze od innych fundów da się wyciągnąć.

Przed emisją K "aniołek czesany w ząbek" gotów był kupić kilka mln akcji po 12 zł od Quercus by "uwalić" pod cenę emisyjną, ale i jego też zasypano na maksa.

Inwestorzy uciekają z takiej giełdy a na TPE mamy cele ekonomiczne kontra ideały środowiskowe które są substytutem religii w społeczeństwach Europy. Podobnie LGBT+, by mniejszość miała swe prawa itd., ale ta mniejszość to bojówkarze i zadymiarze.

GH05T
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3808
Rejestracja: 29 wrz 2017 08:10

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: GH05T » 25 lip 2019 11:37

Ja wszedłem do 2zł :oops: zainteresowanie akcjami TPE ogromne, podaż zejdzie i znów poleci do góry pod propagandę i PPK.
TO JEST WODA NA MLYN DLA xtb

WSZYSTKO CO PISZE NIE JEST REKOMENDACJA

***** SZERYFA PO STOKROC

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 25 lip 2019 13:47

Ja pitolę tylko *** opiera się na wycenach z dna bessy i porównuje to obecnej sytuacji na giełdzie. Mimo, że tauron mi lata wokół tyłka, to chciałbym aby upadli. Wtedy takie oszołomy dryniole czegoś się nauczą.
pandorinium ja pitolę tylo *** nie potrafi czytać że zrozumieniem i trzeźwo myśleć.
Wyraźnie pisalem "w różnych okresach"
Nie rosło wszystko i nie spadało w tym samym czasie podobnie jak obecnie.
Jak KGHM był po 18 zł to Amika była jeszcze w okolicach 20 zł , tak samo jak Lotos, po kolejnym kilkumiesiecznym okresie KGHM urósł do ponad 50 zł, Lotos spadł na 7 zl , a Amika w okolice 4 zł. Po kolejnym roku Lotos urósł w okolice 20-30 zł , a Amika
jeszcze spadla w okolice 3 zł.
Teraz co Ci rośnie " madrusiu" ? tylko gry na których też się doczekasz zawały, bądź pewny. Wtedy energetyka będzie już dużo wyzej niż obecnie
" mądrusiu" zapatrzony tylko w gierki :roll:
Może kiedyś w końcu czegoś się nauczą takie oszołomy jak Ty :roll:
Ostatnio zmieniony 25 lip 2019 14:02 przez dryniol, łącznie zmieniany 2 razy.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

krug2
Sierżant
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2018 21:38

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: krug2 » 25 lip 2019 13:59

Zapomniałem jeszcze dodać, że Tauron to największy dystrybutor energii w Polsce (ponad 5,5 miliona odbiorców) a z tego są największe pieniądze, o czym wielu tutaj zapomina, a pamięta o drobnostkach tak jak Czarna Koszula, dla którego bardzo ważne jest czy blok w Jaworznie zacznie pracować w listopadzie 2019, czy w lutym 2020 :roll:

Pozdrawiam i uciekam

20 listopada 2019 blok ma być oddany do eksploatacji komercyjnej a nie testów prób, pracy testowej. Wykonawca ma oddać blok z parametrami a nie tylko wybudować blok, dzień opóźnienia to 4 mln zł kosztów naliczanych przez Nowe Jaworzno. Polityka informacyjna, wypowiedzi z "grubsza" jak Grzegorczyka w sejmie(komisja) o IV kwartale to robienie ze wszystkich idiotów. To nie są drobiazgi, ten drobiazg to inwestycja na 6 mld zł, środków publicznych.

Powiem Ci Dryniol, jak w lutym będzie oddany do pełnej pracy to będzie super.

Sprawność blok ma być 45,9% a emisja CO2 spaść do 200-tek o 70%, 910 MW brutto to min. 4x 200-tki stare o sprawności 35-36%.

Stalowa Wola i Jaworzna to przeinwestowanie Tauron, już Łagisza była wyzwaniem ale tu premie płacili, co tam Południowy Koncern Energetyczny.

Nie tylko Co2, problemy ekonomiczne. długi ale brak zaufania, gra terminami i przeinaczanie spraw. jak stawianie rozpalenie palników i dmuchanie = rozpalenie kotła, generalne pojęcia "rozruch gorący", to wszystko powoduje brak zaufania do tych ludzi, dla mnie takie mówienie = kłamstwo bo wykorzystuje się niewiedzę techniczną.


To tak samo jak te bojówki LGBT+, po miastach jak cyrk i wożą i w każdym mieście są a to ciągle ta sama garstka a podatnik płaci miliony na ich ochronę! to winno się zakazać.

Jak Broda, Kempa i Grzegorczyk mają być jak PO to ja dziękuję za taki PIS.


A pewnie tylko miesięcznice i wiece poparcia dla PISu z obowiązkiem uczestnictwa przedstawiciela z każdej rodziny byś zostawił.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: |Czarne.Koszula| » 25 lip 2019 14:36

Zapomniałem jeszcze dodać, że Tauron to największy dystrybutor energii w Polsce (ponad 5,5 miliona odbiorców) a z tego są największe pieniądze, o czym wielu tutaj zapomina, a pamięta o drobnostkach tak jak Czarna Koszula, dla którego bardzo ważne jest czy blok w Jaworznie zacznie pracować w listopadzie 2019, czy w lutym 2020 :roll:

Pozdrawiam i uciekam

20 listopada 2019 blok ma być oddany do eksploatacji komercyjnej a nie testów prób, pracy testowej. Wykonawca ma oddać blok z parametrami a nie tylko wybudować blok, dzień opóźnienia to 4 mln zł kosztów naliczanych przez Nowe Jaworzno. Polityka informacyjna, wypowiedzi z "grubsza" jak Grzegorczyka w sejmie(komisja) o IV kwartale to robienie ze wszystkich idiotów. To nie są drobiazgi, ten drobiazg to inwestycja na 6 mld zł, środków publicznych.

Powiem Ci Dryniol, jak w lutym będzie oddany do pełnej pracy to będzie super.

Sprawność blok ma być 45,9% a emisja CO2 spaść do 200-tek o 70%, 910 MW brutto to min. 4x 200-tki stare o sprawności 35-36%.

Stalowa Wola i Jaworzna to przeinwestowanie Tauron, już Łagisza była wyzwaniem ale tu premie płacili, co tam Południowy Koncern Energetyczny.

Nie tylko Co2, problemy ekonomiczne. długi ale brak zaufania, gra terminami i przeinaczanie spraw. jak stawianie rozpalenie palników i dmuchanie = rozpalenie kotła, generalne pojęcia "rozruch gorący", to wszystko powoduje brak zaufania do tych ludzi, dla mnie takie mówienie = kłamstwo bo wykorzystuje się niewiedzę techniczną.


To tak samo jak te bojówki LGBT+, po miastach jak cyrk i wożą i w każdym mieście są a to ciągle ta sama garstka a podatnik płaci miliony na ich ochronę! to winno się zakazać.

Jak Broda, Kempa i Grzegorczyk mają być jak PO to ja dziękuję za taki PIS.


A pewnie tylko miesięcznice i wiece poparcia dla PISu z obowiązkiem uczestnictwa przedstawiciela z każdej rodziny byś zostawił.

Uczestniczy tych marszów winni posiadać zaświadczenie że nie są chorzy na HIV, Aids etc, inne choroby i dlatego nie wolno ich ruszać, można się zarazić.

Ci ludzie w tym co robią są chorzy, w przenośni i dosłownie.

krug2
Sierżant
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2018 21:38

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: krug2 » 25 lip 2019 16:43



20 listopada 2019 blok ma być oddany do eksploatacji komercyjnej a nie testów prób, pracy testowej. Wykonawca ma oddać blok z parametrami a nie tylko wybudować blok, dzień opóźnienia to 4 mln zł kosztów naliczanych przez Nowe Jaworzno. Polityka informacyjna, wypowiedzi z "grubsza" jak Grzegorczyka w sejmie(komisja) o IV kwartale to robienie ze wszystkich idiotów. To nie są drobiazgi, ten drobiazg to inwestycja na 6 mld zł, środków publicznych.

Powiem Ci Dryniol, jak w lutym będzie oddany do pełnej pracy to będzie super.

Sprawność blok ma być 45,9% a emisja CO2 spaść do 200-tek o 70%, 910 MW brutto to min. 4x 200-tki stare o sprawności 35-36%.

Stalowa Wola i Jaworzna to przeinwestowanie Tauron, już Łagisza była wyzwaniem ale tu premie płacili, co tam Południowy Koncern Energetyczny.

Nie tylko Co2, problemy ekonomiczne. długi ale brak zaufania, gra terminami i przeinaczanie spraw. jak stawianie rozpalenie palników i dmuchanie = rozpalenie kotła, generalne pojęcia "rozruch gorący", to wszystko powoduje brak zaufania do tych ludzi, dla mnie takie mówienie = kłamstwo bo wykorzystuje się niewiedzę techniczną.


To tak samo jak te bojówki LGBT+, po miastach jak cyrk i wożą i w każdym mieście są a to ciągle ta sama garstka a podatnik płaci miliony na ich ochronę! to winno się zakazać.

Jak Broda, Kempa i Grzegorczyk mają być jak PO to ja dziękuję za taki PIS.


A pewnie tylko miesięcznice i wiece poparcia dla PISu z obowiązkiem uczestnictwa przedstawiciela z każdej rodziny byś zostawił.

Uczestniczy tych marszów winni posiadać zaświadczenie że nie są chorzy na HIV, Aids etc, inne choroby i dlatego nie wolno ich ruszać, można się zarazić.

Ci ludzie w tym co robią są chorzy, w przenośni i dosłownie.
Podobnie rozumował Hitler który mówił że krew Żydowska ma inny skład chemiczny.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: |Czarne.Koszula| » 25 lip 2019 16:45

Podobnie rozumował Hitler który mówił że krew Żydowska ma inny skład chemiczny.

Myślą że to nie miejsce i nie ta argumentacja. Bolszewicy tak też mówili, kto nie z nimi to faszysta.
Grupa 400-500 osób terroryzuje cały kraj, następne starcie w Płocku.

leeloo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3242
Rejestracja: 07 sty 2013 22:32

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: leeloo » 25 lip 2019 21:17

tylko kupowac :mrgreen: i czekac

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8597
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: drex1 » 25 lip 2019 21:31

na razie to sprzedają i czekają.... BlackRock zaszorcił Taurona

Posiadacz pozycji krótkiej Nazwa papieru ISIN Pozycja krótka netto (%) Data obliczenia pozycji
BlackRock Institutional Trust Company, National Association TAURONPE PLTAURN00011 0,51 2019-07-24

https://rss.knf.gov.pl/RssOuterView/fac ... View.xhtml

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 26 lip 2019 07:37

na razie to sprzedają i czekają.... BlackRock zaszorcił Taurona

Posiadacz pozycji krótkiej Nazwa papieru ISIN Pozycja krótka netto (%) Data obliczenia pozycji
BlackRock Institutional Trust Company, National Association TAURONPE PLTAURN00011 0,51 2019-07-24

https://rss.knf.gov.pl/RssOuterView/fac ... View.xhtml
drex1 to są jakieś lipne infa dla leszcza.
Sprawdź krótką pozycję np. na Orange
Poszło info o krótkiej pozycji 23 kwietnia 2019 roku
(tuż przed wzrostami),
a zobacz gdzie kurs jest obecnie od tamtej pory.
Było wybicie, ale do góry.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: |Czarne.Koszula| » 26 lip 2019 14:16

drex1 to są jakieś lipne infa dla leszcza.
lipne, czy nie. TPE glebi a do 3 sierpnia dmucha kocioł :)) na B7 w JAW.

GH05T
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3808
Rejestracja: 29 wrz 2017 08:10

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: GH05T » 26 lip 2019 16:05

Zapomniałem jeszcze dodać, że Tauron to największy dystrybutor energii w Polsce (ponad 5,5 miliona odbiorców) a z tego są największe pieniądze, o czym wielu tutaj zapomina, a pamięta o drobnostkach tak jak Czarna Koszula, dla którego bardzo ważne jest czy blok w Jaworznie zacznie pracować w listopadzie 2019, czy w lutym 2020 :roll:

Pozdrawiam i uciekam

20 listopada 2019 blok ma być oddany do eksploatacji komercyjnej a nie testów prób, pracy testowej. Wykonawca ma oddać blok z parametrami a nie tylko wybudować blok, dzień opóźnienia to 4 mln zł kosztów naliczanych przez Nowe Jaworzno. Polityka informacyjna, wypowiedzi z "grubsza" jak Grzegorczyka w sejmie(komisja) o IV kwartale to robienie ze wszystkich idiotów. To nie są drobiazgi, ten drobiazg to inwestycja na 6 mld zł, środków publicznych.

Powiem Ci Dryniol, jak w lutym będzie oddany do pełnej pracy to będzie super.

Sprawność blok ma być 45,9% a emisja CO2 spaść do 200-tek o 70%, 910 MW brutto to min. 4x 200-tki stare o sprawności 35-36%.

Stalowa Wola i Jaworzna to przeinwestowanie Tauron, już Łagisza była wyzwaniem ale tu premie płacili, co tam Południowy Koncern Energetyczny.

Nie tylko Co2, problemy ekonomiczne. długi ale brak zaufania, gra terminami i przeinaczanie spraw. jak stawianie rozpalenie palników i dmuchanie = rozpalenie kotła, generalne pojęcia "rozruch gorący", to wszystko powoduje brak zaufania do tych ludzi, dla mnie takie mówienie = kłamstwo bo wykorzystuje się niewiedzę techniczną.



To tak samo jak te bojówki LGBT+, po miastach jak cyrk i wożą i w każdym mieście są a to ciągle ta sama garstka a podatnik płaci miliony na ich ochronę! to winno się zakazać.

Jak Broda, Kempa i Grzegorczyk mają być jak PO to ja dziękuję za taki PIS.
On sam nie ma takiej wiedzy to co ci ma powiedzieć :lol: zaś co do terminów to wydaję mi się, że wiedzę o takich projektach czerpiesz tylko i wyłącznie z internetu zaś tam gro ludzi doskonale już jest w stanie określić co do dnia najbliższe wydarzenia i na pewno w cenie ewentualnie opóźnienie już mamy
TO JEST WODA NA MLYN DLA xtb

WSZYSTKO CO PISZE NIE JEST REKOMENDACJA

***** SZERYFA PO STOKROC

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: |Czarne.Koszula| » 26 lip 2019 16:13

On sam nie ma takiej wiedzy to co ci ma powiedzieć :lol: zaś co do terminów to wydaję mi się, że wiedzę o takich projektach czerpiesz tylko i wyłącznie z internetu zaś tam gro ludzi doskonale już jest w stanie określić co do dnia najbliższe wydarzenia i na pewno w cenie ewentualnie opóźnienie już mamy

A o czym ja mówię? niech jasno potwierdzą 20 listopada wpisanego do KSE. W czym problem powiedzieć, będziemy na 20 listopada gotowi i blok będzie pracował komercyjnie albo nie!

Ty im ufasz, a ja nie.

AdmiralPiett
Chorąży sztabowy
Posty: 6114
Rejestracja: 13 lip 2015 12:32

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: AdmiralPiett » 26 lip 2019 17:51

O tu tez w drodze na 3 zety

ale chyba ciut dalej niz ma Rafako

Ale oczywiscie 3mam kciuki !

:mrgreen:
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy !!!


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości