TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

wszystko na temat spółek publicznych
GH05T
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3808
Rejestracja: 29 wrz 2017 08:10

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: GH05T » 19 sie 2021 08:42

Ale osiem masz cały czas czy jak zonglujesz czy jak?
TO JEST WODA NA MLYN DLA xtb

WSZYSTKO CO PISZE NIE JEST REKOMENDACJA

***** SZERYFA PO STOKROC

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 19 sie 2021 09:33

Ale osiem masz cały czas czy jak zonglujesz czy jak?

GH05T wiele razy to tłumaczyłem na forum Tobie i innym, i ciągle jak grochem o ścianę. Cały czas mam te osiem spółek. To jest strategia kantorowa. W kantorze też wymieniają waluty i cały czas mają w 100% jakieś pieniądze. Ja wymieniam akcje 8 spółek
i też mam w 100% jakieś akcje. Dałem Ci tylko przykład Enea/PKP Cargo. Nie wymieniałam wcześniej w całości PKP Cargo na ENEA,
tak jak teraz też nie wymieniam w całości ENEA na PKP Cargo. Mam stałą pulę 20% każdej ze spółek, a 80 % to wymiana kantorowa.
Ale skoro zarobiłem akcje PKP Cargo po wymianie z ENEA, to ta pula stałych 20% akcji PKP Cargo mi się zwiększyła, a 80% ponownie w jakimś momencie wymienię na ENEA i wtedy też zarobię akcje, tyle że już ENEI, proste. I tak jest ze wszystkimi ośmioma spółkami w moim portfelu, którymi obracam. Ogarniasz już, czy dalej nic, "mistrzu" :?: :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

GH05T
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3808
Rejestracja: 29 wrz 2017 08:10

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: GH05T » 19 sie 2021 10:13

Nie no teraz mi dużo się rozjaśniło w głowie.

Zawsze masz 8 spulek jak w kantorze i zawsze zarabiasz na tych podmianach zwiększając skutecznie zaangażowanie w poszczególne walory pomimo tego że nie zawsze łapiesz skutecznie dołki i górki tylko czasem o 2 lata się mylisz

Pozdrawiam
TO JEST WODA NA MLYN DLA xtb

WSZYSTKO CO PISZE NIE JEST REKOMENDACJA

***** SZERYFA PO STOKROC

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 19 sie 2021 10:35

Nie no teraz mi dużo się rozjaśniło w głowie.

Zawsze masz 8 spulek jak w kantorze i zawsze zarabiasz na tych podmianach zwiększając skutecznie zaangażowanie w poszczególne walory pomimo tego że nie zawsze łapiesz skutecznie dołki i górki tylko czasem o 2 lata się mylisz

Pozdrawiam

GH05T widzę, że dalej w 100% do Ciebie nie trafia. Z czym się mylę :?: :roll: Wyselekcjonowałem spółki których jestem pewny, które
są na dnie i które będą rosły w długiej perspektywie. Czas dla mnie nie ma znaczenia. Nie widzisz, że przy mojej strategii liczy się zwiększająca ilość akcji w portfelu, a na liczenie pieniędzy będzie czas za kilka lat, mimo że już teraz nie narzekam :roll:
Zobacz ile wzrosły w ciągu roku wszystkie spółki z mojego portfela. To by mi wystarczało, nawet gdyby nie przybywało akcji
w moim portfelu, a tak mam dodatkowy bonus :roll: Więc gdzie widzisz moją pomyłkę :?: :roll: Pomyłkę to zrobili ci, którzy pod wpływem euforii kupowali CD Projekta po 450 zł i ci, którzy pod wpływem paniki sprzedawali Taurona po 1 zł, bez logicznego myślenia w obu przypadkach :roll: Jedyny argument jaki mieli to, bo rośnie, bo spada, a dla mnie owcze pędy nie są argumentami. Dlatego od wielu lat spokojnie zarabiam na giełdzie bez zbędnego ryzyka, robiąc na odwrót niż większość :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7524
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: Pandziora » 19 sie 2021 13:01

Ja właśnie nie ogarniam jakie są pozostałe 4 perełki poza Tauron, ENEA, Bogdanka, PKP Cargo... :P Strategia wymiany jednych na drugie jest już nam znana, tylko nigdy nie wiemy, w którym momencie należy ją przeprowadzać... Ale my zwykłe leszcze i daleko nam do cinkciarza dryniola :lol:
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 19 sie 2021 20:42

Ja właśnie nie ogarniam jakie są pozostałe 4 perełki poza Tauron, ENEA, Bogdanka, PKP Cargo... :P Strategia wymiany jednych na drugie jest już nam znana, tylko nigdy nie wiemy, w którym momencie należy ją przeprowadzać... Ale my zwykłe leszcze i daleko nam do cinkciarza dryniola :lol:
Pandziora czuję troszkę ironi. Widzisz, ja nawet piszę kiedy i co wymieniam. Oczywiście nie wszystko wykładam na tacę, bo by się nie zmieściło, ale i tak dużo ujawniam. Poza tym coś pewnym osobom z tego forum udowadniam, bo tutaj większość jest bardzo mądra, tyle że po fakcie.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

GH05T
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3808
Rejestracja: 29 wrz 2017 08:10

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: GH05T » 19 sie 2021 21:09

Ja właśnie nie ogarniam jakie są pozostałe 4 perełki poza Tauron, ENEA, Bogdanka, PKP Cargo... :P Strategia wymiany jednych na drugie jest już nam znana, tylko nigdy nie wiemy, w którym momencie należy ją przeprowadzać... Ale my zwykłe leszcze i daleko nam do cinkciarza dryniola :lol:
Pandziora czuję troszkę ironi. Widzisz, ja nawet piszę kiedy i co wymieniam. Oczywiście nie wszystko wykładam na tacę, bo by się nie zmieściło, ale i tak dużo ujawniam. Poza tym coś pewnym osobom z tego forum udowadniam, bo tutaj większość jest bardzo mądra, tyle że po fakcie.
Dryniol co jeszcze masz energe trakcje kogenerację i?
TO JEST WODA NA MLYN DLA xtb

WSZYSTKO CO PISZE NIE JEST REKOMENDACJA

***** SZERYFA PO STOKROC

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7524
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: Pandziora » 20 sie 2021 10:29

Czy aby energetyki nie robią ruchu, który miały zrobić wcześniej, ale odwlekały ze wzgledu na planowane uwalenie w20?
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8573
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: drex1 » 20 sie 2021 11:32

tylko nie napisal dryniol na co i kiedy wymienil turon kupowany po 2,50.. kiedy lecial na 70 groszy :lol:

generalnie strategia bez sensu bo zeby miala sens musialbs znac bety a pewnie nawet nie wiesz co to jest :oops:

..tym bardziej jezeli w obrebie podobnych spolek

GH05T
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3808
Rejestracja: 29 wrz 2017 08:10

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: GH05T » 20 sie 2021 15:01

GENERALNIE JAK NA PIATEK TO PIEKNA SWOECZKA DZIS POWSTAJE, NAPRAWDE
TO JEST WODA NA MLYN DLA xtb

WSZYSTKO CO PISZE NIE JEST REKOMENDACJA

***** SZERYFA PO STOKROC

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 22 sie 2021 10:52

tylko nie napisal dryniol na co i kiedy wymienil turon kupowany po 2,50.. kiedy lecial na 70 groszy :lol:

generalnie strategia bez sensu bo zeby miala sens musialbs znac bety a pewnie nawet nie wiesz co to jest :oops:

..tym bardziej jezeli w obrebie podobnych spolek

drex1 wiem, wiem, że wy wszyscy, którzy najwięcej tutaj krzyczycie, to nigdy nie jesteście nawet na moment na stracie, tylko jak już coś kupicie to od razu wam leci pincet procentów w górę :roll: Pisalem, że w momentach wyprzedaży i bessy jak kupuję akcje, to nie na "godzinę" tak jak wy, tylko na kilka lat i caly czas w takich momentach w portfelu mam w 100% akcje, czekając spokojnie na hossę. Gotówka mnie wtedy zupełnie nie interesuje. Według Ciebie nawet jak zaczynałem skup Taurona od 2,50 zl, to lepiej bylo wtedy kupować na długi termin np. Projekta po 300-400 zl :?: :roll:
Ostatnio zmieniony 22 sie 2021 11:10 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

GH05T
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3808
Rejestracja: 29 wrz 2017 08:10

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: GH05T » 22 sie 2021 11:10

tylko nie napisal dryniol na co i kiedy wymienil turon kupowany po 2,50.. kiedy lecial na 70 groszy :lol:

generalnie strategia bez sensu bo zeby miala sens musialbs znac bety a pewnie nawet nie wiesz co to jest :oops:

..tym bardziej jezeli w obrebie podobnych spolek

drex1 wiem, wiem, że wy wszyscy, którzy najwięcej tutaj krzyczycie, to nigdy nie jesteście nawet na moment na stracie, tylko jak już coś kupicie to od razu wam leci pincet procentów w górę :roll: Pisalem, że w momentach wyprzedaży i bessy jak kupuje akcje, to nie na godzinę tak jak wy, tylko na kilka lat i caly czas w takich momentach w portfelu mam w 100% akcje, czekając spokojnie na hossę. Gotówka mnie wtedy zupełnie nie interesuje. Według Ciebie nawet jak zaczynałem skup Taurona od 2,50 zl, to lepiej bylo wtedy kupować na długi termin np. Projekta po 300-400 zl :?: :roll:
Jak tpe był po 2.5 to cdr po 100 latal? Dalej lepiej na cdr byś był zarobiony
TO JEST WODA NA MLYN DLA xtb

WSZYSTKO CO PISZE NIE JEST REKOMENDACJA

***** SZERYFA PO STOKROC

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 22 sie 2021 11:28

tylko nie napisal dryniol na co i kiedy wymienil turon kupowany po 2,50.. kiedy lecial na 70 groszy :lol:

generalnie strategia bez sensu bo zeby miala sens musialbs znac bety a pewnie nawet nie wiesz co to jest :oops:

..tym bardziej jezeli w obrebie podobnych spolek

drex1 wiem, wiem, że wy wszyscy, którzy najwięcej tutaj krzyczycie, to nigdy nie jesteście nawet na moment na stracie, tylko jak już coś kupicie to od razu wam leci pincet procentów w górę :roll: Pisalem, że w momentach wyprzedaży i bessy jak kupuje akcje, to nie na godzinę tak jak wy, tylko na kilka lat i caly czas w takich momentach w portfelu mam w 100% akcje, czekając spokojnie na hossę. Gotówka mnie wtedy zupełnie nie interesuje. Według Ciebie nawet jak zaczynałem skup Taurona od 2,50 zl, to lepiej bylo wtedy kupować na długi termin np. Projekta po 300-400 zl :?: :roll:
Jak tpe był po 2.5 to cdr po 100 latal? Dalej lepiej na cdr byś był zarobiony


GH05T "mistrzu" ale idąc dalej. Kto dzisiaj jest lepiej zarobiony, ten który zaczynal skup Taurona od 2,50 zl i przez kolejne dwa lata uśredniał w dół do 1 zl, czy ten, który wtedy zaczynał skup CD Projekta od 100 zl i przez kolejne 2 lata uśredniał w górę do 400 zl :?: :roll: Po drugie, za kolejny rok już mi nie napiszesz tutaj, że lepiej zarobieni są ci którzy kupowali CDR po 100 zl od tych którzy kupowali Taurona po 2,50 zl, bo dlugoterminowe trendy na tych papierach po prostu się zmieniły, i przewaga Taurona nad CDR z miesiąca na miesiąc, z roku na rok, będzie coraz większa, tak samo jak branżowo, energetyka (początek hossy) vs. gamedev (początek bessy).
Ostatnio zmieniony 22 sie 2021 14:27 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 22 sie 2021 14:26

Sorki, dubel
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

GH05T
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3808
Rejestracja: 29 wrz 2017 08:10

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: GH05T » 22 sie 2021 15:58

A co ty trzynascie akcji dziennie taurona przez te dwa lata kupowales?
TO JEST WODA NA MLYN DLA xtb

WSZYSTKO CO PISZE NIE JEST REKOMENDACJA

***** SZERYFA PO STOKROC


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości