TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

wszystko na temat spółek publicznych
GH05T
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3808
Rejestracja: 29 wrz 2017 08:10

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: GH05T » 31 gru 2021 10:45

Dryniu oczekuje ze za dwa lata zmienisz stopkę i na 30 rok przesuniesz liczenie procentów i okres swojego krulowania Takoż
TO JEST WODA NA MLYN DLA xtb

WSZYSTKO CO PISZE NIE JEST REKOMENDACJA

***** SZERYFA PO STOKROC

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 31 gru 2021 11:45

Dryniu oczekuje ze za dwa lata zmienisz stopkę i na 30 rok przesuniesz liczenie procentów i okres swojego krulowania Takoż

GH05T przez ponad dwa lata na pewno nic nie będę zmieniał w swoim portfelu, poza mieszaniem we własnym kotle, a w 2024 zacytuję Twój post i policzę procentowe zyski mojego portfela od dzisiejszych Twoich wypocin na wątku Tautona :idea: Ale pewnie do tej pory albo już Ciebie tutaj nie będzie, albo 100 razy zmienisz nick forumowy głu.pku :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 31 gru 2021 12:12

cytat;
"Podwyżki cen energii elektrycznej są nieuniknione z powodu wzrostu cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla – wskazuje koncern Tauron w piątkowym komunikacie. Akcentuje, że aby zmniejszyć efekt podwyżek cen, przygotowano rozwiązania rządowej tarczy antyinflacyjnej.
Jak napisano w informacji Tauronu, podwyżki cen w zatwierdzonych przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nowych taryfach na sprzedaż i dystrybucję dla gospodarstw domowych, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2022 r., są nieuniknione z powodu wzrostu cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla.
Koncern przypomina, że prawie 70 proc. energii wytwarzanej w Polsce pochodzi z elektrowni węglowych, w konsekwencji czego koszt wytworzenia w nich energii elektrycznej składa się obecnie w 60 proc. z ceny uprawnień do emisji CO2.
W mijającym roku ceny uprawnień do emisji CO2 drastycznie wzrosły, o ponad 80 proc. Dziś jednostkowa cena uprawnień to około 90 euro za tonę” – przypomniał cytowany w informacji pełniący obowiązki prezesa Taurona Artur Michałowski.
W konsekwencji cena wytworzenia energii elektrycznej składa się w ponad połowie z kosztów zakupu uprawnień do emisji, a tylko jego druga część to faktyczny koszt produkcji. Taka polityka klimatyczna Unii Europejskiej obciąża statystycznego klienta w naszej części Europy” – zaznaczył Michałowski."


Szkoda, że "polityczny" (jeszcze) koncern Tauron nie akcentuje i nie przypomina o tym;
-kto zgodził się na tak drastyczną politykę klimatyczną :?: :roll:
-kto jest odpowiedzialny za promowanie elektrowni węglowych i za forsowanie nowych inwestycji w tym temacie (Ostrołęka, Jaworzno) :?: :roll:
-kto jest odpowiedzialny za wyrzucanie pieniędzy spółek energetycznych w błoto, poprzez ratowanie nierentownych kopalni węglowych z tychże pieniędzy (PGG) :?: :roll:
-kto zaniechał inwestycji w odnawialne źródła energii w Polsce (słynna sprawa wiatraków i Obajtka za czasów jego prezesury w Enerdze) :?: :roll:
-do czyjej kieszeni idą pieniądze z uprawnień co2, które płacą nasze spółki energetyczne :?: Czy czasami nie do kieszeni "naszych kochanych" rządzących "daroczyńców" z PiS-u (do budżetu SP) :?: :roll:

....i zabrakło mi jednej bardzo ważnej rzeczy, której nie akcentuje i o której nie przypomina Pan Michałowski;
"że to wszystko wina Tuska" :P :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dochodzeniowy » 31 gru 2021 13:44

Niemcy mają wiatraki i wiatru nie było to odpalili smieciuchy na węgiel i kopcą.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 01 sty 2022 14:57

Dryniu oczekuje ze za dwa lata zmienisz stopkę i na 30 rok przesuniesz liczenie procentów i okres swojego krulowania Takoż

Koledzy GH05T, fluidek, Gibający_gibon, m|u|m|i|n|e|k czy trance , macie możliwość zabłysnąć na tle dryniola, żebyście mieli prawdziwe powody do wyśmiewania się ze mnie :idea: Zobaczę czy macie jaja :P
viewtopic.php?f=1&t=251215
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

TwojąMamę
Chorąży
Posty: 789
Rejestracja: 03 sie 2017 16:51
Lokalizacja: Moderator

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: TwojąMamę » 13 sty 2022 14:18

Dzień dobry
Zanabyłem w drodze kupna symboliczne 7000 akcji TauronPE
Już kiedyś tu już bylem a wykres roczny...
Sami wiecie
3mam kciuki, jako i Wy 3majcie
(Min.3.1 zł, choć apetyt by zostać do 4 zł)

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dusigrosz » 13 sty 2022 14:24

Dzień dobry
Zanabyłem w drodze kupna symboliczne 7000 akcji TauronPE
Już kiedyś tu już bylem a wykres roczny...
Sami wiecie
3mam kciuki, jako i Wy 3majcie
(Min.3.1 zł, choć apetyt by zostać do 4 zł)
Witam. Tez nabylem dzis walor 8)
No ja bym sobie te 3,30-50 zyczyl widziec.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 13 sty 2022 22:17

Dzień dobry
Zanabyłem w drodze kupna symboliczne 7000 akcji TauronPE
Już kiedyś tu już bylem a wykres roczny...
Sami wiecie
3mam kciuki, jako i Wy 3majcie
(Min.3.1 zł, choć apetyt by zostać do 4 zł)
Witam. Tez nabylem dzis walor 8)
No ja bym sobie te 3,30-50 zyczyl widziec.

dusigrosz piękny gest wspomagać konkurencję :P
Ja jednak jestem egoistą, bo w kotle mieszam wyłącznie swoimi i to się nie zmieni przez 3 lata 8)
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

GH05T
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3808
Rejestracja: 29 wrz 2017 08:10

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: GH05T » 14 sty 2022 05:32

Dryniu oczekuje ze za dwa lata zmienisz stopkę i na 30 rok przesuniesz liczenie procentów i okres swojego krulowania Takoż

Koledzy GH05T, fluidek, Gibający_gibon, m|u|m|i|n|e|k czy trance , macie możliwość zabłysnąć na tle dryniola, żebyście mieli prawdziwe powody do wyśmiewania się ze mnie :idea: Zobaczę czy macie jaja :P
viewtopic.php?f=1&t=251215
nie no faktycznie zeby rzucic z rzyci typ na forum to trzeba miec jaja ze stali, powaznie :lol:
ciekawe po ile bedzie tawron po konkretniejszej korekcie, ale ty ja jak zawsze wykorzystasz i zarobisz na tym temacie ciezki hajs :lol:
TO JEST WODA NA MLYN DLA xtb

WSZYSTKO CO PISZE NIE JEST REKOMENDACJA

***** SZERYFA PO STOKROC

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: zenek69 » 14 sty 2022 09:43

Coraz więcej mówią pisiory że trzeba będzie wypowiedzieć ten śmieszny pakiet klimatyczny...oby tak zrobili bo inaczej nas zaora łunia...no ale dla perełki nie byłaby chyba zbyt dobra wiadomość dlugoterminowo

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 14 sty 2022 09:51

zenek ty te studia nauczycielskie to chyba za oselke masla i kope jajek skonczyles
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dusigrosz » 14 sty 2022 10:18

Coraz więcej mówią pisiory że trzeba będzie wypowiedzieć ten śmieszny pakiet klimatyczny...oby tak zrobili bo inaczej nas zaora łunia...no ale dla perełki nie byłaby chyba zbyt dobra wiadomość dlugoterminowo
przeciez sami za nim glosowali...
Pakiet klimatyczny z 2007 podpisal L. Kaczynski.
Pakiet fit for 55 w 2021 podpisal M. Morawiecki.

Ziobro z Kowalskim Januszem krzyczeli weto albo smierc...
Okazalo sie, ze obydwoje przezyli. :lol:

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: zenek69 » 14 sty 2022 10:37

Coraz więcej mówią pisiory że trzeba będzie wypowiedzieć ten śmieszny pakiet klimatyczny...oby tak zrobili bo inaczej nas zaora łunia...no ale dla perełki nie byłaby chyba zbyt dobra wiadomość dlugoterminowo
przeciez sami za nim glosowali...
Pakiet klimatyczny z 2007 podpisal L. Kaczynski.
Pakiet fit for 55 w 2021 podpisal M. Morawiecki.

Ziobro z Kowalskim Januszem krzyczeli weto albo smierc...
Okazalo sie, ze obydwoje przezyli. :lol:
Kaczyński może podpisał ale negocjacje co i jak były w 2014 i kopaczka podpisała wszystko co jej podsunęli. Nie ma co się teraz ekscytować trzeba to wetowac i wypowiadać bo nas zaoraja

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dochodzeniowy » 14 sty 2022 10:40

Dusigrosz w swym opętaniu gdzie są kompetencje prezydenta czy premiera. Raz ten raz inny ?

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dusigrosz » 14 sty 2022 12:12

Dusigrosz w swym opętaniu gdzie są kompetencje prezydenta czy premiera. Raz ten raz inny ?
https://serwisy.gazetaprawna.pl/energet ... -tusk.html
2007 -
na ustalenia zgodził się w 2007 roku prezydent Lech Kaczyński, a rok później zatwierdził je premier Donald Tusk
...
https://www.dw.com/pl/klimat-polska-szc ... a-55909122
2021 -
Premier Mateusz Morawiecki odwołał drugie polskie weto na szczycie UE, godząc się na zaostrzenie celu redukcyjnego Unii do 55 proc. w 2030 r
Prosze cie dochodzeniowy, nie dyskutuj z faktami.
Powtarzam. Czemu Ziobro, Kowalski i reszta skandowala, ze albo veto albo smierc? Potem grozili zerwaniem koalicji? A teraz trzymaja razem sztame? Odp. bo to wszystko to jeden wielki teatr.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości