TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

wszystko na temat spółek publicznych
m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 16 lis 2022 17:10

Obrazek
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

REKLAMA


m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 17 lis 2022 10:37

Obrazek
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: trance » 17 lis 2022 10:48

Czy to nadal korekta wyższego rzędu w kantorze?

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 22 lis 2022 09:34

Czy to nadal korekta wyższego rzędu w kantorze?

leszczu trance nie :!: :roll: Korekta się skończyła na 1,70 zł, i teraz jedziemy do góry, by przebić poprzedni szczyt trendu wzrostowego,
który był na 3,60 zł :idea: Czy jeszcze masz jakieś pytania forumowy leszczu :?: 8)
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: trance » 22 lis 2022 10:02

A dlaczego spadło poniżej 2 zł jak nigdy już miało nie spaść?

Patrząc na twoje stopy zwrotu od 2017 na perle, to nie wiem kogo ty tu leszczem nazywasz :lol:

TPE 5 lat: -36.06%

A z tego co widzę, to mój scenariusz orgra na paździeru się realizuje :lol:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 23 lis 2022 13:50

A dlaczego spadło poniżej 2 zł jak nigdy już miało nie spaść?

Patrząc na twoje stopy zwrotu od 2017 na perle, to nie wiem kogo ty tu leszczem nazywasz :lol:

TPE 5 lat: -36.06%

A z tego co widzę, to mój scenariusz orgra na paździeru się realizuje :lol:

leszczu trance a gdzie pisałem, że Tauron już nigdy nie spadnie poniżej 2 zł :?: :roll: Co mnie obchodzi drobny leszczyku co było na Tauronie 5 lat temu, skoro wtedy mialem Mirbud kupiony pod koniec 2016 roku po 70 groszy :?: :roll:
Obecnie byla większa korekta na Tauronie i tyle, a teraz jedziemy na nowe szczyty :idea:
Przeczytaj z większą uwagą leszczu moją stopkę i to co napisałem w poście wyżej, bo prostego przekazu nie ogarniasz, i może za 10 razem dopiero do Ciebie trafi o czym piszę :roll:
I nie lataj tak za mną na wątkach moich spółek leszczu, bo pomyślę że się zakochałeś :P :lol:
Ostatnio zmieniony 23 lis 2022 14:02 przez dryniol, łącznie zmieniany 2 razy.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: trance » 23 lis 2022 14:00

Dryniol, uczepileś się XTB, że to mało przyszłościowa spółka, bo kurs będzie się wahał w przedziale 15-21.

To ja Ci powiem, że XTB będzie na jesieni w przedziale 30-40zl, i wtedy zamienię moje akcje XTB na akcję Taurona w przedziale 1.5zł-2.0zł.

XTB17 uważam, że jesteś tak bardzo zaślepiony i zauroczony XTB, że żadne argumenty do Ciebie nie trafią :roll:
Podobnie było i jest z dochodzeniowym na Novicie, do którego również nie trafiały i nadal nie trafiają moje argumenty, a która to Novita mimo rewelacyjnych wyników za 2021 rok, już spadła ze szczytów o ponad 50%,
czyli o 120 zł w niecały rok :roll:
Jeśli chodzi o XTB to nadal uważam, że kurs będzie wahał się w przedziale 15-21 zł, a przy stabilizacji na rynkach
nie będzie już tak dobrych wyników. Nigdzie nie napisałem, że to jest spółka bez perspektyw a jedynie, że przy hossie
i stabilizacji na rynkach, którą przewiduję już niedalekiej przyszłości, lepsze perspektywy rozwoju będą miału TFI
niż XTB, co nie oznacza, że nie widzę jakiegoś tam potencjału do zwiększania bazy klientów :roll:
Jeśli chodzi o Tauron to daj Boże, żeby była taka cena o której marzysz, bo u mnie w portfelu przy obecnych cenach Tauron jest mocno niedoważony i skorzystałbym przy 1,50 zł za akcję z okazji, był w moim portfelu ponownie Tauron był nr.1. Jednak tak jak napisałem, to są jedynie Twoje marzenia, a przy tak mocnym nacisku na elektromobilność, spółki energetyczne mają naprawdę duże perspektywy rozwoju oraz możliwości pozyskania ogromnych dotacji unijnych na rozwój :idea: Myślę, ze cena Tauronu na giełdzie już nigdy nie spadnie poniżej 2 zł :idea: To tak jakbym ja chciał, żeby cena XTB spadła ponownie w okolice 4-5 zł :roll:
Nie wiem w ogóle czy masz pojęcie co to jest wartość księgowa na jedną akcję, a jeżeli masz to powinieneś
się orientować, że przy tak niskiej kapitalizacji i przy tak dużej wartości księgowej na jedną akcję, oraz przy stabilnych zyskach energetycznych spółek, obecne ceny giełdowe całej branży energetycznej nadal są okazją inwestycyjną :idea:
Jak widać myślenie ci średnio wychodzi ;]

gniota tpe polecałeś od 2017 i nadal w plecy.
Ale wiemy, ty lubisz inwestycje dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo
terminowe.

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8583
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: drex1 » 23 lis 2022 14:01

z pamiętnika dryniola
dryniol » 03 maja 2022 08:53
Myślę, ze cena Tauronu na giełdzie już nigdy nie spadnie poniżej 2 zł :idea:
tyle lat niby na rynku a dryniol dalej nie zrozumiał ze slow typu "nigdy" nie uzywa sie na giełdzie ...
bo potem takie kwiatki wychodzą :twisted:
dryniol Alzhaimera juz masz? :shock:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 23 lis 2022 14:10

z pamiętnika dryniola
dryniol » 03 maja 2022 08:53
Myślę, ze cena Tauronu na giełdzie już nigdy nie spadnie poniżej 2 zł :idea:
tyle lat niby na rynku a dryniol dalej nie zrozumiał ze slow typu "nigdy" nie uzywa sie na giełdzie ...
bo potem takie kwiatki wychodzą :twisted:
dryniol Alzhaimera juz masz? :shock:

drex1 nawet jeśli to napisałem, to kluczowe słowo jest gdzie indziej :roll: Ale być może nie potraficie czytać ze zrozumieniem :roll:
Inna sprawa to taka, że jeżeli nawet spadło, to na moment i była to super okazja do kupna po korekcie, a po drugie spadlo niewiele poniżej 2 zł, patrząc co się działo na giełdzie w 2022 roku :roll:
Jakby spadło na 1.99 zł, to też byście mnie leszcze ścigali po całym forum :?: :P :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2329
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: Rif1977 » 23 lis 2022 14:21

z pamiętnika dryniola
dryniol » 03 maja 2022 08:53



tyle lat niby na rynku a dryniol dalej nie zrozumiał ze slow typu "nigdy" nie uzywa sie na giełdzie ...
bo potem takie kwiatki wychodzą :twisted:
dryniol Alzhaimera juz masz? :shock:

drex1 nawet jeśli to napisałem, to kluczowe słowo jest gdzie indziej :roll: Ale być może nie potraficie czytać ze zrozumieniem :roll:
Inna sprawa to taka, że jeżeli nawet spadło, to na moment i była to super okazja do kupna po korekcie, a po drugie spadlo niewiele poniżej 2 zł, patrząc co się działo na giełdzie w 2022 roku :roll:
Jakby spadło na 1.99 zł, to też byście mnie leszcze ścigali po całym forum :?: :P :lol:
Faktycznie Inwestorze z Bankiera, niektórzy zakładali jeszcze, że myślisz, a to pomyłka :lol:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 23 lis 2022 15:13



dryniol Alzhaimera juz masz? :shock:

drex1 nawet jeśli to napisałem, to kluczowe słowo jest gdzie indziej :roll: Ale być może nie potraficie czytać ze zrozumieniem :roll:
Inna sprawa to taka, że jeżeli nawet spadło, to na moment i była to super okazja do kupna po korekcie, a po drugie spadlo niewiele poniżej 2 zł, patrząc co się działo na giełdzie w 2022 roku :roll:
Jakby spadło na 1.99 zł, to też byście mnie leszcze ścigali po całym forum :?: :P :lol:
Faktycznie Inwestorze z Bankiera, niektórzy zakładali jeszcze, że myślisz, a to pomyłka :lol:

Rif1977 leszczu z kółka wzajemnej adoracji, piszesz o sobie i o swoich kumplach :?: :roll:
Zapomniałeś już jak na mnie szczekaleś na koniec 2020 roku, gdy pisałem, że CD Projekt poleci na pysk, przy cenie w okolicach 300 zł, a Ty się nim fascynowaleś na górce leszczu :?: :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: trance » 23 lis 2022 15:49

On się nim fascynował lata temu, jak był grubo poniżej 100 zł, kiedy ty wieszczyłeś wtedy że papier nigdy nie przebije 200 zł.
Zamilcz.

TwojąMamę
Chorąży
Posty: 789
Rejestracja: 03 sie 2017 16:51
Lokalizacja: Moderator

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: TwojąMamę » 23 lis 2022 17:41

@Dryniol
Przepraszam że tu, ale choćby dwa słowa o StalProfi (moim zdaniem dawno powinno być po 12 zł a ledwo dociagnelo do 10 zl)
Dziękuję

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: dryniol » 23 lis 2022 19:03

On się nim fascynował lata temu, jak był grubo poniżej 100 zł

No to może leszczu trance w końcu zaskoczysz w czym rzecz, choć wątpię.
Widzisz leszczu, ja się teraz fascynuję spółkami z mojej stopki, bo są tanie, jak kiedyś Optimus po 1 zł....
.....a jak będą po jakimś czasie 500% wyżej to dopiero Ty się zaczniesz nimi fascynować leszczyku z kółeczka wzajemnej adoracji :P
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: TAURON [TPE] księga VII W drodze na 3 złote

Postautor: incoqnito » 23 lis 2022 19:19

On się nim fascynował lata temu, jak był grubo poniżej 100 zł

No to może leszczu trance w końcu zaskoczysz w czym rzecz, choć wątpię.
Widzisz leszczu, ja się teraz fascynuję spółkami z mojej stopki, bo są tanie, jak kiedyś Optimus po 1 zł....
.....a jak będą po jakimś czasie 500% wyżej to dopiero Ty się zaczniesz nimi fascynować leszczyku z kółeczka wzajemnej adoracji :P
Się du^rniu od kiedy fascynujesz tymi spólkami? Po ch^j nazywasz ludzi leszczem jak sam jesteś melepetą inwestycyjną!


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości