DRYNIOL GAMES [ DG ]

wszystko na temat spółek publicznych
jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7508
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: DRYNIOL GAMES [ DG ]

Postautor: jarek111 » 02 maja 2019 00:15

Panie dyniol - już od miej - więcej 3. lat nawijasz o dłuższej perspektywie (wtedy zacząłeś mono cisnąć na gamedev), ta dłuższa perspektywa to ile? 10, 20, 50 lat? Bo nie wiem czy wiesz, ale liczy się tu i teraz, niepotrzebna mi obietnica wielkich pieniędzy za kilka lat, ja potrzebuję ich jak najszybciej. Pokaż cwaniaku zysk ze swoich inwestycji w energetykę, a ja pokażę swój, z inwestycji w spółki tworzące gry, podniesiesz rękawicę, czy znowu schowasz się za gardą niepewnej przyszłości?

Ah, informacja dla ciebie - zarabiając obecnie na grach, mogę w przyszłości zainwestować w energetykę (np. w nędzny Tauron, który z pewnością kiedyś odbije) więcej, niż możesz sobie wyobrazić, tylko dlatego, że jako zastygły beton, nie jesteś w stanie przyjąć do wiadomości, że w dzisiejszych czasach, są lepsze branże i spółki do zarabiania pieniędzy i wycena najlepszych spółek sektora, będzie dużo, dużo wyższa.

Liczę na więcej postów z twojej strony, o tym, że gierki są przewartościowane, jesteś chłopie lepszy niż kabaret :lol:

nic dodac nic ujac 8)

.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

REKLAMA


jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7508
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: DRYNIOL GAMES [ DG ]

Postautor: jarek111 » 02 maja 2019 00:33

ludzie zabawa jest taka ze wy (wiekszosc) naprawde nie wiecie w czym i gdzie siedzicie .to jest gpw czyli polska !!! gielda papierow wartosciowych .tu nie jest wazne czy cos jest drogie czy tanie tylko czy moze byc drozsze lub tansze :) zrozumcie ze najwazniejsze w tej zabawie jest by grac z trendem na poszczegolnych walorach i ewentualnie podczepiac sie pod konkretne ruchy w gore lub w dol .myslenie ze cos jest tanie nie oznacza ze nie bedzie tansze i tak samo w druga strone .mozna powolywac sie na fundamenty ,rysowac wykresy i opierac sie na AT lub AF ale tak naprawde jesli chodzio nasz rynek wystarczy ze wejdzie tutaj zachodni kapital spekulacyjny i mamy wszystko obrocone do gory nogami . tak to wyglada i tyle z mojej strony .pozdr


.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5453
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: DRYNIOL GAMES [ DG ]

Postautor: klaxon » 02 cze 2019 07:13

Po maju przewaga sektora gamingowego nad enegetyką w tegorocznych stopach zwrotu została utrzymana:

energetyka (TPE, ENG, PGE, ENA, ZEP) -12%
TPE -28%
ENG -13%
ENA -15%
PGE -8%
ZEP -6%

vs

gamedev (cztery największe spółki z kapitalizacją ponad pół miliarda) +52%
CDR +43%
PLW +32%
TEN +69%
11B +63%

mały gamedev (11 spółek zaczynających rok z kapitalizacją 50mln) +13%
CIG +40%
CRJ +11%
FOR +89%
ULG +66%
F51 -1%
CHP -39%
BLO -3%
OML -52%
VAR -7%
ART -10%
MOV +46%

W maju energetyka lekko odrobiła straty, fundametalnie mocne duże spółki gamedev pokazały dobre wyniki i mimo sporych wahań notowań kolejny miesiąc lekko zyskały, a na małych spekulacyjnych spółkach growych nastąpiło urealnienie wycen po kilku premierach poniżej oczekiwań.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: DRYNIOL GAMES [ DG ]

Postautor: Julian11 » 02 cze 2019 08:56

Zbieram zapisy na moje akcje :lol: :lol: :lol: Póki co zarabiam 200 zł, ale dzięki wam chcę zarobić dużo więcej 8) :lol: :lol: :lol:
Teraz wszystko jasne. :mrgreen:

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5453
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: DRYNIOL GAMES [ DG ]

Postautor: klaxon » 01 lip 2019 07:51

klaxon mam nadzieję, że w połowie tego roku i pod jego koniec też zrobisz podobne statystyki :?:
Osobiście jednak obstawiam, że będziesz milczał, żeby czasami się nie okazało, że ten głupi dryniol miał rację, a mądry klaxon się mylił :roll:
Chcesz dryniol więc masz:

energetyka (TPE, ENG, PGE, ENA, ZEP) -10%
(brawo, całe 2% nadrobione na półrocznym strojeniu okien przez fundusze :lol: )

TPE -22% :oops:
PGE -4%
ENG -12%
ENA -6%
ZEP -5%


duży gamedev +53%

CDR +49%
PLW +29%
TEN +70%
11B +63%

mały gamedev +15%

CIG +23%
F51 -3%
CRJ +13%
CHP -62%
BLO +63%
OML -55%
ULG +77%
FOR +91%
VAR -10%
ART -3%
MOV +37%

I to by było na tyle w tym wątku. Jeszcze tylko zestawienie na koniec roku się zrobi - zgodnie z życzeniem.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: DRYNIOL GAMES [ DG ]

Postautor: dryniol » 01 lip 2019 23:56

Ja wam naprawdę nie wróg moi drodzy przyjaciele od owczego pędu.
Niech wam sobie Projekt rośnie nawet do jednej bańki za jedną akcję,
a Bit do dwóch baniek :P
Ja w każdym bądź razie nie tykam nadmuchanych baloników.
Po pierwsze wyrosłem już z zabawy balonikami, a po drugie jak to z balonami,
w każdej chwili może pęknąć z hukiem :P
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Acrobata
Starszy chorąży
Posty: 1824
Rejestracja: 24 lip 2017 08:37

Re: DRYNIOL GAMES [ DG ]

Postautor: Acrobata » 02 lip 2019 00:31

juz w 2024 bedziesz liczył zyski???? rok temu ze w tym roku a teraz termin przesunięty:)

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: DRYNIOL GAMES [ DG ]

Postautor: pandorinium » 02 lip 2019 08:10

juz w 2024 bedziesz liczył zyski???? rok temu ze w tym roku a teraz termin przesunięty:)
Przecież on ma zyski. to że spadło o kilkadziesiąt procent, nie oznacza, że stracił. Przeciez on aktywnie zarabiał na kółkach i wyciągnął na spadkach ogromny pieniądz. :lol:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: DRYNIOL GAMES [ DG ]

Postautor: dryniol » 03 lip 2019 00:53

Moi drodzy przyjaciele od owczego pędu, chyba sami w to nie wierzycie,
że majątek CD Projekt (taka jest wycena giełdowa balona),
jest warty 2 razy tyle co majątek Taurona, Energi i Enei razem wziętych :?: :shock: :oops:
Wasz problem polega na tym,
że teraz na te wasze Projekty, Bity i inne nadmuchane growe baloniki,
musicie szukać głupszych od siebie, żeby to sprzedać.
Jedyna nadzieja, że zawsze się jakiś znajdzie, ale możecie być pewni jednego;
Nie będzie to dryniol :!: :oops:
Przyjdzie taki moment, że się potratujecie na tych waszych grach :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: DRYNIOL GAMES [ DG ]

Postautor: pandorinium » 03 lip 2019 07:52

Tak jak sądziłem. Bidak po 40-stce nie ogarnia świata i jak polaczek zawistny, bo inni potrafią zarabiać liczy że ktoś straci, zamiast samemu się ogarnąć i grać z rynkiem, a nie przeciw.

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7386
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: DRYNIOL GAMES [ DG ]

Postautor: NiKtoś » 03 lip 2019 08:15

Ten bidak na zdrowy rozum ma racje ale na Polskim parkiecie rzedzi zagranica... Niechetnie wejda w Taurona ktorego obsuszaja z gotowki rzadzacy albo z przyjemnoscia nadmuchaja CD-projecta ktory robi bejeczeki dla dzieci na calym swiecie. Gdy dziecim nagle wysiadzie prad to sie zastanowia nad Tauronkiem:)
Tak jak sądziłem. Bidak po 40-stce nie ogarnia świata i jak polaczek zawistny, bo inni potrafią zarabiać liczy że ktoś straci, zamiast samemu się ogarnąć i grać z rynkiem, a nie przeciw.
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: DRYNIOL GAMES [ DG ]

Postautor: pandorinium » 03 lip 2019 08:41

Ten bidak na zdrowy rozum ma racje ale na Polskim parkiecie rzedzi zagranica... Niechetnie wejda w Taurona ktorego obsuszaja z gotowki rzadzacy albo z przyjemnoscia nadmuchaja CD-projecta ktory robi bejeczeki dla dzieci na calym swiecie. Gdy dziecim nagle wysiadzie prad to sie zastanowia nad Tauronkiem:)
Tak jak sądziłem. Bidak po 40-stce nie ogarnia świata i jak polaczek zawistny, bo inni potrafią zarabiać liczy że ktoś straci, zamiast samemu się ogarnąć i grać z rynkiem, a nie przeciw.
Jak wysiądzie prąd to wszystkie akcje przepadną i nie będzie miało znaczenia kto jaką firmę kupił. A na ten moment zwyczajnie biznes z grami przynosi lepszy pieniądz niż energetyka. O to chodzi w prawdziwym świecie. Aby mieć zysk i kasę. Jak ktoś tego nie rozumie to jest dryniolem. :lol:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: DRYNIOL GAMES [ DG ]

Postautor: dryniol » 03 lip 2019 17:52

Tak jak sądziłem. Bidak po 40-stce nie ogarnia świata i jak polaczek zawistny, bo inni potrafią zarabiać liczy że ktoś straci, zamiast samemu się ogarnąć i grać z rynkiem, a nie przeciw.


pandorinium kolejny pasjonat owczego pędu i Jego "złota" myśl,
zaznaczona na grubo :lol: :lol: :lol:
Po pierwsze Panie mądry ja na giełdzie nie gram tylko inwestuję.
Po drugie Panie mądry te swoje złote myśli przekaż tym, którzy kupowali z rynkiem jak leci deweloperów w 2006 roku (miedzy innymi wspaniałego wtedy Ganta)
i tym którzy sprzedawali razem z rynkiem tanie akcje w USA w 2007 roku w czasie krachu.
Panie "mądry" kto od tamtej pory do dnia dzisiejszego lepiej na tym wyszedł;

Ci co sprzedali w 2006 roku deweloperów na górce i "zagrali" przeciwko rynkowi,
czy tacy jak Ty którzy grali wtedy z rynkiem i kupowali deweloperów :?:

Ci co kupowali tanie akcje podczas krachu w USA w 2007 roku
i "zagrali" wtedy przeciwko rynkowi,
czy tacy jak Ty, którzy grali wtedy z rynkiem i sprzedawali tanie akcje :?:


pandoriniumy skąd wy się bierzecie na tej giełdzie, i aż diw bierze,
że jeszcze macie jakieś pieniądze.
Jedynie chyba te gry wam życie uratowały, ale nic nie trwa wiecznie, a z taką maksymą,
to za daleko na giełdzie nie zajedziecie w przyszłości :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

inwestor00
Starszy plutonowy
Posty: 22
Rejestracja: 02 paź 2018 14:51

Re: DRYNIOL GAMES [ DG ]

Postautor: inwestor00 » 03 lip 2019 19:50

https://www.msn.com/pl-pl/finanse/notow ... /fi-a1nxoc

Activision blizzard, kapitalizacja 36 mld dolarów, ile to będzie w złotówkach?

Myślisz, że taki CD Projekt, w ciągu kilku lat, nie ma szansy zbliżyć się do światowych gigantów w branży?

Chcesz być taki oryginalny, cytujesz Buffeta, gardzisz owczym pędem, myślisz że jesteś wyjątkowy, bo myślisz inaczej niż większość. Niestety, nie jesteś wyjątkowy, wychodzisz tylko na idiotę, co w ostatnich latach potwierdzają twoje prognozy. Założyłeś prowokacyjny temat i dziwisz się że wyzywają cię od ***. Pieprzysz coś o bańce deweloperskiej ponad 10. lat temu, która nijak ma się do dzisiejszych realiów.


Żałosne.

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: DRYNIOL GAMES [ DG ]

Postautor: pandorinium » 03 lip 2019 20:15

Ciebie opisuje tylko jedno słowo. ***.

Na tym kończe. Do ignorów lecisz. Że mi się chciało z oszołomem pisać.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości