WIG20 2019 - konkurs

wszystko na temat spółek publicznych
Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

WIG20 2019 - konkurs

Postautor: Trolejbus » 27 gru 2018 13:31

Wiem, że jest jeszcze trochę czasu, ale już teraz zakładam nowy temat, by nowi gracze, którzy zechcieliby się dołączyć do zabawy, mogliby się zapoznać o co chodzi. Nie ukrywam, że liczę na większą jak do tej pory frekwencję i co za tym idzie, większe emocje. Dlatego zapraszam wszystkich chętnych do udziału w nowym konkursie, zwłaszcza tych, co brali udział do tej pory. Startujemy za kilka dni, ale już teraz zachęcam do zapoznania się z zasadami konkursu, którego regulamin poniżej.

Jeśli jakiś punkt regulaminu jest niejasny i uważacie, że powinien być doprecyzowany to dajcie znać.


Po raz jedenasty zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie. Wiem, że mam zaległości w podaniu ostatnich statystyk za zeszłe lata. Będzie także podsumowanie 10 lat, ale postaram się wszystko wyprostować, o ile czas na to pozwoli. Wszystko zostanie podane tak szybko, jak to możliwe.

By zachować ciągłość, wszystkie zasady zostają takie same jak były, zmianie ulega jedynie minimalna ilość graczy potrzebna do udziału w konkursie. Najważniejsze treści w regulaminie są jednocześnie pogrubione i podkreślone. Dlatego zapoznajcie się jeszcze raz z regulaminem. Liczę na starą gwardię, ale także nowych uczestników gry. No to zaczynamy:


OGÓLNE ZASADY
Konkurs dotyczy typowania wartości indeksu WIG20 w ciągu dni sesyjnych. Konkurs odbędzie się, gdy do pierwszego typowania i kolejnych zapisze się co najmniej 5 osób.

ORGANIZATOR
Konkurs organizuje BIURO MAKLERSKIE, w którym gracze posiadają wirtualne rachunki.

MIEJSCE
viewtopic.php?f=1&t=229359
Wyłącznie w tym wątku można podawać swoje typy na kolejne sesje giełdowe. Typy podane w innym miejscu - w innym wątku niż obecny nie będą brane pod uwagę, chyba że typujący w porę dostrzeże swój błąd i poda go przed wymaganym czasem w tym miejscu.

CZAS TRWANIA KONKURSU
Konkurs trwa od 2.01.2019 do 31.12.2019 r.

Zapisy do konkursu trwają cały 2019 r. Aby wziąć udział w typowaniu pierwszej sesji w roku należy zgłosić swój typ najpóźniej 2.01.2019 r. do godziny 4:00:00. Przed każdą sesją w miarę możliwości będzie podawana lista osób wraz z podanymi typami. Od chwili podania typów do pierwszego notowania będzie można zacząć zabawę. Istnieje możliwość wzięcia udziału przez inne osoby, które wcześniej się nie zgłosiły w ciągu następnych dni co znaczy, że konkurs jest otwarty aż do jego zakończenia.

ZASADY
Konkurs polega na wytypowaniu wartości indeksu WIG20 na koniec sesji giełdowej na kolejną sesję. Każdy z graczy podaje wartość punktową, do dwóch miejsc po przecinku, w jednym poście dzień przed faktycznymi notowaniami do godz. 4:00:00.

Posty wraz z typami wysłane po tej godzinie nie będą uwzględnione w bieżącej sesji. Zostaną natomiast zaliczone na kolejne notowanie sesji. Punktacja typowań indeksów będzie w miarę możliwości prowadzona na bieżąco po każdej sesji. Nie ma możliwości, by dwóch lub więcej graczy otrzymało taką samą liczbę punktów. W takiej sytuacji więcej punktów otrzymuje osoba, która podała typ wcześniej, Może się wtedy zdarzyć, że kolejna lub kolejne osoby nie otrzymają już wtedy żadnych punktów.
Nie ma obowiązku typowania na każdą sesję. Można typować tylko na jedną kolejną sesję, jednak w pewnych sytuacjach dopuszczalna jest możliwość typowania na maksymalnie 5 kolejnych sesji giełdowych (szczególnie w porze wakacyjnej). Należy wtedy podać daty i typy swoich notowań. Jednak gracz musi brać pod uwagę fakt, że wiąże się to z ryzykiem, że rynek pójdzie znacznie w stronę inną niż zakładał i może się wiązać nawet z nieprzyjęciem takiego typu - jeśli odchylenie będzie 200 pkt. w stosunku do ostatniego notowania.

Nie można zmieniać raz podanego typu. Posty ze zmienionymi typami nie zostaną uwzględnione na daną sesję giełdową. Jeśli gracz pomyli się (o możliwych pomyłkach w dalszej części regulaminu) należy wysłać kolejny post nawet wtedy, jeśli nastąpiłby on jeden po drugim, z właściwym przez was typem.

WIDEŁKI PRZY TYPOWANIU
Każdy z typujących graczy, może podawać swoje typy w ramach ustalonych widełek punktowych czyli różnicy względem ostatniego faktycznego zamknięcia indeksu WIG20 z dnia poprzedniego. Odchylenie (widełki) w stosunku do poprzedniego faktycznego zamknięcia giełdowego nie mogą wynosić więcej niż 200 pkt. W przypadku większej różnicy (np. wskutek niezamierzonego błędu pisarskiego polegającego na podaniu trzech zamiast czterech cyfr zaokrąglonych czyli przykładowo podaniu "210" zamiast "2100"), takie typy nie będą uwzględnione.Jeśli typujący w porę spostrzeże swój błąd i go poprawi przed wymaganym czasem, wtedy taki typ zostanie zaliczony. Właściwy typ należy wtedy podać w nowym poście.

PUNKTACJA
Niezależnie od ilości graczy w danym dniu tylko pierwsze trzy osoby, które były najbliżej prawdy otrzymają punkty. Będę to osoby, które najmniej się pomyliły podając wartość zamknięcia indeksu w danym dniu. Osoba, która zajęła pierwsze miejsce otrzyma 3 punkty, osoba, która zajęła 2 miejsce - 2 punkty a 1 punkt otrzyma osoba, która zajęła trzecie miejsce od góry.
W przypadku, gdyby w danym dniu brało udział mniej niż 5 osób typy uznaje się za nieważne. Nie ma znaczenia, czy gracz pomyli się o ilość punktów w górę czy w dół. Interesuje nas tylko sama ilość punktowa. Punkty z każdego typowania będą sumowane w kolejnych dniach na koncie każdego z graczy. W przypadku, gdyby więcej niż jedna osoba miała na koncie taką samą ilość punktów, aktualnym zwycięzcą zostaje osoba, która wysłała swój typ na daną sesję wcześniej (decyduje godzina wysłania).

FINAŁ
Konkurs kończy się 31.12.2019 r. Wygrywa osoba z największą ilością punktów. W przypadku, gdyby więcej niż jedna osoba miała na koncie taką samą ilość punktów, zwycięzcą zostaje osoba, która wysłała swój typ na daną sesję wcześniej (decyduje godzina wysłania). Jeśli tylko jedna z osób mających podobną ilość punktów wyśle swój typ a druga nie to wygrywa osoba, która zatypowała.

STATYSTKI
Równolegle na koniec każdego miesiąca i na koniec roku podawane będą statystyki. Jednak nie będą one miały wpływu na wynik każdego graczy w rankingu ogólnym. Statystyki będą podawane w następujących kategoriach:

1. Ile razy gracz był "typerem dnia" czyli jego wynik punktowy był najbliższy wartości zamknięcia indeksu wig20 w dniu, na który typował.

2. Trafność. Najlepszy wynik gracza czyli najmniejsza pomyłka względem zamknięcia WIG20 w danym dniu, na jaki typował każdy z graczy.

3. Trafność. Gracze, którzy byli "najbliżej prawdy" typując na dany dzień sesyjny. W rankingu ujęte są osoby, które pomyliły się mniej niż 3 pkt względem zamknięcia indeksu WIG20.

4. Skuteczność jako suma wszystkich punktowych pomyłek każdego gracza względem WIG20 na koniec dnia na jaki typował dzielona przez ilość sesji czyli średnia punktów jakie zdobył każdy z graczy. Im mniej tym lepiej. W rankingu wzięci pod uwagę zostali gracze, którzy typowali na co najmniej połowę sesji w danym miesiącu.

5. Skuteczność jako ilość zdobytych punktów dzielona przez ilość typowań. Tu inaczej niż w poprzedniej statystyce: im więcej punktów tym lepiej. Tutaj także wzięci pod uwagę zostali gracze, którzy typowali na co najmniej połowę sesji w danym miesiącu.

6. Zgodność z kierunkiem. W konkursie typujemy wartość punktową, jednak w tej statystyce będzie się liczyła wartość procentowa. Będziemy badać, czy grać typował na spadek czy na wzrost na daną sesję i czy miał rację, przy czym nie ma znaczenia, czy typował np. wzrost o 1% a było np. 0,2%. Jeśli typował zgodnie z kierunkiem i tak było wtedy otrzyma 1 pkt. Liczba punktów sumuje się i będzie podawana co miesiąc w następującej postaci: np. gracz typował zgodnie 10 na 21 sesji giełdowych w danym miesiącu

7. Czwarte miejsce. Ile razy gracz w danym miesiącu zajął czwarte - niepunktowane miejsce i tym samym był bliski zdobycia punktu.

8. Lider rankingu ogólnego. Ten ranking mówi nam, przez ile dni sesyjnych gracz był liderem rankingu ogólnego w danym miesiącu, Na koniec roku tak jak w pozostałych rankingach wyniki te sumują się. Lider może się zmieniać w ciągu miesięcy lub może przez dłuży czas być ten sam. Uzależnione jest to od ilości zdobywanych punktów w ciągu każdego dnia sesyjnego. Zmiana na pozycji lidera w rankingu ogólnym następuje tylko wtedy, gdy na jedną sesję typują dwie lub kilka osób i w rankingu ogólnym w tym dniu punkty zdobędzie osoba, która zatypowała jako pierwsza na tą sesję (np. w danym momencie ma tyle samo co aktualny lider) a zajmowała dotychczas inne miejsce w rankingu ogólnym,

9. Ranking ogólny miesięczny - zdobyte punkty w danym miesiącu.

Zapraszam do udziału w zabawie, także nowych graczy, którzy do tej pory nie brali udziału w poprzednich edycjach. Jeśli macie jakieś sugestie co do regulaminu, uważacie, że jakiś punkt regulaminu jest niejasny i powinien być doprecyzowany to dajcie znać.
Z racji tego, że konkurs jest ciągły (odbywa się po raz jedenasty), pewne rzeczy, jak np. punktacja i sposób przyznawania punktów nie może być zmieniony Chodzi o to, by zasady konkursu były jasne, proste i przejrzyste i myślę, że takie właśnie są.
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

REKLAMA


swój
Młodszy chorąży
Posty: 526
Rejestracja: 14 sty 2018 22:46

Re: WIG20 2019 - konkurs

Postautor: swój » 30 gru 2018 16:00

Witam. Proponuję zmienić możliwość składania typów do godziny 9. Godzina 4 rano jest bez sensu bo tylko kolejarze wstają o tej godzinie więc kto ma typować ????. Pozdrawiam

vito
Kapitan
Posty: 43221
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Re: WIG20 2019 - konkurs

Postautor: vito » 31 gru 2018 21:54

No to zainauguruję....

2265,56 vito

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Re: WIG20 2019 - konkurs

Postautor: Trolejbus » 01 sty 2019 12:40

Do 9 to za późno typować, ponieważ będą już znane nastroje na rynkach światowych. także w naszym rejonie. No i Azja nas niczym nie zaskoczy.

Myślę, że mimo wszystko zaczniemy na zielono.
2294,32
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

zaid1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 lut 2006 00:38

Re: WIG20 2019 - konkurs

Postautor: zaid1 » 01 sty 2019 16:20

2288,23 zaid

daimond
Chorąży sztabowy
Posty: 4674
Rejestracja: 13 mar 2006 20:42

Re: WIG20 2019 - konkurs

Postautor: daimond » 01 sty 2019 20:29

2297,06 daimond

AlanX
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2657
Rejestracja: 11 lip 2005 20:45

Re: WIG20 2019 - konkurs

Postautor: AlanX » 01 sty 2019 22:13

skoro zmiany są bardzo zabetonowane jak w PZPN bardzo długo się zastanawiałem czy jest sens dalej typować skoro można będzie zdobyć taka sama pule punktów przy 5 typach jak i przy 7/8/10 itd skala trudności spada praktycznie do minimum, stwierdziłem ze przez styczeń po typuje jak będzie kiepsko z ilością osób to zaprzestane.Co do godz przesunął bym chociaż do 6.30 bo wiele razy się w pracy orientowałem ze zapomniałem za typować a ktoś wymyślił jakąś dziwną godzinę 4 rano równie dobrze mogła by być 24 po USA. Ktoś mi wytłumaczy dlaczego jest 4 rano?

2286,33
Tuskmatole KONSTYTUCJA a nie niemiecki zamordyzm

Pelee
Sierżant sztabowy
Posty: 161
Rejestracja: 24 lip 2017 18:38

Re: WIG20 2019 - konkurs

Postautor: Pelee » 01 sty 2019 22:37

2272

janosik27
Starszy chorąży
Posty: 1119
Rejestracja: 09 lip 2018 23:32

Re: WIG20 2019 - konkurs

Postautor: janosik27 » 01 sty 2019 23:32

Dla mnie też godzin 4 rano jest chyba z .... wzięta równie dobrze może być 7 i tak nikomu to nic nie da w lepszym typowaniu.Poza tym głosy powinny być nie jawne , ujawniane przez organizatorów po otwarciu rynku lub najbliższym możliwym momencie.

2296,63
***** L**T i morderców dzieci KONSTYTUCJA nie będzie UE pluła nam w twarz.... PUTIN ***** się

hydrus-pl
Chorąży
Posty: 858
Rejestracja: 02 sty 2019 00:27

Re: WIG20 2019 - konkurs

Postautor: hydrus-pl » 02 sty 2019 00:30

2290,29

zaid1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7405
Rejestracja: 17 lut 2006 00:38

Re: WIG20 2019 - konkurs

Postautor: zaid1 » 02 sty 2019 10:52

Vito ,poproś admina ,żeby wątek wkleił , bo ciężko znaleźć

zaid

vito
Kapitan
Posty: 43221
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Re: WIG20 2019 - konkurs

Postautor: vito » 02 sty 2019 17:30

środa 2.01.2019 w20 2301,62

1. daimond 4,56 +3
2. janosik17 4,99 +2
3. trolejbus 7,3 +1
4. Hydrus-pl 11,33

klasyfikacja

daimond 3
janosik17 2
trolejbus 1

swój
Młodszy chorąży
Posty: 526
Rejestracja: 14 sty 2018 22:46

Re: WIG20 2019 - konkurs

Postautor: swój » 02 sty 2019 20:14

2333

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Re: WIG20 2019 - konkurs

Postautor: Trolejbus » 02 sty 2019 20:47

Dla mnie też godzin 4 rano jest chyba z .... wzięta równie dobrze może być 7 i tak nikomu to nic nie da w lepszym typowaniu.Poza tym głosy powinny być nie jawne , ujawniane przez organizatorów po otwarciu rynku lub najbliższym możliwym momencie.
Przypominam, że na początku typowaliśmy do 22.00, potem przesunąłem czas do 23.00 byście mogli spokojnie przetrawić, to co się wydarzyło w Stanach. Jedak to było za mało, na prośbę kluska vel. korekty zmieniłem potem do 2.00 i do 4.00, ponieważ nie wyrabiał się z typowaniem.
Nie pamiętam już czy to on czy zaid1 pisał, że wraca późno z knajpy. :)

Zaskoczyli mnie, nie sadziłem, że wykręcą ponad 2300 pkt. Rano było niskie otwarcie, dlatego liczyłem na dobre zamknięcie i się nie pomyliłem.


2312,10
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

Pelee
Sierżant sztabowy
Posty: 161
Rejestracja: 24 lip 2017 18:38

Re: WIG20 2019 - konkurs

Postautor: Pelee » 02 sty 2019 20:52

2326


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 200 gości