Giełdowe podsumowanie roku 2018

wszystko na temat spółek publicznych
mistrzsardu
Chorąży sztabowy

Giełdowe podsumowanie roku 2018

Postautor: mistrzsardu » 30 gru 2018 14:44

U mnie - 12,9% w plecy, a jak u kolegów?
Cierpliwość, dystans i otwarty umysł!

jarek111
Chorąży sztabowy

Re: Giełdowe podsumowanie roku 2018

Postautor: jarek111 » 30 gru 2018 15:10

ja jestem do przodu i oby rok 2019 byl taki sam to byloby super.

.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

zenek69
Młodszy chorąży

Postautor: zenek69 » 30 gru 2018 17:32

mnie już prawie wyzerowali :oops: nadchodzacy rok moze byc moim ostatnim na giełdzie :cry:

Szczupak_Gieldowy
Chorąży sztabowy

Postautor: Szczupak_Gieldowy » 30 gru 2018 17:32

Kontrakty na plusie, akcje troche na minusie

ale jeszcze Getback ! :shock:
Szacun WOŚP i wszystkim ludziom dobrej woli

Na pohybel nikczemnikom !

mistrzsardu
Chorąży sztabowy

Postautor: mistrzsardu » 30 gru 2018 19:20

.
A konkretnie?
Cierpliwość, dystans i otwarty umysł!

dryniol
Chorąży sztabowy

Postautor: dryniol » 30 gru 2018 20:55

mnie już prawie wyzerowali :oops: nadchodzacy rok moze byc moim ostatnim na giełdzie :cry:

zenek69 spokojnie, dasz radę :P :mrgreen:
Gorszego roku, jeśli chodzi o notowania poszczególnych spółek od 2018 roku to już raczej długo nie będzie.
2019 rok to nowe wyzwania. Od połowy roku wchodzą PPK, spodziewam się, że zagranica nie będzie czekała z zakupami do tego czasu, a rynek akcji już wcześniej będzie dyskontował ten fakt.
Moim zdaniem nie będzie źle, a najgorszą branżą może okazać się dotychczasowy lider wzrostów, branża gamedev, którą może czekać korekta proporcjonalna do astronomicznego wzrostu w poprzednich latach (zaraz mnie tu głowacki4 i jarek111 zlinczują za merytorykę )

p.s Mały plus jest, ale rzutem na taśmę. W 2019 będzie lepiej i u mnie :P

karpecik
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: karpecik » 30 gru 2018 21:01

U mnie cud: zysk jest, ale wartość portw :lol: ela spadła.

jarek111
Chorąży sztabowy

Postautor: jarek111 » 30 gru 2018 21:06

.
A konkretnie?
konkretnie to nie pisze ile mam i ile zarobilem bo to i tak bez znaczenia a nie bede tutaj staral sie robic z siebie niewiadomo kogo .ogolnie powiem tylko tyle ze jest dobrze a z ostatnich 5 lat mam zyski narastajace i oby tak bylo nadal bo jaka byla gielda na przestrzeni tamtego okresu to kazdy widzi .pozdr

.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

Trolejbus
Porucznik

Postautor: Trolejbus » 30 gru 2018 21:20

PPPK są chyba po to, by fundy nie schudły, bo ktoś akcje kupować musi, by ich wartość rosła.
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

dryniol
Chorąży sztabowy

Postautor: dryniol » 30 gru 2018 21:49

PPPK są chyba po to, by fundy nie schudły, bo ktoś akcje kupować musi, by ich wartość rosła.

Trolejbus pod tym względem i tak jesteśmy 100 lat za murzynami, więc wcześniej czy później i tak ktoś zacząłby kupować tanie akcje.
Samo PPK będzie działało bardziej na psychikę ludzi, a w mniejszym stopniu na generowanie wzrostu na giełdzie, dlatego większe wzrosty mogą być przed ich pojawieniem, niż po ich wejściu w połowie roku.
W USA więcej niż co drugi pełnoletni człowiek ma styczność z akcjami (bezpośrednio czy przez fundusze), a u nas może co setny :roll:
Kiedyś to musimy nadrobić (przynajmniej częściowo), więc potencjał jest ogromny.

Trolejbus
Porucznik

Postautor: Trolejbus » 30 gru 2018 23:21

Trolejbus pod tym względem i tak jesteśmy 100 lat za murzynami, więc wcześniej czy później i tak ktoś zacząłby kupować tanie akcje.
Samo PPK będzie działało bardziej na psychikę ludzi, a w mniejszym stopniu na generowanie wzrostu na giełdzie, dlatego większe wzrosty mogą być przed ich pojawieniem, niż po ich wejściu w połowie roku.
W USA więcej niż co drugi pełnoletni człowiek ma styczność z akcjami (bezpośrednio czy przez fundusze), a u nas może co setny :roll:
Kiedyś to musimy nadrobić (przynajmniej częściowo), więc potencjał jest ogromny.
No tak, ale jak wiemy to nie są ich pieniądze, jak źle zainwestują, to nikt nie będzie miał do nich pretensji (a przecież brali np. GetBack).
Jest ryzyko jest zabawa, ale wiemy, kto ryzykuj najbardziej.
Czas pokaże, czy to rozbuja nasza giełdę.
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

dryniol
Chorąży sztabowy

Postautor: dryniol » 31 gru 2018 00:09

No tak, ale jak wiemy to nie są ich pieniądze, jak źle zainwestują, to nikt nie będzie miał do nich pretensji (a przecież brali np. GetBack).
Jest ryzyko jest zabawa, ale wiemy, kto ryzykuj najbardziej.
Czas pokaże, czy to rozbuja nasza giełdę.
Trolejbus GatBack to było nabicie ludzi w butelkę z pełną świadomością.
Myślę, że w 2018 roku było wszystko co najgorsze na naszym grajdole, afera GetBack, afera KNF, przepychanki z UE, PRLowskie działania PiS, wycofywane środki z funduszy.
To wszystko się nałożyło na taki a nie inny obraz naszej giełdy, ale to jest już za nami i najzwyczajniej w świecie jest zdyskontowane przez rynek, więc już to wskazuje, że 2019 rok nie będzie gorszy niż rok 2018 (nawet gdyby nie było PPK)
Co do PPK to tak jak już wcześniej wspominałem, nie będą miały największego wpływu na ewentualne wzrosty na naszej giełdzie. Bardziej bym liczył na to, że PPK będą edukacją dla polaków jeśli chodzi o akcje (każdy będzie chciał wiedzieć co się dzieje z jego pieniędzmi, gdzie są inwestowane itd.)
Na lokatach w bankach na 3% rocznie ludzie mają potężne pokłady oszczędności, a w funduszach i na rynku kapitałowym już praktycznie zostali nieliczni. Ten przepływ pieniądza w końcu się dokona, bo zawsze tak było od powstania giełdy, dlatego widzę ogromny potencjał.
Tak jak wspomniałeś, czas pokaże.

jarek111
Chorąży sztabowy

Postautor: jarek111 » 31 gru 2018 00:21

czy PPPK wypali to jest wielka niewiadoma gdyz patrzac w przeszlosc na ruchy ministra finansow to moze byc roznie .tyle razy dali ciala i tyle juz bylo nowych koncepcji ze glowa mala (a co wypalilo ? ).co by nie pisac to okazji do zarobku spekulacyjnego moze byc sporo bo dlaczego by nie .pozdr

.

|Czarne.Koszula|
Starszy chorąży

Postautor: |Czarne.Koszula| » 31 gru 2018 00:27

Co do PPK to tak jak już wcześniej wspominałem, nie będą miały największego wpływu na ewentualne wzrosty na naszej giełdzie. Bardziej bym liczył na to, że PPK będą edukacją dla polaków jeśli chodzi o akcje (każdy będzie chciał wiedzieć co się dzieje z jego pieniędzmi, gdzie są inwestowane itd.)

Oby PPK nie był Pierwszym Polskim Kantem bo co wyprawia twarz PFR który tak werbuje i jest w każdym medium to nie jest tak całkiem OK. Kto rozlicza ich z tym mld inwestycji i w jakim horyzoncie i czym są mld w PEO albo inne inwestycje w takie Rafako jak nie najlepszą antyreklamą przy tych Venture wycieczkach.

Raport Otwarcia 2019 – Bilans Roku
http://wei.org.pl/wp-content/uploads/20 ... s-Roku.pdf

Nie ma nic gorszego jak statystyczne planowanie...każdy widzi inaczej ale ten świat nie tylko się szybko zmienia co da się jakoś przy średniej wiedzy ogarnąć, ten świat nas zaskakuje, staje się nieprzewidywalny bo polityka uprawiana jest przez państwa na emocjach a nie na tym co racjonalne.

Gdybym widział jak w energii, czysty rachunek bez wsparcia i rachunek z wsparciem a tak winno się unijne fundusze postrzegać to miałby przynajmniej range i jakiś benchmark.
Na lokatach w bankach na 3% rocznie ludzie mają potężne pokłady oszczędności, a w funduszach i na rynku kapitałowym już praktycznie zostali nieliczni. Ten przepływ pieniądza w końcu się dokona, bo zawsze tak było od powstania giełdy, dlatego widzę ogromny potencjał.
Tezauryzacja jest wpisana w naturę człowieka, przekonaj go do ryzyka a zakłady jak np. budownictwo że te dodatkowe świadczenia dla pracodawcy to nic, nieistotne gdy pracują na progu albo poniżej rentowności. Górnictwo już zapowiedziało że PPK mają w nosie.

Dlaczego nie mówią prawdy ludziom że kapitał zagraniczny ma zastąpić krajowy na ile się da i idzie on na inwestycje.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2018 00:41 przez |Czarne.Koszula|, łącznie zmieniany 1 raz.

dryniol
Chorąży sztabowy

Postautor: dryniol » 31 gru 2018 00:38

Oby PPK nie był Pierwszym Polskim Kantem bo co wyprawia twarz PFR który tak werbuje i jest w każdym medium to nie jest tak całkiem OK. Kto rozlicza ich z tym mld inwestycji i w jakim horyzoncie i czym są mld w PEO albo inne inwestycje w takie Rafako jak nie najlepszą antyreklamą przy tych Venture wycieczkach.

Raport Otwarcia 2019 – Bilans Roku
http://wei.org.pl/wp-content/uploads/20 ... s-Roku.pdf

Nie ma nic gorszego jak statystyczne planowanie...

Czarna Koszulko niby pasuje :P ...
...ale myślę, że po tych wszystkich aferach przynajmniej na jakiś czas nikt już sobie nie będzie mógł pozwolić na kanty, bo się po prostu będzie bał.
Myślę, że akurat PPK to najlepszy pomysł PiS i wypali w 100%.

Wróć do „Akcje”