Giełdowe podsumowanie roku 2018

wszystko na temat spółek publicznych
|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Giełdowe podsumowanie roku 2018

Postautor: |Czarne.Koszula| » 31 gru 2018 00:45

Co do PPK to tak jak już wcześniej wspominałem, nie będą miały największego wpływu na ewentualne wzrosty na naszej giełdzie. Bardziej bym liczył na to, że PPK będą edukacją dla polaków jeśli chodzi o akcje (każdy będzie chciał wiedzieć co się dzieje z jego pieniędzmi, gdzie są inwestowane itd.)

Oby PPK nie był Pierwszym Polskim Kantem bo co wyprawia twarz PFR który tak werbuje i jest w każdym medium to nie jest tak całkiem OK. Kto rozlicza ich z tym mld inwestycji i w jakim horyzoncie i czym są mld w PEO albo inne inwestycje w takie Rafako jak nie najlepszą antyreklamą przy tych Venture wycieczkach.

Raport Otwarcia 2019 – Bilans Roku
http://wei.org.pl/wp-content/uploads/20 ... s-Roku.pdf

Nie ma nic gorszego jak statystyczne planowanie...

Czarna Koszulko niby pasuje :P ...
...ale myślę, że po tych wszystkich aferach przynajmniej na jakiś czas nikt już sobie nie będzie mógł pozwolić na kanty, bo się po prostu będzie bał.
Myślę, że akurat PPK to najlepszy pomysł PiS i wypali w 100%.

:)) Dryniol lubię Cię za Twój niepoprawny optymizm, spójrz na wydarzenia na Ursus i naglą informację o sprzedaży Ursus Bus....

To jakiś żart, PIS mają w nosie a instytucje takie jak ARP i HAWE to wstyd wymiaru sprawiedliwości i tego rządu z całym tym PFR do kichy. BGK do dziś nie ujawnia prawdziwej historii państwa jak niektóre strategiczne inwestycje a ty chcesz by stali się kryształowi.

pouczająca piosenka który wybija z głowy tą romantyczną bajkę o szlachetności, uczciwości itd.

Crusader - Chris de Burgh
https://www.youtube.com/watch?v=h6SkaFMTihI

"Co my teraz zrobimy" rzekł Mędrzec do Błazna
"Spędziłem całe życie czekając, aby znale?ć Złotą Zasadę*
Zniknęła na wieki, ale pamięć wciąż przywołuje
Tamtych wszystkich wrogów, mogłoby to znowu się powtórzyć?

Błazen odrzekł wtedy " O mój Mędrcze, rozbawiłeś mnie
Tą mową z wielkim przekonaniem i szperaniem w przeszłości
Tylko żądza i diabeł jest w tych mężczyznach co walczą dzisiaj
Pieśń Krzyżowców przetrwa do momentu ich odejścia."

Za PIS okradli bezczelnie ludzi na Polimex i nic...

Jeśli tak wierzysz w PPK to daj osłonę prawną, to co było czyli art. 585 KSH tak by niegospodarność podmiotów była ścigana z urzędu a nie że pokrzywdzony dziś posiłkowo via kodeks karny sam musi na drodze prawnej i na własny koszt, często nawet bez środków nie mówiąc o rzeczoznawcach itd. itp. ma wykazać swą krzywdę. Taki art. prawa to "wodą święcona na diabła"

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Giełdowe podsumowanie roku 2018

Postautor: dryniol » 31 gru 2018 01:35



:)) Dryniol lubię Cię za Twój niepoprawny optymizm, spójrz na wydarzenia na Ursus i naglą informację o sprzedaży Ursus Bus....

To jakiś żart, PIS mają w nosie a instytucje takie jak ARP i HAWE to wstyd wymiaru sprawiedliwości i tego rządu z całym tym PFR do kichy. BGK do dziś nie ujawnia prawdziwej historii państwa jak niektóre strategiczne inwestycje a ty chcesz by stali się kryształowi.

Za PIS okradli bezczelnie ludzi na Polimex i nic...

Jeśli tak wierzysz w PPK to daj osłonę prawną, to co było czyli art. 585 KSH tak by niegospodarność podmiotów była ścigana z urzędu a nie że pokrzywdzony dziś posiłkowo via kodeks karny sam musi na drodze prawnej i na własny koszt, często nawet bez środków nie mówiąc o rzeczoznawcach itd. itp. ma wykazać swą krzywdę. Taki art. prawa to "wodą święcona na diabła"

Czarne.Koszula jeszcze nie raz zobaczysz mnie jako pesymistę, zresztą przykładem jest branża gamedev.
Staram się jak Warren Buffet; jak wszyscy są pesymistami, to ja jestem optymistą i biorę od nich tanio, a jak będzie odpowiedni czas, gdy już wszyscy będą optymistami, to ja pewnie będę wtedy pesymistą i im oddam drogo :P
Co do PiS to nie jestem ich idolem, nie będą dla mnie nigdy kryształowi i mam cichą nadzieję, że przegrają nadchodzące wybory, ale po prostu uważam, że PPK im wyszło i w 100% wypali.
Na Polimex okradli ludzi spekulanci. Najpierw napompowali, a jak tylko wprowadzili kontrakty terminowe i wprowadzili do wig40, pobrali krótkie pozycje, zaczęli sypać akcjami i "złoty interes".
Też wtedy przestrzegałem tak jak obecnie przed Projektami, Bitami i całą nadmuchaną branżą gamedev. Nie chce mi się szukać, ale pamiętam, że wtedy Ty również się ze mnie śmiałeś, że piszę głupoty (wtedy to Ty byłeś niepoprawnym optymistą, a ja byłem pesymistą).
Jeśli chodzi o wiarę, to wierzę, bo gdybym nie wierzył to już dawno by mnie nie było na giełdzie. W coś tutaj zawsze trzeba wierzyć Czarna Koszulo (Ty np. wierzysz w Polimex) 8)
Ostatnio zmieniony 31 gru 2018 02:07 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7510
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: Giełdowe podsumowanie roku 2018

Postautor: jarek111 » 31 gru 2018 01:59

dryniol w cos trzeba wierzyc to prawda :) Warren.B. wierzyl i wierzy w ameryke i jej dominacje w dolarze dlatego jakie sa jego inwestycje to kazdy widzi .on inwestuje globalnie w caly rozwoj stanow czyli w rozwoj jej gospodarki (w poszczegolne sektory) a co za tym idzie w spolki poszczegolnych branz i w inwestycje dlugookresowe tych pionow. poszukaj i przesledz jego inwestycje a nie tylko wklejasz jego motta i to co kiedys powiedzial .pozdr

;
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Giełdowe podsumowanie roku 2018

Postautor: dryniol » 31 gru 2018 02:17

dryniol w cos trzeba wierzyc to prawda :) Warren.B. wierzyl i wierzy w ameryke i jej dominacje w dolarze dlatego jakie sa jego inwestycje to kazdy widzi .on inwestuje globalnie w caly rozwoj stanow czyli w rozwoj jej gospodarki (w poszczegolne sektory) a co za tym idzie w spolki poszczegolnych branz i w inwestycje dlugookresowe tych pionow. poszukaj i przesledz jego inwestycje a nie tylko wklejasz jego motta i to co kiedys powiedzial .pozdr

;

jarek111 wiem jakie są jego inwestycje a przede wszystkim jakie były i w jakich momentach inwestował.
Życzę Ci żebyś się dorobił na giełdzie tak jak On.
A jeśli chodzi o Jego motta, to są bardzo mądre i zawsze się sprawdzały, sprawdzają i będą sprawdzać na giełdach całego świata.
Naprawdę bez urazy, ale wolę Jego motta, niż te które wygłaszasz Ty, głowacki4 czy pandorinium :roll:
Ostatnio zmieniony 31 gru 2018 02:27 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7510
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: Giełdowe podsumowanie roku 2018

Postautor: jarek111 » 31 gru 2018 02:24

dryniol w cos trzeba wierzyc to prawda :) Warren.B. wierzyl i wierzy w ameryke i jej dominacje w dolarze dlatego jakie sa jego inwestycje to kazdy widzi .on inwestuje globalnie w caly rozwoj stanow czyli w rozwoj jej gospodarki (w poszczegolne sektory) a co za tym idzie w spolki poszczegolnych branz i w inwestycje dlugookresowe tych pionow. poszukaj i przesledz jego inwestycje a nie tylko wklejasz jego motta i to co kiedys powiedzial .pozdr

;

jarek111 wiem jakie są jego inwestycje a przede wszystkim jakie były.
Życzę Ci żebyś się dorobił na giełdzie tak jak On.
A jeśli chodzi o Jego motta, to są bardzo mądre i zawsze się sprawdzały, sprawdzają i będą sprawdzać na giełdach całego świata.
Naprawdę bez urazy, ale wolę jego motta, niż te które wygłaszasz Ty, głowacki4 czy pandorinium :roll:

dryniol ja nie wyglaszam zadnych mott kurcze ja jestem nikim w porownaniu z buffetem .
wiem to tak jak to ze nigdy nie bede mial takich pieniedzy jak warren .nie jestem az takim wariatem by to zakladac ale wiem jedno : jaka strategia sie kierowal buffet na przestrzeni lat i w jakie spolki inwestowal .tylko tyle i az tyle .pozdr

.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Giełdowe podsumowanie roku 2018

Postautor: dryniol » 31 gru 2018 02:38




dryniol ja nie wyglaszam zadnych mott kurcze ja jestem nikim w porownaniu z buffetem .
wiem to tak jak to ze nigdy nie bede mial takich pieniedzy jak warren .nie jestem az takim wariatem by to zakladac ale wiem jedno : jaka strategia sie kierowal buffet na przestrzeni lat i w jakie spolki inwestowal .tylko tyle i az tyle .pozdr

.

jarek111 zapominasz cały czas o najważniejszym, w jakim momencie. Przede wszystkim kupował w dołkach, a nie na górkach, gdy panował ogólny pesymizm, a nie optymizm, gdy było tanio, a nie drogo. On nigdy nie szedł z owczym pędem, tylko w przeciwnym kierunku.
Tak się właśnie dorobił na giełdzie. Jak już ma imperium, to chyba jest logiczne, że jak coś spada bo jest bessa, a on to dużo wcześniej przewidział, to i tak nie sprzeda przecież swojego pakietu na giełdzie, a Ty piszesz teraz, że jakie są jego inwestycje to każdy widzi :roll:
Sam przyznałeś, że lepiej się wzorować na nim niż na Tobie, więc daj już spokój :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Re: Giełdowe podsumowanie roku 2018

Postautor: Trolejbus » 31 gru 2018 14:33

Słów parę o PPK:

Uwaga pracownicy. W 2019 r. nadchodzą dla was trzy ważne zmiany w prawie
https://businessinsider.com.pl/firmy/pr ... na/wlx5q84
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Re: Giełdowe podsumowanie roku 2018

Postautor: glowacki4 » 01 sty 2019 18:06

+130% na całym portfelu za rok, minus podatek. Z bardzo nieudanym grudniem.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Giełdowe podsumowanie roku 2018

Postautor: dryniol » 01 sty 2019 19:12

+130% na całym portfelu za rok, minus podatek. Z bardzo nieudanym grudniem.
glowacki4 witam w nowym roku.
Podejrzewam, że taka stopa zwrotu była możliwa przede wszystkim za sprawą branży gamedev, która w 2018 roku była chyba jedyną branżą na naszej giełdzie, która rosła, i mimo że w drugiej połowie roku była ona najgorszą branżą na giełdzie, to i tak wzrosty z pierwszej połowy roku nie sprowadziły kursów akcji póki co poniżej cen z końca 2017 roku.
Uważam jednak, że jeżeli dalej będziesz przekonany do tej branży, że ma duży potencjał i jest przyszłościowa (w co ja również nie wątpię, ale co innego potencjał branży, a co innego potencjał do wzrostu kursu akcji na giełdzie) i się upierał, że dalej będzie rosła, to 2019 rok może być dla Ciebie jak grudzień 2018.
Oczywiście źle nikomu nie życzę i nie piszę tego żeby Ci dogryźć. Myślę po prostu, że wszystko co najlepsze w tej branży zostało już zdyskontowane przez rynek kilkuletnimi ogromnymi wzrostami na giełdzie.
Ostatnio zmieniony 01 sty 2019 19:24 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: Giełdowe podsumowanie roku 2018

Postautor: klaxon » 01 sty 2019 19:22

+130% na całym portfelu za rok, minus podatek. Z bardzo nieudanym grudniem.
Zazdraszczam. A te +130% to zysk tylko na akcjach czy razem z kontraktami?

jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7510
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: Giełdowe podsumowanie roku 2018

Postautor: jarek111 » 01 sty 2019 19:41

bardzo ladny zysk glowacki :) oby w 2019r rowniez udawalo sie cos podobnego wykrecic czego tobie i kazdemu na tym forum zycze .

.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Re: Giełdowe podsumowanie roku 2018

Postautor: glowacki4 » 01 sty 2019 20:21

Będzie ciężko to powtórzyć w 2019. Główne składniki sukcesu to CDR kontrakty L trzymane po kilkanaście tygodni bez przerwy, podobnie kontrakty S w drugiej części roku. Bez żadnych spekulacji dziennych. Trochę dołożył 11Bit no i jedna świetna spółka z NC.

Ogólnie moim celem na każdy rok jest 30%, a wszystko ponad to super. Jednocześnie jestem świadom, że te 30% nie jest łatwe do zrobienia i wymaga naprawdę spokojnej głowy do zakupów.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Giełdowe podsumowanie roku 2018

Postautor: dryniol » 01 sty 2019 21:03

Będzie ciężko to powtórzyć w 2019. Główne składniki sukcesu to CDR kontrakty L trzymane po kilkanaście tygodni bez przerwy, podobnie kontrakty S w drugiej części roku. Bez żadnych spekulacji dziennych. Trochę dołożył 11Bit no i jedna świetna spółka z NC.

Ogólnie moim celem na każdy rok jest 30%, a wszystko ponad to super. Jednocześnie jestem świadom, że te 30% nie jest łatwe do zrobienia i wymaga naprawdę spokojnej głowy do zakupów.

Jestem innego zdania. 2019 rok, będzie o wiele lepszym rokiem na giełdzie, i o taki zysk będzie łatwiej niż w 2018 roku, ale tak jak pisałem wyżej, jeśli dalej będziesz się upierał przy swoim, że gry po raz kolejny dadzą zarobić, to z tych 100 %, zarobionych w tym roku, może Ci nic nie zostać. Czas oczywiście zweryfikuje nasze przewidywania.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7510
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: Giełdowe podsumowanie roku 2018

Postautor: jarek111 » 01 sty 2019 21:13

dryniol krotko i na temat : pozyjemy zobaczymy ale kciuki trzymamy za wszystkich .pozdr

.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

welts
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7425
Rejestracja: 02 mar 2013 19:36
Lokalizacja: MACD

Re: Giełdowe podsumowanie roku 2018

Postautor: welts » 01 sty 2019 23:55

Zyjecie z gieldy :?:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: daimond i 217 gości