BOOMBIT

wszystko na temat spółek publicznych
dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8592
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: BOOMBIT -jaki będzie debiut?

Postautor: dryniol » 18 kwie 2019 12:44

W sumie to trzeba byc niezle zdesperowanym, zeby na takim rynku, przy takim klimcie i takiej ilosci pieniedzy dostepnych robic IPO.

hantar niekoniecznie zdesperowanym, raczej powiedziałbym,
"cwanym lisem".
Jedynie kto obecnie może robić udane IPO, to producent gier na szczytach growej hossy, żeby "ubrać" w drogie akcje naiwnych zafascynowanych tą branżą.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

REKLAMA


hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: BOOMBIT -jaki będzie debiut?

Postautor: hantar » 18 kwie 2019 12:55

W sumie to trzeba byc niezle zdesperowanym, zeby na takim rynku, przy takim klimcie i takiej ilosci pieniedzy dostepnych robic IPO.

hantar niekoniecznie zdesperowanym, raczej powiedziałbym,
"cwanym lisem".
Jedynie kto obecnie może robić udane IPO, to producent gier na szczytach growej hossy, żeby "ubrać" w drogie akcje naiwnych zafascynowanych tą branżą.
Nie wiem czy trzeba być "cwanym lisem". Można być normalnym człowiekiem i wcisnąć coś osobom, które kompletnie nie wiedzą co robią, a które są zaślepione emocjami. Redukcja ceny do 19 zł i domknięcie oferty poprzez ograniczenie ilości sprzedawanych akcji nie świadczy raczej o tym, że towar był dobry - świadczy raczej, że była to promocja w stylu CCC na towar o jakości CCC. To czy jest to towar wygodny, trwały i jakościowy stylistycznie już każdy sobie może sam odpowiedzieć. Ale jak to w Polsce, na darmowe pączki czy odkurzacze za pół ceny lud się rzuca pomimo, że niektórzy po drodze zostają stratowani lub mają później biegunkę. Bo w Polsce nie chodzi o to, aby było dobrze tylko musi być tanio.

Pytanie jak będzie wyglądała płynność na akcjach po ustaniu "szału" oraz jakie spółka zaprezentuje wyniki za 2018 roku, które tak skrzętnie ukrywa.

Ja się już nauczyłem - jak coś nie jest na 100% na tak, to jest na 100% na nie. Stojąc na przystanku, zawsze przyjedzie kolejny autobus. To samo na giełdzie.

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7546
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: BOOMBIT -jaki będzie debiut?

Postautor: Pandziora » 18 kwie 2019 13:21

Witam, byłam na tym forum od 2003 do 2012. W końcu dałam sobie spokój, bo tak mało merytorycznych wypowiedzi i tak wiele hejtu, zwykłego kłamstwa, że trudno wytrzymać. Szkoda nerwów.
Oficjalnie informuje,że zapisałam się na akcje, czytam sprawozdania, Chiny dadzą ogromne pieniądze, z miesiąca na miesiąc. Już dają. Nie zapisałeś się, nie chcesz kupić, po co tracisz czas na spółkę, którą uważasz za złą? Przecież i tak nikt ci nie uwierzy,że martwisz się o jego pieniądze. Z najnowszych info w tym kwartale wejdą jeszcze 3 gry na rynek chiński. Odezwę się za pół roku.
To było do mnie? :P Po prostu nie lubię jak ktoś chce w ordynarny sposób wyciągnąć kasę. Cena maksymalna była ekstremalnie wysoka, do tego obietnice 10 gier po 300k usd przychodów kompletnie niczym nie poparte. Wiesz ja też chce zarabiać milion miesięcznie, ale chcieć to sobie mogę :lol: I nic z tego nie wynika. Odezwij się po wynikach. To już niedługo. Nie ma sensu czekać pół roku.

Branża growa ma tę przewagę nad innymi branżami, że zwykły LESZCZ czy też Janek Kowalski może sobie w łatwy sposób oszacować jak idzie sprzedaż. Tu masz np. dane na androida:
https://sensortower.com/android/publish ... it%2BGames
Czy 300k usd szacowanego przychodu całościowego za marzec to dużo czy mało? A styczeń i luty były podobne....
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8592
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: BOOMBIT -jaki będzie debiut?

Postautor: dryniol » 18 kwie 2019 13:27

W sumie to trzeba byc niezle zdesperowanym, zeby na takim rynku, przy takim klimcie i takiej ilosci pieniedzy dostepnych robic IPO.

hantar niekoniecznie zdesperowanym, raczej powiedziałbym,
"cwanym lisem".
Jedynie kto obecnie może robić udane IPO, to producent gier na szczytach growej hossy, żeby "ubrać" w drogie akcje naiwnych zafascynowanych tą branżą.
Nie wiem czy trzeba być "cwanym lisem". Można być normalnym człowiekiem i wcisnąć coś osobom, które kompletnie nie wiedzą co robią, a które są zaślepione emocjami.

Ja się już nauczyłem - jak coś nie jest na 100% na tak, to jest na 100% na nie. Stojąc na przystanku, zawsze przyjedzie kolejny autobus. To samo na giełdzie.

hantar trzeba być "cwanym lisem", żeby sprzedać coś na co jest boom, drogo, nie inaczej. Po prostu taka emisja jest dla spółki;
po pierwsze opłacalna, a po drugie jest popyt na tą branże.
Jakby branża była na dnie, to ani emisja nie byłaby opłacalna (bo nikt mądry nie będzie sprzedawał czegoś za bezcen), ani nie byłoby popytu.
Trafiłeś w sedno, ale na giełdzie zdecydowana większość, postępuje zgodnie z emocjami, ale za to niezgodnie ze zdrowym rozsądkiem; kupuje gdy jest już drogo, a jak jest tanio to tego nie chce :roll:
Z tym autobusem to z kolei jest tak, żeby wsiąść do pustego, a nie do zatłoczonego, zająć wygodne miejsce, założyć nogę na nogę i czekać, aż inni będą wsiadać na kolejnych przystankach i robić tłok, wtedy sobie spokojnie wysiąść :lol: :P

Pozdrawiam
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: BOOMBIT -jaki będzie debiut?

Postautor: hantar » 18 kwie 2019 13:38

No tak, ale na giełdzie wszyscy chcą zostać bogaci i to szybko. Tylko, że giełda nie jest od robienia ludzi bogatymi, chyba, że mówimy o wycenianiu swojego majątku wprowadzonego na giełdę w ramach IPO - czasem w sposób abstrakcyjny, jeśli dopisuje koniunktura.

Giełda, w szczególności Polska i dzisiaj, jest tworem mocno niesymetrycznym. Od strony inwestora kupującego akcje w IPO, SPO czy na rynku wtórnym z każdego potrafi zrobić biedaka. Z niewielu nieco bogatszych. A dużo bardziej nieliczni zostali grubymi milionerami, mając na początku bardzo skromny kapitał. Bo tak naprawdę giełda jest dla bogatych, którzy przy niewielkiej zmianie procentowej czy stopie dywidendy zarabiają sensowne pieniądze z dużego zainwestowanego kapitału. Z bogatych zrobi więc trochę bogatszych, co wymusza posiadanie sensownego kapitału na start oraz dodatkowo niemałej dawki sceptycyzmu, wiedzy i doświadczenia, aby nie dać władować się na minę czy w bagno. Dzisiaj dla mnie polska giełda ma sens przy posiadaniu na niej minimum 5 mln zł w akcjach. Wszystko poniżej to hobby i marzenia.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: BOOMBIT -jaki będzie debiut?

Postautor: Julian11 » 18 kwie 2019 15:53

Sprawa jest prosta Indywidualni którzy objeli 700 K papaierów rzucili sie na BOOMBIT jak szczerbaty na suchary.

Instytucjonalni ktorzy objeli ok 1.1 MLN akcji sceptycznie podeszli do tej emisji----NIe dosc ze wynegocjowali niższa cene to tez zmusili dotychczasowych włascicieli do zmniejszenia ilosci sypnietych akcji w IPO z 1.55 mln do 0.55 MLn . DLa samej spółki to lepiej bo gro kasy trafi do niej a nie do obecnych akcjonariuszy, ale patrzac na wyniki, udział drobych w kacjonariacie, sceptycyzm instytucjonalnych i ,mniejszą podaz w IPO od obecnych udziałowców niz by sobie tego zyczyli to wyglada wszystko nieciekawie.

Ciekawe na ile starczy im tych 20 MLN PLN bo 6 mln to podobno koszty IPO.

OJ zeby raporty finansowe ktore pojawia się juz po debiucie nie były bardzo cienkawe a tak moze byc w tym roku po tym jak 2 półrocze 2018 roku wyszło na ZERO podobno.

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: BOOMBIT -jaki będzie debiut?

Postautor: hantar » 18 kwie 2019 16:21

Jeśli 6 mln zł to koszty, a 20 mln zł pozyskali i prawie całość zgodnie z prospektem ma pójść na marketing, to należy pogratulować sukcesu przede wszystkim oferującemu, a w drugiej kolejności firmom, które ten marketing będą realizowały (Google?). Jeśli chodzi o przeznaczenie tej kasy na "twarde" aktywa jak dewelopment, technologia itd. to widać, że raczej nie ten cel. Więc kasa nieco się rozmywa, bo większość rzeczy trudno mierzalna i bardzo zależna od produktu.

No ale 6 mln zł za ofertę? Szacun.

chandlerr
Chorąży
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2015 23:11

Re: BOOMBIT -jaki będzie debiut?

Postautor: chandlerr » 18 kwie 2019 16:24

Te 6 mln bedzie obciazonych z 2 polrocza 2018 o ile sie nie myke dlatego tez taki wynik finansowy bedzie kiepski.

klapaucjusz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3478
Rejestracja: 18 lis 2005 20:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: BOOMBIT -jaki będzie debiut?

Postautor: klapaucjusz » 18 kwie 2019 17:27




hantar niekoniecznie zdesperowanym, raczej powiedziałbym,
"cwanym lisem".
Jedynie kto obecnie może robić udane IPO, to producent gier na szczytach growej hossy, żeby "ubrać" w drogie akcje naiwnych zafascynowanych tą branżą.
Nie wiem czy trzeba być "cwanym lisem". Można być normalnym człowiekiem i wcisnąć coś osobom, które kompletnie nie wiedzą co robią, a które są zaślepione emocjami.

Ja się już nauczyłem - jak coś nie jest na 100% na tak, to jest na 100% na nie. Stojąc na przystanku, zawsze przyjedzie kolejny autobus. To samo na giełdzie.

hantar trzeba być "cwanym lisem", żeby sprzedać coś na co jest boom, drogo, nie inaczej. Po prostu taka emisja jest dla spółki;
po pierwsze opłacalna, a po drugie jest popyt na tą branże.
Jakby branża była na dnie, to ani emisja nie byłaby opłacalna (bo nikt mądry nie będzie sprzedawał czegoś za bezcen), ani nie byłoby popytu.
Trafiłeś w sedno, ale na giełdzie zdecydowana większość, postępuje zgodnie z emocjami, ale za to niezgodnie ze zdrowym rozsądkiem; kupuje gdy jest już drogo, a jak jest tanio to tego nie chce :roll:
Z tym autobusem to z kolei jest tak, żeby wsiąść do pustego, a nie do zatłoczonego, zająć wygodne miejsce, założyć nogę na nogę i czekać, aż inni będą wsiadać na kolejnych przystankach i robić tłok, wtedy sobie spokojnie wysiąść :lol: :P

Pozdrawiam
Dryniol na wątku - sukces murowany !!!! :mrgreen:
Gwint to maszynka do zarabiania pieniędzy !

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Re: BOOMBIT -jaki będzie debiut?

Postautor: glowacki4 » 18 kwie 2019 17:36

Czyli chciałabyś mieć tu wątek na którym tylko wychwalamy i piszemy jaki to Boombit wspaniały ? Dobre.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: BOOMBIT -jaki będzie debiut?

Postautor: Julian11 » 18 kwie 2019 18:04

Jeśli 6 mln zł to koszty, a 20 mln zł pozyskali i prawie całość zgodnie z prospektem ma pójść na marketing, to należy pogratulować sukcesu przede wszystkim oferującemu, a w drugiej kolejności firmom, które ten marketing będą realizowały (Google?). Jeśli chodzi o przeznaczenie tej kasy na "twarde" aktywa jak dewelopment, technologia itd. to widać, że raczej nie ten cel. Więc kasa nieco się rozmywa, bo większość rzeczy trudno mierzalna i bardzo zależna od produktu.

No ale 6 mln zł za ofertę? Szacun.
Marketing to nie wszystko , gra musi byc po prostu dobrze uszyta , zoptymalizowana nie tylko technicznie ale i mechanicznie jesli chodzi o mikroplatnosci itp itd. pzreciez jest tyle firm na naszym bananie ktore działaja w mobile i jakos idzie im ciezko monetyzacja produktów VVD , TBULL , Cherapeak itp. Jak mjuz to raczej pokazuja od czasu do czasu jakieś wyniki jednorazowe , tak jak to robi BOOMBIT i to jest najwiekszy mankament tej spółki---jakos nie moga zachecic swoich uzytkowników do płatnosci. To dlatego własnie wyzej wymienione spółki maja wyniki jakie maja oraz ich kurs zachowuje sie tak jak zachowuje TBL tez miał wartosc powyzej 200 MLn PLN po wejsciu na rynek teraz ma 30 MLN CHP tez zjechał poteznie na wycenie itp itd.

Jak z Grą sie wstrzelisz to jest to perpetum mobile ona zarabia finansujac swój PR co zwieksza monetyzacje i tak moze to trwać i trwac przez całe DŁUUUGIE lata , ale wydawanie na marketing na gre ktora z jakiegos powodu nie zacheca do mikropłatnosci mija sie z celem .

nieinwestor
Sierżant
Posty: 44
Rejestracja: 06 lis 2017 12:06

Re: BOOMBIT -jaki będzie debiut?

Postautor: nieinwestor » 18 kwie 2019 18:27

Jest o czym myśleć w przerwie świątecznej.Dokupić na debiucie czy wywalać.Dreszczyk emocji przed nami.Przy okazji doszkalamy się w temacie gier,bo dotychczas bez pojęcia w temacie.

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Re: BOOMBIT -jaki będzie debiut?

Postautor: glowacki4 » 18 kwie 2019 20:38

W kosztach IPO są prowizje za plasowanie akcji: nowych i od obecnych udziałowców. Oni sami muszą zapłacić swoją część. Spółka natomiast za nową emisję plus same koszty IPO (bodajże 1,5 mln).

chandlerr
Chorąży
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2015 23:11

Re: BOOMBIT -jaki będzie debiut?

Postautor: chandlerr » 26 kwie 2019 14:10

Troche rzyć bo mam o ponad polowe mniej akcji niz zlozylem zlecenie...

robsonikk
Sierżant
Posty: 50
Rejestracja: 23 maja 2007 17:39

Re: BOOMBIT -jaki będzie debiut?

Postautor: robsonikk » 26 kwie 2019 17:33

Zwrócili też resztę pieniędzy.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości