Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

wszystko na temat spółek publicznych
|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: |Czarne.Koszula| » 19 cze 2019 14:12

Teraz przydałby się dobry komunikat i zamknięcie powyżej 3 zł :mrgreen:
step by step, opór musi paść a dopiero poziom psychologiczny tj. 6groszy (dziś 3zł)

REKLAMA


Trader
Chorąży sztabowy
Posty: 4975
Rejestracja: 16 paź 2009 14:40

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Trader » 19 cze 2019 14:17

Większości lubią tutaj odciąć ulicę od akcji. Jak liczą, że podbitka 13% z tak niskiej bazy mnie zadowoli, to niestety się mylą. :mrgreen:

qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: qgen » 19 cze 2019 14:23

Obrazek

Dolna Odra i pola na Bałtyku, PxM musi wejść w OZE, bo w Nowy Czarnowie i pole PV na 200 MW ma powstać.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: |Czarne.Koszula| » 19 cze 2019 14:33

Większości lubią tutaj odciąć ulicę od akcji. Jak liczą, że podbitka 13% z tak niskiej bazy mnie zadowoli, to niestety się mylą. :mrgreen:

@Trader

gdy się spojrzy na alternatywne media. tj. fora to odsetek tych co pozostali na giełdzie jest niewielki, tu raczej poluje się na drobnych których nie ma tzw. leszczy jak w czasach gdzie kantory były hitem a ludzie w telegazecie sprawdzali notowania. Przebojem był kiedyś serwis Yogi i raczkowanie w internecie.

Inna sprawa to owieczna chciwość ludzi, parę historii mam na myśli, od Petrola a nawet Hawe, czy taki PBG,URS bankruci a ludzie handlują do końca, wierzą w cuda na tej giełdzie albo Elektrimie, wtedy wyzwaniem życia jest walka na ulicy/mediach.

Giełda to często zaprzeczenie mechanizmów rynkowych tj. popytu i podaży. regulowanej ceną. Spójrz na rajd na 17zł, im drożej tym więcej kapitału płynęło a więc chciwość i strach.

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Aero » 19 cze 2019 14:39

Większości lubią tutaj odciąć ulicę od akcji. Jak liczą, że podbitka 13% z tak niskiej bazy mnie zadowoli, to niestety się mylą. :mrgreen:

@Trader

gdy się spojrzy na alternatywne media. tj. fora to odsetek tych co pozostali na giełdzie jest niewielki, tu raczej poluje się na drobnych których nie ma tzw. leszczy jak w czasach gdzie kantory były hitem a ludzie w telegazecie sprawdzali notowania. Przebojem był kiedyś serwis Yogi i raczkowanie w internecie.

Inna sprawa to owieczna chciwość ludzi, parę historii mam na myśli, od Petrola a nawet Hawe, czy taki PBG,URS bankruci a ludzie handlują do końca, wierzą w cuda na tej giełdzie albo Elektrimie, wtedy wyzwaniem życia jest walka na ulicy/mediach.

Giełda to często zaprzeczenie mechanizmów rynkowych tj. popytu i podaży. regulowanej ceną. Spójrz na rajd na 17zł, im drożej tym więcej kapitału płynęło a więc chciwość i strach.
Hawe to bardzo dobry podmiot ... 8)

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Aero » 19 cze 2019 14:45

na forum mamy "Greenhornów" w stylu PytonTrader :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

i problem niskiej bazy:

10% od 2zł to 20gr
10% od 10zł to 1 zł

Oszuści myślą że jak podniosą 10% kurs to ludzie powiedzą wow! realizuję zysk a problem jest też inny, prosty czynnik w równaniu jest inny tj. im wyżej tym akcja droższa i mniej się ich ma, stąd tak męczą kurs...

zresztą to główny problem jak był na alertach stąd rozszerzenie kroków o 3-miejsca po przecinku...

GPW: (sub.) neutralną bazą dla spółek jest u nas przedział cenowy 4-6zl.

Np. taki Orlen i PEO winny dokonać splitu akcji 1:10.
Kolega szuka szacunku a sam daje zly przyklad

Bo mi wolno :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Masz rację, sorki!

Pyton ta poważnie, mi Twoja osoba czy egoztyka Laptopa nie przeszkadza, nawet jest wskazane czasami "zimny prysznic"
ale prysznic argumentów a nie epitetów.

Raz jeszcze witaj na forum i się rozgość.

Tu masz zestaw osób tzw. "Samurajów"

Białe.Koszule
Bursztyn
Debryl
golastopa
Hafid
Kayak
Krosi
MorganCreek
niaht
qgen
rocky_balboa
STARDUST
Trader
Unio
Yusuke
Trader


proszę o szacunek wobec nich bo to osoby które nie grają koniunkturalnie, wierzą w ten ostatni polski podmiot budowalny tej skali.
Przepraszam najmocniej, a JA???

rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: rocky_balboa » 19 cze 2019 14:59

Białe.Koszule
Bursztyn
Debryl
golastopa
Hafid
Kayak
Krosi
MorganCreek
niaht
qgen
rocky_balboa
STARDUST
Trader
Unio
Yusuke
Ciekawe kto z listy nie wymiękł przy spadku do dwójki i czy lista jeszcze aktualna?

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: |Czarne.Koszula| » 19 cze 2019 15:01

Przepraszam najmocniej, a JA???

oczywiście Areo :)), tak Cię wybawiłem, to było celowe, na dniach pisałem że jesteś pierwszy na liście :)

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: |Czarne.Koszula| » 19 cze 2019 15:03

Białe.Koszule
Bursztyn
Debryl
golastopa
Hafid
Kayak
Krosi
MorganCreek
niaht
qgen
rocky_balboa
STARDUST
Trader
Unio
Yusuke
Ciekawe kto z listy nie wymiękł przy spadku do dwójki i czy lista jeszcze aktualna?
Nie ma mechanizmu kontroli, ja słowa nie złamałem i Ty wczorajszym printshotem też pokazałeś, jest jeszcze jeden kolega który też na 100% trzymał ale nie jestem uprawniony go wymienić, Areo swą frustracją wobec mnie też w gronie tych co trzymają, Yusuke także.

Listę aktualizuję jeśli ktoś publicznie to deklaruje.

Swoją drogą to robi się ciekawa historia, jeśli wystartujemy na MHPS na DD, tj pomiotem Mistubishi-Hitachi japońskim z filiami w EU to grubasy mogły zagrać rolę "oprawcy" i sprawdzić nas czy tak jest czy jesteśmy tylko mocni w gębie :))

Strategia Grahama ma swoje kryteria i to zastosowanie do PXM pasuje..
Ostatnio zmieniony 19 cze 2019 15:13 przez |Czarne.Koszula|, łącznie zmieniany 1 raz.

rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: rocky_balboa » 19 cze 2019 15:12

Nie ma mechanizmu kontroli, ja słowa nie złamałem i Ty wczorajszym printshotem też pokazałeś, jest jeszcze jeden kolega który też na 100% trzymał ale nie jestem uprawniony go wymienić, Areo swą frustracją wobec mnie też w gronie tych co trzymają, Yusuke także.
Uściślając to prtscrn dotyczył 2017 r. Co prawda kółek nie robiłem ;-), ale i tak opłacało się wtedy trzymać papier przez te dwa miesiące.
Teraz też kilka akcji się uzbierało i zaczekam do momentu, który zrekompensuje mi ten nerwowy czas na PXM.

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Aero » 19 cze 2019 15:20

Białe.Koszule
Bursztyn
Debryl
golastopa
Hafid
Kayak
Krosi
MorganCreek
niaht
qgen
rocky_balboa
STARDUST
Trader
Unio
Yusuke
Ciekawe kto z listy nie wymiękł przy spadku do dwójki i czy lista jeszcze aktualna?
Nie ma mechanizmu kontroli, ja słowa nie złamałem i Ty wczorajszym printshotem też pokazałeś, jest jeszcze jeden kolega który też na 100% trzymał ale nie jestem uprawniony go wymienić, Areo swą frustracją wobec mnie też w gronie tych co trzymają, Yusuke także.

Listę aktualizuję jeśli ktoś publicznie to deklaruje.

Swoją drogą to robi się ciekawa historia, jeśli wystartujemy na MHPS na DD, tj pomiotem Mistubishi-Hitachi japońskim z filiami w EU to grubasy mogły zagrać rolę "oprawcy" i sprawdzić nas czy tak jest czy jesteśmy tylko mocni w gębie :))

Strategia Grahama ma swoje kryteria i to zastosowanie do PXM pasuje..
1. Aero nie Areo...
2. Dalej siebie nie widzę

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: |Czarne.Koszula| » 19 cze 2019 15:25

Teraz też kilka akcji się uzbierało i zaczekam do momentu, który zrekompensuje mi ten nerwowy czas na PXM.

mnie trzymało dane słowo, nie mógłbym sobie tego wybaczyć, że mówię jedno robię drugie i słowa pomówień Aero bolały ale go jakoś rozumiem, kiedyś w problemach człowiek by chciał by było wsparcie i tak jak sobie życzy. Gdy ktoś zarabia za dużo jest zazdrość i tej wielkiej zazdrości jako premii za wierność wobec Polimex Ci życzę :)) i wszystkim Samurajom

Aero
Białe.Koszule
Bursztyn
Debryl
golastopa
Hafid
Kayak
Krosi
MorganCreek
niaht
qgen
rocky_balboa
STARDUST
Trader
Unio
Yusuke
Trader


Kiedyś kol. Bursztyn o tak rzucił słowa: bycie samurajem to też pewne zobowiązanie(że coś znaczy chyba dosłownie), utkwiło w głowie.

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Aero » 19 cze 2019 15:39

Teraz też kilka akcji się uzbierało i zaczekam do momentu, który zrekompensuje mi ten nerwowy czas na PXM.

mnie trzymało dane słowo, nie mógłbym sobie tego wybaczyć, że mówię jedno robię drugie i słowa pomówień Aero bolały ale go jakoś rozumiem, kiedyś w problemach człowiek by chciał by było wsparcie i tak jak sobie życzy. Gdy ktoś zarabia za dużo jest zazdrość i tej wielkiej zazdrości jako premii za wierność wobec Polimex Ci życzę :)) i wszystkim Samurajom

Aero
Białe.Koszule
Bursztyn
Debryl
golastopa
Hafid
Kayak
Krosi
MorganCreek
niaht
qgen
rocky_balboa
STARDUST
Trader
Unio
Yusuke
Trader


Kiedyś kol. Bursztyn o tak rzucił słowa: bycie samurajem to też pewne zobowiązanie(że coś znaczy chyba dosłownie), utkwiło w głowie.
Dziękuję, jest mi miło....

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: |Czarne.Koszula| » 19 cze 2019 16:05

Dziękuję, jest mi miło....
proszę, mi też jest miło Cię znać

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: |Czarne.Koszula| » 19 cze 2019 16:07

"Zaplanowany na 24 czerwca wyjazd do Warszawy z żądaniem mego odwołania, za to, że Rada Nadzorcza Spółki odwołała rozrzutnego prezesa JSW, napawa mnie ogromnym smutkiem. Przypomnę tylko, że w okresie jego kadencji dochodziło do nieprzemyślanych wydatków, pochopnych decyzji i braku współpracy z Radą Nadzorczą" - czytamy w liście ministra.

https://www.wnp.pl/gornictwo/gornictwo- ... 1_0_2.html

Dobry List ME

że nie czeka że go docenią, zauważą co robił, to czasami ludziom nabuntowanym powiedzieć bo szczucie nie jest za darmo, nie że ZZ tyle kasy mają ale ile na też zależne/podwykonawcze wycieka gdzie pewnie siedzą i by nikt im się do d---nie dobrał atakują.

Rada Nadzorcza Spółki odwołała rozrzutnego prezesa JSW

Jak ma dowody to się zgłasza do prokuratury, bo to obowiązek ministerialnego członka rządu.

Zresztą MS pracuje nad nowelizacjami i jak to kiedyś pisałem po ew. wygranej w jesiennych wyborach wezmą się też za "tzw. swoich". Bez jakości zarządzania nic z tego nie będzie. Ziobro kiedyś też grał na giełdzie :)) pewnie zapomniał jak go Rysiek przejechał :)) ale od spółek też giełdowych trzeba zacząć.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości