Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

wszystko na temat spółek publicznych
polimex
Sierżant sztabowy
Posty: 154
Rejestracja: 26 lip 2019 13:51

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: polimex » 15 paź 2021 09:50

Wig20 ma maksimach a polimex *** spada.
Co będzie jak przyjdzie poważna korekta ?

Mam jeszcze mirbud i tam tez stagnacja z małymi spadkami.

Jak widać budowlanka to teraz nie najszczęśliwszy papier.
Ceny surowców rekordowe, wiec i obawa przez możliwymi stratami na kontraktach.

REKLAMA


Romel
Starszy kapral
Posty: 8
Rejestracja: 24 maja 2021 21:28

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Romel » 17 paź 2021 22:22

Nie zapominajmy o możliwości rewaloryzacji kontraktów długo terminowych.
Tego kiedyś nie było i faktycznie firmy miały poważne problemy.
Stal jest droga ale dzięki temu też zarabiają więcej na swoich produktach.

polimex
Sierżant sztabowy
Posty: 154
Rejestracja: 26 lip 2019 13:51

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: polimex » 27 paź 2021 15:10

Budimex niby słabe wyniki z powodu wzrostu cen materiałów.

ciekawe jak nasz pxm i mirbud

polimex
Sierżant sztabowy
Posty: 154
Rejestracja: 26 lip 2019 13:51

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: polimex » 15 lis 2021 08:55

Dobre wyniki podali 8)

daniel0783
Plutonowy
Posty: 13
Rejestracja: 05 maja 2021 08:17

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: daniel0783 » 15 lis 2021 10:00

Ale kurs ciągle zdolowany niestety

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Kayak » 15 lis 2021 13:11

Po trzech kwartałach 2021 r. zysk netto Polimex Mostostal wzrósł o 103% r/r

Chcemy powiększyć nasz portfel o kolejne rentowne kontrakty na przyszłe miesiące i lata i w pełni wykorzystać potencjał spółek z Grupy.” – powiedział Krzysztof Figat prezes zarządu Polimex Mostostal S.A.
„Możemy pochwalić się bardzo dobrym wynikiem netto Grupy Kapitałowej, który za III kwartały 2021 wyniósł 69 mln i był wyższy od wyników za analogiczny okres 2020 roku o 35 mln PLN, co daje wzrost o 103%. Grupa Kapitałowa wygenerowała zysk na działalności operacyjnej w wysokości 95 mln PLN, co stanowi wzrost o 94% w stosunku do pierwszych dziewięciu miesięcy 2020 r."
Pomimo wysokiej konkurencyjności na naszym rynku, sytuacja finansowa Polimex Mostostal jest bardzo dobra. Grupa Kapitałowa sukcesywnie zmniejsza zadłużenie netto. Na koniec trzeciego kwartału 2021 r. saldo środków pieniężnych przewyższało zadłużenie oprocentowane o 453 mln PLN.

Warto podkreślić, że nasz portfel zamówień wynosi prawie 5 mld PLN, nadal pracujemy nad jego dalszym zwiększeniem. Jesteśmy w wielu ciekawych procesach ofertowania projektów, w tym z rynku budownictwa energetycznego i petrochemii, dla przykładu: na budowę nowego bloku gazowo-parowego w Grudziądzu, budowę instalacji termicznego przekształcania odpadów w Łodzi dla Veolia Nowa Energia Sp. z o.o., budowę Instalacji Termicznego Przetwarzania Odpadów z Odzyskiem Energii w Rzeszowie, budowę kompleksu do produkcji bioetanolu lignocelulozowego w Jedliczu dla Orlen Południe S.A. czy budowę bloku gazowo parowego w Rybnik.



https://www.biznesradar.pl/a/105019,po- ... -o-103-r-r

Grupa Kapitałowa PXM (POLIMEXMS) kolejny raz zanotowała pozytywne wyniki finansowe. Spółka prezentuje wyniki za trzy kwartały lepsze niż rok temu.
Po trzech kwartałach 2021 roku skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal osiągnęły poziom o 44 % wyższy niż w analogicznym okresie 2020 roku i wyniosły 1 588 mln PLN (wzrost o 484 mln PLN).
Wynik EBITDA Grupy Kapitałowej za pierwsze dziewięć miesięcy 2021 roku wyniósł 122 mln PLN, co przekłada się na osiągniętą marżę EBITDA na poziomie 7,7%.
Łączny wynik netto Grupy Kapitałowej za okres styczeń - wrzesień 2021 roku wynosi 69 mln PLN i jest wyższy o 35 mln PLN od wyniku za analogiczny okres 2020 r. co przekłada się na marżę zysku netto w wysokości 4,4%.

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: dochodzeniowy » 15 lis 2021 13:23

Czy juz Orlen jest tu włascicielem ?

gienadij
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2073
Rejestracja: 20 kwie 2010 12:22

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: gienadij » 15 lis 2021 14:50

Opublikowane dziś wyniki za 3Q naprawdę niezłe a tu kurs w dół.

specyficzna spółka....

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Kayak » 19 lis 2021 13:55

"Nie dotykać gó...a bo będzie śmierdziało." Dotknęli Rafako i śmierdzi aż kurs nurkuje. Jedyna nadziej że Rafako nie będzie w stanie spełnić wymagań które są zawarte w umowie inwestycyjnej i ten śmieć p.i.e.r.d.y.k.n.i.e tak jak powinien dawno p.i.e.r.d.y.k.n.ą.ć. Po tylu przewałach zarządu Rafako, niegospodarności, tandety, szantaży i bezczelności, ładować się w takie zadłużone g...no przez Polimex??? To może być tylko decyzja polityczna, albo "super przebiegła kalkulacja" :lol: .
Rafako zmarnuje każde pieniądze, udowodnili to wiele razy i teraz będzie to samo ! Ogarnijcie się.

Panie Figat, oszukał pan nas akcjonariuszy. Miało nie być zaangażowania w RFK. Takie były pańskie zapewnienia na jednej z wcześniejszych konferencji! Tego się po panu nie spodziewałem. Do tego brak cywilnej odwagi aby spotkać się z nami na konferencji prasowej w listopadzie mówi sam za siebie. Jestem pana postawą rozczarowany. :oops:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rafako ... 26748.html

12 listopada Rafako, Polimex Mostostal i Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw FIZ AN podpisali wstępne warunki umowy inwestycyjnej dotyczące Rafako. Przewidują, że Polimex i fundusz mają kupić akcje Rafako należące do PBG i Multaros. Inwestorzy mają również zapewnić Rafako do 31 mln zł finansowania po nabyciu akcji.
W ramach ustaleń przewidziano, że ewentualna transakcja zakupu akcji Rafako może zostać dokonana nie później niż do końca maja 2022 r., nie wcześniej jednak niż 10 dni roboczych od spełnienia wszystkich warunków zawieszających.
Do połowy grudnia spółka musi zawrzeć porozumienia z partnerami handlowymi, a do końca stycznia porozumienie z bankami w sprawie refinansowania.

Hafid
Sierżant sztabowy
Posty: 190
Rejestracja: 13 kwie 2018 07:41

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Hafid » 19 lis 2021 17:53

@Kayak, a mnie nie rozczarowali. Nawet nie jestem zdziwiony. Patrząc na niektóre plany, jak połączenie kanałem śródlądowym Odry i Dunaju to Racibórz jest strategiczny. Co prawda bardziej zaplecze się tu liczy niż doświadczenie (rafako z hydrotechnika ma niewiele wspólnego). Mam nadzieje ze jezeli dojdzie do zaangażowania Pxm w rfk to będzie za symboliczne śrubki… a większość szekli wyłoży fundusz.

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: dochodzeniowy » 19 lis 2021 18:18

Rafako to jest przykład nieudanej prywatyzacji. PXM też był prywatny ale teraz jest PISowski . Wazne dla Polski by obie firmy budowały w Polsce dobrobyt . Za TUSKA upadło za dużo polskich firm . Celowo czy nie to juz inna sprawa , ale retoryka wygladała tak .Lepiej by po Polsce towary woziła rządowa niemiecka DB niż polska rządowa PKP. Gdyby w 2015 dalej rzadziło PO firmy POLIMEX by już nie było. :idea:

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Kayak » 19 lis 2021 18:33

@Hafid. Ta kasa będzie kroplówką dla podmiotu który powinien przestać istnieć. Upadłość RFK i wykup od syndyka tego co jest dla PxM atrakcyjne, to powinno się stać. Wówczas mamy zdrowy rozwój PXM. A tak, kasa w błoto, zmarnowany czas i gó..ny kurs a do tego RFK bankrut w beznadziejnej niemal sytuacji jeszcze pyszczy i szantażuje, żenada! Więc co się dziwić że PXM leci w dół? Z takim balastem! Ja wyszedłem z dużego pakietu PXM przy 5zł z hakiem i przerzuciłem tą kasę w prywatną spółkę z ciekawą perspektywą. Mam coraz bardziej dość państwowych spółek i rozważam większą wyprzedaż. W prywatnym biznesie nikt tak zadłużonego i źle zarządzanego podmiotu jak RFK palcem by nie dotknął, tylko czekał na upadłość. Ale jak się ma "nieograniczone, nie swoje" środki to można...... I nie zdziwię się jak RFK będzie niedługo pod 2zł, następnie 3zl a PXM dalej będzie dreptał w miejscu. Mam nadzieję że tak się jednak nie stanie i kurs ruszy w ta stronę w którą powinien. Rafako na ten moment jest zwycięzcą i to jest smutne. Wznieść kurs PXM na dłużej może wykup obligacji, dywidenda lub widzimisie spekulantów, bo na pewno nie marża zysku netto na poziomie 4,4% czy brak konferencji prasowej po raporcie. Ale przecież nie chodzi o wystrzały dla inwestora długoterminowego, tylko o stabilny wzrost!
Może za kilka lat powstanie z tego coś dobrego ale zwykły akcjonariusz gów...o z tego będzie miał.

Hafid
Sierżant sztabowy
Posty: 190
Rejestracja: 13 kwie 2018 07:41

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Hafid » 20 lis 2021 11:57

@Hafid. Ta kasa będzie kroplówką dla podmiotu który powinien przestać istnieć. Upadłość RFK i wykup od syndyka tego co jest dla PxM atrakcyjne, to powinno się stać. Wówczas mamy zdrowy rozwój PXM. A tak, kasa w błoto, zmarnowany czas i gó..ny kurs a do tego RFK bankrut w beznadziejnej niemal sytuacji jeszcze pyszczy i szantażuje, żenada! Więc co się dziwić że PXM leci w dół? Z takim balastem! Ja wyszedłem z dużego pakietu PXM przy 5zł z hakiem i przerzuciłem tą kasę w prywatną spółkę z ciekawą perspektywą. Mam coraz bardziej dość państwowych spółek i rozważam większą wyprzedaż. W prywatnym biznesie nikt tak zadłużonego i źle zarządzanego podmiotu jak RFK palcem by nie dotknął, tylko czekał na upadłość. Ale jak się ma "nieograniczone, nie swoje" środki to można...... I nie zdziwię się jak RFK będzie niedługo pod 2zł, następnie 3zl a PXM dalej będzie dreptał w miejscu. Mam nadzieję że tak się jednak nie stanie i kurs ruszy w ta stronę w którą powinien. Rafako na ten moment jest zwycięzcą i to jest smutne. Wznieść kurs PXM na dłużej może wykup obligacji, dywidenda lub widzimisie spekulantów, bo na pewno nie marża zysku netto na poziomie 4,4% czy brak konferencji prasowej po raporcie. Ale przecież nie chodzi o wystrzały dla inwestora długoterminowego, tylko o stabilny wzrost!
Może za kilka lat powstanie z tego coś dobrego ale zwykły akcjonariusz gów...o z tego będzie miał.
Wcześniej czy później (pewnie później) pxm osiągnie ładna wycenę. Na chwile obecna będzie konsolidacja i przejęcia mniejszych i większych spółek sektorowych.

Rafako to brzydka panna na wydaniu. Zaleta jest kapitał polityczny Raciborza i ościennych miasteczek. A także położenie Raciborza w kontekście hydrotechnicznym (;) kto poszuka ten moze sie ciężko zaskoczyć). Póki nie ma konkretów co do przejęcia tej spółki przez PXM nie gorączkował bym się i nie potrafię jednoznacznie powiedzieć czy rzeczywiście to taki zły kierunek. O tym ze RFK przeszłoby do Pxm mówiłem od…. Hoho kilku lat. Wtedy mówili ze banialuki snuje.
Ale @kayak zgadzam sie z Tobą, ze dla kursu będzie to obciążenie ( do 24’?).

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: dochodzeniowy » 01 gru 2021 22:12

Mostostal Siedlce na spółkę z Węglokoksem dostarczy na granice z Białorusią przęsła .
Budowa zapory na granicy z Białorusią ma pochłonąć ok. 51 tys. ton stali, z której powstanie ponad 37 tys. przęseł. Materiały do budowy 187 km zapory dostarczy polskie konsorcjum dwóch polskich spółek – Grupy Węglokoks i Mostostalu Siedlce. Gotowe elementy będą transportowane ze Śląska w wyznaczone miejsca blisko granicy.
Natomiast Mostostal Siedlce jest odpowiedzialny m.in. za wytworzenie większości przęseł – dodał prezes Węglokoksu.

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: dusigrosz » 01 gru 2021 22:30

Mostostal Siedlce na spółkę z Węglokoksem dostarczy na granice z Białorusią przęsła .
Budowa zapory na granicy z Białorusią ma pochłonąć ok. 51 tys. ton stali, z której powstanie ponad 37 tys. przęseł. Materiały do budowy 187 km zapory dostarczy polskie konsorcjum dwóch polskich spółek – Grupy Węglokoks i Mostostalu Siedlce. Gotowe elementy będą transportowane ze Śląska w wyznaczone miejsca blisko granicy.
Natomiast Mostostal Siedlce jest odpowiedzialny m.in. za wytworzenie większości przęseł – dodał prezes Węglokoksu.
Obudzil sie.
Info od wczorajszego popoludnia jest znane. :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości