Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

wszystko na temat spółek publicznych
polimex
Sierżant sztabowy
Posty: 154
Rejestracja: 26 lip 2019 13:51

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: polimex » 30 kwie 2021 08:13

widać kolega też czujnie sprawdza bankiera ;)

REKLAMA


Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Kayak » 30 kwie 2021 08:52

widać kolega też czujnie sprawdza bankiera ;)
Czasem i na bankierze ktoś wrzuci coś wartościowego. Ale to rzadkość. :-))))

Yukimura
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2018 13:15

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Yukimura » 30 kwie 2021 10:45

Cytat z wywiadu pb z Danielem Obajtkiem, który ukazał się wczoraj:
"Za kilka tygodni planujemy również podpisanie umowy z wykonawcą budowy elektrowni gazowej w Ostrołęce." - ciekawe kiedy się to faktycznie zmaterializuje ?

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Kayak » 30 kwie 2021 11:25

POLIMEX-MOSTOSTAL: Zawarcie istotnej umowy przez konsorcjum Emitenta oraz spółki zależnej od Emitenta
https://www.fxmag.pl/artykul/polimex-mo ... 04-29-2310

Zarząd Polimex Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”, „Emitent”) informuje, że w dniu dzisiejszym została zawarta umowa („Umowa”) pomiędzy Politechniką Gdańską („Zamawiający”), a konsorcjum („Wykonawca”) w skład którego wchodzą: Spółka oraz Polimex Infrastruktura sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (podmiot w 100% zależny od Emitenta). Przedmiotem Umowy jest budowa budynku Centrum Ekoinnowacji wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu w ramach realizacji projektu „Budowa w Gdańsku Centrum Ekoinnowacji Politechniki Gdańskiej” („Zadanie”). Jako termin zakończenia realizacji przedmiotu Umowy określono 18 miesięcy od daty zawarcia Umowy. Wynagrodzenie za realizację Zadania ma charakter ryczałtowy i wynosi 79,7 mln PLN brutto („Wynagrodzenie”). Płatność Wynagrodzenia będzie następowała w częściach, po zakończeniu poszczególnych etapów przewidzianych harmonogramem Zadania. Na mocy postanowień Umowy, Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji oraz rękojmi na wady przedmiotu Umowy, na okres 84 miesięcy. Celem zabezpieczenia ewentualnych roszczeń Zamawiającego, Wykonawca dostarczy Zamawiającemu zabezpieczenie należytego wykonania Umowy („Zabezpieczenie”) w wysokości 5% Wynagrodzenia w jednej z ustalonych z Zamawiającym form. 70% Zabezpieczenia zostanie zwrócone Wykonawcy 30 dni po dokonaniu odbioru przedmiotu Umowy, a pozostała cześć w terminie 15 dni od upływu okresu rękojmi za wady przedmiotu Umowy. W Umowie przewidziano kary umowne, m.in. za zwłokę w wykonaniu robót budowlanych, w tym za odstąpienie przez Zamawiającego od Umowy z winy Wykonawcy w wysokości 20% Wynagrodzenia (kara umowna w analogicznej wysokości będzie przysługiwała Wykonawcy, w przypadku odstąpienia przez Wykonawcę od Umowy z winy Zamawiającego). Umowa przewiduje limitację kar umownych nakładanych na Wykonawcę do 20% Wynagrodzenia.

polimex
Sierżant sztabowy
Posty: 154
Rejestracja: 26 lip 2019 13:51

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: polimex » 30 kwie 2021 13:22

Tyle fajnych informacji a kurs ↓

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Kayak » 30 kwie 2021 14:12

Tyle fajnych informacji a kurs ↓

Włącz sobie wykres z 6-miesięcy to może ci się humor poprawi ;-) . Takie zwałki na dobrych info to już norma. Nikogo kto siedzi tu dłużej, interesuje się spółką i myśli samodzielnie nie ruszają takie ruchy. Kierunek jest jeden. Jak w 2020 PxM wygrał przetarg na budowę dwóch nowych bloków energetycznych zasilanych paliwem gazowym o łącznej mocy ok. 1400 MW w Elektrowni Dolna Odra to spadło z tego co pamiętam z 2,94 do 2,60 a potem jeszcze głębiej, kontrakcik za bagatela parę miliardów. Wiem bo kupiłem wtedy po te 2,94 i mam je nadal.
CIERPLIWOŚCI życzę i trzeźwego spojrzenia. Emocje na bok.

Jestem inwestorem długoterminowym czyli koszmarem kółkowicza. Im więcej nas, tym mniejsze pole do popisu mają wszelkiej maści spekulanci. :lol: :lol: :lol: Tak czy siak w mojej ocenie PxM się dopiero rozgrzewa i od dłuższego czasu mamy do czynienia z akumulacją. FF malutki, oj malutki.

polimex
Sierżant sztabowy
Posty: 154
Rejestracja: 26 lip 2019 13:51

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: polimex » 30 kwie 2021 15:02

Wiem wiem.
Sam mam z 69 tys. akcji.
Trochę kupionych po 1.7 / 2.5 / 4.5 / 5.8.
Ogólnie skupuje :)

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Kayak » 30 kwie 2021 15:26

Ty masz 69 000 a wolumen dzisiejszy na ten moment to 210 000. Wychodzi na to że jesteś mitycznym "grubasem" ;-) :lol . Niech jeszcze trochę spadnie to się dobierze. Na horyzoncie dużo kontraktów i w końcu pierwsza wypłata dywidendy. Będzie ciekawie w najbliższych latach, to pewne.

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Kayak » 04 maja 2021 19:47

Niech jeszcze trochę spadnie to się dobierze. Na horyzoncie dużo kontraktów i w końcu pierwsza wypłata dywidendy. Będzie ciekawie w najbliższych latach, to pewne.
Dobrane po 5,45zł

polimex
Sierżant sztabowy
Posty: 154
Rejestracja: 26 lip 2019 13:51

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: polimex » 05 maja 2021 07:27

Ja sie pospieszyłem i brałem po 5,88 :(

daniel0783
Plutonowy
Posty: 13
Rejestracja: 05 maja 2021 08:17

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: daniel0783 » 05 maja 2021 12:34

Ja kupiłem Polimex po 6,03 teraz mam wątpliwości c/z wysoki pozdrawiam

polimex
Sierżant sztabowy
Posty: 154
Rejestracja: 26 lip 2019 13:51

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: polimex » 05 maja 2021 12:54

Spokojnie. Cierpliwości.

Hafid
Sierżant sztabowy
Posty: 190
Rejestracja: 13 kwie 2018 07:41

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Hafid » 05 maja 2021 20:55

Spokojnie. Cierpliwości.
I to jest najlepsza porada :). Dobrałem co nieco ;).

Pozdrawiam, H.

polimex
Sierżant sztabowy
Posty: 154
Rejestracja: 26 lip 2019 13:51

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: polimex » 06 maja 2021 08:30

Konsorcjum, w skład którego wchodzą: Spółka Polimex Mostostal S.A. (partner konsorcjum) oraz spółka zależna Polimex Infrastruktura sp. z o.o. (jako lider konsorcjum) podpisało umowę z Politechniką Gdańską na „Budowę budynku Centrum Ekoinnowacji wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu w ramach realizacji projektu „Budowa w Gdańsku Centrum Ekoinnowacji Politechniki Gdańskiej”.

https://www.polimex-mostostal.pl/news/p ... -gdanskiej

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Kayak » 06 maja 2021 09:24

Konsorcjum, w skład którego wchodzą: Spółka Polimex Mostostal S.A. (partner konsorcjum) oraz spółka zależna Polimex Infrastruktura sp. z o.o. (jako lider konsorcjum) podpisało umowę z Politechniką Gdańską na „Budowę budynku Centrum Ekoinnowacji wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu w ramach realizacji projektu „Budowa w Gdańsku Centrum Ekoinnowacji Politechniki Gdańskiej”.

https://www.polimex-mostostal.pl/news/p ... -gdanskiej

Na swojej stronie PxM ma informacje wstawiane z opóźnieniem. Na górze tej strony pisałem o tym kontrakcie.
https://www.wnp.pl/budownictwo/polimex- ... 66127.html


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości